Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ale jeste k tem kamaradkam..... V CR mam asi 3 "dvacetilete" kamaradky a jak si popovidam s nima,tak to s nikym. Akorat ze jedna zije v Kanade,tak se vidime opravdu malo....
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir v Praze vim o docela malo podnicich, kde se nekouri, ale nevim, jestli se vam tam bude chtit jit jist. jednim z nich je Casa Blu, je to v Kozi, v blizko Staromestskeho nam. vari tam cca mexicky. pak je to moc prijemne ve Vesmirne, Ve Smeckách, ale je tam pomala obsluha (vyplyva z ucelu teto kavarny) a nemaji tam normalni jidlo, spis polivku, sendvic a tak. a to je vsechno, co sama znam. na internetu je jich celkem dost, mezi nimi trattoria cicala, tam jsem jednou byla a je to prava italska kuchyne, kdyby chtela jist po pomacku :) a zabava, to je fakt orisek, v Praze se kouri snad vsude :( fuj
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : Prave ted sjizdim internet a pisu si adresy nekurackych restauraci ;-) Italska restaurace nam neprojde, protoze ona urcite bude chtit ochutnat mistni speciality a hlavne...MASO, ona je vylozene masozravec :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna to ma moc mrzi s tou pediatrou, ako pisali uz ostatne dievcata, tiez by som ju menila za inu. daj si maleho skontrolovat aj v cechach kvoli tomu ekzemu. skusila by som aj jednu poriadnu vizitu o sukromneho pediatra. niektori za vizitu beru okolo 100 eur (viac alebo menej zalezi od regionu, nieco podobne ako sme sa tu uz bavili o sukromnych gynekologoch).... teda aspon my planujeme aspon raz rocne jednu poriadnu vizitu malej u sukromneho pediatra, zatial co normalne vizity budeme absolvovat u tej "svojej" z ASL.... @lejinka tak ty si tiez studovala spanielcinu, dalsia spanielcinarka :-) , to sme sa minule bavili o tej spanielcine so sisiko, pauli a ostatnymi...vy ste s priatelom hovorili spolu najskor spanielsky ked si zacala s taliancinou az potom? oky, ty si sa pytala na tie krstiny. neviem, ci krstia aj neveriaci...ale pokial viem, su ludia, ktori sa sobasia v kostole len kvoli tradicii alebo atmosfere, a pritom nie su veriaci, alebo vieru nijako nepraktizuju... na talianske pomery budeme krstit asi trosku priskoro, kedze tu krstia deti az po pol roku alebo viac... my sme sa sobasili v kostole, malo to pre nas urcity vyznam, tak isto chceme, aby bola mala pokrstena bez toho, aby sme cakali do leta alebo dlhsie. reys, drzim palce s tou pracou, na zaciatok to bude dobre, aj ked dlha pracovna doba, ale aspon sa troska zaradis, spoznas novych ludi a mozno skoro najdes pracu blizsie. urcite tu sancu nezahod :-) yizheng, tak to je fajn, ze mas tu zmluvu, uz sa tie vztahy v praci trocha urovnali? salsiccia, drzim palce na tie vysledky, hlavne bud kludna, uvidis, ze bude vsetko v norme..psychika je najdolezitejsia :-) takze ty jes zeleninu dezinfikovanu v amucchine? ako pise pauli, je to asi uz len nahoda, ze tu toxoplazmu clovek dostane pocas toho tehotenstva, ja som ale nechcela riskovat ani na pol percenta... mozno som patrila medzi tych, co prehanaju :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina SImo to tak nekdy dezinfikoval uz driv, ja to potom oplachnu nejmin desetkrat a nesmrdi mi to. ale je pravda, ze treba rajcata jsem tuhle takhle nemyla.. jen vodou. ale to bych se asi fakt zblaznila. vysledky by mely byt uz zitra, tak snad je budu umet precist ja mam "prehnane" reflexy, co se tyce lidi, kdyz jsme byli v nedeli na karnevalu, tak jsem mela porad ruku na brise, protoze jak tam byla tlacenice, nechtela jsem dostat ranu, jinak si to tehotenstvi asi porad do dusledku neuvedomuju, prijde mi, ze je to ted nejaky zaseknuty, ze cas neplyne s temi krtinami si myslim, ze delate dobre, je to preci vase miminko a mate pravo to udelat tak, jak si myslite, ze to je nejlepsi. ja naopak tyhle veci nepotrebuju a nevim, jestli mi to projde, ze dite nepokrtime, ale asi ano, protoze Simo nepraktikuje, jen to italske okoli asi nebude schopno pochopit..
