Za fotky za hodinku chce fotografka 200 - 300 eur. Je to ok?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Poslali mi 3 fotografky cenovu ponuku na rok 2014 a normalne som v soku....
Odpovedať
1
2
Veronika... bolo to 490 eur do 01:00:--)))
Odpovedať
Profilova fotka
super tema :)) a perfektna diskusia,...ta suma je nesmierne vela, a aj ked rozumiem fotografom, ze ich naklady su samozrejme vysoke, a objednavatel si ich velmi casto ani neuvedomuje, ale snad necakate, ze naklady sa Vam vratia po 3 - 4 akciach? ako tu pisali uz ine dievcata, ako moze fotograf na Slovensku vypytat takuto odmenu?? Ved to je nerealne, to by mal mozno tak 1 akciu do roka a to napriek spickovej kvalite ktorou disponuje. Samozrejme ze kazdy zivnostnik/podnikatel musi mat nejaky kapital, t.j. dat urcity prinos penazi na zaciatok, aby vobec mohol vykonavat nejaku cinnost. ale teraz sa odvolavat na tuto skutocnost pri vybavovani kazdej zakazky mi pride maximalne neprofesionalne, nakolko sa to u kazdeho pracujuceho predpoklada. Cim lepsia technika - tym viac akcii - tym viac skusenosti - tym viac zakazok - tym skor vratene pociatocne naklady.
Odpovedať
pozri sa na to z pohladu toho kolko zarobis. Neviem ako si na tom, ale dajme tomu, ze priemerna mlada nevesta ked dostane po skole pre zaciatok 500 eur plat, tak je rada. Cize dala by si celu vyplatu za dve hodiny fotenia? .... pochybujem. Ale ked mas mesacny prijem ovela vacsi, tak sa ti ta suma nezda taka velka... a mozno ju zaplatis. Fotografi sa ohanaju tym, ze to nie je iba hodina prace, ale vela upravovania a premyslania aj predtym a potom. Ok, to neberiem. Dajme tomu, ze s hodinovym fotenim ma prace na 15 hodin dokopy aj s premyslanim kam pojdu atd. Zarobis za dva dni prace 250 eur? Pri 20 pracovnych dnoch za mesiac by si tak mala 2500 eur! A to, ze je technika draha, je sice fakt, ale co je dnes lacne? Aj ine techniky a pristroje v inych pracach su drahe... Je mnozstvo inych kreativnych povolani, kde treba rozmyslat a upravovat veci aj predtym a potom ako prides do prace..... Ale urcite by si nezapytali 300 eur za hodinu len preto, ze technika je draha a este potom musia nad robotou sediet... cele je to o dopyte a ponuke. Ked ludia tolko daju, fotograf zapyta. Aj ked je pre mna zahadou preco daju az tolko... rovnako krasne fotky mozu mat za ovela mensiu sumu...
Odpovedať
Profilova fotka
Rozmýšľam, či je OK, keď si niekto vezme úver 10 000 Eur kôli jednému dňu a druhý deň ho aj tak hrozne bolí hlava ?! Je normálne, že auto, ktorým chodí niekto do práce stojí 400 eur, alebo 130 000 eur a dovezie ma na to isté miesto? Je normálne, že poslanec zarobí viac ako vrátnik? Berte to ako filozofickú otázku, odpovedať si vie každý sám...Ak nie, tak sa chodte opýtať do Porsche, že či sú normálny...lebo ja som v šoku!
Odpovedať
Profilova fotka
Stačí si pozrieť albumy a hneď vidno ktorá mala fotografa za 250 a ktorá za 800. Jasné že je to na slovenské platy veľa ale kto za to môže? Fotografi a kameramani majú normálne ceny primerané dobe a cenám v obchodoch. Oni za to nemôžu že mnohým nevestám je to veľa. Môžu za to ich nízke platy. Je veľa neviest čo si kúpia šaty za 1500, foto a video po 1000 EUR, DJ za 500, výzdobu za 800 a hostinu za 30000. Myslím si že tieto nevesty si vyberajú nie z najlacnejších ale z najkvalitnejších služieb a asi preto sú ceny tak ako sú lebo na počudovanie je veľa ľudí ktorí zarábajú slušne. Bohužiaľ toto je problém celoslovenský a vinníkom sú len a len nízke žobrácke platy. Neni normálne aby sa z platu dali zaplatiť len energie a pár nákupov :-| Keď to zhrniem podľa mňa do 1000 EUR sú ceny primerané, musí to aj kvalitatívne zodpovedať, ale vzhľadom na to čo si po odrátaní nákladov a odpracovaných hodín odbornej práce, z toho čo im ostane, dokážu kúpiť, je to tak akurát aby mali zaplatené isté vlohy ktoré majú a svoju prácu (veď za víkendovú prácu sú aj v robote príplatky).
Odpovedať
Profilova fotka
za sumu 200-300€ vám budem k dispozícii 2-3 hodinky - to je OK :)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?