Kategórie

Skvelé tipy pre vášho dokonalého ženícha

Takmer všetky predsvadobné články a rady sú určené výlučne nevestám. Čo ale ženích? Osoba, bez ktorej by sa nevydala ani jedna z nás. Napriek tomu, že v deň D. je takmer všetka pozornosť sústredená na očarujúcu nevestu, netreba zabúdať ani na nemenej dôležitú, silnejšiu polovičku.

Dress code

Na prvý pohľad sa môže zdať, že páni to s výberom slávnostnej garderóby majú, v porovnaní s nevestami, značne jednoduchšie. Opak je však pravdou. Moderní muži sledujúci módne trendy, si na výbere svadobného obleku dávajú veľmi záležať. Rovnako ako nevesta, i ženích by mal svoj outfit prispôsobiť miestu a štýlu svadby.

Na menej formálnu svadbu v záhrade či na pláži si môžu páni dovoliť obliecť sako svetlejších farieb, bielu ľanovú košeľu či svetlé nohavice.

V prípade, že si svoje áno plánujete povedať v kostole alebo na príslušnom úrade, svetlé farby sák a oblekov by mali byť tabu. Rovnako neprípustné sú i džínsy. Ideálny je žaket alebo oblek tmavej farby skombinovaný so slávnostnou košeľou a s ladiacou viazankou.

Vhodnými doplnkami sú manžetové gombíky, kvalitné hodinky a kožený opasok ladiaci s kvalitnými topánkami.

Ak plánujete výnimočne honosnú svadbu, na ktorú pozvete vážených hostí, je prípustné, aby mal ženích počas obradu oblečený frak (ktorý je väčšinou povolené nosiť len vo večerných hodinách).

V tomto prípade by však mali prísť vo fraku i všetci pozvaní páni.

Vizáž ženícha

Predsvadobné kozmetické prípravy neobídu ani ženícha. Napriek tomu, že väčšina pánov má krátke vlasy, je pred sobášom vhodné zájsť k holičovi, aby vlasy zastrihol a upravil.

Keďže aktuálnym trendom je dlhá pestovaná brada, páni, ktorí sa takouto ozdobou pýšia, by pred svadbou mali navštíviť profesionálny salón, v ktorom si môžu bradu nechať zastrihnúť a upraviť. V prípade, že medzi milovníkov dlhej brady nepatríte, mali by ste pred oltár predstúpiť s čerstvo oholenou pokožkou na tvári.

Súčasná doba praje moderným mužom, ktorí sa starajú o svoje telo a pleť. Preto neváhajte a navštívte kozmetický salón, v ktorom vám upravia obočie alebo solárium, v ktorom chytíte príjemný bronz.

Keďže pri svadobných gratuláciách budú všetci gratulanti stískať ruku nevesty i ženícha, na škodu rozhodne nie je ani návšteva manikérky.

Pri každej spoločenskej udalosti, teda i svadbe, platí, že všetci zúčastnení by mali klásť dôraz nielen na správny výber šiat, topánok a doplnkov, ale i na hygienu. Samozrejmosťou by teda malo byť voňavé a čisté telo, čisté uši a zuby. Kvôli osobnej sviežosti a dobrému pocitu, nezabudnite ani na dezodorant, sprej do topánok a na osviežovač dychu.

Čerešničkou na torte je vhodne zvolený parfum, ktorý korešponduje s vodou po holení a s telovým mliekom. Parfum by mal byť použitý tak, aby podčiarkol osobnosť muža, avšak vôňa nesmie byť natoľko výrazná, že z nej okolité dámy rozbolí hlava.

Nevestina pravá ruka - aj pred svadbou

Napriek tomu, že svadobné prípravy sa nesú predovšetkým v duchu prianí nevesty, ani ženích by nemal byť v otázkach týkajúcich sa svadby ľahostajný a mal by vyjadriť svoj názor. Napriek tomu, že väčšina mužov medzi staroružovou a púdrovou farbou naozaj nevidí rozdiel, mali by si uvedomiť, že pre ich nežnejšiu polovičku, túžiacu po dokonalej svadbe, je to naozaj ,,otázka života a smrti“ :).

Okrem vašich názorov a nápadov, bude dozaista potrebná i vaša trpezlivosť a láskyplná náruč. Pravdepodobne žiaden pár sa počas svadobných príprav nevyhne menším krízam, kedy niečo nebudete stíhať alebo nebudete môcť niečo zohnať. Vtedy by ste mali byť chápavý, trpezlivý a láskavý a v ťažšej chvíli vašu nastávajúcu podržať.

Ženíchove povinnosti

Ak sa chcete prejaviť ako pravý gentleman, mali by ste od inšpiratívnych názorov a povzbudivých slov prejsť aj k činom, a zapojiť sa do svadobných príprav naozaj aktívne.

Vo vašej réžii by mal byť výber vášho svedka, výber družbov a výber ich oblečenia. Samozrejme, že družbom nemusíte osobne zháňať obleky :). Úplne postačí, ak sa s nimi len dohodnete na vašej predbežnej predstave, aby náhodou nedošlo k módnemu faux pas.

Keďže muži patria z pomedzi zaľúbenej dvojice k tým racionálnejším a pragmatickejším, rozhodne nič nepokazíte, ak vybavíte všetky úradné dokumenty potrebné k sobášu. Cestou z úradu môžete rovno zájsť do najbližšej cestovnej kancelárie a zarezervovať svadobnú cestu. Asi niet na svete nevesty, ktorá by po takomto geste o sobáši zapochybovala :).

Vaše povinnosti sa nekončia ani počas svadobného dňa. Keďže niektorých dodávateľov, čašníkov či muzikantov bude potrebné vyplatiť priamo na mieste konania svadobnej hostiny, nenechajte s plnou peňaženkou pobehovať nevestu, ale vyplaťte všetky účty vy.

Veríme, že po niekoľko týždňových či dokonca niekoľko mesačných svadobných prípravách sa dočkáte očarujúceho dňa, plného nezabudnuteľných chvíľ a nádherných emócií. Napriek tomu, že vám pravdepodobne bolo z počiatku jedno, či bude hlavný chod podávaný s ryžou alebo s opekanými zemiakmi, v deň D si zodpovednosť a stres nájde i vás. Dôležité je zachovať pokoj a uvedomiť si, že svadba je len prvým krokom na spoločnej ceste s vašou vyvolenou.

Plánujete elegantnú svadbu? Inšpirujte sa týmito outfitmi pre ženícha:


Reklama