Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 stastnu cestu pauli a uzite si to tam! @reys este ohladne toho managementu high quality: ono to nie je ziadna veda, zase jedna z veci, co sa nejak moc nelisi od normalneho managementu a nazvu ju hned high quality, ide tam o take tie psychicke tahy, pozornost voci klientovi alebo zamestnancovi, typicku pretvarku a tak no... existuju o tom knihy, ked som robila v Rime mi sef dal jednu precitat.. prave o tych hoteloch a boli tam take veci ako: ton hlasu po telefone, ze je dolezite sa usmievat aj ked nas clovek nevidi, pretoze to citi z tonu hlasu, ze ked dvihnes sluchatko, ako prva vec ide Buon giorno a nie meno hotela, pretoze posluchac na druhej strane nepocuje hned dobre to, co povies akonahle odpovedas po telefone (takze z hotela Fellini Inn by pocul len INN), takze formulka: Buon giorno, Fellini Inn, sono Lenka, come posso aiutarla? bola na kazdodennom rezime, v podstate call centra funguju na takom rezime, dobry den, som operator 7654329876 ako vam mozem pomoct? typicke.... ja na to moc nie som, ale tam si na to potrpeli. Alebo napr, ze po telefone si sa na zaciatku snazila spytat na meno toho, kto ti vola, ako napr. medzi tym, ako si hladala informacie na pc tak si spustila: con chi ho il piacere di parlare? no a potom si musela aspon 5 krat v rozhovore zopakovat jeho meno, aby bol cely rad, ze si si ho zapamatala a citil sa tak dolezito... Proste taketo hovadiny... ked pride clovek tak ako prvu vec mu povies: Welcome in our hotel! - vec ktora je podla mna dost trapna a malo prirodzena... ale ludia to maju radi... spytas sa aka bola cesta, ci su unaveni, proste veci, ktore bezne nevidis... high quality,co sa tyka riadenia hotela...neviem ti povedat ziadne priklady, ale budu to podobne finty... proste nic zlozite...
Odpovedať
@ditakir @reys @yellowbanna @paulina21 Vami zminenou FB skupinu jsem jeste nepostrehla, ale sleduju, ze o nic neprichazim :-D He, he :-D ... Fakt hrozny :-N ... @ditakir Ordinace mi ve ctvrtek utekla: chystam se na ni dnes vecer :-) ... to aby mi to v utery vecer pekne navazovalo ;-) A myslim, ze mrknu na ten Topstarmagazin:-D ... Jo, a dneska mj. ten jeji Ital vysvetloval, ze to co vlastni ta jeho rodina nejsou zamky, ale palace ... ze to jen Cesi blbe prekladaji:-D @yizheng zavidim Mercato europeo - jestli je to to, co byva u nas na podzim x-) Strasne radi tam uz par let chodime x-) ... proste me bavi ta atmosfera :-) ... ale je fakt, ze je tam draho ... ale stejne tam vzdycky par penez nechame :-D ... @paulina21 preju prijemnou cestu a moc si to tam uzijte! ;-) ... vy letite az z Milana?? Tak to je celkem dlouha cesta ... tak at vam to utika ;-) @zahradkaNaBalkone tak, mame bazalku x-) :-D ... a pri ni v kvetinaci dve rostlinky peperoncina :-D Tak jsem zvedava jestli to se mnou zvladnou :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Hi hi, tak to mi pripominas moji praci v hotelu :-) Tohle vse jsme praktikovali,az na to se zeptat na to jmeno, to mi nejak unikalo. Ale ja jsem se takhle do telefonu ohlasovala uz v Salernu v lekarskem centru. Vsechny moje kolegyne rikaly jen Pronto,coz mi prislo blbe a ja jedina rikala: Centro oculistico Del Re, buon giorno (aniz by me o tom nekdo poucil ;-) ) Loni jsme meli skoleni o tom,jak jednat s lidmi po telefonu. Proto jsem taky byla dost rozcarovana,kdyz jsem zarizovala ubytovani v Salernu a ty lidi na telefonu (i na mailu) me temer odrazovali od rezervace. Az na jednu pani to byla fakt silena uroven. Je videt,ze nemaji tak velkou konkurenci jako my tady v Rimini,ze se musime predhanet o to,kdo bude milejsi ;-) Jinak vcera prijela mamka s manzelem na tyden, jsou ubytovani v hotelu, kde pracuje Cri a jsou vsim nadseni a pry si to zase zamluvi na pristi rok :-) (Hlavne za ty prachy to nikde nesezenou-266 Euro na osobu all inclusive).