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir v tom seznamu jsem videla i Cafe Imperial, na jejich strance nevidim, ze by byli nekuracti, ceny vysoke, ale za svickovou dat dve stovky, to nezni uplne prehnane a myslim, ze to bude fakt dobre, ty jo, ja mam hlad!!
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina nie, ja som prave z tych, co spanielcinu vdaka taliancine uplne zabudli :-| ... ja som zacala s VS v 2004-2005 uz ani neviem :-N a to som jeho este nepoznala :-) no a o rok na to taliancinu, len ked som sa to ucila subezne mi to slo, ale akonahle som sa ocitla v taliansku som zabudla uplne vsetko spanielsky.. to sa proste neda, a hlavne som mala vzdy blizsie k taliancine, spaninu som sa ucila uz na gymply, ale vybrala som si ju len preto, ze mala blizko k taliancine... na kurzy tal. som chodila uz na zakladnej, ja som bola zamilovana do talianska od mala a stale som hovorila vsade, ze si zoberiem taliana a budem zit v taliansku :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Takze jsem zakoupila dvoje teplaky :-) Dneska bylo venku tak kraaasne, jsem se v Turine citila uplne jak doma, jak ja ty momenty miluju x-) Holky, ja jsem taky moc rada, ze se zname a ze si tady spolu klabosime, je to moc fajn :-) V CR mam kamaradky, ktere bych ani za nic nevymenila. Pred svatbou jsem neporadala zadnou rozlucku, ono to bylo i nemozne (tehulka, male dite, ruzne casti CR...), tak jsem se vydala za moji nej kamaradkou do Prahy na tyden, bylo to super. A ten prvni vecer jsme parily doma na stare ceske a slovenske pisnicky z youtube az do 7h do rana, takova pohoda :-D Na druhou stranu jsem otevrena novym pratelstvim :-) Treba ta Italka, co me zlakala cvicit, je trochu silena, ale je super a vim, ze me ma rada, s ni se da mluvit i o osobnich vecech. Potom taky potrebuju s nekym zertovat (Simo mi rika: Ten tvuj cerny cesky humor :-D ), no a na to mam tady kamarada, pred kterym proste se mi ty hlouposti rikaji samy a strasne se smejeme. :-D Verim, ze se tady ty me vztahy jeste zlepsi a prohloubi, ono je videt uz ted ten rozdil pred svatbou a po svatbe. @salsiccia 49 kg je fakt malo.. Ja mela nejmin 51 kg, kdyz jsem se nervovala s diplomkou, mam 170 cm, bylo to dost videt.. Moje normalni vaha az do svatby byla 55-56 kg a byla jsem s ni spokojena, takze ji chci zpet, Italia :-) I kdyz teda, kdyz jsem byla v rijnu u nasich, tatka mi rekl, ze me konecne muze poradne obejmout a neciti chrasteni kosti :-D Jo, a dala bych si to tve ragù ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka to jsme dve, uplne se stydim, ale hlava mi to proste nebere. pasivne mam porad lepsi spanelstinu, vidim to, kdyz ctu texty, v italstine mi to jde fakt pomalu a ve spanelstine samo, ale aktivne to je masakr... @sisiko bude asi dneska na veceri, nakonec jsem nic nedelala, takze fettucini (zarucene domaci a obalene v igelitu) to jisti, mam hlad a zivitel rodiny nikde... ted mam cca 53-54 a mam pocit, ze mam bricho :) ono je nafoukly, ale to uz tady nebudu rozebirat, ale to je aj tim, ze nemam nic vepredu, to se u vas rozhodne nascita, pokud tam neco mate 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Ja si taky vybrala na gymplu spanelstinu jen proto, ze byla nejpodobnejsi italstine :-) Italii jsem milovala intenzivne od mala do takovych 16 let. A ve 14 jsem doma oznamila, ze se provdam jedine za Itala. Uplne vidim, jak na me nasi koukali a nebyli schopni na to cokoli rict, jak jsem byla presvedcena :-D Moje SJ jde taky pomalu k sipku, to bych nerekla, jak rychle to funguje, a to jsem ji do cervna ucila 8-( A zni mi nejak divne, napr. kdyz si reknu: No lo sé a Non lo so, italstina proste zni domacky. Jinak se Simem mluvime italsky presne rok. Holky, ja se musim smat, jak vsichni ti Spanele utreli nos, ze jsme si vybraly Italy :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia: Taky jsem koukala na Cafe Imperial :-) Napadla me i kavarna Slavie, je tam restaurace a minule jsme se tam moc dobre najedli a moc to nestalo. My jsme Federica krtili,ale bylo to tak spis ze "spolecenskych" duvodu. Navrhla jsem to ja, i kdyz nejsem verici,ale nechci aby byl tak nejak mimo. Pokrteny bude a pak se jednou rozhodne, jestli to bude praktikovat nebo ne....
