Sobáš o 17:30...je to neskoro????

Profilova fotka
Zdravím vás, žienky ;-) mám na vás otázočku... máme už dlho vyhliadnutý kostol, v ktorom by sme sa veľmi chceli brať. Jediný (možno) problém by mohol byť ten, že sa berieme v "prvú sobotu", takže v kostole majú omše a nejakú púť, takže sobáš môže byť len o 17:30. Skôr iba okolo 13:00, a to je príliš skoro... Čo si o tom myslíte? Je to neskoro, alebo v pohode? (Berte do úvahy to, že sobáš bude bez omše, takže bude trvať max.(!) hodinku...) Vopred vďaka za vaše názory!! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@its1mishell zalezi od toho kolko mas hosti resp. ako dlho budu prebiehat cca. gratulacie...potom ci sa musis aj presuvat daleko na hostinu...ak mas napriklad taku klasicku svadbu so zvykmi tak pokym rozbijete tanier a podobne moze byt dost hodin kym zacnete jest...ja som chcela tiez svadbu neskor a to mam len civilny sobas a dokonca v zahrade penzionu kde je aj hostina, ale dali sme to na 4 nakoniec....budeme mat 11 detskych hosti a mame to v maji tak aby bolo este ako tak teplo :)
Odpovedať
Profilova fotka
My sme mali o 17 00 a poviem ti že pre mňa to bolo neskoro, vôbec sme nič nestihali v sale, vôbec som si to neužila, nevenovala sa hosťom lebo nebolo kedy, prv jedlo, tanec, potom ti pride nejaka navšteva, chceš sa fotiť so všetkymi, pripijať s každym osobitne, potom redova a už bolo pomaly po svadbe. Vezmi si že len svadba, gratulacie, presun a už budeš mať 7 hodin. Ja z osobnej skusenosti hovorim neskoro, ideal je o 15 30 alebo o 16.
Odpovedať
Profilova fotka
@lilielka hostí máme okolo 50 a presun do sály môže trvať tak do 10 minút. Neviem či to mám teda nechať na tú pol šiestu, alebo potom skôr o tej jednej (no myslím si, že to je zas veľmi skoro :-| ) ...lebo ak nie ani jedna možnosť (pretože oba časy sú dosť extrémy), tak musíme hľadať iný kostol :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@kacenka9583 odporučila by si mi teda radšej hľadať iný kostol? pretože máme len tie dve možnosti...buď veľmi skoro alebo veľmi neskoro :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@its1mishell ja osobne ano, mali sme možno o 14 a o 17 ale lutujem že som nedala o 14 lebo ta svadba zbehla, ani som nemala čas sa hosťom, venovať, len som lietala a polku veci sme nestihli
Odpovedať
@its1mishell ja som mala svadbu v septembri o 17,00 - bali sme sa ze bude tma...ale bolo to super A svadba bola perfektna,neskutocne som si ju uzila Svadbu budes mat taku, ako si ju sama spravis..ked budes nervy merat pre kazdu malickost....tak si svadbu neuzijes... Ale ked to budes brat vsetko s nadhladom (tak ako ja) tak potom nepochopis vsetky tie reci..ze "vlastnu svadbu si neuzijes" ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lenulikus ďakujem za názor, takýto ma veľmi potešil ;-) verím, že to nakoniec nebude neskoro :-) hlavne keď ja mám zdravotné problémy a keď som unavená, tak kolabujem a odpadávam, takže mne by svadba neskôr iba vyhovovala, aby som nemusela stáť na nohách 24 hodín ;-)
Odpovedať
@its1mishell pokial na 13.00 stihas vsetko co chces, preco aj nie???? keby som si uz mala vybrat ci o 13.00 alebo 17.30, tak jednoznacne o 13.00 - a to je jedno ci v lete alebo zime.....
Odpovedať
@its1mishell my sme mali svadbu tiez v juni a o 17h. Rozhodne to odporucam, ja som nemala vobec ziadny casovy stres, este sme si stihli s manzelom dat rano aj poriadne ranajky, v pohode postihat kvetinarstvo, kadernicku, kolace aj predsvadobne fotenie. A este nam ostal aj cas na oddych pred obradom. Takze cim neskor mas obrad, tym lepsie ;-)
Odpovedať
@its1mishell aj my budeme mať obrad o 17:00 kedže to bude v piatok tak nech ľudia majú čas prísť z roboty :-D a vôbec sa nedesím žeby som niečo na hostine nestihla. Podľa mňa je o jednej veľmi ale veľmi skoro. Možno ti ešte pred polnocou polka hostí odíde, lebo to pre nich bude veľmi dlhý deň. A musíš im dať viac jedla :-D ja by som to nechala v pohode na tú pol šiestu :-) veľa šťastia v rozhodovaní.
