Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
Myslim, ze tanier sa rozbija pri vstupe do mniestnosti. U nas je odcepcenie o polnoci - symbolizuje to, ze sa z nevesty stava manzelka :-D Slobodne dievcata jej daju dole zavoj alebo celenku - akoze dievcensky vencek a vydate zeny ju odvedu sa prezliest - a do toho sa spieva a neviem co este - musim od babky zistit :-) potom je redovy tanec, ked s nevestou tancuju vsetci hostia - po jednom, ci v malych skupinkach - a ostatni hostia okolo nich vytvoria kruh. Po redovom hostia davaju peniaze - vascinou medzi 2 taniere, alebo do dzbaniku, aby nebolo vidno kto dal kolko a za to dostanu medovnicek a stamperlik. Ked uz vsetci tancovali s nevestou, pride zenich, neveste do zasterky (ak ma teda na sebe kroj) vysype nazbierane peniazky a "ukradne" ju prec... :-D Ja si planujem na redovy obliect spissky kroj .. :-D a az potom sa pojdem prezliect do popolnocnych siat.. Ako je to u vas?
Odpovedať
Profilova fotka
u nas sa zase odcepcuje tak, ze okolo nevesty kruzia slobodne devy so svieckami v ruke, pride svedok/druzba a pyta sa nevesty ci chce vienok snat, alebo hlavku stat, neveste daju dole zavoj, nasadia cepiec (satku), zenichovi daju klobuk, zdvihnu ich na stolicky kde si pripiju a hodia pohare na zem, a potom hra pesnicka zametaj zametaj no a vsetci hadzu na zem peniazky a nevesta so zenichom ich zametaju.. sem tam im niekto peniazky ukradne a vysype na zem, a zacnu odznova.. potom vsetci tancuju s nevestou a zenichom v kruhu a nevesta so zenichom sa odidu prezliect.. tolko strucne co som postihla na svadbach, kde sme boli :-D
Odpovedať
beronsche, my to mame tak isto, akurat ze si objednavame ludovy subor... od nich budeme mat aj pozicane kroje. dakujem vam vsetkym za gratulacie :) tolko ste tu popisali, ze ani nestiham citat ... my budeme mat tradicnu svadbu, so vsetkymi zvykmi, ako je odobierka, redovy atd., take co sa na vychode robia :) ale teraz uz uvazujem ci neposunieme termin,... v poslednej dobe sa stale hadame ohladom byvania, po svadbe nemame kam ist a drahy do podnajmu nechce ist... takze zlyhavame na existencnych veciach... ja to riesim a on huci, ze co tak skoro riesim byvanie.... no mne to az tak skoro nepride, ked si uvedomim, ze o 10 mesiacov bude zo mna bezdomovec.... ako ste na tom vy? ako mate poriesene byvanie po svadbe?
Odpovedať
tinulkab a kde byvate teraz? Ci nebyvate spolu? My tiez nemozeme byvat vo svojom, lebo na to nemame.. :-( Ale kedze tu ani nemame rodinu, musime byvat v podnajme... no a zatial byvame s trochu sibnutou spolubyvajucou, ale po vianociach si chceme najst bytik sami pre seba, teda ak sa polovicke podari dovtedy najst si nornalny job, lebo zatial je to take vselijake... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
čaute, konečne po robote doma. Krv mám už od kolegyne riadne vypitú, ale teším na víkend. wera, vaše zvyky na odčepčenie sa mi asi pozdávajú najviac. to by sme hádam aj zvládli. držím palce nevestičkám čo si vybavujú a plánujú všetko zo zahraničia. ja mám paniku a to som doma. tinulkab je mi ľúto že namiesto vytešených príprav na svadbu sa s drahým hádate o bývanie. je to určite dôležitá vec ktorú by ste do svadby mali vyriešiť. Kolegyňa sa minulý rok tak vydávala, že bývanie riešili až po svadbe a dosť im to narobilo problémy aj vo vzťahu, samé hádky lebo každý chcel niečo iné. Teraz sa tlačia u svokry v jednej izbe a už s malým bábom :-S Nemajú šancu už našetriť na niečo vlastné. Tiež som za to aby sa bývanie riešilo ešte pred tým. My s priateľom problém nemáme. Bývame u jeho rodičov, majú dvojgeneračný veľký dom, takže celé horné poschodie je ako 4-izbový byt a celý pre nás. Máme všetko samostatne ( kúpeľňu, kuchyňu...) a so svokrovcami sa máme radi :-) :-)