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko : Kontaktoval Te ten kluk,co studuje v Turine? On me kontaktoval na FB na strance proti koureni ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
tak to ja jsem sla rovnou "na jisto" po italstine :-D kdyz ji u nas ve meste nikdo nevyucoval, zacala jsem se proste ucit sama 8-) pak nejake to klaboseni na chatu tam a onde a uz to jelo.. vlastne byla pro me jediny jazyk, kterym jsem se od zacatku nestydela mluvit, asi kvuli jednoduche vyslovnosti. spanelstina je ale taky fajn, docela by se mi libilo se ji naucit. chjo, kez by mel clovek na ty jazyky tak cas! koukam, ze jsem tady mezi vami pomalu jak trpaslik: ja merim jen 169 cm! (ovsem nikdo mi to neveri, protoze me jinak nez v podpatcich neznaji :-p )
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, ja mam 176cm a celej zivot me to stvalo..podpatky delaji tak krasne nohy a postavu a ja na ne muzu zapomenout.. vahu nepisi, protoze ji nevim, protoze se uz zhruba 10let nevazim...cislo by me jen stresovalo :-p na endokrinologii me chteli zvazit uz nekolikrat, ja jsem jim to ale zakazala:-) To, ze jsem zhubla 8 kilo je muj odhad, okoli hada tak 7-10kg a ja to tak odhaduji podle obleceni.. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia 49 kg a 177 je pro me nepredstavitelny obrazek.. :-. tak hezky papkej s miminkem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 171! kdybych měla 177, to by asi bylo na psychinu :)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys nejsi - ja mam 168 cm :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Kontaktoval, napsali jsme si celkem 5 dlouhych zprav. Ze on tak kontaktuje ty starsi holky ;-) Jinak Slavii doporucuji, je tam dobra atmosfera a kafe - podle Simoneho nejlepsi v CR :-) Ja mam vzdycky radost, kdyz nejaky Ital udela neco proti italskemu stereotypu, napr. kdyz si moje kamaradka dala caffè americano, ani nevi, jak me potesila :-D @yellowbanna 168 cm nebo 170 to je totez ;-) Kdyz tady stojim v buse, vidim pres vsechny :-D @reys Jak ja bych nosila podpadky...neumim na nich chodit, ne ze bych to zkousela, proste si to myslim :-) Moje sousedka (asi sedesatnice nebo pres, fesanda) z domu v CR si vzala taky Itala, pred lety, poprve k nam prijel v roce 93, to bylo me mesto plne Italu a ja v sedmem nebi x-) Je ze Sicilie a domu se uz nevratil ;-) Holt je u nas taky krasne :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko s tim kafem jsi mi pripomnela, jak jsem Micka a jeho maminku a svagra vzala na Vysocinu na Blatiny...ja nevim, jestli to tam nekdo znate, ale je to mala vesnicka asi o 15 domech, v lese nad Medlovem a v jedne z tech chalup si prazi svoje vlastni kafe... a pecou domaci buchty...holky, jestli se tam nekdy dostanete, DOPORUCUJU!! Pani majitelka je teda hrozne protivna, ale jinak je tam krasne a buchty pece nebesky! No a tam si dal Mick pravyho turka do velkyho kaface :-D Jak ja ho v tu chvili milovala!! :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna Tam musi byt moc krasne.. Jak jsi to dokazala?? