Cica nežer II. Pokračovanie Cica nežer I.

Zobraz úvodný príspevok
Takže milé moje spolutrpiteľky :-) Nakoľko sa naša Cica nežer I. pekne rozrástla a už v nej máme veľa príspevkov, otváram jej voľné pokračovanie ktorej heslom je - Cica stále nežere a ani nebude! :-) :-D Píšte teda i naďalej, ale už sem :-) Tak si teda držme palce a chudnime! ;-) 8-) x-) P.S.: Navrhujem dať na túto prvú stránku naše overené diétky aby sme to mali na jednej kôpke x-) Tak ja sem šupnem 90-dňovku a octovku a vy môžete prípadne nejaké ďalšie. :-) Doschudnutia priatelia! x-)
Odpovedať
no bud som si kupila bezlepkovy kukuricny chlieb,alebo mi ho skusila maminka upiect v trube....vask to ucenie piect bezlepkovy chlieb bolo hrozne...nie vzdy to vyjde.....kukuricna muka je strasna muka....na spracovanie....
Odpovedať
a co tak ryzova alebo nejaka ina muka?...ja jem niekedy tie polystyrenove chlebicky.chutia mi len ryzove.ale som po nich hladna....joooj...
Odpovedať
ryzova muka,to uz neviem, ale ryza nema skoro ziadne ziviny....teda biela ryza.... a tie ryzove chlebiky sice sa daju jest,ale tiez som hladna z nich... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Caute Kočky, Ja tiež držím 90 dňovú diétu, Chcela by som sa spytať, ked robíte pizzu, daju sa na to dať, rajčiny, šampiony. to viem a čo je s paprikou a olivamy? Tie tiež môžem?
Odpovedať
Profilova fotka
adka: jasne mozes - to je zeleninka a to je mozes :)
Odpovedať
adka ja som si nad zeleninkou nikdy nelamala pri 90dnovke hlavu :-N :-D ja dnes zacinam trosku miesano,ale dnes aj zajtra lahky den....dnes viac menej bielkovina... uz som si trosku zacvicila rychlu chodzu a veslovanie..... :-D prajem pekny den ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
smaily to ze nies si vychudnuta, neznamena, ze nie si celiaticka :-) To je dost casto mylny nazor ludi. Celiatici mozu prave aj ludia, ktori nemaju hnacky a nie su vychudnuti. Ja som presne ten pripad a to mam celiakiu III. stupna (najtazsi je IV.stupen). :-D
Odpovedať
gaskulka ty mas 3 stupen?a stravujes teda celiaticky..... =-) ja som sa teda nestretla s clovekom co by mal nadvahu a bol by celiatik,to nejde spolu.....ale pri normalnej vahe tiez pochybujem,tam ide hlavne o priznaky ake mas....ked zjes kusok lepku.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
smailiy: ano, som na bezlepkovej (celiaticke) diete od novembra min. roku :-) Ja by som do seba tiez v zivote nepovedala, ze mozem mat celiakiu, lebo som prave nemavala tie typicke priznaky ako hnacka a vracanie. Prave naopak -nafuknute brusko a zapchy... Lenze mne ta neleiecena celiakia znicila, resp. znefunkcnila stitnu zlazu a preto som zacala priberat... :-| Odkedy som na celiatickej diete, tak vobec nemam problemy s travenim, so zapchou, nebyva mi po jedle zle...len 2 razy sa mi stalo, ze som si nejak nevsimla zlozenie, zjedla som, co som nemala a mala som take krce, ze dovidenia... A odkedy okrem mojej bezlepkovej diety drzim aj 90dnovku, tak mam pocit, ze mi je lepsie, nez kedykolvek predtym...len si musim trosku obas prisposobit recepty, ale je to inak v pohode. Vcera som sa prave vazila a dlasie pol kilo je dolu ;-) ;-)
Odpovedať
gaskulka teda,ja zas po nasadeni celiakiu dietu som po mesiaci asi dostala strasne krce,bolesti,a kazdy den sa mi stupnovali....tak som mala prikazane celozrnnu stravu vyskusat a bolesti zmizli....od vtedy sa sice snazim nejedavat biele pecivo...ale zato celozrnne ano,aj ked je to lepok....a bolesti nemam ziadne,eln ked to niecim prezeniem.... ja som zas mala vyssie hormony stitnej zlazy a pomohla mi bielkovinova dieta-teda presne metabolicka....ale to je cisto bielkovina v strave......a ako casto mas gasto???
