Kategórie

11 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov rozhodne potešíte

Chystáte sa na svadbu svojim blízkym priateľom alebo rodinným príslušníkom a neviete si dať rady s tým, čím by ste ich obdarovali? Chcete byť originálni? Bojíte sa, že siahnete po dare, ktorý svadobný pár už doma má, prípadne po niečom, čo sa síce vám zdá ako dobrý nápad, no im tak pripadať nemusí? Máte už po krk rečí o svadobných daroch, ktoré dopadli ako tri žehličky, dva mixéry a nepotrebná váza v jednej domácnosti?

V tom prípade čítajte ďalej! Prinášame vám hneď 11 tipov na darčeky, ktorými určite zabodujete :-).

Osobný darček

Veľmi obľúbenými darčekmi, najmä v okruhu tých najbližších sú dary, ktoré v sebe nesú až osobný odkaz. Pokiaľ napríklad viete, že mladomanželia nemajú ukončené exteriérové úpravy okolo domu, krásnym, osobným a originálnym darčekom môže byť sadenica stromu. Podľa typu stromu, môžete darček posunúť k ešte osobnejšiemu darčeku, keď napríklad viete, že nový manželský pár plánuje v dohľadnej budúcnosti deti a obdarovať ich napríklad jabloňou, ktorá je symbol plodnosti. Samozrejme, môžete pridať aj staré známe postav dom, zasaď strom a sploď syna :-).

Ak viete, že vaši priatelia už doma a aj v osobnom živote jednoducho všetko majú a čo nemajú si sami kúpia, je tu možnosť obdarovať ich buď žrebmi alebo finančným darom. V takomto prípade však nebude najlepšia obyčajná obálka s finančným obnosom alebo pohľadnica. Siahnite po kreatívnejších možnostiach a podarujte im finančnú injekciu, truhličku plnú mincí, či fotoalbum s okienkami naplnenými bankovkami. Na internete nájdete množstvo inšpirácií ako kreatívne podarovať peniaze.

Poslednou bodkou na romantický a zároveň kreatívny svadobný dar je sada nápadov na rande. Či už niečo podobné vyrobíte vo vlastnej réžii a využijete vedomosti, ktoré o svadobnom páre máte (ako napríklad rande na mieste, kde sa zoznámili, či romantický tanec na ich spoločnú obľúbenú pesničku) alebo využijete ponuku profesionálov, určite tak zabodujete na plnej čiare. Veď, svadba je predsa romantickou oslavou lásky dvoch ľudí :-).

Niečo pre oboch

Veľmi obľúbenými darčekmi bývajú rôzny sety, ktoré sú cielené na oboch mladomanželov. Ide napríklad o personalizované hrnčeky. Internet sa krásnymi darčekovými sadami iba hemží a vybrať si môžete od klasických porcelánových čajových setov až po zábavnejšie verzie v smaltovanom prevedení.

Rovnako zaujímavým a originálnym darčekom sú aj série párového oblečenia. Ide napríklad o tričká, ktoré sa dopĺňajú ako napríklad pánske tričko s nápisom: "V prípade nálezu vrátiť Veronike" a dámske tričko s nápisom: "Ja som Veronika", alebo notoricky známe pásikavé tričká s textami "Áno láska máš pravdu""Nechci vedieť, čo si myslím", prípadne pískacie tričká, či šaty a tričko s rovnakým motívom.

Pokiaľ si nenájdete konkrétny výrobok, ktorý by mladomanželov vystihoval, môžete si ho jednoducho vyrobiť doma vo vlastnej réžii alebo osloviť profesionálov z mojasvadba.sk, prípadne sashe.sk alebo akúkoľvek spoločnosť zaoberajúcu sa potlačou rôznych materiálov.

Milým darčekom bývajú rôzne párty hry. Pokiaľ viete, že mladomanželia sú spoločenskí a radi sa stretávajú so svojimi najbližšími na večerných posedeniach, určite ich potešíte, keď siahnete po nejakej novej spoločenskej hre určenej na veľké párty. Veľmi obľúbenými sú napríklad mnohé prevedenia hry Activity, či Alias :-).

Niečo do domácnosti

Ďalšou zaujímavou možnosťou je obdarovať snúbencov darčekom do novej, spoločnej domácnosti. Či už stavíte na kuchynské potreby alebo jednoduché dekorácie, určite netrafíte vedľa. Veľmi kreatívnym darčekom a rozhodne aj osobitým je piknikový kôš, ktorý naplníte rozličnými dobrotami, ktoré má obdarovávaný pár v obľube. Ak k tomu prihodíte aj kvalitné víno a romantické prestieranie, máte o nezabudnuteľný darček postarané.

Mladomanželov určite poteší aj nová spoločná menovka na dvere. Najmä, ak sa zameriate na štýl, ktorý preferujú. Inšpirujte sa napríklad ich svadobným oznámením, či inými tlačovinami, ktoré na svadbe budú používať. Určite vyčaríte na ich perách úsmev. Rovnako zaujímavé sú aj rôzne skrinky, či vešiačiky určené na kľúče. Ak siahnete po kúsku, ktorý sadne novopečeným manželom do vkusu a štýlu domácnosti, máte o romantický darček postarané.

Darček, ktorý mladomanželia rozhodne ocenia a v domácnosti aj využijú je fotorámik alebo fotoalbum. Či už siahnete po digitálnom prevedení rámika alebo modernom fotorámiku na viacero fotografií, prípadne im kúpite fotoalbum na svadobné fotografie alebo im ho dokonca dáte vyrobiť na mieru podľa ich preferencií a vkusu, určite netrafíte vedľa.

Spoločný nový zážitok

Ak viete, aké dovolenky, či iné voľnočasové aktivity mladomanželský pár preferuje, určite ich poteší, keď si pre nich pripravíte darček v podobe zážitku. Či už pôjde o spoločný wellness pobyt, adrenalínový tandemový zoskok alebo splav na rafte, určite novomanželov poteší.

V tomto prípade však naozaj musíte pár dokonale poznať, najmä, ak zvolíte zážitok plný adrenalínu. Ak si nie ste istý, bezpečnou zónou je aj jednoduchá spoločná masáž, či lístky do divadla, prípadne darčekový poukaz do zaujímavej reštaurácie.


Reklama