Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Moc vam zavidim zkusenosti ze Salerna, ja se tam nedokazala prizpusobit a praci nenasla (respektive odmitla jsem delat to, co po mne potencialni zamestnavatele chteli. A to nejsem zadna sexbomba.). Asi i proto jsem nepoznala ty stranky zivota, ke kterym je potreba nejaky kapital (diskoteku nebo restauraci jsem si nemohla dovolit, natoz podnajem s vyhledem).
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela s těmi překlady jsi mi připomněla, že jsem chtěla ke každý příležitosti vždycky Simovi koupit nějakou knihu. sehnala jsem Válku s mloky, říkal, že je to těžké na čtení, i jazykově, buď je to tím jazykem nebo překladem, asi obojím dohromady. z italských jsem si moc oblíbila Niccoló Ammaniti, četla jsem všechno kromě loňské a letošní novinky. Come dio comanda jsem četla jedním dechem, neuvěřitelné. Přišlo mi to hrozně opravdové. Kino je náš sobotní program, ale tolik dobrých filmů není, takže někdy vidíme opravdové nesmysly. vím, že tu jsou různé kulturní instituty, např. Goethe a tak, tak chci chodit aj tam, člověk pozná spoustu perel, které by jinak nikdy neobjevil.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jojo, taky fandim Juve kvuli Paolinovi ;-) takze se nastesti s Mickem shodnem... jinak je to kolem nas taky samej Interista... Mickova teta, co bydli tady v Rescaldine, totiz celej zivot pracovala jako kucharka v arealu, kde trenoval Inter...takze ona a jeji dcery na ne nedaji dopustit... no... @danieladaniela ale treba podle Saturnina a jeho teorie misy koblih to ti hosi s chlebem vzali za spravny konec ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia od Ammanitiho jsem cetla dve knizky v anglictine... libily se mi, jak byly napsany, ale byly hodne temny... tak na rozdychavani co dve stranky... coz mi pripomina... cetly jste nekdo Khaleda Hosseiniho? Nevim, jak se ty knizky jmenovaly v cestine nebo italstine - Kite Runner a Thousand of Splendid Sun... sila...neodlozitelny a na konci chcete, aby jeste pokracovaly, i kdyz to celou dobu bylo dost silny a narocny vypraveni...
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia to ma mrzi ze to mate tiez take komplikovane, to si asi este veru pockate... a ta meggle-balenie vyzera ako normalna slahackova smotana? kde to mam hladat, mozno to tu na juhu ani nedovazaju ;-) co sa tyka tych paranoi, tak aj ja si myslim ze to niekedy tak nemusi byt ako to vyznie, alebo si to neuvedomuju, kto vie... @reys ak budem mat cas na to urcite pojdem do kina, kukla som to na nete, co je to zac, som teda zvedava :-) @jennynka5 je zbytocne sa nad tym rozculovat, im to nevysvetlis, aj ja som sa snazila hocikedy odpovedat a vysvetlovat s trpezlivostou, ale co je vela to je vela... Ozaj, ako som sa docitala minule o tych puncochach, tak ja som sa o tom dozvedela od svokra, ktory ma tym chcel asi zabavit alebo nenapadne poslat do prdele, nepochopila som to do dnes, ale on je taky zvlastny, takze ja len slusne odpoviem ked sa na nieco pyta a nic neriesim sama, ani sa nic nepytam, narozdiel zase priatelova mam je uplne mila a uplne nam fandi, lebo vidi ze sa mame radi. @Yellowbanna jo, cetla jsem, ze v kalabrii, tam je velmi pekne, ja osobne mam tu cast najradsej, kde presne? ja som bola v tropei a tam bolo najkrajsie na svete! a potom som este robila v Praia a Mare, ale to je uplny zaciatok kalabrie... @sisiko blahozelam k bytu, ono sa to casom zariadi, ja mam celkom rada veci z ikei, pretoze nestoja vela a su pekne moderne, mne sa tie ich stare talianske obyvacky a nabytky moc nelubia, ja mam radsej moderne veci, a chodime tam na nakupy aj teraz, aj ked sme v podnajme, ale clovek sa musi citit dobre tam kde byva, i ked si neviem predstavit potom to stahovanie... @oky ahoj! z prievidze :-) ty mas kolko rokov? @jennynka5 my mame tiez nieco take prenajate, spalna a kuchyna s obyvackou a mame dve maciatka, som vam zabudla povedat, tak mame aj o zabavu postarane :-) Avellino je kousek, taka pol hodinka, salerno je velmi pekne, hlavne v lete.. @ditakir Tak to si musim pozret kde ta pizzerie je:) a pojdem tam pozdravit, i ked kto vie ci tam je este ten isty personal... v Salerne som byvala nad Michele Vernieri, via Principessa Sichelgaita, bolo to strasne pohodlne miesto, pretoze na piazza san francesco je to 10 min pesi a na Corso Vittorio Emanuele tiez rychlo... len ten najom, no.... a ty kde? a preco ste sa prestahovali na sever? baby pisete toho strasne vela:) este ked som bola v praci sa to dalo stihat citat, jedno po druhom, ale takto naraz, ono sa to nezda, ale na jednej stranke je toho tolko na citanie...fuuuuu :-p
Odpovedať
Profilova fotka
aky mega prispevok som vytvorila...