Odpovedať
Och baby problem maaam.. :-( asi budem musiet svadbu prelozit.. ;-( Dnes som zistila v robote, ze ma chcu poslat na kurz, taky interny v ramci nasej company. Ale sme medzinarodna firma a tak prvy modul bude vo Svedsku a zacina to 25. maja... a svadba by mala byt 28. tak 25. som uz chcela doma byt..... Och neviem, co budem robit.... musim sa so sefom porozpravat.. ale on je horsi ako zenska, on isto kazdemu vykeca, ze sa idem vydavat... este som nechcela, aby v robote vedeli, predsa len, este skoro je.... Ani neviem na aky datum by sme prelozili... pred velkou nocou nechcem, lebo je post... mna to nestve, ale babka by to nerozchodila a predtym ako post zacne je este zima a v lete nechcem, mohlo by byt strasne horuco... a ktovie ake datumy su este volne... ;-( az do placu mi je.... ;-( :-( :-(
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche, to ti teda nezávidím. Ale svadba je veľký deň, jeden z najdôležitejších. Skús to šéfovi vyhovoriť, určite máš v robote aj iné kolegyne ktoré by mohli ísť za teba na služobku. V tomto sme rovnaké, ja to tiež zatiaľ v robote tajím, je ešte skoro, ale na tvojom mieste, by som už nečakala. Povedz to šéfovi aj za cenu, že to roztrúbi ako klebetná baba. Ja mám v robote to isté, preto ešte o všetkom mlčím. Je to veľký deň v tvojom živote a taký deň by som neodkladala kvôli práci. Riskuješ že už to nebude podľa tvojich predstáv, vieš myslím tým dátum či reštiku ktorú si mala vyhliadnutú, nemusí byť voľná. Porozmýšľaj a nebuď smutná. Snáď tvoj šéf nie je až taký zákerák..., hm??? hlavu hore!!! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak sa k vám pridávam, síce máme zatiaľ len určený dátum (už nejaký ten týždeň, ale k niečomu viac sme sa zatial nedopracovali) - 7.5.2011 :-) Nevedeli sme sa rozhodnúť, ja som chcela apríl-prvá polka júna, kvôli počasiu, veľké teploty znášam veľmi zle, a zimu tiež moc nemusím, tak sme si vypísali lístočky a žrebovali sme...nakoniec sme vyradili všetky lístočky (no a čo že sme si nejaký termín vyžrebovali, keď sa nám nepáčil :-N) okrem dvoch a z nich sme vytiahli 7.5...môj pôvodný favorit bol zrovna ten druhý, 23.4, ale tak, ak sa nám niečo nepodarí zohnať, bude to prvý náhradný....oba dátumy sú pekné :-) Zasnúbení sme už vyše 2,5 roka, a svadba vyšla tak nejak až na budúci rok, kvôli financiám a mojej škole (konečne mám po, aj keď neviem či sa mám z tej mojej nezamestnanosti nejako extra vytešovať) 8-) Rodine to chceme oznámiť na mojich promóciách, o týždeň a pol. V priebehu budúceho týždňa chcem aspoň obvolať hotely, či majú na náš termín ešte voľno, bohužiaľ obehať ich nestíhame, priateľ robí 6 dní v týždni a zrovna jediný, ktorý má voľno, mám ja brigádu. Fotografa máme vybraného jedného známeho, ktorý to robí profesionálne, len on o tom tiež ešte nevie 8-) Plus úrad a to je všetko čo chcem teraz vybaviť, tak snáď nenastane nikde problém a nebudeme musieť meniť dátum.
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche neozývaš sa, dúfam, že to dobre dopadlo, alebo ešte dopadne!!! kessinka, vitaj medzi nami. Náš termín si vybrala moja polovička, páči sa mu máj, ale kvôli mojej práci to musel byť nejaký vyšší dátum v mesiaci, tak sa rozhodol pre 21. máj. Ale to je asi tak všetko k čomu sa vyjadril. Čo sa týka takýchto vecí vediem len monológ. Ale inak je ukecaný čo sa týka problémov alebo starostí iných tak o tom by vedel kecať ale naša svadba a spoločné plány je len na mne. :-| Ale už dnes keď sa zobudí po nočnej si to s ním vydiskutujem že už je najvyšší čas niečo robiť, jasne sa ho opýtam či ten máj ešte platí a ak áno tak treba začať už s vybavovačkami. Tie základné veci už dávno mali byť.
