Kategórie

Všetko, čo potrebujete vedieť, aby váš svadobný účes bol naozaj dokonalý!

Podstatná súčasť svadobného dňa je aj svadobný účes. Hovorí sa, že: „Vlasy sú korunou krásy.“ Popri šatách neviest sú veľmi dôležité aj rôzne svadobné účesy, ktoré môžeme mnohokrát prirovnať k umeleckým dielam. Svadobný účes musí vydržať nielen počas obradu a byť krásny na fotografiách, no taktiež musí mať nezmenenú podobu aj počas celej svadobnej hostiny až do skorých ranných hodín.

Čo je rozhodujúce pri výbere svadobného účesu?

Ako to už býva zvykom, každá z nás sníva o niečom hviezdnom, napríklad vydávať sa vo vysnívanom účese obľúbenej filmovej hviezdy. Nie každý účes však každému pristane. Pri výbere správneho svadobného účesu je rozhodujúci tvar hlavy, dĺžka vlasov, ich množstvo a nežiadúce danosti, akými sú napríklad odstávajúce uši či dlhý nos, ktorý sa dá riešiť bohatšou ofinou.

Dobrý kaderník však neupravuje a nestrihá vlasy len podľa želania nevesty, ale vie aj poradiť ohľadne dobre vyzerajúceho svadobného účesu pre ňu. Svadobný účes sa okrem iného musí štýlovo hodiť aj k svadobným šatám. Platí, že, čím jednoduchšie sú šaty, tým zložitejší by mal byť svadobný účes a naopak. Dôležitý je aj výber doplnkov do vlasov, akými sú rôzne štrasové čelenky či pinetky.

Aké sú najobľúbenejšie svadobné účesy?

Medzi najobľúbenejšie svadobné účesy patria stále tie klasické účesy, ktoré jednoducho nikdy neomrzia. Veľmi jednoduchý a krásny účes je drdol, ktorého jednoduchosť býva obohatená vypnutím vlasov do ľubovoľných zvlnených tvarov, či spustením pár pramienkov mimo neho. Ďalším obľúbeným účesom je spustenie časti vlasov do chvostu a vlasy na hlave sú zvlnené a upnuté tak, aby mali krásny objem.

Záchranou v prípade nerozhodnosti je jednoduchý úplne hladký drdol, ktorý obohatí svadobný vlasový doplnok okolo uzla. Medzi krásne svadobné účesy tiež patrí zapletená koruna, ktorej základ tvorí priberaný účes lemujúci obvod hlavy nevesty. Klasickým svadobným účesom je tiež takzvaná „vianočka“, ktorá sa vytvorí formou prepletenia zopnutých vlasov v spodnej zóne hlavy tak, aby pripomínali drdol.

Taktiež sú jednoducho krásne aj rozpustené zvlnené vlasy, ktoré majú bohatý objem.

Ako veľmi je dôležitá skúška svadobného účesu?

Tak ako je dôležitá skúška svadobných šiat, či svadobného líčenia, je tiež nevyhnutná aj skúška svadobného účesu. Pre skúseného kaderníka nie je problém z vlasov vytvoriť takmer akýkoľvek svadobný účes. Na kvalitný účes je potrebné si dohodnúť termín v predstihu približne 1 – 2 mesiace pred termínom vašej svadby.

Skúškou sa vy a aj kaderník vyhnete zbytočným nedorozumeniam. Kaderník sa zoznámi s vašimi vlasmi, ich kvalitou, množstvom a spoločnou diskusiou prídete na to, aký svadobný účes je pre váš výzor v svadobný deň najideálnejší. Po prvej skúške uvidíte to, ako budete vyzerať, no počas svadobného dňa kaderník dotiahne všetky malé detaily tak, aby boli vaše vlasy dokonalé.

Čo je potrebné si všímať pri výbere kaderníka pre svadobný účes?

Cena za svadobný účes by mala byť úmerná kvalite služby a tiež k nákladom na účes. Musíte rátať s tým, že prepracované a zložitejšie účesy či účesy s výplňami, sieťkami alebo príčeskami budú určite drahšie. Dajte si tiež pozor na to, čo presne potrebujete spraviť s vlasmi, či ich potrebujete aj zafarbiť a ostrihať, alebo chcete len svadobný účes. Nie každý kaderník totiž robí aj svadobné účesy.

Taktiež, ak už máte predstavu ako by mal váš vysnívaný svadobný účes vyzerať, pošlite vopred kaderníkovi fotografie tohto účesu. Vyhnete sa tak nedorozumeniu, ak náhodou kaderník daný typ účesu nebude vedieť spraviť.

Ktorý kaderník robí nádherné svadobné účesy?

Vzhľadom na to, že na Slovensku pôsobí nespočetné množstvo kaderníkov, určite nám dáte za pravdu, že je dobré si nechať poradiť. Ak teda tápate v množstve rôznych kaderníkov vo vašom okolí, opýtajte sa našich užívateliek a iných neviest v diskusiách. Určite vám ochotne poradia a podelia sa s vami o ich skúsenosti. Vy tak získate cenné informácie a spravíte si svoj malý prieskum.

Svadobného účesu sa však určite nemusíte báť. Majte na pamäti to, že je tu vždy skúšobné vytvorenie svadobného účesu a až po ňom sa rozhodnete, kto bude mať tú česť vytvoriť vám váš vysnívaný svadobný účes.

Inšpirácie pre váš svadobný účes a dokonalý vzhľad v deň D:


Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: isifa / Shutterstock

Reklama