On chce svadbu v kostole ja nie

Ahojte, žienky ako by ste riešili svadbu, ak manžel chce v kostole (teda skôr jeho rodičia trvajú) ale ja nehcem, ja som čistá silná ateistka, on síce sa sem tam pomodlí, 3x za rok zájde do kostola, ale inak nič, jemu nevadí moj ateizmus, ale pre pokoj v rodine chce aby bola svadba v kostole, lebo jeho rodina inú neuznáva, ja ale nechcem svadbu, dosť sa mi protivia náboženstvá, ani deti nechcem aby boli krstené, i ked ako jemu to je jedno, ale zase jeho rodina 😞
Odpovedať
mna casto taketo veci dost sokuju. predtym to o tebe nevedel? nic v zlom, ale taketo silne veriaci rodiny, to je najhorsie, co moze byt. v puberte som mala taketo priatela, mozno by sme boli spolu doteraz nebyt jeho poboznej rodiny, ktora nas od seba takpovediac oddelila.
Odpovedať
No musite len najst nejaky kompromis, tam proste ina moznost nie je. Len aby to nebol prilis velky problem pre vas.
Odpovedať
Podľa mňa na tom absolútne nezáleží 🙂 Nič to na veci nemení. A samozrejme nemá zmysel si teraz robiť všetky sviatosti len kvôli tomu, aby bola jeho rodinka spokojná, keď ty o tom presvedčená nie si.
Odpovedať
Ja mám ale dosť odpor k náboženstvám, je to dosť proti mojmu presvedčeniu. Uvidím ako sa to vyrieši, lebo chcem sa s nimi o tom porozprávať, ako my dvaja a potom s jeho rodičmi, chcela som ale písať sem, ako by ste to riešili keby ste v takej situácii
Odpovedať
@vierka_vivusa_viva neviem, ci na toto realne existuje nejake jedno konkretne riesenie, nakolko kazda rodina je ina. nevieme, ako velmi striktna je ta zo strany tvojho partnera, no vsetko sa da vyriesit, ked sa chce. toto zase nie je taka dolezita vec z mojho pohladu, ale tak oni to mozu vidiet inak.
Odpovedať
@zahrajkadan To je to, že každý to vníma po svojom, oni sú silne veriaci, nie fanatici ale silne a ja neviem čo teraz či ustupiť ale zase potom si zvyknú a budu myslieť, že môžu s nami zametať a budu nás nutit do dalšej veci v spojitosti s nabožentsvom alebo si stať za svojim, lebo hlavne je to naša svadba Neviem čo teraz
Odpovedať
Ale zase ani kompromis si neviem predstaviť, neviem aký
Odpovedať
Profilova fotka
no tu veru neexistuje žiaden kompromis, ktorý by uspokojil obe strany. potom daj vedieť, že ako to nakoniec s vami dopadlo. držím palec.
Odpovedať
No ja by som od takej rodiny asi zdupkala čo možno najďalej 😄 A to som pomerne dosť tolerantná a prispôsobivá osoba, ale z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že s takýmito ľuďmi je proste ťažko. Oni nepoznajú kompromisy - je to proste buď alebo. Sú schopní ťa aj neprijať medzi seba len kvôli tomu, že nie si veriaca. Všelijaké extrémy sú. Jeden by neveril.
Odpovedať
@slivocka10 no do takej rodiny ozaj ani neist dobrovolne. to je za trest 🙂 a ked ta nechcu prijat taku, aka si, tak o com to potom cele je? dovidenia.
Odpovedať
@nikitka89 To síce áno, ale vieš, ako sa to hovorí. Keď sa vydávaš, neberieš si len jeho, ale aj jeho rodinu 😬 😄
Odpovedať
tak je to ich svadba alebo vasa? myslim si, ze on asi tiez netrva na tom, aby svadba bola v kostole, len jeho rodina. tak si to treba vysvetlit a spravit po svojom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rybienka Haha, tak toto je svata pravda. Tiez som sa uz s frajerom rozisla raz v mladosti, lebo jeho rodina bola vyslovene znechutena z toho, ze nechodim do kostola. Bolo mi zle od zaludka zakazdym, ked som mala ist k nemu domov.
Odpovedať
Profilova fotka
@majdiara tak taky vztah by takisto u mna velmi rychlo skoncil. laska-nelaska, ked sa do toho zapletie rodina, ovplyvni to uplne vsetko.
Odpovedať
@majdiara Hej, to je to ich miluj blizneho svojho 😄 Ale asi iba takeho, ktory je presne podla ich gusta, tolerovat nejake ine nazory, to nehrozi.
