Dátum svadby 9.9.2017 - sem sa dievčatá! 😊

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zide sa mi kazda dobra rada ohladom planovania svadby. Jedine co viem je miesto kde sa to bude vsetko konat 😂. Termin sme zajednali praaave dnes na 9.9.2017 Takze ak mate dievcata nejake postrehy, budem velmi tada ak mi poradite 😉
Odpovedať
@dena2343 a kedys ste to zacali riesit tie veci? Lebo u nas tiez nic nepreslo hladko, hlavnez sala nie, mame taku o ktorej sme ani neuvazovali ale nakoniec velmi dobra volba. A s kamerou som velmi spokojna
Odpovedať
Profilova fotka
@lejduska no oznámenia, obrúčky musíme vybrať... takže to nás čaká najbližšie
Odpovedať
Profilova fotka
No presne oznamenia som pozerala a tiez take skatulky na darcek pre hosti a tiez menovky na stol. Pozerala som obrucky no nemam predstavu ake by som chcela, ci kombinovane zlato alebo len biele. Ja som z Banskej Stiavnice. Nie je tu z vas niektora baba ktora byva blizsie a vie mi poradit kde sa daju zohnat pekne a dobrou cenou obrucky? 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Kedy idete kupovat obrúčky a saty?:) my sa chystáme 13.2. Do 3D zlatníctva v BA vybrat a saty idem akurat 4.3.
Odpovedať
Pozeram ze to mate podobne, ja zatial cekujem oznamenia a tie treba v najblizsej dobe vyriesit a dalej ozaj neviem presne. Vyzdobu staci mesiac pred, menu tyzden ale treba si dovtedy rozmysliet co chceme. Svadobne saty az pred letom aj obrucky. Ja som z vychodu takze zas ina lokalita.
Odpovedať
Profilova fotka
A saty, aku mate predstavu baby. Ja som skor za take korzetove a na spodu cipka to sa mi velmi paci. Kolko tak cca stoja saty a je lepsie a lacnejsie kupit alebo zapozicat v svadobke ☺ ako to riesite vy ...
Odpovedať
Profilova fotka
@dena2343 ja si budem svadobné šaty požičiavať nakoľko nechcem kupovať... cena za požičanie okolo 400 Eur v zapožičaní mám zarátané aj všetky doplnky (závoj, košík na lupienky pre družičky, vankúšik pod obrúčky, ŠPZ..) plus zľava na popolnočky zo salónu, zľava na šaty pre družičky ak by si tam vybrali..
Odpovedať
Tak to je vcelku dobra cena ked je to aj s doplnkami aj so zlavickou na dalsie saty. Ja som v minulosti chcela kupovat, mala som ceknuty jeden salon, ceny od 330 eur ale uz som sa rozhodla pre zapozicanie. Cenovo je to 500 eur ale rovnako so vsetkymi doplnkami co mi teda usetri cas aj nejake to euro. Osobne sa mi velmi paci cipka, ale korzetove nechcem. Chcem aby mi aj cez rameno isla cipka a mam vyhliadnuty salon kde si urcite najdem. Co sa tyka redoveho tanca ako to mate? Ste z inych krajov tak neviem ci mate kroj alebo saticky?
Odpovedať
Profilova fotka
@lejduska ja budem hľadať len popolnočky ale to ešte mám času dosť :) u nás v BN nemáme redový tanec tak ani presne neviem čo si mám pod tým predstaviť ;)
Odpovedať
@veronka1005 aha, takze svadobne saty a potom popolnocne? My mame o polnoci redovy tanec, kedy si nevesta vytancuje peniaze 😄 niektore zeny volia kroj, ine saty. Vacsinou ale kratke, casto su cervene. A samozrejme po redovom sa treba prezliect do popolnocnych. O oboch uz mam predstavu, take ako sa mi vzdy pacili, len som si ich nikdy na ziadnu akciu nekupila.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejduska no u nás nič takéto nemáme len odčepčenie a potom do polnočných a už len zábava do rána..
Odpovedať
@veronka1005 hmm myslela som si, ze to nemate. U nas cepcenie nevesty moze a nemusi byt, je to tradicia. Mne sa paci, ale asi to nebudem mat, potom by som musela ostat v kroji na redovom. U nas tancuje len nevesta a postupne ju vytancuju vsetci hostia. Bola som na svadbe v KK kde tancoval aj zenich. S nim zeny, a s nevestou chlapi. Po tanci sa davaju peniazky do kosika. A host dostane poldeco metaxy a kusok torty 😄😄😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lejduska u nás je pred odčepčením také kolo kde môžu hostia naposledy vytancovať nevestu aj ženícha... potom je odčepčenie.. niekedy je so súborom niekedy ho robí len starejší s družičkami.. tak sme to aj na svadbe kamošky robili.. neveste sa dáva iba čepiec a zástera a ženích dostane klobúk.. a potom sa idú prezliecť do popolnočného...
