Aký je váš rozpočet na svadbu v roku 2024?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcela by som sa spýtať, aký je váš rozpočet? My plánujeme svadbu v roku 2024, plánujeme mať okolo 100 ľudí a náš rozpočet je 10.000€ Viem, že by sme dokázali spraviť peknú svadbu s týmto rozpočtom, ale keďže ceny idú hore, celkom sa obávam, či nám to o dva roky bude stačiť. Nevesty, ktoré plánujete svadbu v roku 2024 (kludne aj 2023), aký je váš "badžet" ?
Odpovedať
My chceme v roku 2024 asi cca 70-80 ľudí no a chceme vojsť do 4000€ rozpočtu s tým že tortu a zákusky slané či sladké bude piecť moja mamina a jej kolegyňa , kameraman a fotograf profi máme kamosa čiže ten za symbolickú cenu , jedlo bude od cateringovej spoločnosti , prenájom to ešte nevieme kde ale nie nejak moc dráhy , šaty a výzdoba AliExpress .. ubytko pre hostí to neviem ako sa robí či sami si platia alebo nejakú časť manželia 😄 takže všetko skoro svojpomocne a ešteže máme takú rodinu čo veľa pomôže.
Odpovedať
@niky56 Akože super, určite veľa ušetríte ale 70-80 ludí je dosť a už len hostina (jedlo) vas vyjde možno tých 4000€
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@zuzulkatrabalikova máte kalkuláciu? To je trochu veľa peňazí nie? Alebo v tom máte úplne všetko ako aj ubytovanie hostí?
Odpovedať
@7ivaiva4 Svadbu plánujeme v Októbri 23 a mame stanovenú sumu zatiaľ na 12 000 a hostí približne 120-130 ale saty mi kupujú naši ako dar a ostatné si riešime my. Kapela a DJ za 1000, hostina je 45 na osobu, výzdoba do 1300, cepcenie 500, starejsi 500, foto a video 600 a ostatné alko nealko plus koláče a torta, pozvánky, saty pre druzicky, kadernicka a kozmeticka. No možno z toho bude aj 14000 na koniec.
Odpovedať
@veroni90 kde plánujete hostinu, ak sa smiem spýtať?
Odpovedať
@veroni90 no to by som sa inak vobec ani necudovala v tejto dobe. uplne bezna suma teraz. vsetko slo hore, takze da sa kludne vysplhat aj na viac, ak chce mat clovek vsetko na tej svadbe.
Odpovedať
Profilova fotka
ved tak to je jasne, ze slo vsetko hore a mnohi si myslim, ze svadbu a co na nej chcu tak trocha prehodnotia
Odpovedať
S takou sumou sa dá podľa mňa aj v tejto dobe spraviť krásna svadba
Odpovedať
@7ivaiva4 Nasli sme menší pekný penzión pod Tatrami. Je to penzión Hucava ktorý ma veľkú kapacitu a robia tu iba svadby ale ťažko sa dostanete k termínu lebo je viac menej rok vopred rezervovaný. Nachádza sa v Tatranskej kotline a ma tuším kapacitu do 200 osôb ak sa dobre pamätám. Cena na osobu je iba za jedlo, korkovne nie je ale pravdepodobne budeme platiť čašníkom. Minimálne musíte mať 115 osôb.
Odpovedať
@darinita55 aj ja robím kompromis vo veciach ako ubytovanie pre hostí (iba rodičom) a fotostena s tlačiarňou (vlastná tvorba) a nápisy svetelne. Radšej ušetrím na týchto veciach no nejde to na všetkom. Veľa veci robím sama alebo s maminou pomocou. Ale keďže je to iná dekorácia ako bežne dostupná tak je to na mieru no verím že po svadbe to predám ako celok buď ďalšej neveste alebo agentúre keďže je to novinka na trhu.
Odpovedať
@veroni90 moc pekné. Ako áno niekedy ak sa spraví kompromis, lepšie niektoré veci vídu. No neviem ako to bude ďalej keď všetko ide tak neuveriteľne hore
Odpovedať
Profilova fotka
pri tolkych ludoch by som pre istotu pocitala s vyssou sumou. neviem kde chcete mat svadbu, kolko vide menu na jednu osobu a podobne veci. no je pravda, ze ak si viete napriklad co to z vyzdoby vyrobit same
Odpovedať
Článok sa načítava...
to je pravda, vela veci sa da vymysliet tak, aby ten rozpocet klesol 🙂 staci troska kreativity a je to.