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir v salerne som ani neviem kolko :) ja som tu bola na studijnom pobyte, rok a potom som tu ostala pracovat prave v palinure na leto a potom som sla domov na statnice a potom prave do toho rima no a od januara 2010 byvame tu no..
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka já jsem to hledala u jogurtů, měli tam aj řecký, tak jsem myelela, že tam bude a sguatterina mi dokonce velice neochotně ukázala právě ten regál, ale nakonec to bylo u mléka a měli tam těch kelímků fakt málo. asi to moc lidi nepoužívají, ale hlavně, že mají. teď máme meggle, ale minule jsem si skoro jistá, že to meggle nebylo a vypadalo to nějak jako německy. ten kelímek já 180 gramů, je v dolních 2/3 zelený, v horní třetině modrý, je na něm vařečka/dřevěná lžíce a na ní nabraná ta smetana. tak snad najdeš. píše se hodně, to jo, ale já se taky vždycky nechám unést a když chci reagovat na různé podněty, taky tvořím romány :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 ak mi mrknes na ten nazov toho dokumentu co mi maju dat na comune budem ti vdacna :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jo a jeste jsi psala ze mi na policii daju apostilu, to je co prosim ta?
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka: tak v Tropee jsem pracovala :-D je tam fakt krasne, ale jen pro turisty; k ziti to neni, zvlast ne pro nekoho, kdo ma rad velka mesta.. @yellowbanna: Hosseini pise vyborne! cetla jsem oboje, Lovce draku (Cacciatore di acquiloni) jsem videla i jako film. doporucuju! jo, pokud byste chtely tip na dalsi dobrou knizku, ted jsem docetla Katedralu more od Ildefonsa Falconese, fajn historicky roman. uz mam koupeny dalsi od tehoz autora, pro zmenu v italstine (La mano di Fatima). ted od konce skoly si uzivam, ze muzu cist, jedu jak na bezicim pasu a je to znat.. Francesco uz se chyta za hlavu, kam ty stohy knizek dame, asi se budu muset zapsat do nejake biblioteky. :-D jinak mam velmi oblibene detektivky od Camilleriho, komisar Montalbano nema chybu.. je to hodne sicilske - jazykem i prostredim, pohodove cteni :-p (mozna to znate i zfilmovane s Lucou Zingarettim)
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela no to si natrafila na nejakych uchylov, ako mna tez kontaktovalo kopec podobnych mailom a telefonicky, ale to hned vies ze co z toho bude ked toho cloveka pocujes, takze som si z nich akurat tak robila prdel potom... to su proste ti, co su presvedceni ze sme ako moldavky a ukrainky co sa tu predavaju... ono je to aj dost o stasti, ja som popri studiu robila v jednej pizzerii casnicku a velmi sa mi tam lubilo, chodila som tam rada, aj preto ze nam tam davali veceru a na vyber z menu ako hostia:) a platili hned po smene v ten den...a odviezli nas aj domov ak bolo neskoro...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@reys ty zijes v rime? a paci sa ti tam? a aj pracujes? ja niekedy rozmyslam, ci som nemala pockat este par mesiacov... ale pre mna to tam bolo velmi unavne a velke... a stale najaky turisti a vkuse tie zdvyhnute dazdniky, ja som robila pri Fontana di Trevi a Piazza di Spagna, takze to tam bolo na dennom poriadku a stale som si len hovorila, kedy ti ludia uz odidu prec... byvala som na poslednej zastavke Bcka, Battistini, asi 50m od metra,ako super miesto ale... neviem no... zalezi co sa ti pritrafi...