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko on je Mick divnej :-D :-D :-D On i normalne pije treba prave to Americano a vzteka se, kdyz mu ho v It neudelaji dobre... ;-) A vubec je takovej hodne netypickej Ital... jinak bychom asi ani nemohli byt manzele :-D Na Blatinach je krasne... a vubec na Vysocine... oblast vlastnich Zdarskych vrchu a hlavne udoli reky Svratky proste miluju... jestli se mi po necem styska fakt hodne (krome rodiny), pak je to Vysocina.... vzdycky jsem tam chtela zit... v roubence x-) Vidite, uz jsem k tomu mela nakroceno - s mym byvalym pritelem..on byl z Policky... no a vidite...kde jsem ted :-N Nicmene, Mickovi se na Vysocine moc libi a ve slabych chvilkach mi maluje, jak si tam ten domecek stejne poridime a budeme tam jezdit na dovolenou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia 171-49 tak to uz je o neco lepsi, ale i tak...:-) @yellowbanna Medlov-to mi neco rika..neco z mladi, nejaka chata, kde jsem byla u kamaradu:-) Ani mi nemluv o domacich ceskych buchtach, mnaaam :-p to se musi hezky poslouchat ve slabych chvilkach ;-) @sisiko se 170 cm bych podpatkovala jak diva:-) Rikas, ze vidis pres vsechny, ja se nekdy citim v autobuse jak ucitelka v materske skolce, a to ty zeny okolo maji podpatky a ja nic! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
holky, vy mi davate! nemam cas vas v praci cist a vecer nez prelouskam tri stranky...uz ani nevim, na co bych mela ragovat :-D . tak predne, jsem moc rada, ze vas mam! ja jsem na tom s kamaradkama italkama bidne, cesky v okoli nemam, a jak uz jste psali kamaradstvi na dalku funguje tak nejak vselijak, tak jsem moc rada, ze muzu pokecat aspon s vama. jak pise Sisiko mela jsem to uplne stejne. byvala jsem dost hubena az do svatby. co jsem v italii jsem pribrala skoro 10kg a nemuzu se jich zbavit! merim 171cm, chodim zasadne v podpadcich, v normalnich botach to proste neumim, fakt nekecam! jsem koukla do botniku a bez podpadku mam jenom pantofle a boty na vyslapy do hor :-D :-D :-D . jsem divna! a to je alessandro mensi nez ja, hihihi. s tou vahou je to horsi. mivala jsem tech krasnych 54kg, ale ted litam mezi 62 - 65Kg :-( . prisuzuji to testovinam a pozdnim vecerim. jinak jim jako driv, tak mozna i pomalejsi metabolizmus... jennynko, jakou mas dietu? porad mi nejaky trik, co a jak. ja chci zhubnout! @Dito, no to je super, ze budes v Bologni. jasne, dej urcite vedet, kdyz presne prijedes a domluvime srazek! jupiii, ja se tak tesim! @rospi, vztahy v praci jsou takove vselijake. ale rikam si, ze blbci jsou vsude a ted s tou smlouvou se to snasi tak nejak lip :-N . samozrejme, kdyby se mi naskytla lepsi prilezitost, tak nevaham ani chvilku. pridas nejakou Lindinu fotecku?
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jeden z mých prvních dojmů z barcelonského metra. maďarská spolužačka a já a připadaly jsme si tam jak dvě věže :D @yizheng und alles: ty jo, já když jsem tohle podobně psala před asi týdnem, jako že jsem ráda, že jsem vás objevila atd., tak jsem si řkala, že mě budete považovat za sentimentální pipinku a vy se tu takhle zpovídáte. je to vážně fajn, vždycky se těším, co tu proberem nebo co mi poradíte :) jinak s dietou to mám asi tak, že málo jím, ale u mě to bylo tak od dvaceti jak na houpačce, že jsem buď jedla moc (měla jsem až 70 kg!!), ze stresu nebo prostě z rožezranosti nebo kombinací nebo jsem jedla málo, asi taky ze stresu :) vždycky jsem přibrala ve zkouškovém období a když jsem byla relativně v klidu, tak jsem jedla umírněně. nevím, jestli je to to nejlepší, ale asi omezit přísun a jíst málo (aby se žaludek neroztáhl) a často. pokud ti tohle teda práce umožňuje. třeba každou hodinu mrkev, banán, jablko a pak přiměřeně na oběd a na večeři :) ale to zas kecám...
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir dáš mi pak tipy na čerstvě ozkoušené podniky? já budu v Praze posledních čtvrnáct dní v březnu a budu jíst asi skoro pořád venku, tak to bude boj, co a kde a za kolik..
