Svadba 7.5.2011 - pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Všimla som si že nás tu už zopár je, tak prečo si nezaložiť vlastnú tému, kde si možeme pomáhať a radiť, čo treba kedy stihnúť a pochváliť sa čo už máme :-) My máme vybavené: miesto hostiny, kostol, fotografa, kameramana, ja už som si aj šaty, závoj a topánky kúpila.. :-D A čo vy?
Odpovedať
Profilova fotka
jáááj teraz čítam, čo máš napísané v pase :) Že šaty dnes dorazili x-) A aké majú chybičky?? :-|
Odpovedať
@veronika81 Ahoj Veronika :-). Krasnu fotku mas. To si ty s malym? Moc Vam to pristane ;-). No satky su krasne, len s mojou postavou som myslela, ze mi presne usiju na mna a nebude tam ziaden problem :-(. Mam uzky pas a vacsie boky, aj ked to tak nevyzera. xixi. A skratka tam kde koncia "vidlice" na korzete tak sa mi latka ohyba a neda sa to vyrovnat :-(. Pani mi poradila, ze si mam skusit korzet, tak uvidime, ci to pomoze, som z toho trosku smutna, ale snad to nejak vyriesime :-). A este jedna chybicka, neviem ci to zle vypiname, ale vzadu ak vypneme vlecku tak zostava velmi dlha, musime to nejak poriesit...Mam znamu v svadobnom salone, tak som zvedava, ci mi nieco odporuci :-). A ty ako postupujes so satickami?? No a popolnocne dopadli uplne strasne :-(....To ma najviac hneva, sila mi ich krajcirka na mieru a vobec mi nesedia :-(. 50 eur vyhodenych do luftu, snad si ich aspon oblecie moja neter... Uvidime. Musim zhanat nove...
Odpovedať
Profilova fotka
bajka1 tak to je super, ze uz tie saty dorazili! a co spominas, tak to su podla mna vecicky, s ktorymi si sikovna krajcirka poradi za chvilocku! a co teda hovoris, ked uz mas tie saty doma? zopakovala by si svoju volbu? a tie popolnocne si si davala niekde inde sit?
Odpovedať
Profilova fotka
@bajka1 ďakujem :-) ano to som ja s malým, túto foto mám na Modrom koníkovi a teraz po zmene mi to prehodilo automaticky aj sem.. Veru ako píše hamca, podľa mňa šikovná krajčírka ti to poopravuje, tak sa popýtaj. Držím palce, hlavne nech si spokojná ;-) Veď ty to už máš za chvíľu, teším sa na svadobné foto! A tie popolnočné..nedá sa to reklamovať? Alebo nevie to ešte nejak poopravovať, aby ti to sedelo? Moje šaty, no mám rezervované v tých Košiciach, ale pôjdem ešte pozrieť aj k tejto pani odkiaľ máš ty, že čo doniesla.. lebo ak by ma niečo ohúrilo, tak kašlať na 100€ zálohu, aj tak by ma to vyšlo lacnejšie :-D Ale neverím tomu veľmi, lebo z týchto čo mám, som úplne na mäkko x-)
Odpovedať
Ahojte baby, no tak neviem neviem...Ja som si myslela, ze mi skor nesadnu saty, ktore su uz usite, ale mylila som sa :-(. Skratka na hocijaku postavu sa saty nedaju usit :-(. Fnuk. Neviem co by krajcirka vyriesila s korzetom, budem sa snazit to velmi nepritahovat a kupit si pekny korzet. A ta vlecka by sa mala dat upravit u krajcirky v pohode. Len som sklamana, ze to nepride uz upravene :-(. K tym popolnocnym sa asi nebudem radsej ani vyjadrovat :-(. Skratka hrozne, kratke, vpredu nesedia a predlzit sa uz viac nedaju. Dala som si ich sit u nas jednej krajcirke, ktora usila kamaratke pekne satky, ale asi moje boli viac zlozitejsie. Takto baby, asi by som uz pozerala po satach, ktore su usite, aby s tym neboli este taketo dodatocne problemy :-(. Dufam, ze Vam saty sadnu ako uliate a aby ste boli spokojne ;-)...
