Musia mať manželia rovnaký trvalý pobyt?

Dobry den. Chcem sa opytat jednu vec. Nedavno sme mali svadbu a potrebujeme vybavit nove obcianske preukazi. Nakolko sme spolu s, teraz uz manzelkou, v zahranici kde zijeme a pracujeme a domov chodime tak cca. 2 krat za rok , ako to je s vybavenim novych OP. Sme z inych krajov a nevieme teraz, ze ked sme uz manzelia ci mozme mat kazdy ine trvale bydlisko na SVK. Dalsia vec je, ze staviame dom a tak cca o rok a pol ked bude hotovi tak sa prestahujeme tam a dame si trvale bydlisko obaja tam to uz bude ok. Len otazka je co teraz? Potrbujeme nove OP a Pasy a nevieme ako to je s tym bydliskom... Dakujem za kazdu odpoved a reakciu. Martin
Odpovedať
pokiaľ si si aj ty nemenil meno tak nové doklady nepotrebuješ, iba tvoja manželka pri zmene mena... manželia nemusia mať rovnaké trvalé bydlisko.
Odpovedať
@martinbw Urcite nemusite mat rovnake trvale bydlisko. Ako pise zuska_bluzka, ty si meno asi nemenil, takze teba sa to netyka. Manzelka si necha trvale bydlisko ake ma, len zmeni meno v dokladoch a o rok si zmenite bydlisko uz na nove :)
Odpovedať
Dobry den. Dakujem Vam za reakcie. Tak to je super, ze ja si nemusim menit doklady.... prajem pekny den :-)
Odpovedať
Sme spolu 12 rokov a každý máme iný trvalý pobyt.
Odpovedať
ahoj ty si musíš kvôli priezvisku, aj môj manžel nemá adresu na občianskom takú ako ja, je to trochu čudné, ale teraz to práve riešim
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?