Odpovedať
Profilova fotka
smaily: no ja mam okrem alergie na lepok este aj alergiu na vsetky mliecne vyrobky, na soju a vsetky strukoviny...takze ja mam tu dietu dost prisnu :-S Na gasto pojdem o rok v novembri, ale ja chodim k lekarovi, co je tiez celiak a on ma priebezne sleduje.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
to: gaskulka ako tak citam tvoje priznaky, normalne rozmyslam, ze poziadam lekara, aby mi urobil testy na alergiu na lepok...to moze len alergolog?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
hmm, to neviem, myslim, ze aj gastroenterolog.. ale ten skor asi uz priamo gastro vysetrenie... mne to vystrenie z krvi robil alergolog :-)
Odpovedať
ahojte ;-) gaia krvne vysetrenia na lepok ti moze kazdy obvodny lekar dat spravit..... ;-) nielen odborny.... ja som mala najprv pozitivne v krvi a potom hned gastrofibroskopia a ta to potvrdila a vyslo mi 60% stupen poskodenia.... gaskulka a ty mas kolko %? mas aj ztp karticku?
Odpovedať
Profilova fotka
to: smaily dakovala moc ;-)
Odpovedať
gaia ;-) ale zalezi aj natom,na akeho obvodneho Dr. natrafis,lebo nie vsetci su ochotni.....pritom to maju v pravomoci... prajem pekny den ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
smaily: neviem na kolko percent, ale viem, ze mam III. Marshalov stupen :-) a ztp karticku nemam... =-) by som mala mat akoze narok?
Odpovedať
gaskulka a to nevies? =-) nik ti nepovedal,ze ked mas celiakiu nad 50% mas narok na ZTP? ani nechodis na stranku celiakia? inac ak si studentka,alebo nemas dostatocny prijem,tak aj prispievaju 1000sk na dietu....ked ti to schvalia,ale musis mat ZTP.chod si ho vybavit,ked mas 3 stupen,urcite mas nad 50% poskodenie.
Odpovedať
Profilova fotka
aha, no to mi nikto nepovedal.... a aj som sa nejak extra na to ani nepytala a na celiakia stranku nechodim :-. (asi by som mala, ze |-| ) smaily ty si zlato, dakujem za rady ;-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
to: smaily ja mam takeho, ze kam chcem, tam ma posle (aj do prd.le) :-D :-D :-D
Odpovedať
gaia to mas super aj ja mam takeho super dr... :-D :-D :-D gaskulka napisem ti IP na tu stranku ak nevies.vela mi zo zaciatku pomohla...a vzdy pomozu rady ostatnych....je tam aj dr... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem smaily, si bubak zlaty ;-)
Odpovedať
:-) ;-) ja akurat papam obed,mam svoju klasiku dnes,kuracinku jeden kusok s mrkvou,hraskom,zelenou fazulkou a malickym karfiolom. :-D ;-) a dufam,ze dnes na babyssitingu nebudu dobroty.... :-N :-D prajem pekny dnicek
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam dnes ovocny den a zajtra ma caka vodny den :-S tak mi drzte palce...uz teraz sa tesim na stvrtok a na leco,mnaaaam :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
gaskulka, ked mas leco, tak tam das len zeleninu avajicka? a jes k tomu aj chleba? Kocky co si myslite o tom tie aktive celozrne suchare, su dietne mohla by som ich jest k vajickam? a mohla by som dat trochu štiplavej salamy do leca?
Odpovedať
Profilova fotka
adka: ano dam si do leca len zeleninu a vajicka, podla mna by si si tam tu salamu nemala davata - ak chces naozaj striktne dodrziavat dietu. Lebo vajko je bielkovina a masko (salama) tiez a tieto dva druhy bielkovin by sa nemali v jeden den miesat :-) A chlebik (1 krajec) si dam tiez, ale len na obed, na veceru uz bez chlebika ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
hej, zmenim vam tuto temu na lepkovu :-) nejake nove celiaticky na stranke? smaily, mne sa zda, ze som to ztp a prispevok pozerala ked mi diagnostikovali a daju ti to len ak si ako hovoris student alebo mas nejaky maly prijem. inak krasny den zelam. Cau segra ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
gaskulka: dakujem ti za odpoved. tak zajtra si spravim len so zeleninou a dam si 1krajec chleba a na veceru asi jogurt podla vas by som si mohla dat 2 jogurty dobra mama super cremo, ale su tam kusky cokolady. to mi dufam neuskodi. Ci jedavat ked mate cestovinový deň? ja si uzž neviem čo vymisliet. jedna kocka mi hovorila ze ona si robi spagety aj s tou morakdelou. a v morkadele je aj mäso, nie? a na večeru by som si mohla dat, tie pšenišné puancové chlebíčky s čkokoládovou polevou? jaj a esťe jedna otázka špenát kam patrí? kolko ste už baby schudli s touto dietou?
Odpovedať
witchka tak ZTP dostane kazdy celiatik,kto si poda ziadot a splni podmienky take,ze ma postihnutie väcsie ako 50%.a na prispevok musis dat tiez ziadost a potvrdit prijem ci neprijem..... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak to ztp by som zvladla hadam...inak ked mi to zistili a nasla som aj tuto moznost, tak som to hovorila kade take a frajer s usmevom na tvari : fakt ztp? to akoze mozes mat tu znacku na aute a parkovat kde kade? no super, tak to skus vybavit aj mne, akoze sa o teba staram :-D :-D :-D skusim sa tomu povenovat :-) dik za tip, jak uz sestra pisala si zlato
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?