Odpovedať
luna dakujem za utesovanie ;-) no, este uvidim ako to dopadne... ono to az tak nezalezi priamo na mojom sefovi, on len pridal moje meno na zoznam kandidatov - asi tak pred pol rokom a nase hlavne vedenie zorganizovalo ten kurz ... Ide mi hlavne o to, ze chcem tyzden pred svadbou dovolenku a to sa prekryva s tym hlupim kurzom, tak sa im to asi nebude pacit .. Co sa tyka priprav, ja tiez vediem monolog. Jedine co ten moj chcel bolo - svadba ked je teplo a vybrat fotografa. Nakoniec som fotografa vybrala ja a teraz on vymysla s obruckami, lebo chce matne zlato - no uvidime ked pojdeme vyberat, ved na obrazku vsetky vyzeraju inak ako v skutocnosti.. :-p A luna neboj sa, vsetko stihnete!!! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tá dovolenka pred svadbou je dobrý nápad, zišla by sa, no škoda že mám termínovanú robotu, čiže u mňa dovolenka asi až po svadbe. Určite ti budem držať palce, nech ťa z toho zoznamu vyškrtnú aby si sa pekne krásne mohla vydávať ;-) Um, voľakedy mám aj pocit, že vydávať sa chcem asi len ja. Prsteň nosím už vyše rok ale reálne o svadbe mi drahý povedal prvý krát túto zimu, že on chce svadbu v máji a to bolo celé k čomu sa dodnes vyjadril. To ma hnevá, že komunikácia žiadna. Všetko na čo sa ho opýtam, či sa mu páčia tieto obrúčky, alebo či sa mu páči takýto oblek, všetko čo mu ukážem na nete, len kývne plecami al. prikývne hlavou a dovidenia... :-S Ale vieš čo beronsche? Keď na svadbe všetko dobre dopadne a každý bude spokojný tak to bude pre nás zadosťučinenie a pochvala, že sme všetko zvládli samé bez pomoci svojich polovičiek. Koniec koncov aj som zvyknutá všetko si riešiť sama. Keď je drahému jedno čo bude mať na sebe, o to lepšie pre mňa, aspoň bude všetko podľa mojich predstáv. 8-)
Odpovedať
beronsche: to ma mrzi, ale tiez by mi asi bolo jedno ze sa to roztrubi a drzala by som sa svojho terminu...snad to sef pochopi a posle tam niekoho ineho...drz sa toho co ma pre teba vacsiu cenu....ci termin svadby (na tom nie kazdy lipne), ci to ze sa to bude zatial tajit... beronsche a my byvame kazdy u svojich rodicov, stale je to take randenie... co sa priprav tyka, ja to tiez vybavujem v podstate sama... vsetko spolu konzultujeme, ale debatu vzdy nadhodim ja, veci na nete najdem ja, vybavim ja, obvolam ja... ale Mato je so vsetkym spokojny, stale sa ho pytam ci s tym a tym suhlasi... aby mi potom nevycital ze som ho z toho vynechala...ale aspon budem mat tak ako chcem a aj ma to celkom bavi :-D Mato je rad ze sa o tieto veci staram a tesi sa ze budeme spolu uz aj oficialne a ze budem jeho manzelkou :) stale opakuje ako mu je pri mne dobre, ze ma lubi a ze ho nas vztah naplna... a to je hlavne ... ak aj si robime pripravy same, kym nie su hadky a konflikty, ci nesuhlas zo strany partnera, tak je vsetko OK. a ak sa aj partner nezapoji, stale mame v ruke tromf, ze ked sa na priprave nechcel podielat, nech je potom rad ze sa o to niekto postaral a tym padom ani nema narok nieco ofrflat...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
tinulkab úplne s tebou súhlasím. Dnes som drahému povedala, že tak teda nech sa stará každý o to čo ho baví. Strašne lúbi vyberať dovolenky. Tento rok si to bohužiaľ nemôžme dovoliť lebo sme kupovali auto ale na budúci rok som mu pekne povedala, že môže vybrať svadobnú cestu kde len chce :-D a máme úlohy obaja!!!