Odpovedať
Profilova fotka
@slepice holky ja som sla pozret na tu skupinu na FB, to fakt nema obdoby... a ked si precitate posledny prispevok o ich praci, ako sa dokazali zaradit do spolocnosti, ze tam snad kazda robi upratovacku alebo varia v rodinach, alebo nazor ako: "Ženský tak já jsem taky zůstala v oboru...po studování na zemědělce a práce v kravíně..:D:D teď dojim ovce!!:D:D" to ma fakt dostalo... ako bez urazky ale mne teda to nase forum pride na dost vyssej urovni... hlavne sme tu vsetky inteligentne, co sa o nich povedat neda, nehovorim ze vsetky, ale niektore to je teda nieco... @diti a kde budes byvat? no Salerno ma asi ovela menej hotelov, takze sa naplnia aj bez: Welcome! :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Tak to jsi me pobavila :-D Ja ty prispevky na FB radsi moc nectu,protoze to fakt nezvladam. Me spis prijde,ze tam snad zadna z nich nepracuje. Hele a nenapadlo Te,ze tu muze mit nejaka holka nick name Slepice ;-) Budeme spat v penzionu Il piccolo principe v Pastene. Mela jsem rozjednany jeden bytecek v samem centru,ale byl problem s parkovanim a za garaz bych dala 20 Euro denne,tak jsem to nechala byt.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka to je dost zaujimave, ako opisujes ten high quality management. urcite to ma do seba a klienti sa citia dost doleziti, ked su pocas rozhovoru osloveni... dokonca som pocula, ze ked sa chcem este raz spytat na meno, lebo som si ho napr. hned nezapamatala, nemam pouzivat minuly cas "ake bolo vase meno?", ale pritomny cas "ake je vase meno".. :-) kludne rozoberajte dalej tu skupinu na FB, rada sa pobavim ;-) popripade, pod akym heslom sa to da na FB najst?.. nech tam niekedy mrknem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem se vratila vcera vecer, moc vas vsechny zdravim. Let byl strasne prijemny, i z Bergama nam to trvalo do Bologne jen necele dve hodky, takze pohoda, ani mi tentokrat nevyhodili na letisti zadnou kosmetiku z prirucniho zavazadla, tak jsem byla spokojena :-) Tady v Bologni prsi, ale nepretrzite-od te doby, co jsem odjela-, od rana do vecera, a ma prset az do pondeli...zato v Brne... x-) Totalni leto, sucho a teplo a vetyrek...no proste lahoda, ani jednou jsem nepouzila tricko s dlouhym rukavem..zato Alfi, ktery jel domu na jih si zabalil troje kratky kalhoty-a take je ani jednou nepouzil :-D -prselo a byla zima. Tento rok je to fakt vsechno naopak =-) Ale musim rict, ze nemuzu posoudit muj zavlazovaci system (diky tomu, ze tu stale prsi), protoze jsem prijela a rostliny byly zelenejsi nez kdy predtim. Jdu vas docist a musim rict, ze mam dnes strasny KOPR (snad tu zkratku znate :-)) Papa
Odpovedať
Profilova fotka
@oky tak palace? Myslel jako " palazzo"? To ale klidne muze byt jen najemni dum, ze? Ha, slechtic :-D A nebo snad dokonce "palazzina"?? hehehe, to je ale kazdy vetsi domek s vic jak dvema byty, ne? LOLOLOL A s tou skupinou na FB neprovokuj nebo te do ni pridam :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka, jee aha, tak ty nedelas 730, ale 740. ja znam jenom 730 jako dichiarazione dei reditti....co je presne 740? jaky v tom bude rozdil? ja vim, ze v tom 730 se odepisuji spese mediche, veterinarie, splatky hypoteky a dokonce mi rikala kolegyne, ze i najem! tak pokud platite najem, klidne ho do toho pridej a budes mit nejake to euro zpatky.... ja osobne ten 730 jeste nikdy nedelala, jak jsem psala vys, chtela jsem letos poprve, ale kvuli 30€ to nemelo smysl...uffa! tak uvidim za rok. jinak ty penize, co vraci, byvaji ve vyplate v srpnu, jeste jsem neslysela, aby je nekdo nekde kumuloval a vratil pak jako jednorazove...boh. @yellowbanna, ja kdyz vcera cetla o tech palacich, tak me taky napadl nejaky najemni dum, hihihii, a myslim, ze je z Gargana, tak to muzou byt i takove ty letni apartmany :-D :-D :-D ! @jennynka5, vitej zpatky, uz jsi mi chybela :-). nesejdem se nekdy na kavicku???? a KOPR mivam ted docela casto :-D @rospina, ten mercato europeo byl fajn, akorat pocasi zradilo. asi po hodince zacalo silene prset, hotova potopa, tak stanky na namesti uklidili a my zustali pod stanem u stanku s jidlem...mnam. meli jsme brambory s uzenym masem a slehackou a k tomu zeli! holky si dali jeste klobasku, ale tu ja nemusim.... byli jsme tam 4 holky, z toho jedna s pritelem... byla s nama i Edita Hortova, mozna holky, co se vyznaji v ceskem show businessu ji znaji, v roce 2004 byla 3. na Miss. je to moc fajn holka, je ji kolem 23...a bydli v Bologni. a Dari, rada by te poznala, protoze je taky z Brna a bydli uscita 5!!! mam na ni cislo, tak nekdy neco zorganizujeme. je vazne fajn, uplne normalni holka, zadna namyslela pipka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Vitej zpatky! KOPR teda neznam :-( Je videt,ze nejsem z Brna ;-) Tady v Rimini bylo cely minuly tyden hezky, sprchlo v sobotu vecer a v nedeli odpoledne. Vcera bylo dopoledne hezky a odpoledne zase dest. No a ted tu prsi. Doufam,ze uz je to posledni dest a zitra uz bude hezky. Ja totiz koukala vzdycky na ilmeteo.it a tam treba minuly tyden predpovidali porad dest a pritom vubec neprselo,tak doufam,ze i ted se pletou ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Moc hezke: http://psychologie.cz/zit-pritomnosti...