Odpovedať
podla mna je to velmi neskoro,, to skoncite cca o 6,30s obratom aj s gratulaciami, dopravit sa na miesto hostiny, potom prve jedlo, prvy tanec, tanec s rodicmi, potom fotenie- uz bude pomaly aj tma a potom par hodin na zabavu /ludia mozu poodchadzat skor/ a ani sa nenazdas, uz bude rano,, beztak bezi svadobny den rychlo , nieto este keby mala trvat stvrtinu zo dna ,a zaplatim za to vsetko pomaly ako za tri exoticke dovolenky...
Odpovedať
Profilova fotka
@iamhappy , @martuska ďakujem za názory, ukľudnili ste ma :-D ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Hladaj iny kostol urcite o pol siestej je velmi neskoro
Odpovedať
@its1mishell neboj...bude dobre 13,00 je velmi skoro podla mna.....mladym to na svadbe vadit nebude...ale napr. rodicom...tetam...ujom...co su trocha starsi....tak tito budu potom len pozerat na hodiny kedy bude polnoc..a hufne budu odchadzat
Odpovedať
@its1mishell no my budeme mat v auguste o 17.00 a myslim ze je to akurat, nebude uz ta najvacsia palava a zaroven bude aj dlhsie vidno vecer :) a mame sobas len 30 minut cize si myslim ze je to uplne tak akurat :) a neviem, ja sa zbytocnostami na svadbe nebudem zaoberat, staci jedenie, zabava a redovy tanec..jasne ked si niekto da kadejake vystupenia suborov, kuzelnikov, kvizy, ohnostroje, pustanie balonov a neviem este ake pohlcovace casu tak nebude stihat a neuzije si svoj den.... ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@its1mishell podľa mňa je to OK .. ja som tiež chcela neskoršie ale tiež som ju kvôli omšiam mala už o 15.00 :) zas na druhej strane kym sme sa dopracovali do saly bolo skoro pol 5 :) a keďže to maš v lete, bude aj dlhšie vidno a aj teplo, a potom si myslím že keby ste to mali o 1 a o 3 keby sa začalo tancovať tak by aj tí ľudia boli o polnoci K.O. :-D ale možno sa mýlim,.. držím palce :)
Odpovedať
Profilova fotka
ja mám sobáš tiež o 17:00....ja nie som ochotná vstávať o 6 ráno a potom 2 dni fungovať....máme obrad bez omše takže za pol hodku sme vybavený a hostinu máme 5 minút od kostola...pouvažuj nad tým koľko chceš programu na hostine...ja neplánujem skoro žiadny, samozrejme sa uvidí podľa zábavy.... a čo som pochodila po svadbách kým je svetlo vonku nie je taká zábava ako za tmy.. takže myslím, že čas 17:30 je úúplne v pohode
Odpovedať
@its1mishell my sme mali svadbu o 16:00, myslela som, ze doobedu sa unudime, ale boli sme radi ze sme stihli vsetko, co sme chceli. mali sme 100 ludi, presun trval asi polhodinu, aj ked to bolo nedaleko, ale niektore auta sa museli otocit dvakrat. zabava bola dobra, takze aj keby sme zacali skor, bolo by fajn, ale to vychadza podla nalady hosti, keby bola zla nalada, boli by sme asi najradsej, keby to bolo cim kratsie. a nalada hosti sa velmi ovyplyvnit neda. program nejaky specialny sme nemali, niektore veci sme zabudli, ale nejak to nevadilo, polnoc prisla sice dost skoro, este by som si uzila dlhsie byt nevestou v svadobnych satach a dost sa aj rozprudila zabava, ale na druhej strane uz som velmi nevladala a pomaly sme sa zacinali tesit na to, ze sa svadba konci, darmo, vstavali sme o nejakej siestej. napis si na papier ako dlho asi co bude trvat (sobas, preprava, usadenie hosti, kym sa rozda predjedlo, prvy tanec, kym sa rozda polievka, kym sa pozbieraju taniere atd.). a tak sa rozhodni, ci moze byt, ci radsej nie.