Odpovedať
Profilova fotka
@bajka1 tak ako, poriešilo sa dačo so šatami? Ako to myslíš, že kúpiť si korzet? Že pod svadobné šaty si dáš také korzetové tielko? Mrzí ma, že to takto dopadlo :-( ale verím tomu, že vymyslíte niečo, aby si bola spokojná! Popolnočné, hmm..asi nemala krajčírka svoj deň ]-( Ja neviem, nedá sa to nejak reklamovať? Teda dá sa určite, každý tovar sa dá, veď to musí aj ona vidieť, že ti to nesedí.. čo na to povedala krajčírka? Aspoň nech ti dá zľavu.. resp. vráti časť peňazí, ak si to už zaplatila. A baby, akú podprsenku chcete pod šaty? Rozmýšľali ste už? Klasickú alebo silikónovú? Včera som sa zamýšľala nad tým, kedy sa vlastne dávajú svadobné dary? =-) Na pár svadbách čo som bola, všetko to riešili rodičia ako za rodinu, jednej kamoške som bola pred 10-timi rokmi na svadbe a veru neviem, kedy sme dávali dar. Či deň pred svadbou, keď sa nosia koláče alebo priamo na svadbe..a to potom kedy? V prípade, že dostanete vecný dar, otvára sa to tam na hostine pred všetkými?
Odpovedať
@veronika81 ahojky, no zatial sa nic neporiesilo, satky mam doma, medzi sviatkami pojdeme na SK, tak si zoberiem boticky a pojdem jednej znamej do salona, tak uvidime... Co sa tyka popolnocnych, tak to uz asi riesit nebudem, je mi to moc luto, ale s tym nic neurobim. Ja som jej hovorila, ze ma to taka za krkom a na to povedala, ze to uz prerabat nebude :-(. Je to jedna znama mojej kamaratky a ja som taka "blba", ze nechcem vyvolavat nejake nedorozumenia :-(. Podprsenku urcite so silikonmi :-D. hehe. Ja som si kupila za 90 Kc taku tu silikonovu podprsenku a pojdem pozriet korzet - spodne pradlo pod saty nejaky pekny a rovno to mozem mat spojene so svadobnou nocou :-D, teda ak nejaka bude... No u nas nie je zvyk, ze sa rozbaluju svadobne dary pred vsetkymi...Ja som napriklad dala bratrancovi este pred tym ako sme isli na obrad, aby sme ho nemuseli vlacit a rozbalili si ho so zenou na druhy den :-).
Odpovedať
Profilova fotka
bajka, co sa tyka tych popolnocnych, tak ja by som sa zachovala tak isto, asi by sa mi nechcelo robit skriepky a s niekym sa dotahovat. Veronika, k tym darom, tak u nas sa dava i tak i tak. Taka blizsia rodina vzdy donesie dary mladym este pred svadbou (kludne aj niekolko dni dopredu) no a zvysok na svadbe. A financne dary sa u nas davaju priamo na hostine. Hostia ich nosia bud vtedy, ked odchadzaju, alebo uz bolo aj tak, ze ked hudba mala pauzu a ludia len tak sedeli pri stoloch a rozpravali, tak vtedy niektori odchytili manzelov a strcili im to do vrecka. A u nas sa teda dary na svadbe isto neotvaraju. no ja chcem klasicku podprsenku pod saty, take nieco luxusnejsie, aby sa aj potom priatel potesil :-) isto nechcem silikonovu, je to podla mna zbytocne a pre mna nepouzitelne (citala som totiz, ze je ucinna len pri malych prsiach). a v podstate ta podprsenka zo siat nevystrka, tak nie je dovod nedat si klasicku. Baby, ja mam otazku, ako to riesite s alkoholom? obidve strany budu ponukat ten isty druh alkoholu? ja som momentalne z toho strasne nestastna, lebo my sme sa predbezne dohodli, ze bude vodka, slivka a fernet, tak to sme nasa rodina nakupili, ale teraz buduci svokrovci zahlasili ze boli nakupovat alkohol, a kupili len hrusku a marhulu! ]-( nie je to divne? jedni hostia budu pit taky druh a druhi taki? a co ak nasi hostia budu chciet hrusku, ked uvidia ze tamti maju hrusku? a co im na svadbe poviem? pite co mate na stole?! :-S
Odpovedať
@hamca - ja by som v tvojom pripade to riesila tak, ze sa vsetok alkohol da na jeden stol a kazdy si naleje co chce, tak si myslim, ze aj ti druhi budu chciet mozno nieco ine...Nevidela by som v tom problem, predsa nebudete hovorit hostom toto je vase a to druhe nase :-D. Horsie je, ze ja to uz mam za par a stale neviem co budeme mat :o)....hehe, nejak sa to u nas neriesi, zatila len slivka a vino pomaly :o)
Odpovedať
Profilova fotka
no to neni zly napad, len problem by mohol byt v tom, ze oni maju kusok drahsi alkohol ako my. my sme tiez nekupili lacny, ale oni nakupili Spis Original (u nich totiz v rodine piju dokopy asi 5 ludia, takze si to mozu dovolit, ale nasa horkokrvna rodina... hmm, tak to by sme skrachovali, keby sme nakupili Spis). ale sak dajako bude,nie ? inak a alkohol sa dava na stoly kedy? uz je na stoloch, ked prichadzaju svadobcania? alebo to sa az potom po jedle dava na stol?