Odpovedať
luna: super ste to poriesili :-D tak uz len cakat akou dovolenkou prekvapi ;-) ani my nikam neideme... mato si musi svadbu platit sam, tak setri kazdu korunu (ci vlastne uz cent :-D ) ...ale slubil, ze svadobna cesta bude z toho co dostaneme na svadbe, tak verim ze slovo dodrzi ... este sme pri mori nikdy neboli, ani spolu, ani kazdy zvlast
Odpovedať
Profilova fotka
budete mať určite krásnu svadbu aj svadobnú cestu :-) Môj drahý strašne rád vyzerá dovolenky a hlavne preto lebo sa mu páči letieť... Zamiloval si pocit sedieť v lietadle a vychutnávať si pohľad. Zajtra ideme konečne pozrieť priestory na hostinku :-D dúfam, že bude podľa mojich predstáv. Už sa teším!!!
Odpovedať
tak drzim palce, aby bola spokojnost co najvyssia ;-) ja som este neletela, ale rada by som, musi to byt super :-) ja sa teraz netesim na nic konkretne, zakladne veci vybavene, tak teraz sa nic nedeje... mozno budem pomaly kupovat daco na vyzdobu, len sa este musim poradit s kamosom, ktory nam pomoze s aranzovanim priestoru :-)
Odpovedať
Profilova fotka
pravdupovediac ja sa lietania trochu bojím. Nebolo mi všetko jedno keď to s nami zatráslo :-( . Mysleli sme si, že letíme novým lietadielkom a pár mesiacov na to tá letecká spoločnosť skrachovala a lietadlo bolo dokonca staršie ako ja :-S No chvalabohu sme bez ujmy. :-) Výzdobičku už aj ja pomaličky kupujem, mám už figurky na tortu napr. ;-) a také prkotinky. Len ma zarmútilo čosi, práve nám svokor oznámil, že vlastné víno nebude. Hrozno nám napadla nejaká pliaga. :-( :-(
Odpovedať
No, my na svadobnu cestu hned po svadbe urcite nepojdeme, lebo tolko dovolenky v robote nemam... :-( Takze ked, tak jedine v auguste - to mame celozavodnu 8-) ... ale to ma zase domov na Slovensko taha... tak neviem, ale ten moj by k moru rad... Inak zajtra sa chystam so sefom porozpravat, ze teda ziaden kurz, lebo svadba bude .. :-D On to urcite pochopi, to sa vobec nebojim, mam v pohode sefa - len keby taky ukecany nebol ]-( , len asi nase personalne az take chapave nebude... :-S Problem totiz je, ze kurz sa v stvrtok 26. konci a spat do UK sa leti v piatok a im to moze byt suma fuk, ze ja som zo Slovenska a teda sa tam aj musim nejak dotrepat, ked sa tam chcem 28. vydavat... :-p Ale cely vikend som nad tym rozmyslala a len tak lahko sa nevzdam.. :-D :-D A vy si sami kupujete vyzdobu? Ja dufam, ze aspon o toto sa nebudem musiet starat, myslim, ze tam kde my chceme mat svadbu, vyzdobu robia automaticky. O 3 tyzdne sa idem pozriet... az sa tesim... dufam, ze je to take pekne ako na obrazkoch...
Odpovedať
ja si robim vyzdobu sama, na to aby sme zaplatili nejakej firme nemame a sala dava iba zakladnu vyzdobu (organzu cez stred stola, servitky a myslim ze sviecky na hlavny stol), nedavaju ziadne kvety, ani ozdoby, ani nic za mladomanzelov... je tam hola stena a co sa vina tyka, s tym mame trosku problem... vlastne vino nehrozi (luna skoda ze sa objavil ten skodca, mali by ste o starost menej) , cervene vino nepijem a neviem ake kupit...biele uz mame...ake cervene mate radi vy? chcem slovenske vino a beronsche: uvidis ze sa to vsetko vyriesi nejak samo, veci z ktorych mame najvacsi strach a robime si hrozostrasne scenare sa vyriesia vzdy nejak tak sami ;-)
Odpovedať
Vdaka za povzbudnie Tinka.. ;-) Inak to aj ja budem musiet zistit ako je z tou vyzdobou presne... viem, ze urcite spolupracuju aj s kvetinarkou a ze davaju organzu na stoly a navleky na stolicky. Ale neviem, ci maju vhodne vazy a ci nejako zdobia stenu za mladomanzelmi... a to tam maju podla mna dost skaredu dekoraciu - nejako ju budem musiet zamaskovat 8-) A dnes mi mamka volala, ze dali kdesi na skusku piect kolaciky (budeme mat v rodine oslavu) a ze ked budu dobre a pekne, tak mi budu piect aj na svadbu... Jej, tesim sa, ze sa uz aj moje domace organizatorky rozbehli... Doteraz vsetci tvrdili, ze casu je dost.. :-D