Odpovedať
Profilova fotka
@reys Mick je velky fanda Montalbana a ja uz taky...ja cetla jednu knizku v anglickem prekladu, ale to samozrejme neni ono...mam ale hrozne rada ten serial... i kdyz potrebuju jazykovou asistenci :-N Ja miluju cteni, ale co mam Tonika, tak jsem precetla jen jednu knizku a to mi jeste trvalo veky... jediny cas, kdy se dostanu ke cteni, je vecerni kojeni a to docitam ceske casopisy (Reflex a tak), co si vzdycky dovezu z domu... mrzi me to, byla jsem zvykla si cist vzdycky minimalne pred spanim, ale Tonik ma postylku u nas v loznici, takze se do postele ted spis vkradam, rozsvicovani nehrozi :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 mna zariadovanie tiez bavi najviac, preto si to tu tiez menime ako sa nam paci,je to taka mila zabava a clovek sa aj citi lepsie...ako doma :-) a hypoteka na 30 rokov je dost vela, a este dalsia k tomu... a brali ste si hypoteku aj bez toho ze ste riesili svadbu najsor? ja by som chcela najskor svadbu, lebo ked len tak spolu zijeme nikdy nevies kedy sa jeden zbali a ten druhy budem musiet platit hypoteku este 30 rokov...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka: ano, ale natrvalo jsem tu teprv chvilku. takze praci shanim.. coz je fakt boj :-| ale nevzdavam se, ono se casem neco slusneho snad najde. jinak Rim miluju, i kdyz jako kazde velke mesto je plny turistu a chaoticky..
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Dokument se jmenuje "Certificato di residenza e di stato civile" a pak apostilla ti na to daji policajti-urad "Prefettura". Apostila je razitko, prakticky slouzi pro dokumenty potvrzovane ambasadou mezi 2 staty (It a CR). Pak na ambasadu s ceskou OP nebo pasem a rodnym listem prelozenym do It a opatrenym apostilou (v CR Ti ji daji na ministerstvu zahr.veci v Praze a razitkem ambasady). Prakticky ambasada dokumenty bez apostily nepotvrzuje, byt by byly prelozene..Snad jsem to vysvetlila dobre :-) No a oni cca max do 3 mesicu Ti vydaji (na ambasade tady v It) dokument potrebny pro snatek, ktery bude platit jak v It tak v CR..
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela: Tre metri sopra il cielo jsem videla film. Taky jsem z toho nebyla nijak odvazana. Bestseller je to diky dospivajici mladezi, asi kdyby mi bylo o pulku mene,tak bych to asi taky hodne prozivala ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka: Michele Vernieri, tam je pokud se nepletu ASL,ne? Jo, tu zonu znam velice dobre, ja na Corso Vittorio Emanuele pracovala u ocniho doktora. Kazdy den jsem vystupovala z autobusu na Piazza S.Francesco. Vis co je zajimave? Od vcerejska myslim na to,ze bych se strasne chtela jet podivat do Salerna a najednou se nam sem pridas na forum ;-) Tak mi pripominas jeste vic ty moje hezke zazitky. Ja tam mam spoustu kamaradu,ktere bych rada videla. V te pizzerii jsou stale stejni majitele,akorat servirky se tam zmenily. Majitele jsou Rocco a Vincenzo, s Roccem si obcas pisnu pres FB. A me tam taky platili hned po smene a vozili me domu (i kdyz jen 200 metru ;-) ). A chovani velice slusne. V Tropee jsem taky bylo a strasne se mi tam libilo. Podle me bude tezke sehnat tu pannu acidu v Salernu, oni tam jsou o neco hur zasobeni nez na severu. Jo,Montalbana taky zeru. Ja mam vubec rada detektivky. Ted treba koukame na Sky Lie to me nebo Castel. Holky,ja jsem dnes z Fedho na hlavu. On je protivny, chce porad koukat na televizi nebo si hrat s micem, coz u me opravdu nepripada v uvahu. Jak mi je blbe,tak bych byla nejradsi sama. Kevsemu po obede spal jen hodinu, normalne spi tak dve a pul. Nejradsi bych na nej houkla,ale drzim se. Ale uz to vidim,ze ho ted prevliknu do pyzama a pujde spat, jinak vylitnu z kuze.