Odpovedať
Profilova fotka
@kela24 úplne súhlasím :-) mám zdravotné problémy a keby som mala byť 24 hodín vkuse na nohách, zaručene by som skolabovala, takže mne to takto asi bude vyhovovať... a čo sa týka programu, bude len to, čo na nás vymyslí starejší :-) ...ďakujem za názor ;-)
Odpovedať
@its1mishell ak ti mozem poradit ako nevesta co to ma uz za sebou tak si v prvom rade poloz otazku "kedy chces koncit ? " kedy idelane chces byt v posteli...resp. pri tebe by som si premyslela kedy sa citis najlepsie kedze ako pises mas zdravotne problemy. ak kvoli svojmu zdraviu chodis skor spat a vecer si uz grogy tak si predstav ze pri sobasi o 17:30 budes viac nez 24 hod na nohach. ver mi ako kazda z nas do soboty budes mat krusnu noc :-) budes mysliet na vela veci, zaspavat nadsena, nedockava, pripadne nervozna. rano sa zobudis skoro( ja osobne uz o 6 hod som mala oci ako sova a nespala som) sama od seba aj bez budika a tak ci tak budes na nohach. cim neskor sobas tym viac veci si nechas na sobotu a od rana do 17 hod keby mam behat, riesit veci, vybavovat telefonaty tak uz len na ten obrad idem unavena :-) ak sa budete v sobotu rano fotit, s mejkapom, ucesom a v satach budes od rana, kamera + foto za zadkom, urcite sa nebudes prezliekat a vyzliekat v case cakania, budes mat stiahnuty zaludok, vela toho nezjes, ako kazda nevesta budes vnutorne nervozna aj ked si to nebudes uvedomovat. vycerpana budes uz len z toho cakania. 17:30 zacne obrad, 18:30 zacnu gratulacie, pri 50 ludoch + nepozvani pri kostole o 19 hod si zoberies poslednu kytku :-), presun k miestnosti, ceremonie pri vstupe, usadenie, pripitok, zacnete jest najskor a to hovorim naozaj najskor o 19:30hod. neratam do toho nahodne zdrzanie, fotenie pred kostolom atd. teraz si zober ze ak tam budu deti 19 hod je cas kedy chodia spat, budu umrncane, hladne, budu plakat, otravia ludi. ak zacnete 19:30 jest, tak minimalne hodku az hodku a pol trva, predjedlo, polievka, hlavne jedlo, vela ludi chce kavu po jedle. to mas 21 hod ked dojete. prvy tanec, tanec s rodicmi a mas 21:30 hod. fotenie kym nie su vsetci spoteni a chlapi maju kravaty a mas tak 22:15 hod. do polnoci kedy sa bude prezliekat ti zostava 1 hod a 45 min. naozaj ti toto staci ? bez ohladu na tie nazory na unavenych ludi, to nie je o tom ze kolko tancuju, ale aj o tom ze kto je kolko na nohach a kto ma aky biorytmus. ak ma raz niekto telo nastavene na to ze chodi spat o 23 hod. tak ci svadba zacne o 13 hod alebo 17:30 hod tak o tej 23 hod bude uz unaveny. rovnako cim neskor bude svadba, tym viac tvoji hostia doma budu robit. budu upratovat, budu umyvat okna, doma si musia navarit lebo obed bude doma a nie u vas :-) takze kazdy cas ma svoje plus ale aj minus. my sme mali sobas o 15 hod a poviem ti ze bolo to kratke. kludne by som ho dala na 14 alebo aj 13 hod. nestihla som si nielen ze zatancovat s kazdym ale ani sa zastavit pri stole a s kazdym prehodit par viet a to sme tiez mali 50 ludi. hry sme mali pripravene ale iba pripravene a vytiahli sme ich az ked ludia mali za sebou asi dvojhodinove tanecne kolo. aj to sme mali iba svadobny koc, svadobnu makarenu, tesne pred polnocou tombola, aby sa nam podarilo usadit na zadku vsetkych hosti, zacepcenie so suborom a uz som bola v popolnockach ;-( boli tanecne kola a ked znovu boli hostia unaveni tak sme mali mladomanzelsky kviz aby oni sedeli a oddychovali ale my sme ich zas zabavali aby sa nenudili.....takze moja rada je taka cim neskor zacnete tym narocnejsie to bude pre teba a tym viac sa ti bude predlzovat svadobny den, deti si z toho menej uziju, lebo budu unavene a rovnako aj stari ludia. nebudu vladat jest, lebo prve jedlo budes mat neskoro. a myslim ze svadba sa nerobi pre to aby sme na hostoch usetrili a vela nejedli ;-) cim skor zacnete, tym skor za sebou budes mat stres, zhon, tym skor budes v klude v miestnosti, mozes sediet a rozpravat sa s ludmi, nebudes sa nahanat a presuvat a ked sa svadba skonci o 1 hod rano, no a co ? ludia budu moct dospat v klude nedelu, ty sa budes moct vyspat, tak ci tak ked niekto nechce byt dlhsie ako do 