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng Jasne, muzeme se sejit na kavicku, kdykoliv po praci..Klidne i tento tyden, kdyz mi das vedet kdy :-) Ale patek ne, lepe pracovni den..Neni problem.. KOPR je dnes velmi silny, snazim se s nim bojovat :-D @dita Diti, napisu ti zkratku do IP hehe ;-) @dita Diti, tak to me tesi, ze se spletli a bylo hezky aspon u vas..A ja taky koukam na il meteo :-) No predpoved pro Bolognu je fakt tragedie :-) Ale pro me je to lepsi, nez 37 stupnu..Ale zase na druhou stranu to nesmi trvat dele nez 3-4 dny :-) Na clanek jsem koukla a moc se mi libi. Casto jsem v posledni dobe nad touhle tematikou premyslela, protoze si myslim, ze to delame skoro vsichni a ten, ktery si umi vychutnat aktualni moment bez mysleni na minulost ci budoucnost je stastny tvor..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jennynka5 vitaj naspat, aj ja dufam, na mierne zlepsenie pocasia :-) verim, ze si si to doma uzila a mala si pekny pobyt. Aj ja chcem vediet co je to kopr :-D @ditakir ten clanok sa mi velmi paci :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina dekuji za privitani, ja jsem si to mooc uzila, jeli jsme se podivat na zamek Mikulov, jela jsem s mamkou pracovat na zahradu-coz je relaxacni zalezitost, videla jsem se se spoluzaky z gymplu a smou nejlepsi kamaradkou, bylo to fakt moc fajn, trochu jsem se musela premluvit k navratu ;-) :-D @kopr je to tedy vulgarni, takze to vyteckuji, snad si to domyslite..Ku..vsky Odpor k PRaci, zkratka KOPR :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 ahoj Jenny! Vitaj spat! Kopr sa mi paci ako skratka:) :):):) @dita jj, ako nick slepice ma tiez napadlo, ale potom som si povedala, ze nanajvis ho bude mat nejake z tej skupiny takze to je v phode, aspon si precita moj nazor ;-) co sa tyka parkovania v salerne, bohuzial, je to tragedia, aj ludia co chodia k nam, auta len na platenych parkoviskach, neplatene ani neexistuje, jedine tie ich strisce blu po 20 hodine @yizheng dakujem za info, urcite sa na to 830 spytam, 840 sa mi prave zda, ze sa vracia po niekolkych rokoch, je to ta trattenuta IRPEF z busta paga... ale pridavam sa k dite ze toho teda o tom nejak viac neviem, len toto... 830 som este nerobila, ale ten najom a hypoteka znie strasne zaujimavo, je mi jasen ze ti nevratia vsetko, ale cast, ze? Ale aj tak super... u nas som o nicom takom nepocula... (u nas ako na SR) @jenny my sme mali skarado piatok, sobotu bolo krasne cely den a v nedelu prsalo, vcera ako tak, ale dazd ee a dnes je dost vietor a straaasne teplo, ale take caldo umido zas, bo nie je ani jasno a strasne teplo... holky za chvilku idem do prace! "huraaaaa" - velke ironicke huraaaa, aj mne sa chce...