Odpovedať
@veronka1005 aha, no ale znie to podobne. Len mozno my na vychode sme viac zvyknuti na tie tradicie. Mate nieco take specificke nieco z tradicii ci chcete svadbu v modernom duchu?
Odpovedať
Profilova fotka
@lejduska no my chceme určite odobierku na našej svadbe.. a tiež odčepčenie ale inak nejaké moc tradície nemáme.. takže tak..
Odpovedať
@veronka1005 odobierka, to je to, ked sedia rodicia a stari rodicia a mladi kolenacky pred nimi? Este pred sobasom ze? U nas sa to vola odpytovanie a moja mama to nechce, uvidime co svokra.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejduska my to plánujeme skôr tak ako poďakovanie rodičom a požehnanie do manželstva pred sobášom u nás doma..
Odpovedať
@veronka1005 ano, pekna myslienka 😊 dobre ze som natrafila na tuto skupinu, mozno sa nieco nove dozviem, vymenime si informacie
Odpovedať
Profilova fotka
No my nebudeme mat odobierku, to nechceme ani jeden. Jedine co budeme mat je to cepcenie a potom je vykrucanka (to je ta radovka ci ako sa to tu pisalo). Vsetci tancuju s nevestou a zbieraju sa peniazky do nadobky ze na start pre novomanzelov. Saty budem mat popolnocne a pacia sa mi cervene. Chcela som dlhe no nie som si ista ci sa v tom bude dat tancovat. To este budem musiet premysliet. U nas v BS teda vo Svatom Antole bude na valentina svadobna prehliadka, vsetko saty, stolovanie, make up,... Tak mi to prislo vhod ako keby naplanovane 😂😂😂 ak ste niektora nablizku tak sup tam po inspiracie 😉
Odpovedať
S drahým sme chceli mať svadbu 9.9.2017 ale keďže na ten deň už bolo zarezervovaných 5 svadieb museli sme si vybrať iný dátum.Nuž prišli sme neskoro :-)
Odpovedať
Jeej vykrucanka to je pekne povedane 😊 u nas sa to vola radovy/redovy tanec. A podla mna sa da tancovat aj v dlhych, ja chcem popolnocne dlhe a take aby bol vrch kamienkovy, stale som take chcela a nikdy som nemala tak na vlastnu svadbu uz ano. Rovnako na ten redovy si dam saty takeho charakteru po akych som pokukovala, kratsie so sirsou suknou a na redovy sa hodia cervene. Tak snad najdeme ked mame predstavy. Tak ty pekne chod na tu vystavu a potom nam porozpravas ako bolo a das nejake info 😃 u nas tiez bude, v Kosiciach, lenze v ten dany vikend budem mat ine starosti takze asi nepojdem
Odpovedať
@michaela300917 a kedy to teda budete mat? Ja som si vsimla ze na september je najviac svadieb naplanovanych
Odpovedať
Profilova fotka
@lejduska samozrejme ze vas budem informovat o vsetkom dievcata a aj fotocky urcite pridam. 😉
Odpovedať
30.9.2017 deň po našich meninách :-D @lejduska
Odpovedať
@michaela300917 waw tak to je nahodicka, aj ja budem mat den po mojich meninach 😊😊
Odpovedať
@dena2343 no jasne, urcite daj nech to mame aspon takto virtualne 😊 inac zienky, mne to pride obcas skoro tolko riesit tu svadbu, aky mate nazor vy
Odpovedať
@lejduska Tak to je super nahoda :-) A tiez mas uz teraz taky stres zo svadby?My sme este len zacali vybavovat pred tyzdnom a uz nam z toho harasi :-D
Odpovedať
@michaela300917 nahodicka heh, ja to mam dokonca tyzden po narodeninach 😊 joj vies co nemam stresy lebo my (ja) sme zajednali to dolezite uz minuleho roku a teraz od januara sa chceme pohnut dalej. Akurat som bola dat zalohu za salu. Preco mas stres? Mas pocit, ze nieco nestihate? Ako na tom vlastne ste?
Odpovedať
@lejduska Miesto,kostol,kapelu máme..teraz momentalne zhaname fotografa.Ja stresujem stale,aj ked netreba :-D ale je toho vela este pred nami co musime vybavit tak kvoli tomu mensi stres :-)
Odpovedať
@michaela300917 neboj to sa stiha, to hlavne mate. Je pravda ze neskor je mensi vyber ale stale sa da. My tiez nemame salu ktoru sme chceli a to som zhanala rok vopred. Aj kameru chcete? To si mozte dat kameru plus foto je to cenovo lepsie. Ja som tiez stresmen ale ved toto su tie prijemnejsie vybavovacky 😊
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?