Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
oeknucky je ten kobercek... aj vybavicku uz celkom slusnu mate ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
slonii super vám to ladí v tej izbičke ;-) silwi díky za nové infošky :-) Pravdu povediac, ešte ani nie som tehu a už špekulujem nad pôrodnicami a Antolská ma vôbec nenadchla :-| Jednak aj z toho, čo nám Lenka rozprávala ale aj moja kamarátka tam mala nemilé skúsenosti po pôrode. Keď tak študujem všetky pôrodnice, som z toho zúfalá, chcela by som radšej niečo súkromné, kde je lepší prístup. Dočítala som sa, že Kocha zrušili. Alebo uvažujem nad Brnom, ale to na mňa všetci pozerajú akoby som padla z višne 8-(
Odpovedať
moni aj ja som pocula ze antolska nic moc a koch...ze to bolo este horsie ako na antolskej...brali strasne prachy a starostlivost horsia mne vela kamaratok rodilo v ruzinove a pochvalovali si...ze fajn :-) sloni naozaj vsetko ladi...dobre ste kupili ;-)
Odpovedať
Moncuska aj Lenka rozmyslala nad Banskou Stiavnicou, Dunajskou Stredou a nakoniec isla na Antosku a prenas bolo lepsie aspon sme boli s nou kazdy den , lekari boli super, len sanitarky na novorodeneckom boli divne a to je vsade lebo je malo personalu, Koch funguje ale porod vyjde na 25 000 Sk a ked je problem babetko prevezu na Antolsku
Odpovedať
takze moni - koch je potom odveci ako citam.... a naozaj ked si z BA tak ist niekam mimo .... manzel musi ist do roboty, rodicia tiez maju ine starosti a stale niekde inde lietat dost namahave aj pre nich....a ty by si tam musela byt sama co je o nicom :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Lenkina mamina: viem, že Antolská je blízko... pre vás ako Lenkiných rodičov to bolo iste fajn, že ste ju mali blízko a mohli ste byť s ňou. V tomto ja nemusím brať ohľad na rodinu, jediná (žiaľ), kto ma pri pôrode podporí bude moja segra a tá je ochotná ísť kamkoľvek :-) Manžel sa vyjadril, že pri pôrode nechce byť (a žiaľ má k pôrodu menej chápavý postoj ako všetci oteckovia tu). Ja mám dosť panický strach z pôrodu. Podľa toho, čo Lenka hovorila, mala pôrod celkom v pohode, ja sa bojím, že u mňa to bude inak. Okrem toho nie som taká sebavedomá a šikovná ako Lenka, aby som si u nepríjemného personálu vydobila svoje, skôr by ma taký prístup položil :-( Fakt sa toho celého dosť bojím, možno aj preto to tehotenstvo tak odkladám... Eri pri pôrode určite nebudem riešiť mojich rodičov, ale hlavne seba... Nechcem si to odtrpieť len preto, aby som bola blízko domu a mohli ma prísť hneď všetci navštíviť. Hľadám možnosti alternatívneho pôrodu, epidurálku, prítomnosť segry pri pôrode a prítomnosť dieťaťa so mnou na izbe, najlepšie by bolo aj prítomnosť manžela, ale nútiť ho nebudem... O tom Kochovi som sa dočítala včera na modrom koníkovi, že vraj všetci lekári, čo tam robili majú výpovede a kočky, ktoré tam mali rodiť, dostali svoju kartu a musia si hľadať novú pôrodnicu :-| Vraj sa do tej budovy vracajú naspäť pôvodní lekári, ktorí teraz pracujú v GPN (tam myslím chodí aj Lenka ku gynekologičke).
Odpovedať
Profilova fotka
moncus nestresuj sa uz teraz nad porodom a nehadz flintu do zita... v danom momente si budes vediet povedat svoje, hormony sa o to postaraju aby si si nenechala skakat po hlave (teda aspon ja si to tak nahovaram) :-p co sa tyka chlapa pri porode... ani moj manzel nie je na 100% presvedceny, ze tam chce byt (aj ked mi to uz v slabej chvilke slubil) lebo nevie co by tam robil... ze keby mi vedel pomoct, alebo lekarom, ze by mi daval infuzky alebo nieco... aby sa citil uzitocny... chudacik moj, pomalicky mu hovorim ako velmi by mi pomohlo keby tam so mnou bol... tak uvidim ako sa nakoniec rozhodne... ale ty mas na ukecanie toho svojho este kopec casu ;-) tak drzim palceky x-)
Odpovedať
Profilova fotka
inkognito: mala lenka zazmluvneneho lekara k porodu? ked hej, tak koho?