Odpovedať
no len nie kazdy ma v sebe takeho toho kreativneho ducha ci umelecke citenie, vies ako🙂 taki si proste musia nechat pomoct od inych, tak jasne, ze za vsetko vysolia nemale peniaze.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
My máme rozpočet nastavený na 8000€/70 ľudí, ale zase na dosť veľa veciach ušetríme vďaka známostiam (koláče a torta, fotograf, a pod.), plus sme našli priestor za super cenu. Ale myslím, že 10k je v pohode odhad, samozrejme, že záleží na konkrétnych predstavách, a vedieť, na čom ste schopní/ochotní aj ušetriť 🙂 Niekto by sa do takého čísla isto nevošiel, ale to už asi musí každý vedieť posúdiť sám.
Odpovedať
Myslím si, že by sa top mohlo do toho rozpočtu zmestiť, no ale bez nejakých kompromisov to asi nepôjde. Ak si niektoré veci zaobstaráte sami, alebo v lepšej cene, tak to tiež pomôže
Odpovedať
Profilova fotka
tazko povedat, ako to cele zdrazovanie pojde este hore, alebo ceny nejak zamrznu. je to vsetko aj o predstave, co by si ako na svadbe chcela mat, ale myslim, si źe sa to da v pohode prisposobit tomu, aby ste sa do toho rozpoctu zmestili
Odpovedať
Profilova fotka
No ja ked sa na to takto pozeram, neviem je to podla mna rozpocet tak na hrane, no to zalezi od toho aku cenu budete mat za prenajom saly, catering a podobne
Odpovedať
@7ivaiva4 my mame teraz v maji catering berie si cca 33 na osobu ( v cene vyvar,hlavne jedlo, svedske stoly ) , nas rozpocet je do 10 000 ale vyzera to tak ze do 8 000 sa zmestime , mame 75 ludi , fotograf 750, starejsi 450 a dj 500 , kameramana sme nechceli , vela zalezi kde to budete mat ,my sme z dediny tak v KD , ktory nam prenajmu za par eur 🙂
Odpovedať
@monikaviliam no ved to, ze zalezi hlavne od prenajmu a miesta, kde svadba bude. to vie zhltnut tak nejak z rozpoctu najviac
Odpovedať
Profilova fotka
Ako keď sa tak pozerám na tie ceny aké sú teraz a na to, že neustále sa ohlasuje ďalšie a ďalšie zdražovanie, tak mne sa to proste vidí byť malý rozpočet a isto na toľko hostí by si to ešte tak zo 2000 pýtalo
Odpovedať
Profilova fotka
Osobne som skepticka, ale tak ak si nieco viete spravit vo vlastnej rezii tak by mohlo. Kde chcete mat svadbu a od koho catering?
Odpovedať
a podla mna sa to bude dat. ak si stanovite rozpocet tak nejak napevno a budete sa snazit, nemusite minut viacej
Odpovedať
Profilova fotka
@puklinha Veľa ľudí to tak ale má, keď tak spravia nejaké tie zmeny, aby teda nemuseli siahnuť hlbšie do vrecka a potom sú zas aj takí, ktorí sú schopný si na veľkú svadbu dokonca vziať si aj pôžičku
Odpovedať
Profilova fotka
@divalusik to by som nikdy nespravila, že by som si požičiavala na svadbu
Odpovedať
Ja organizujem dve svadby jednu tento rok v Bratislave a druhú budúci na Považí. Dali sme si rozpočet 10000 za obe (bez oblečenia a obrúčok lebo len to nás vyjde 5000 - na tom nechceme šetriť a obaja to oblečenie budmee nosiť aj na iné príležitosti). Popravde na začiatku som si myslela že ani omylom nám to nevyjde ale čoraz viac verím, že áno. Nebude svadobná torta, DJ, kvetinová výzdoba, svad. deň utorok. Je to o prioritách tvojich a partnerovych. Len typ - študenti robia veci takmer kao profesionáli za zlomok ceny.
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna sa v pohode zmestite, vsetko sa da, ked sa chce. my sme takisto ratali okolo tych 10 000€, ale hosti istotne tolko mat nebudeme🙂 Takze dufam, ze este aj daco zvysi. to by nas rozhodne potesilo 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?