Odpovedať
Profilova fotka
Takze je to jasne, vinu na pribirani ma Italie, ted mi to uz nikdo nevymluvi :-D V CR jsem jedla cely zivot 3x tydne + svacina, zadne mini porce a taky zadne pribirani. S temi podpadky, ja to napsala blbe, ja nosim takove ty 7 cm. Moc se mi libi ty fakt vysoke, ktere bych ovsem nezvladla. ;-) @yellowbanna Tak tvuj Mick je presne ten typ evropskeho Itala, z kterych mam radost :-) K Policce, moje sestra tam jezdi za pribuznymi sveho pritele ;-) @salsiccia Je 10 a uz pisu, dneska jsem vstala driv ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko hele, jíst třikrát týdně, to bys měla přehodnotit :-p jo, já jsem od sedmi už neusnula :( ale vstávala jsem až po deváté, právě včas, aby mě z postele nevyhnala paní leopardová s luxem..
Odpovedať
Profilova fotka
jezisi, ja napsala 3x tydne :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko : Jaky starsi holky??? Ja jsem stale mlade devce ;-) :-D Ne, on tam reagoval na muj prispevek o nekuracke kavarne s dobrym cappuccinem, ptal se me,jestli je to cappuccino italske nebo ceske ;-) Holky, jak pisete o tou tloustnuti, tak je to samozrejme i stravou,ale i vekem! On se ten metabolizmus zacne po 25 letech zpomalovat a po tricitce to je jeste horsi. No a po 35 letech o tom uz ani nemluvim :-D :-D @salsiccia : No jasne. Uz ted Ti muzu poradit restauraci Hybernia, je tam kuracka i nekuracka cast, vyborne tam vari, dobre ceny a v poledne maji menu za par korun. Chutnalo tam i mym tchanovcum,coz je co rict ;-) A ja jsem rada vysoka ;-) Do patnacti let to byl pro me problem a mela jsme z toho komplex,ale pak jsem pochopila,ze je to vyhoda :-) A kdyby me v podpatkach nebolely nohy,tak bych je nosila porad,ale davam prednost pohodli.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko jj, spanielom sme to natreli :-) mne teda nikdy neboli nejako extra sympaticky... jo a ja som tiez ucila spanielcinu, v jazykovke, este na gymply, ale aka hanba teraz... :-| jo, 168 a 170 je tu celkom dost, hlavne u "nas" na juhu :-D , ja mam 177 a to vidim pres vsechny nie len v autobuse ;-) , ale nejako som si na to zvykla, samozrejme ked sme boli u nas a prechadzali sme sa po BA tak priatel pozeral po vsetkych, ze aky su vysoky :-D a citil sa taky maly, a to ma 185... hahaha, ale je fakt ze nasi kluci su ovela vyssi, hold..i holky @jennynko no s tymi podpadkami s tebou aj suhlasim, mna to niekedy tiez stvalo, hlavne ked tu je zvykom si ich davat fakt kazdy den, ja som ich teda nikdy nenosila, teda raz, ked som mala asi 15 rokov som mala 10cm stekle :-D ... a tym som s podpadkami skoncila, na druhej strane mne to zas az tak luto nie je, zober si ze tu ich nosia pretoze inak by ich od zeme nebolo vidno... ani nie na splocenske udalosti, ale aj na plaz! Tak aby som ja sla na plaz v infradito s 10cm podpadkom, tak to nie... ja sa v lete obliekam najpohodlnejsie ako sa da, takze slapky snad vsude, i na prechadzku :-) Holky ja som bola teraz rano pozret do toho zelovoca, bola tam mila pani, tak som sa zastavila a spytala na ten sedano-rapa a ona mi ukazala tie listy zo stonkami a potom este "rapa"-ale to boli dake gulicky mensie nez celer a tmavo fialove, co to jako bylo???? no a pytala som sa na petrzlen, a samozrejme mala iba vnatku, no a ked som sa spytala na ten koren, sa pyta, ze ci chcem mrkvu :-D ,tak som jej vysvetlila, ze ako mrkva ale biele :-D , ukazala mi nejake tie korienky, ale oni su tu fakt pidi malinkate tie petrzleny, to by sa predavat ani nedalo... tak asi urobim slepaci vyvar iba z mrkvi... ja som z toho uz jelen... @jennynka5 ucitelka v materskej skolke ma pobavilo :-D @yizheng holky som rada ze nie som sama co tu probrala =-) , ja som v rime pribrala tiez tych 10 kg (neskore vecere), potom ked sme sa prestahovali do salerna som schudla tak 7-8 kg tiez, ale moja idealna vaha bola 63 a nejak sa na nu uz neviem dostat, mam stale tych 65... a tak asi to uz inak nebude.. tie 2 kila mam v tom zadku a stehnach urcite :) @sisiko jo 3 krat tydne to je dobry typ na dietu, dakujeme za tip sisiko ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?