Odpovedať
Baby vychodniarky - akeho budete mat fotografa? My uz sice tak predbezne mame (oficialne mame potvrdit v zime), ale tomu mojmu sa az tak nepaci, tak rozmyslam o zmene... Ale nechcem fotografa drzat niekomu inemu, tak sa musim rozhodnut rychlo..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte :-) jajaaaj, den a pol sa tu neukazem a bud nove (ktore vitam ;-)) alebo kopa rieseni mensich problemov :). tinulkab, dufam, ze to s byvanim sa vam poriesi.. mam kamaratov, ktori sa budu brat o tyzden a vlastne stale hladaju aspon podnajom, jednoducho nemaju stastie, ani neviem kde budu po svadbe, kym nenajdu.. ale to je len jeden pripad co viem, ostatni mali stastie :) my s tym svojim asi az po svadbe (kvoli fondu rozvoja byvania) prerobime zo dve izby u toho mojho, ktory vlastne byva v pristavbe domu starych rodicov.. este sama neviem ako to dopadne. u nas sa o vyzdobu postaram zcasti ja, ale kupovat este nic nebudem (kopec veci aj tak zostal zo sestrinej svadby a jednej party), aj tak stale neviem farbu :(.. no a pomoze mi snad jedna mensia firmicka, co mi ocko vravel, ze vlastne majitelka je jeho sesternica, a ze urcite da zlavu :) beronsche.. my budeme mat asi 2 fotografov (teda na tie oficialne mladomanzelske fotky).. a to kvoli tomu, ze jedny budeme mat sibnute :-D.. mame kamarata, ktory je v tom naozaj dobry; ale kedze mam trocha viac konzervativnejsiu rodinu, vela veci na svadbe budem mat asi dvojmo :( takze este jeden kamarat, ktory sa venuje foteniu (svedok :-D), spravi par tych klasickejsich.. u nas je skor problem s kameramanom, stale toho svojho neviem dokopat aby si pozrel pracu jedneho, ktoreho by som chcela.. teda jeho brata :-D (tinulkab vie ;)) a svadobnu cestu nam vsetkym velmi prajem ;) my sme chceli trocha netradicnu, ale ked som si predstavila 2 tyzdne s ruksakom na chrbte napriec "pustou" po vlastnych, trocha ma to ako svadobnu cestu preslo.. a chcem si to poriadne uzit :-D tak to aj vyzera, ze prvykrat asi tento tyzden ja poletim lietadlom.. rozhodli sme sa s kamoskou vziat last minute, zajtra ideme obehat CK, drzte palce :)
Odpovedať
no my sme si zajednali na fotenie matusa vencurika, je mlady a sikovny, odkaz na jeho stranku nedavam sem, aby to nezmazali... ale ak si date fotografvychod tak to najdete ;-) (takze aj tak som tu dala odkaz na stranku :-D ) nasla som ho cez net a dufam ze budeme spokojni... zmluvu este sice podpisanu nemame, ale ma nas v kalendari :-) tak dufam ze to plati.... majmik: niet za cim cakat, myslim ze sa treba rozhodnut rychlo, nechcem zavádzat, ale mam pocit ze peto vravel ze uz maju cely jun obsadeny ... a to vravel pred mesiacom...tak neviem ako je to s majom...tam by to malo byt lepsie, ale aspon sa mu ozvite, aby vedel ze mate zaujem, poukazuje vam a aj ked sa nerozhodnete, tak aspon docasu podrzi termin... a dufam ze last minute sa podari zohnat podla predstav :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tinulkab.. vdaka za rady.. mas pravdu, len teraz to zase nestihnem riesit :( ten last minute ideme nakoniec na Ciernu Horu, ale nas riadne v CK odrbali :( v katalogu a podla ich slov to vyzeralo skvelo, ale co teraz citam recenzie, az sa bojim, ci si vobec aspon oddychneme.. ale inak, na Matusa sa mozte spolahnut.. ma velmi kvalitnu pracu :)
Odpovedať
majmik: ides s Ankou? tiez panikari, ze recenzie nic moc....Kam presne sa to chystate? Pocuj, ja som si kameru vybavila cez net. Napis mail, ze ten a ten termin, ze sa chces stretnut, ale ze teraz ides mimo, ale ked sa vratis tak si k dispozicii ;-) aby ti aspon termin podrzali