Odpovedať
Profilova fotka
silwi práveže takéto veci chcem vyriešiť už teraz, lebo predpokladám, že pri pôrode v tých bolestiach budem rada, že žijem, nieto ešte niekomu nadávať, že sa správa inak, než by mal. Okrem toho, ak si povieš svoje, potom ti to personál vráti v podobe ešte "milšieho" správania :-| a pravdu povediac, ani neviem, či chcem toho môjho presvedčiť, aby bol pri pôrode... S jeho názormi veľmi nemám pocit, že by ma podporil. V tomto sa skôr môžem spoľahnúť na segru. Okrem toho, vraj aj personál sa správa celkom inak, keď je s tebou niekto pri pôrode. Aj týmto môžeš argumentovať tomu tvojmu. Tiež môže všeličo vybaviť, keď ty nebudeš vládať, skočiť za sestričkami, povedať im, čo sa deje, vypýtať ti niečo od bolesti a tak. Toto mu povedz, možno to zaberie. Lebo chlapi si zrejme myslia, že ich prítomnosť bude užitočná len vtedy, ak budú fyzicky niečo robiť. Nechápu, že my ich tam skrátka potrebujeme len preto, aby tam boli a podporili nás psychicky...
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak moncus... to pouzijem, ked sa budeme najblizsie o tom bavit x-) a mas to dobre, ze segra pojde s tebou... to je niekedy lepsie ako chlap... lebo baby viacej vydrzia...
Odpovedať
Profilova fotka
no a kedze ma povezie do nemocnice, tak hadam nebude potom len tak sediet na chodbe a cakat, no nie?
Odpovedať
moni .... neboj aj segra ti pomoze...ak nechce byt pri tebe manzel tak bud rada ze segra bude...ja by som to tiez tak riesila, ak by mangel nechcel zeby som vedela ze by napr. odpadol, alebo by sa bal...(aj ked si myslim, ze on kvoli mne pojde) tak urcite by som chcela segru, my sme ako dvojicky :-D takze urcite by som volala ju... no ja nastastie nemusim nad tym rozmyslat a moni ani ty nerozmyslaj a hlavne nie nad porodom ze to budes mat horsie a tak....nemysli ked este nemusis...a nad nemocnicou mas este cas... ;-) aj ked ty vies sama, co je pre teba dobre....
Odpovedať
Článok sa načítava...
silwietta - lenka nemala zazmluvneneho lekara, lebo ked tam predtym lezala kazdy sa jej zdal pristupny nakoniec rodila u Janáča z ktoreho mala strach ale pri porode bol velmi mily. Sice vcera som sa jej spytala ci by znova isla na Antolsku a odpoved bol nie ale odstupom casu nevie ze ako by sa rozhodla ale pre partnera si myslim je to dolezite aj ked nijake veci potrebuje mamicka netreba cestovat km. Prepacte ze som sa Vam zamiesala do Vasich rozrovoch
Odpovedať
mamina - nam to neprekaza :-) v poho piste silwi - juj ty uz mas krasne brusko pocuvaj ma....rychlo rastiete...sak len teraz pred nedavnom si nam povedala, ze cakate mimco a .... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
maminka, ale nam to vobec nevadi... my sa tesime, lebo mame cenne informacie od lenky nakolko ona chudatko teraz nie je na nete...
Odpovedať
Profilova fotka
eri, veru rastie x-) ved uz coskoro budem v polke (teraz som 17 tt) ;-)
Odpovedať
uf to ale leti silwi.... dnes tu dlho nebudem lebo o 20 min vyrazam na anglinu a dnes k nam pridu kamarati na par dni tak budeme mat o zabavu postarane...tesim :-) zatial sa drz a pekne papakaj ;-) a oddychuj ;-) nech ste zdravucke....