Odpovedať
@hamca no tak dufam, ze nebudete mat nejake komplikacie, u nas je to podobne ako si napisala. Nasa velka rodina z polovice vychodniarska :-) a priatel bude mat asi stvrtku z pozvanych hosti a prevazne nepiju, tak som veeelmi zvedava ako to doriesime s rodicmi :-). No tak to neviem kedy sa presne dava, naposledy ked som bola pred dvoma rokmi na svadbe tak to mal na starosti moj bratranec a on rozdaval na stoly flase, ked sme si vypytali :-). My to budeme davat asi az po vecery, musite sa dohodnut v sale, ako su tam zvyknuti, ak to nebudete riesit sami :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bajka1 @hamca popolnočky..no ak by to bola nejaká známa krajčírka, tak by bolo blbé sa mi s ňou naťahovať, to je pravda.. Ale ak by to bol niekto, kto mi šije iba tie šaty a viac ju neuvidím, tak by som si veru povedala svoje :-D @hamca my alkohol riešime tak, že sa určí koľko sa asi zoberie na hlavu a potom si každý z nás platí vlastné hlavy :-N Kupujeme to všetko priamo v hoteli, kde budeme mať svadbu, takže u nás nebude také, že priateľova rodina si nakúpi svoje a my svoje. Ale čo sa vás týka, myslím že ak to vyložíte na stoly a vaša rodina bude chcieť tiež hrušku :-) tak v rámci dobrých nových rodinných vzťahov sa určite môžu ponúknuť a nikto im podľa mňa nepovie, že to je naše :-p nedáme vám z toho.. A alkohol neviem kedy sa dáva, mala som pocit, že to už býva na stole.. ale to asi záleží na dohode s reštauráciou. Na svadobnú noc chcem aj ja niečo peknučké x-) ale nechcem si to dať pod šaty..plánujem si to obliecť až potom ;-) a aj tak pod popolnočky si nebudem môcť nechať (asi) tú podprsenku, čo budem mať pod svadobnými šatami.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte vidim, riesite podprsenky, to uz som sa kedysi davnejsie tiez pytala.. ja som rozhodnuta pre silikonovu, ved tak ci tak by som si podprsenku dala potom inu, kedze tuto budem mat na sebe cely den.. inak, ja som bola naposledy na svadbe svojim sesterniciam este ako decko a vtedy sme davali dary v piatok, to rodina urobila take pohostenie a vsetci tam prisli. no my toto organizovat nebudeme, tak by ma tiez zaujimalo, ako to s darmi vyriesit. :-| alkohol sme este neriesili, ale nakupime ho spolu a tiez sa rozratame na pocet ludi. hamca a oni ten alkohol nakupili len pre svoju rodinu? ved nie kazdy asi bude pit len tvrde, ci ano?
Odpovedať
Profilova fotka
@jouky a mala si už dakedy na sebe takú silikónovú podprsenku? Ja ešte nie, ale bratova priateľka ano, ale nebola s tým veľmi spokojná, že ako sa spotila, tak sa jej to šmýkalo a nedržalo to dobre.. no mala to pod klasickými šatami, tenkými, letnými, zase v takých svadobných korzetových sa to určite nebude mať kde zošmyknúť :-D Na týchto mojich svadobných mám dosť odhalený chrbát, podprsenku by to zakrývalo len tak-tak a asi by som nebola kľudná a stále sa kontrolovala (niekoho pýtala), či mi netrčí vzadu podprsenka :-p Aspoň si tak myslím.. Ale nie som na 100% presvedčená ísť do tej silikónovej, tak neviem ešte..