Odpovedať
Profilova fotka
Jo a videly jste toho Milionare? To vite,ze jsem u toho brecela ;-) Pani byla moc sympaticka. A mela za manzela albanskeho delnika. No, Albanec si vzal milionarku :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir to je uplne pochopitelne, kdyz ti neni dobre, posledni na co mas naladu je hrat si s micem... ono je asi podle me i neco ve vzduchu..ja mela dnes jeden z tech dni, kdy se mi nechce vubec nic, ale vubec nic...jenze to s Tonikem absolutne nejde...priznam se, ze jsme ani nebyli venku, vubec jsem nemela energii, ovsem na druhou stranu se to pak obratilo proti mne, protoze Tonikovi to asi bylo dlouhy cely den doma a jeste se tak nezabavi...mno... @lejinka Michele je z Nocera Terinese, blizko Lamezie...tedy zapadni pobrezi... v Tropee jsme byli hned prvni rok, kdyz jsem poprve prijela do Kalabrie, je tam krasne... ovsem me srdce je na Liparskych ostrovech. To mi pripomina, ze se musim kouknout na nejnovejsi Cestomanii, je prave o Liparech.
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna i moje mamka zboznuje Lipary, ted mi o te Cestomanii povidala do telefonu:-) Asi to taky smrknu, na netu se budes divat? Ja na Sicilii jeste nikdy nebyla a moooc bych chtela. Pry je tam i tolik dobrot na papani, ze clovek ma pocitat s tim, ze tak 3 kila pribere :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5: dovcu na Sicilii zorganizuj, je tam opravdu nadherne! a ano, pribira se... mozna i proto, ze na Sicilii proste NEJDE spechat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, v rycholosti zdravim. jak jste tu psali o tech knizkach, tak ja mam moc rada knizky od Fabio Volo, pise tak nejak ze zivota, doporucuji. pak se mi hodne libi knizky od Tiziano Terzani, to byl novinar, co prozil skoro cely zivot v Asii, takze kdo mate rady Asii tak doporucuji, uplne nejlepsi knizka je Un indovino mi disse ;-) ja jako darek k vanocum kupovala memu byvalemu sefovi ceske knizky v italstine, Svejka 2 dily, Quei favolosi anni da case od Viewegha a Il caso dell'infedele Clara. vsechny mely uspech. manza citaval hodne, ted kvuli praci nema cas, ale ceskou knizku jeste necetl ani jednu. budu muset neco koupit. pristi tyden jedeme do CR, od stredy do nedele, takova rychlovka, ale lepsi nez nic. Sofia se porad pta, kdy ji dovezem krtecka, tak doufam, ze sezenu i krtecka jako knizku v italstine. pred par lety jsem ji videla v knihkupectvi, tak uvidime. jinak Sofia kouka porad jenom na Winx, tak to ze se ji libi krtecek je uplne super! poustim ji ho rada a rozumi tomu, protoze nemluvi. zkousela jsem to na ni i s makovou panenkou a vilou amalkou a to ani ne po minute chtela vypnout. ach jo jak pise daniela taky jsme v kine nebyla vic jak 2 roky. s Alessandrem jsem naposledy byli na Dobe ledove 3 :-D, na romanticke filmy chodim s kamaradkou, u nich manza nevydrzi ani u televize, natoz v kine. Taky se me libi filmy s Aldo, Giovanni e Giacomo, na ty jsme koukali uz v jazykovce :-D. docela vam zavidim dovolene na jihu. ja byla na Sicilii s poznavacim zajedem pred 5 lety na 14 dni to uplne me uchvatila. rok pote jsem projela Kalabrii a Pugli, snazim se presvedcit manzu, ze je tam krasne, ale spolecna dovolena tam rozhodne nehrozi. on ma rad hory a zimu a letni dovolene u more nesnasi. posledni dva roky jsme trpeli oba v rimini jen kvuli male. Diti, nic proti Rimini, ale neni to nas styl dovolene :-D. a jak to tak vypada, letos tam budeme zas :-D :-D :-D vitam lejinku! holky, v praci nemam cas vas cist a posledni dobou toho pisete tolik...ale jsem rada, ze se to tady rozjelo. aspon mi ty vecery bez manzi lip utikaji, kdyz se vas snazim docist x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 chtela jsem i s Mickem, ale a) je tam ten zatraceny fotbal a