Odpovedať
Profilova fotka
och.. ok.. vdaka za tip.. ozaj, nemozes mi hodit do posty kontakt na nich? a veru, idem s Ankou... na 10 dni, z toho 2,5 dna cisto cesta busom :( a ideme do strediska Sutomore.. hotel Korali... na obrazku to vyzera super, no len.. skratka bude babske dobrodruzstvo :)
Odpovedať
mas to v IP :-) nic nebojte, vsetko bude OK, dufam ze si to uzijete
Odpovedať
Profilova fotka
teda, fakt tu človek deň nie je a ako sa to tu rozbehne :-) . Tú výzdobu ja si zháňam sama aj kupujem postupne keď sa mi niečo zapáči, ale kto mi ju bude robiť, netuším. Ja asi stíhať nebudem, uvidíme. Svadobnú cestu bude vyberať moja polovička, ale kde by to malo byť ešte nepovedal, no vyjadril sa, že určite sa pôjde lietadlom :-| Ale už miestnosť máme vybavenú :-D :-D :-D Hrozne sa teším! Lepšie to nemohlo dopadnúť, vyzerá to tak, že ten chalan majiteľ ani nič nevypýta, lebo tú miestnosť už roky nikomu neposkytoval, takže ani o obsadenosť a termín sa báť nemusím. :-D
Odpovedať
no baby, vidim ze vsetky mame nejaky problem. Ja som v praci este tiez neoznamila ze sa berieme...ved naco, dostanu pozvanky vtedy ked ostatni. Ale keby moj sefik ma chcel poslat niekam prec, tak urcite mu to poviem, aj keby to mala cela firma zaraz vediet. Lebo termin menit nemienim. Ved je to moj vysnivany. My tiez este nebudeme mat byvanie az sa vezmeme. Presne po svadbe totiz len zaciname prerabat nas spolocny bytik a stahovat sa tam budeme...no ktovie kedy? Dovtedy bohuzial budeme byvat tak ako doteraz, on s rodicmi a ja s rodicmi. Drahy navyse opusta job v zahranici, lebo po svadbe uz chce byt doma, tak nevieme ako sa mu podari najst si nieco ine. Ale je sikovny, verim, ze aspon nejaka podradna sa najde, aby sme prezili a potom si moze hladat nieco dalsie. Mame kopu kamaratov, tak dufam, ze daco pomozu. Ved aj my sme im pomahali ked bolo treba. Dovolenka teda tiez ziadna nebude, lebo aj keby si nasiel pracu, tak v skusobnej dobe mu ziadnu dovolenku nedaju a ked si pracu nenajde, tak nebudeme mat na dovolenku (ak nechceme cerpat z uspor). Ale zatial sme optimisti ;-) Navyse mi lubime slovensko a slovenske hory a ist niekam na vander so stanom nie je az take drahe...tak aspon svadobne vikendovky si doprajeme urcite :) Uff, babenky, no ja co sa tradicii svadobnych tyka...no odpytovacky sme zavrhli, sa nam to zda kus trapne (ale skor preto, ze to u nas nejak tradicne nie je), ale zenich pride pekne po mna domov a spolu pojdeme na svadbu autickom. Myslim ze rozbijanie taniera robia tradicne vsetky restiky.Potom jedlo a volna zabava, mamina sesternica isto vytiahne kadejake svadobne hry, toho sa nebojim. A redovy u nas je proste o tom, aby si nevesta zatancovala so vsetkymi a vyzbierala money. Takze ziadne kroje (ja by som si ani kroj nechcela obliect), ani ziadne cepcenie. Proste zmiznem pred polnocou a po polnoci sa objavim uz v popolnockach a budeme trsat kym sa bude dat... Akurat este pred tym zmiznutim chcem jednu vec... aby drahy tradicnym sposobom odstranil podvazok :)) Inak my tam budeme mat kopu kamaratov, tak verim ze sa zabavime aj proste len s hudbou.... No a vyzdobu este ani len nezhanam...to je este prilis daleko pre mna :)
Odpovedať
No tak nevesticky, zbytocne som stresovala kvoli tym datumom... :-p Nakoniec vysvitlo, ze personalne urobilo chybu (uz zase 8-( ) a kurz je 25.aprila nie 25.maja, to znamena, ze este nemusim nikomu nic v robote hovorit a svadba bude toho 25.5. :-D :-D Jupiii.... Ale teraz mam dilemu co s fotografom... hmm rozhodujem sa medzi dvoma.. jeden je podstatne drahsi ale aj lepsi, ale ten druhy je dobry tiez..... ja fakt neviem.... :-S majmik uzi si dovolenku!!!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?