Odpovedať
ak to jemu nevadi, tak by mu malo byt podla mna aj jedno, co na to jeho rodina. predsa len sa beriete vy dvja a v takychto pripadoch si myslim, ze najlepsie riesenie je svadba len o svedkoch niekde mimo
Odpovedať
@marianka_pis ja som mala takého ked som už začala pracovať, on práve končil VŠ. tie blbé reči a hnusné nátlaky len kvôli cirkvi ?!?! lebo oni silní katolíci a ja fuj evanjelička/ateistka. v prípade autorky by som ja trvala na sobáši na matrike, manžel si môže svoju vieru riešiť popri svojej rodine, nebránila by som mu, ale s mierou. mám teraz ten istý prípad ja neveriaca chlap katolík, jeho rodina mala občas pripomienky, ale po mojom asertívnom vyjadrení prestali. rešpektujeme sa.
Odpovedať
aj jeho rodina by ta mala prijat taku aka si, takze nie je na mieste ta nutit do svadby v kostole, ked proste no cely vyznam sa podla mna takto strati... ak to s tebou mysli vazne, mal by vediet im to vysvetlit
Odpovedať
Ahojte, Chcela som sa opytat, ci nahodou niekto nepoznate knaza, ktory by vedel svadobny obrad odsluzit dvojjazycne, teda aj v taliancine.
Odpovedať
@zuzanakatka a miesto svadby by malo byt ake?
Odpovedať
Profilova fotka
U katolíkov (alebo veriacich, alebo ako to nazveš) sa manželstvo uzavreté na matrike pokladá za neplatné. Možno aj z toho dôvodu snúbencovi rodičia trvajú na tom, aby bol sobáš v kostole, veď predsa chcú aby bolo manželstvo ich syna platné. Ty ako ateistka by si mala v prípade cirkevného sobáša pozmenené formulky (sľuby), tie časti o sľubovaní pred Bohom by boli vynechané.
Odpovedať
Profilova fotka
@medulienka2112 ale pre niekoho kto proste neveri, vies ako ja chapem, ze sa jej do svadby v kostole nechce. otazne je ako to berie snubenec, ci by ten bol ochotny si ju vziat aj niekde na matrike
Odpovedať
@kajuska556 Farsky kostol Zilina
Odpovedať
@emmik87 tak treba sa proste dohodnut. spolocny zivot je aj o kompromisoch a toto je bude asi taky hlavny, ktory je potrebne spravit pre ten spolocny zivot.
Odpovedať
je úplne jedno, čo chcú koho rodičia, na tom prvom by ste sa mali zhodnúť a spraviť si svadbu po svojom. Aj ak by nebola podľa rredstáv rodičov, tak treba tomu nechať čas a oni to časom aj tak akceptujú
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od vierka_vivusa_viva:

Ahojte, žienky ako by ste riešili svadbu, ak manž…
@vierka_vivusa_viva Ahoj, v prvom rade je dolezite aby si ty vedela, co chces, v com si ochotna robit kompromisy a odkomunikovat si to dobre s tvojim partnerom. Moji znami (ona veriaca, on ateista) mali svadbu v kostole, kde bol sobas upraveny tak, aby bol pre nu cirkevny a pre neho civilny. Ak si ochotna do niecoho takeho ist, mozno toto by mohlo byt riesenie. Mozete si potom urobit svadobnu hostinu s vymenou slubov - toto moze "odmoderovat" aj kamarat, nakolko nejde uz o pravny ukon, kde prebehne "ceremonia" podla vasich predstav a hostia su ucastni na "svadbe". Alebo sa dohodnete s priatelom, ze chcete civilny sobas a pockate kym rodicov naplni laska a opusti pretlacanie vlastnych nazorov ;)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som neveriaca a snubenec je evanjelik (chodieva do kostola obcas, jeho otec bol dokonca farar), takze sme toto tiez riesili, aj ked jeho rodina je celkom v pohode. Ja som spravila ustupok, svadba bude v kostole, kde sluzil jeho otec a fararka nas tym padom pozna, takze sa s nou aj dalo dohodnut a uprimne jej vysvetlit, ze ja a moja strana rodiny si neprosime siahodlhe modlenie a tak podobne. Vysla nam v ustrety, samozrejme musi obcas Boha spomenut, ale skrati to ako sa len najviac da, ani ja nemusim nic slubovat "pred Bohom", ale nejak inac to sformuluje, kedze vie, ze pre mna by to boli iba slova bez hodnoty. Na oplatku ja rozhodujem a vsetkom ostatnom a snubenec nema casto "pravo veta" pri planovani :) Uz som sa s tym zmierila, aj ked ja som po svadbe v kostole nikdy netuzila, ale viem, ze to bude ok a cele to nebude trvat dlhsie ako 20 minut.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?