Odpovedať
Profilova fotka
@jouky ešte k tomu piatkovému posedeniu..u nás sa to robí presne tak, že rodina a pozvaní z blízka prídu v piatok poobede, resp. večer k neveste, ženíchova rodina k ženíchovi, donesú koláče a dostanú také menšie pohostenie. Zvykne sa to robiť doma, ale moja mamina to plánuje urobiť asi priamo tam v hoteli kde bude svadba, rovno tam necháme aj koláče. Dáme urobiť nejaké misy a tak, trošku ich pohostíme, odovzdáme výslužky :-) A teda predpokladám, že vtedy donesú aj dary, neviem. Musím sa opýtať maminy :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no u nas sme sa dohodli, ze kazdy si kupuje tvrdy alkohol pre svoju rodinu sam, avsak po vzajomnej dohode, aby fakt neboli velke rozdiely. Samozrejme budeme kupovat aj vino, ale tu sa opat nevieme zhodnut, pretoze za nasu rodinu chceme kupit take uz normalne vino vo flasiach a priatelova rodina chce zase na vine usetrit a kupit len sudove z tokaja a davat ho na stol v dzbanoch, avsak tento sposob servirovania nevie moj oco rozdychat :-) som ja ale trapna, svadba este daleko a ja take hluposti riesim :-) inak vcera som konecne zarezervovala kameramana, super, mozem si dalsiu vec na zozname odskrtnut!
Odpovedať
Profilova fotka
hamca vôbec, nie si trápna. Také menšie rozbroje kôli alkoholu sú aj u nás. S drahým sme si uvedomili že svokrovci chcú na našej svadbe riadne ušetriť (ako na všetkom). Chceli veľa domácej pálenky na svadbu, zatrhla som to, že max. 5 fliaš, tak boli naštvaní. POtom sa nás pýtali,že aký iný tvrdý alkohol chceme, Povedali sme im druhy a začali zasa pindať že načo toľko. Drahý chytil nervy a povedal, že si celú svadbu bude platiť sám, keď majú s tým problém. Zostali ticho a to čo kúpime my kúpi aj on a dajú mu peniaze, tak dúfam, že bude už kľud. Ale sme z ich správania riadne sklamaní čo už :-(
Odpovedať
Profilova fotka
jeej petulka, teba som tu uz dlho nevidela. ako si pokrocila s pripravami? tak ako vravis, to je ten udel, ze ked rodicia platia svadbu. jedni chcu usetrit na tom, druhi zas na inom a preto fakt s drahym uvazujeme, ze napriek tomu, ze sa to rodicom nepaci, tak urcite veci, ktore chceme aby boli fakt kvalitne, tak si ich radsej zaplatime sami.
Odpovedať
Profilova fotka
No veru som tu dlho nebola, nemám nejako čas. AKo sme pokročili? vybrali sme si obrúčky ( už sa vyrábajú), máme nakúpený ten spomínaný alkohol, medzi sviatkami idem prvýkrát skúšať šaty, objednala som etikety na víno, potom dám foto keď prídu :) A ešte čo sa týka tých rodičov. U nás je to takto, moji rodičia nezarábajú veľa, takže na svadbu mamina šetrí už dlhšie. Všetko mi platí ona, aj ked by som chcela niečo aj ja. Lenže sestre platila celú svadbu, tak mna nechce ukrátiť :) V tomto sú moji rodičia veľmi zlatí a ústretoví, výber nechávajú plne na nás, povedali že je to naša svadba, tak sa bude realizovať podľa našich predstáv :-) No budúci svokrovci, teda vlastne svokra ( dosť mi lezie na nervy :-| ) na všetko frfle, nič sa jej nepáči, stále otázky typu načo hento? načo toto? niekedy jej mám chuť povedať že na hovno :D Drahý sa potom hambí za to aký má ona prístup a aký majú moji rodičia. Lenže on za to nemôže. Niekedy sa bojím že už vybuchnem ale držím sa len kôli nemu. No v jednom som si istá, tá svadba bude podľa našich predstáv. Ak má s tým problém tak nech si tie peniaze nechá a zaplatí si to drahý sám :) ale som sa rozpísala ;-) a vy ako pokračujete?
Odpovedať
@veronika81 - A co tak ist bez podprsenky? :-) Inak ja som uz tu silikonovu mala a nezaregistrovala som, ze by mi padala, urcite ti odporucam skusit to ak niekam pojdete von a uvidis, na kazdeho to moze vplyvat inak :-). Ja som nasla u nas tu podprdu aj za 90 Kc, tak si objednam este jednu :-). @petulka90 - Ahoj, vidim, ze planovanie svadby mas take iste ako ja :-). Nasi tiez pomahaju ako mozu, ale mozem si povedat co ja chcem a dohodneme sa, co sa tyka svokry, tu mam tiez problemy :-(. Kecala nam do oznameni, do odvozu, do kytic a stale nieco :-(....Skoro sme sa pochytili uz :-(...Ked mam pravdu povedat, tak uz chcem mat po planovani :-(....Uz nech je ten den a v klude :o)...
