Odporúčame: Modrastrecha.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz

Peep Toe

 Viete,  čo som si myslela, že bude pre mňa najnáročnejšie v celých prípravách? Vybrať si svadobné šaty. Omyl! Neviem ako pre vás dámy, ale ja som asi najväčší adrenalín zažila práve pri hľadaní svadobných topánok. Ihneď ako som sa začala venovať tejto „otázke“ s hrôzou som zistila, že mám v našom hlavnom meste presne 3 možnosti:

1.       Moje svadobné topánky budú presne také isté, ako mala moja sesternica, keď sa za veľkej slávy vydávala v roku 1985, pretože presne niekde tam sa zastavila naša obuvnícka haute couture.  To znamená:  prehnane predĺžený a uzatvorený špicatý tvar, 1 cm opätok v tvare lievika a ak pán Boh dá aj nejaký ten štras bez nápadu.

2.       Moje svadobné topánky budú presne také isté ako majú pole dance dievčatá alebo súťažiace nemenovaného hotela v raji. Slovami 1,5 cm platforma, 11 cm opätok a aby nestratili kvôli výške na stabilite, výrobca na ne nalepil 135 kusov umelých kryštálov. Výsledná topánka je potom tažšia ako vyššia a hostia vlastne ani nevedia ako vyzerá nevesta. Ako totiž odprisahali po obrade pre Nový čas, zhypnotizovala ich žiarivá vec s rovnako trblietavým nápisom „ajdú“.  

3.       Nebudem mať topánky, však hlavne že sme zdraví.

A vlastne štvrtou a pre mňa nie najlepšou možnosťou boli topánky z internetu.  Zistila som totiž, že mám problém nájsť si správnu veľkosť aj v predajni, pretože moja noha vykazuje bez akejkoľvek konštanty každú hodinu iný rozmer.

Mojim najväčším blokom však od začiatku bola cena dizajnérskych kúskov, ktoré som na internete našla. Či to boli Badgley Mischka,  Menbur, Paris Hilton, Benjamin Walk či Ivanka Trump, Blahnik alebo Vivienne, zdravý rozum mi  hovoril, že biela látková topánka, ktorú si už nikdy nikam neobujem, nemôže stáť toľko, koľko je na Slovensku výška priemernej mzdy. Aj keď sa poznám a viem, že by som nakoniec neľutovala ani cent (stalo sa mi to nie jeden krát).

Dokonca som presvedčená, že by som stovky eur vedela zaplatiť v prípade, že by moja topánka hrala prvé husle. Denne sa tu stretávam totiž s nádhernými fotografiami ešte krásnejších neviest, ktoré sa svojimi topánočkami pýšia ako novodobé popolušky. Dnešní fotografi  totiž svadobnej obuvy venujú snáď väčšiu pozornosť ako chudákovi ženíchovi (takže hurá na nákup vosku a žiletiek).  K tomu stačí pridať geneticky naprogramovaný fetiš k topánkam a kabelkám, ktorý priemerná žena vrátane mňa má už od škôlky a hon na lodičky sa môže začať.

Videla som na internete topánky biele, ružové, dokonca aj zelené, žlté a čierne, čo by ešte naše mamy pokladali za svadobné faux paux. Videla som topánky s mašlami, kamienkami, perím aj kvetmi vo veľkosti mojej hlavy. Videla som svadobné topánky  z gumy, avšak za cenu zlata. A áno, všetky boli úžasné a bolo ich kvantum.

A vďaka tomu som pri mojom hľadaní topánok prežívala celý čas schizofréniu. Na jednej strane som vedela, že ich nikto neuvidí, dokonca ani bystré oko fotografa, pretože štylizované fotografie neplánujeme. Na strane druhej som čisto pre vlastné potešenie z celého srdca túžila po tej nekonečnej kráse, ktorú som našla na zahraničných web stránkach.  Nakoniec vyhral zdravý rozum nad estrogénom a topánky som si dala ušiť na mieru za rozumnú cenu. Nebudú síce zmyselne rafinované a určite sa v nich neukážem na žiadnom červenom koberci ani vo večernej show pre dospelých. Ale budú moje a to celých 13 minút nášho obradu. Potom ich milé dámy šupnem presne tam, kam patria. Na bazár tohto úžasného portálu a možno niekoho zachránia v núdzi.

A čo dodať na záver? Moja cesta k svadobným topánkam ma opäť veľa naučila. Najužitočnejším objavom aj do mimosvadobného života boli asi klipsne na topánky, o ktorých existencii som prisahám nevedela. Zoženiete ich aj pod 10 eur a nádherne obzvláštnia aj tú najobyčajnejšiu bagandžu.  

No a okrem toho to bol objav veľkej diery na trhu. Zistila som, že výber na internete je neskutočný a dokáže nádherne opantať. Ak však nevesta s moderným vkusom zrovna nekradne, nevie nakupovať na internete, necestuje každý mesiac do Londýna, alebo nepovažuje topánky za investíciu pre tri ďalšie generácie,  topánky s nápadom bude hľadať na slovenských pultoch márne. Snáď si toto prečíta vhodný investor a otvorí u nás predajňu s mega obrovským výberom nie len bielych svadobných topánok a s cenami od 30 do koľko len chce EUR. Budem prvá, ktorá mu urobí veľkú reklamu.

http://www.mojasvadba.sk/fotoblog/nostress/clanok/biznis/

Pridané 4. jún 2012  •  Páči sa mi to
nostress  
Pridané 4. jún 2012