Kamaráti a známi na svadobnej hostine

Zobraz úvodný príspevok
ahojte baby, potrebujem poradiť či iba nejaké nápady, s priateľom plánujeme budúci rok v apríli svadbu, ja budem mať z mojej strany 24 hostí, on zo svojej takmer 60 hostí, čo je dosť veľa - mám dve otázky, náš počet hostí by sa znížil tým, že mladí a slobodní z rodiny si nebudú volať partnerov (nie je to blbé?) a po ďaľšie, priateľ si chce pozvať 4 kamarátov s partnerkami, čo sa mi zdá blbé, keďže by sme povedali rodine aby si partnerov nevolali a kamošov tam budeme mať a takisto, on chce kamarátov na celej svadbe, s čím ja nesúhlasím, navrhla som, aby prišli pred polnocou, na hostinu, ale on s tým zase nesúhlasí (ja si kamarátov nevolám), poraďte mi, čo mám robiť :(
Odpovedať
1
2
@deniss111 @katikaq Aj mňa by zaujímalo, ako ste im slušne povedali, aby deti nechali doma. A ako to tí dotyční rodičia zobrali, neurazili sa alebo niečo podobné? Máme ten istý problém :-| Kamarátky sa vydávali tehotné a teraz majú malé deti - ročné, dvojročné, trojročné a chcú ich tam vziať. Nemám nič proti deťom, ale nepáči sa mi, keď rodičia ťahajú takéto malé deti na svadbu, pretože z nej to dieťa a ani rodič nič nemá, myslím si. A ďalšia vec, pre také dieťa je trochu aj problém napr. obsedieť hodinu v kostole, kde nechcem, aby napr. plakalo a rušilo priebeh obradu. Neviem, či som len ja taká, alebo má viac ľudí taký názor :-p
Odpovedať
@ywonita ja s tebou suhlasím,nie je to o tom,že som sebecka a bezohľadna,ale mne to príde zvláštne take male deti brať,pokiaľ ich maju ku komu dať postražiť...Napr. z rodiny jedna nemá kam dať dve detičky ,tak ich berie...to chapem,ale tých čo ich možu dať k rodičom,tak prečo nie? bez nich sa nezabavia?Ale hlavne je nepochopiteľne,že ich beru na obrad aa na hostinu,ja neviem ani do kedy, hadam nerataju s tým.,že ked si zmyslia cca o 20h že ich idu zaniesť domov, tak teraz kvoli nim postavím šofera aby šiel? každemu som povedala,že šofer po 22h,akurat moj chlap to začína teraz meniť,neviem na čo
Odpovedať
@deniss111 ahoj :-) no u nás bolo detí hádam 15?! Rôzneho veku... Nikomu sme však nezakazovali, aby si deti vzali. Už sú ich súčasťou...A keď sú tu, treba s nimi rátať :-) A ti poviem, že niektorí boli dobrí monsteri :-D. Tie najproblémovejšie sme posadili spolu s ich rodičmi a starými rodičmi dozadu, aby sa nemotali obsluhe popod nohy a niečo sa nestalo a zároveň mali blízko ku dverám (len starí rodičia to dako "nepochopili", ale to mi je akosi fuk :-D). A veľmi ma potešilo, keď mi teraz otec 3-ročného chlapčeka povedal, že malý sa stále pýta, kedy bude Majka nevestou, lebo chce ísť na svadbu :-) Každý nech si zváži - myslím rodičov, čo sú ochotní "obetovať".. ak sa chcú zabaviť a byť dlho na svadbe, nech ich nechajú rovno doma (ja osobne by som to asi nevedela :-)). Alebo nech si ich vezmú len na chvíľu a potom nechajú napr. babke, alebo rovno nech idú cca o 20 s nimi domov. Je to ich rozhodnutie :-) Myslím si, že mi ako nevesty nemáme právo im takéto niečo navrhovať.. Keď tam nechcem deti, nevolám ani rodičov.. A keď im oznámiš, že šofér je po 22, nech sa už zariadia podľa toho. Toto máš právo si diktovať :-)
Odpovedať
@marienkakf ano,ja som nikomu nezakazala, nechcem nikoho uraziť...možno aj ja v buducnosti,ked ich budem mať, budem to inak brať...mne tam nezavadzaju,ja riešim len to,že ak ich chcu zavažať,tak nech si idu svojim autom,lebo ja kvoli nim nebudem volať šofera skorej...taketo veci sa mi už v den svadby nechce ozaj riešiť...ale dakujem za nazor ;-)
Odpovedať
@deniss111 ach, tak to som trochu nepochopila :-) ale jasné, máš pravdu!
Odpovedať
@marienkakf nevadí,len som sa pridala k nevestám :-) ohladom tejto temy
Odpovedať
@deniss111 no však aj ja :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Deti na svadbe su casta tema. Moj nazor - deti na svadbu patria :) ale treba zvazit kolko a ako stare. My sme sa rozhodli, ze na svadbu idu deti len vramci rodiny a pripadne tie, ktore rodicia naozaj nemaju kde dat. Keby vsetci brali deti, bude ich cez 30 ;) Mame vacsinu kamaratov (skoro vsetci min.1dieta) a uprimne? Sa potesili, ze idu bez nich, ze sa aspon riadne zabavia :) Ano, deti su sucastou..ale nemam rada utlocitne postoje v tomto smere. A nikto nema dovod sa urazat, ale zvazit okolnosti a moznosti. Drzim palce.
Odpovedať
Volat ludi bez partnerov je blbe, s kym sa budu bavit, na jednej svadbe som tak bola a bolo to onicom..my sme volali len tych kt. sme svadbu vracali, myslim rodinu a priatelov, ostatni priatelia, znami prisli len vecer na kolača a kus reči :)
Odpovedať
@deniss111 všetci to akceptovali, aspoň pred nami. Slušne sme im oznámili, že to nie je akcia zameraná na deti, bude tam alkohol, bude to trvať do rána, chceme aby si užili zábavu bez starostí. Podľa nás je to tak OK, a úprimne povedané keby sa im to aj nepáčilo je nám to jedno. Je to naša svadba a akcia na pozvanie.
Odpovedať
@ywonita úplne s Tebou súhlasím. Ale popravde, je to Tvoja svadba, Ty, resp. vy dvaja sa musíte rozhodnúť a na rovinu to ľudom ktorí sú Vám na toľko blízki, že ich pozývate vysvetliť. Ja som neriešila či niekoho urazím, lebo o to tu nejde, ani to nie je nikoho úmysel.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?