Odpovedať
Profilova fotka
@bajka1 bez podprsenky? jojoooj :-D :-D ono to po pôrode a po 21-mesačnom kojení už nie je ako v 18-tke :-D Síce, ten korzet by tam asi urobil svoje a trošku tomu pomohol :-) No neviem, uvidím.. A silikónovú podprsenku za 90Kc? Ja keď som ju chcela asi pre 4 rokmi, tak stála nejakých 400-500 Sk :-p svokra..tá moja je doma 3-4 dni do mesiaca, takže pohodaaa :-N V podstate sa do ničoho nestarie, už dala aj nejaké peniažky..jedine mala pripomienky k pár ľudom z rodiny jej manžela (nežijú spolu), s ktorými nevychádza nejak dobre, že načo by sme ich volali =-) Teda vyslovene ich tam nechce, ale už sme sa s priateľom dohodli, že tam budú, my ich tam chceme a basta! Ešte to síce nevie, lebo nie je veľmi kedy sa s ňou rozprávať..ale snáď prežije :-D
Odpovedať
@veronika81 Pozri ake rozne ceny su a vobec neviem aky je v tom rozdiel :-).: http://www.zbozi.cz/items?sId=y57l3tv...
Odpovedať
No neviem preco sa cely odkaz neulozil...Ak si das www.zbozi.cz a do vyhladavaca zadas silikonova podprsenka, tak uvidis kooolko vela ich tam je :-D
Odpovedať
@veronika81 nie, nemala som praveze este silikonovu podprsenku, tak to neviem posudit. ale napr. ked som mala normalnu podprsenku bez ramienok, tiez mi padala a islo mi to na nervy, takze to mam asi za jedno. :-D takze prezriem poriadne odkaz od bajky, snad natrafim na nieco. hamca, vobec nie si trapna, to su nahodou vsetko dolezite veci. a mimochodom uz ani tak strasne moc casu nemame, takze este len teraz to zacne :-D ja napriklad este stale ! nie som rozhodnuta o farbe vyzdoby. ale uz po sviatkoch sa na to musime vrhnut. ozaj, uz ste si robili pierka a oznamenia? odkial mate stuzky a aku siroku si mam kupit? :-| a cim ste sa inspirovali pri oznamkach? my mame tu vyhodu, ze sa nam nikto do organizovania nestara, kedze si to platime sami. vlastne sa nas ani nikto nic neopyta, ziaden zaujem. ... a vlastne mi to ani nevadi! ;-)
Odpovedať
ahojte baby, tak dalsia zvrzana vec :-(. Oznamka na vytlacili uuplne ine cisla nez sme chceli! Mna uz porazi :-(. Jedny saty zle, druhe zle a oznamka na prd :-(....este co sa pokazi....
Odpovedať
@bajka1 to ma mrzi, ze sa nic nedari! :-( co teraz s tymi oznamkami? je to moc zle? drzim palec, nech sa to nejako vyriesi ;-)
Odpovedať
dobre ranko dievcata uz len 140 dniiiiii huraaaaaaaaaaaaaa
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrééé ránko, ja som sa tiež dnes dívala, že koľko dní ešte :) už sa nám to kráááti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bajka1 :-( tak ale toto by som už určite reklamovala!! ]-( Pomýlili sa vám v dátume? To je ich chyba, nie je o čom.. opraviť ;-) samozrejme zadarmo a čo najrýchlejšie! už len 140, jeeej! Baby, ja sa tak teším x-)
Odpovedať
Profilova fotka
uz len 140? uff, tak to sa nam baby teda fakt krati, jupiii :-p ja som si dnes uvedomila, ze este stale nemame v kostole rezervovany termin, asi by sa uz patrilo, co? ked pojdeme na svatky domov, tak uz to fakt musime zariadit! inak, ked sa tu hovori o zbabranych veciach, pridam neprijemnu skusenost mojho kolegu...nedavno sa zenil a vyrobili im obrucky, na ktorych je zly datum ich svadby. a reklamovat to uz nestihali, lebo do svadby bol uz len kusok, takze maju na cely zivot obrucky so zlym datumom ]-( potesi, co?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?