Odpovedať
Profilova fotka
eri tak si kamaratov pekne uzi ;-) ... papa
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, Lenkina mamina, sme radi, že ste sa zapojili do našich debát, kľudne píšte ďalej ;-) Myslím, že to hovorí za všetko, že Lenka by už druhý krát na Antolskú nešla. A to mala pôrod celkom ok. Eri užíte si návštevu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute babule. tak vidim, ze dnes preberate vazne temicky. ;-) my sme mali rano rosambo v brusku. mala sa rozhodla 15 min. natriasat v bruchu. normalne sa mi brucho vlnilo. ;-) ale citim, ze sa zacala otacat. takze to bude asi preto. ;-) moni - zatial sa este netrab nad porodom. ja sa tiez straaasne bojim a neznasam bolest. a ked som mala dostat menzes ani mi nehovor, ake som mavala bolest. ale povedala som si, ze pre ten malicky uzlicek vydrzim vsetko. silwi - moj manzel tiez este velmi nie je rozhodnuty, ci tam chce byt alebo nie. ale nastastie brat bol pri porode a velmi si to pochvaloval. ze je to aj pre tu zenu super. a navyse este jeden argument hovoril. ze po porode si musi zena 2 hodiny drzat a stlacat maternicu. a ze si nevie predstavit, ako to mozu zvladnut tie, co su na to sami. takze to je tiez argument, ze ti takto moze pomoct. aj on jej to 2 hodiny drzal. a navyse, ved najkrajsie na tom je, ze uvidi medzi prvymi to svoje babatko. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
inak napr. moja sesternica rodila pred par rokmi na antolskej a ide tam rodit znova. ono sa nad tym asi treba povzniest. ved aj tak tam budes len par dni a to tam hravo vydrzis.
Odpovedať
Profilova fotka
slonii aj ja nad tym zacinam tak uvazovat... tych par dni vydrzim ...
Odpovedať
Profilova fotka
sloni možno si maličká v brušku chcela trošku zatancovať ;-) No možno keď budem aj ja tehu, tak sa na to budem pozerať trochu inak ako teraz. :-N Ale jedno viem iste, určite budem potrebovať, aby tam bol niekto so mnou, či už to bude manžel alebo segra. Akurát že tie ďalšie a ďalšie detaily, ktoré sa postupne dozvedám, ma desia ešte viac :-D Ale je dobre byť informovaná a môcť sa na to všetko pripraviť aj psychicky. A toto všetko rozoberám a zisťujem si už teraz preto, že doma nemáme internet a keď budem na materskej, nebudem mať taký prístup k informáciám ;-) Mimochodom termín nášho snažilkovania sa blíži, pomaličky ale isto... V auguste chcem vysadiť antikoncepciu. Ale predtým, než sa budem snažiť otehotnieť, musím trochu schudnúť, lebo inak zo mňa bude kotúľajúca sa guľa a hlavne budem mať zlé výsledky. :-p
Odpovedať
Profilova fotka
moncus a naco sa trapit 2x s chudnutim? schudnes potom po porode ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
a ked zacnete snazilkovat tak budem drzat palce...
Odpovedať
Profilova fotka
nerozmyslate nad tym, ze by ste si dali domov zaviest internet? nepotrebuje to tvoj manzel k praci ked robi z domu?
Odpovedať
Profilova fotka
silwi keby som neschudla teraz, po pôrode budem musieť chudnúť raz toľko a keďže ja mám s chudnutím problémy, potom by som to už nemusela zhodiť :-| Manžel internet nepotrebuje, mne by sa zišiel. Lenže momentálne máme doma len firemný notebook, ktorý budem musieť asi vrátiť, keď pôjdem na materskú. Začala som si aj zisťovať nejaké možnosti pripojenia na net, ale v našom dome máme také čudné pravidlá a len jednu dohodnutú firmu, ktorá môže mať v dome natiahnuté káble. Ostáva ešte kartové pripojenie, ale to sa mi zdá dosť nevýhodné a drahé, keďže ten internet budem využívať tak 3x za týždeň a určite nie na dlho |-|
Odpovedať
ahojte babenky tak my uz sme dnes domka ;-) huraaaaaaaaaaaaa, dakujeme vsetkym za gratulacie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jej ahoj maminka x-) napis vsetko co a ako ked budes mat cas samozrejme ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
a moncus nerob si vobec vrasky z chudnutia, ved nie si ziadna bucla... a vyzor krv a mleko sa teraz nosi ;-) a internet to co je za blbost ze to mate obmedzene? minimalne este klasicky t-com mozte, ved predpokladam, ze pevne linky natahane v baraku boli, tak to nebude problem ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?