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 tož kopr mě přepadá taky, sakra, moderní nemoc, řekla bych :) jinak musím všem doporučit pořad partička na streamu, je to prča, chmela, sokol, genzer, suchánek, se směju na plný kolo :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka ahooooj :-)Jsem rada, ze jsi zvladla jit na plaz, konecne..urcite ses pekne "nacucala" slunicka a moricka :-) @dane ja na to nemam pravo se svou smlouvou-jako vse a Alfi odpisuje vse, hypoteku, rekonstrukci baraku-zatepleni, lekarska vysetreni a leky a buhvicovsechno jeste :-) Zavidim vsem, kdo to muze delat..Je prijemne, kdyz z niceho nic nejake penizky prijdou.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, musim se s vami podelit o recept :-D Vyroba zmrzliny podomacku osobou neitalskeho puvodu je v Italii prinejmensim nelogicka, ale jen pokud nejde o Misu. Chutna prakticky jak ten nas nanuk, my vcera sezrali malem celou vanicku! :-D http://recepty.vareni.cz/misa-zmrzlina/
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko, diiik za recept, vypada lakave...ale kde vezmu tvroh???!!! aiutooo =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng Uplne staci ricotta, fakt :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko hned by som to skusila, ale ta kysla smotana :-S holky kupujete tu vanilkovy cukor, ci vozite z domu? ak ano prosim si link :)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko jiuuu, recept na Misu! Hned bych to zkusila, ale nemam kelimky a misto v mrazaku :-( Az dojime zmrzlinu, co jsme vcera koupili v nasi zmrzlinarne, nastoupim na Misu, na toho nemaji! 8-) @lejinka ja si ho vozim z domu, stejne jako prasek do peciva (i kdyz ten jsem uz objevila, ale mam zasoby jeste z Dublinu :-) ), vozim i zelatinu, prasek do perniku a drozdi. Ted to vypada, jako ze pecu kazdy den, ale to teda nepecu...bohuzel...tak mam jen zasoby. Vim, ze tu tyhle veci jsou v pohode k dostani (narozdil od Irska), ale uz jsem tak nejak zvykla na ten sackovy system. Navic vetsinou, vlastne porad, pecu podle nasich receptu a tam je to mnozstvi podle nasich sacku, takze je to jednodussi. I kdyz ted jsem se nechala inspirovat receptem na sklenicce s broskvovym dzemem. Koupil ho Mick pro Tondu, ale byl tam cukr, tak jsem ho hned pouzila na kolac. Priprava je 5 min+peceni a je vyborny - pouziva se na to hotova pasta brisee - 2 baleni. Do maslem vymazane kolacove formy vlozite jednu vrstvu testa, na to vyklopite celou sklenicku broskvoveho dzemu, do toho na kosticky nakrajite jedno az jedno a pul jablka, na to druhou vrstvu testa, propichat vidlickou a sup s tim na pul hodiny do trouby :-) Neni to zadny kucharsky zazrak, ale kdyz vam prijdou necekane hoste, muzete mit kolac na stole nez dole zaparkuji auto ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
:-D @lejinka Ja si taky vanilkovy cukr (i prasek do peciva) vozim. Tady maji jen ten mini sacek Vanillina, ktery se dava jen do testa, ktere se pece. Ale mozna by ho nahradil Zucchero al velo vaniglinato. Fakt u vas nemate panna acida? :-. @yellowbanna Tak to je tedy bleskovy recept, stoji za vyzkouseni ;-) V Irsku nemeli drozdi? Toho Misu jsme vcera jedli, kdyz jeste nebyl uplne zmrzly, ale kremovy. Dneska uz je jako kamen, tak doufam, ze povoli a bude stejne dobry x-) Nechci byt trapna porad s temi recepty, ale vyzkousela jsem i jednoduchy recept na super chleba s kminem a Simo rikal, ze uz zadny kupovany nechce :-D http://recepty.vareni.cz/domaci-chleba/
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko sikulka! niekto ma vela casu :-p Zucchero al velo vaniglinato som este nevidela, a tu vanillinu ano, ale to je prave len na tu aromu... napisem bratovi nech donese :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko v jake nadobe jsi ho pekla? Ja bych to chtela vyzkouset, tohle bych mohla zvladnout...
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna Ve forme na dort :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@holky vonku je ako v saune, aj tak teplo aj tak vlhko... @sisko napis este nejaky zaujimavy recept :-) nieco na obed :-) nie na priberanie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 dik za objasnenie skratky, velmi vystizne :-D u nas v praci americania vzdy medzi sebou nadsene hovorili skratku TGIF, az kym som si to nenechala objasnit, thanks god it's friday... tak ale na KOPR to nema :-D @sisiko recept urcite vyskusam, znie to lakavo.... ale hadajte, co som si prave spravila na veceru: pravu slovensku krupicovu kasu ;-) :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina TGIF je perfektni, v patek si na to urcite vzpomenu ;-) A mnam, krupicovu kasu uz jsem nemela aspon 15 let. Udelala sis ji s maslem a kakaickem? :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 my sme ju vzdy jedavali s maslom a skoricovym a vanilkovym cukrom... ale skoricovy cukor nahradzam s zucchero di canna a je to vyborne :-p vyhoda je, ze ta kasa zasyti a nezatazi zaludok tak neskoro vecer, no a nepribera sa z toho...dufam.... to by bol tip pre @lejinku na ten obed :-p ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?