b) ted vecer se to seka... takze pockam na vikend... my tam byli na "svatebni ceste" x-) Stromboli je za dobreho pocasi videt z plaze v Nocere. V srpnu to leto po nasi svatbe jsme byli jako vzdycky v srpnu v Nocere a "urvali" jsme si pet dni jen pro sebe a jeli jsme na ostrovy. Bylo to super! I kdyz to vlastne byla jen takova improvizovana svatebni cesta, vubec to nevadilo, jen ze byla tak kratka... je tam fakt nadherne... ale predstav si, ze v tech sirovych koupelich na Vulcanu (ohrazeny kus more u brehu, kde je hodne siroveho bahna) jsem sedela hned vedle nejakych Slovaku :-D svet je maly
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna jee ty sirove koupele to bych si dala hned rict:-) To musela byt krasna svatebni cesta.. x-) Ja jsem na Capri a Costa Amalfitana byla take jen tak "nahodou", kdyz jsme byli u Alfiho doma 8mame to kousek) a mam na to nejkrasnejsi vzpominky.. Taky Pompeje a Vesuvio. Vsechno moc fajn. Vubec ten jih, to je uplne jina pohadka. Calabrie, Puglia, Sicilie-to by me nikdo nemusel dvakrat premlouvat. Problem Sicilie byl v nasem pripade financni, ze cena letenek (protoze autem z Bologne neeee), byla silena. A pak pronajem auta a zbytek-no palka. Chteli jsme k Palermu-San Vitolocapo, pry je to bomba. Planovali jsme i ostruvky kolem a Lipary. No nakonec jsme skoncili v Toskansku-Cecina (za Livornem), tam je to taky moc pekne, cisty more, ale co si budem povidat, jih je jih x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna a tam, odkud pochazi Mick, je to primo u more?
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jojo, 10minut pesky :-) takze v lete ani neni jina moznost neni nez jet tam... on rika, ze kdyby mel jet jen tak k mori nekam jinam (bez dalsich duvodu, proste jen jet k mori), pripadal by si jako pitomec :-) Mne to vyhovuje, bydlime ve svym - no, u Mickove maminky, ale proste ne v hotelu, :-), v srpnu se tam navic sjedou vsichni kamaradi a znami, co jsou po zbytek roku rozprsknuti po cele Italii, je to fajn... loni uz i Tonik smocil palec, tak se tesim na letosek, uz to bude vic vnimat... Neni to zadne turisticke centrum, s Tropeou se to neda srovnat, ale najde se tam i par cizincu, co tam zabloudi na dovolenou.... jinak tam ale v lete byva narvano Napoletanama
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna tak to zavidim, to byl (a je) vzdycky muj sen, mit dum u more:-) Ja bych se taky citila divne, kdyby Alfi bydlel u more a meli jsme si nekde zaplatit dovolenou u more :-) Normalne jsem ted zaslechla, ze v Toskansku nasli na brehu more mrtvou velrybu...25m dlouhou!!Holky, to bych v mori nerozdychala, potkat neco takovyho..ikdyz logicky vim, ze lidi nezere, ale ten sok..no letos si to s Toskanskem jeste rozmyslim =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 to ako fakt? to by som mala traumu do konca zivota vidiet nieco podobne v mori, ja sa uz celkovo bojim vselijakych priser ked to vidim, ako napr v tej tropei, tam boli tie lietajuce ryby a platea a ja som sa ani len nemohla pozerat pod seba, tak je ta voda tak cista ze som sa az bala ist do vody:D ale teda nadherne vlny sme zazili,ako je ta voda uplne hlboka tak sme sa vyblaznili fajn:) no a ten tvoj sen s domom pri mori uplne zdielam, aj ja by som velmi velmi chcela mat domcek pri mori, aj malinkaty,ale pri mori, to je taka krasa, i ked v zime ta to tak netesi ako v lete, ale aspon ten vyhlad... dakujem za tie dokumenty, to si asi pobeham, a maju aj nejaku splatnost? keby som si to uz zacala vybavovat teraz? my teda este nemame ani termin,len potom to bude o nervy, no a najlepsie ako mi vzdy pises cesku obcanku a cesku ambasadu, maminka teda je ceska ale ceske obcianstvo som si nevybavovala:)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?