1 hod tak nebude ci bude svadba zacinat o 13 hod alebo o 18 hod. ejha ale som sa rozpisala :-D :-D ale tak snad som ti pomohla s nacrtnutim tvojho buduceho svadobneho dna 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dragulka Ďakujem za názor ;-) ale vo veľa vesiach si mi pomohla utvrdiť sa, keďže ja chodím spať práveže okolo tej polnoci až jednej. U mňa býva problém ten, že nemôžem byť - ako hovoríš - 24hodín na nohách. Ja si to skôr predstavujem tak, že radšej začať neskôr a skončiť okolo 5tej ráno (u nás na Podpoľaní väčšinou svadby trvajú až do bieleho rána, keďže sa začína neskôr). Deti budeme mať na svadbe dokopy asi 4, ak rátam len tie pod 15...tieto majú tak 10 a viac, jedine kamarátkina dcéra má 3, ale oni sa aj tak nezdržia dlho. Čo sa týka fotenia, tak my nechceme žiadne úžasné špeciálne fotky...plánujeme spraviť tak 10 nejakých pekných fotiek v prírode vedľa kostola, hneď po obrade (kým sa ľudia presunú do sály, aby sme využili čas, keďže tam bude viac mladších ľudí a budú chcieť piť, bude sa rozvážať na jednom aute). Keďže mám tie zdravotné problémy, riadim sa tým, že radšej sa vyspať do 10tej, dať si raňajky, obed, normálne sa teda najesť. Kaderníčku aj vizážistku mám kamarátky, takže prídu obe ku mne domov. A čo sa týka programu, neplánujeme nič konkrétne, iba to, čo vymyslí starejší, a aj to spolu ešte preberieme pred svadbou. čepčenie budem mať bez súboristiek, iba také jednoduché. A celkovo ľudia na svadbe budú skôr mladší, ako starí... a aj tí starí nie sú až takí starí, aby nevydržali (keďže aj my obaja sme ešte dosť mladí).... každopádne, ďakujem za názor, všetko ešte zvážim/e ;-)
Odpovedať
@its1mishell tak potom nemas o com :-) hlavne si to naplanujte tak ako to Vam a hlave tebe vyhovuje. Keby sa mas prispoosbit inym tak nikdy ziadny idealny cas nenajdes. Btw. My sme sa fotili este tyzden po svadbe. Na nezaplatenie....ziadny stres, ziadne nahanacky, 4 hodiny fotenia v parku, zabava a no stres ;-) takze aj tak sa to da :-) Svadba je o Vas dvoch, takze vo vsetkom sa rozhodujte ako to Vam vyhovuje, co chcete jest, kedy to chcete jest a aj dokedy chcete tancovat, aj keby ste mali byt dvaja na parkete :-D ja hlupacik som na zaciatku skusala prisposobit program detom / starym ludom / mladym a mojej predstave...ver mi hlupy napad :-D takze podla seba a mas krasny den :-) prajem hlavne vela usmevu a pohody 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Zalezi od toho, aky mate program a kolko toho chcete pocas hostiny stihnut...my sme mali o 15:30 a keby som sa vydavala este raz, dala by som to este o hodinku skor...lebo hostina nam strasne rychlo ubehla a mam pocit, ze som nic nestihala...
Odpovedať
Ahoj, môj názor je , že je to dosť neskoro. Určite ja by som si to dala radšej o 13:00. Bude to tvoj najkrajší deň, a takto ho budeš mať krátky. Cely čas sa nato tešíš, na svadbu, a dávať si to až večer je podľa neskoro príliš. Tak zmente miesto, je kopec krásnych miest. To je môj názor.
Odpovedať
Profilova fotka
To radsej by som pristupila na obrad o 13.00 :) o 17.30 je uz ozaj neskoro:) Alebo uplne posunut termin svadby:)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj ..my máme svadbu o 13:30 :) určite už o 17:30 máš neskoro :)
Odpovedať
my sme mali 16:30 v novembri a bolo to uplne super, vsetko sme v pohode stihli a nemuseli sme rano prehnane skoro vstavat...myslim, ze 17:30 sa da zvladnut., urcite radsej ako o jednej.
Odpovedať
Ahoj :) My si môžeme tiež vybrať či o 13:30 alebo 16:30 a rozhodli sme sa nakoniec pre ten neskorší termín, teda 16:30. Nebudeme mať žiadny zhon, všetko v kľude, žiadne naháňačky a skoré vstávanie :) A svadba bude začiatkom júla, čiže svetla bude ešte dosť a aj teplota prijateľnejšia :)
Odpovedať
@its1mishell Ahoj, daj si sobáš a svadbu na piatok, určite v tom kostole bude v piatok ešte voľný aj terním o 16.00 napríklad. My máme svadbu v piatok a vobec nelutujem, dokonca som vybavila zlavy u dodavatelov len preto, že máme svadbu v piatok a nie v sobotu ako takmer všetci. porozmýšľaj !
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?