Kategórie

Viete, ako sa správne starať o pleť pred svadbou?

Starostlivosť o pleť by mala byť pre každú ženu samozrejmosťou. Výnimkou by nemali byť ani posledné hektické, predsvadobné týždne. Svadobné prípravy dajú poriadne zabrať, doprajte si preto pravidelný relax a pleťové procedúry v profesionálnom salóne. Pravidelným čistením pleti a aplikáciou jemného pílingu, pleťovej masky a výživného krému bude vaša pleť v deň D dozaista žiariť.

Permanentný make-up

Ak túžite po novom obočí, očných linkách či po plnších perách, odporúčame vám navštíviť kozmetický salón v dostatočnom časovom predstihu. V niektorých prípadoch je totiž nutná následná korekcia či pretetovanie obočia (alebo očných liniek), ktorú je možné vykonať až po niekoľkých týždňoch. Okolitá koža (obzvlášť v okolí očí) je veľmi citlivá a tak môže dôjsť i k rôznym opuchom či nebodaj k alergii.

Rovnaké pravidlo platí i v prípade aplikácii umelých rias. Ak počas svadobného dňa nechcete spod dlhočizných 4D mihalníc kotúľať slzy, uistite sa, že na použitý lep nie ste alergická.

Liečba kožných problémov

Uhry či vyrážky nemusia byť iba výsledkom nesprávnej starostlivosti o pleť. Môže ich spôsobovať i hormonálna nerovnováha, nesprávna životospráva, zápal alebo stres. Aby bola pleť počas svadobného dňa krásna a zdravá, je potrebné včas odhaliť príčinu kožných problémov a zahájiť účinnú liečbu.

Vo väčšine prípadov stačí, ak začnete pár mesiacov pred svadbou pravidelne navštevovať kozmetický salón, kde vám pleť dôkladne vyčistia a vyživia. V prípade, že si s problematickou pleťou nedokáže poradiť ani skúsená kozmetička, je potrebné navštíviť kožného lekára.

Pravidelná starostlivosť o pleť

Návšteva kozmetického salóna párkrát do mesiaca samozrejme nestačí. Správna starostlivosť o pleť totiž začína i končí doma. Každé ráno by ste si na dôkladne vyčistenú pleť mali aplikovať hydratačný pleťový a kvalitný očný krém. Používajte len kvalitnú, najlepšie prírodnú kozmetiku.

Tak ako ráno, i večer si pleť dôkladne vyčistite, ideálne micelárnou vodou, ktorá šetrne vyčistí pleť od make-upu a iných nečistôt. Párkrát do týždňa si na tvár aplikujte výživnú pleťovú masku a odumreté bunky odstráňte šetrným pílingom. V prípade, intenzívneho podráždenia použite i protizápalovú pleťovú masku. Na záver aplikujte na tvár kvalitný nočný krém.

Ako sme už spomínali vyššie, na tvári sa odzrkadlí každý sladký prehrešok či prebdená noc. Vieme, že pri svadobných prípravách sa stresu a chaosu pravdepodobne nevyhnete, snažte sa však občas vypnúť a relaxovať. Skvelou voľbou je pravidelná masáž tváre, krku a dekoltu.

Rovnako dbajte na zdravú životosprávu. Samozrejme, nemusí z vás hneď byť vegánka. Postačí, ak sa pokúsite vyhnúť príliš slaným, korenistým a mastným jedlám. Rovnako skúste obmedziť i cukor, vysmážané jedlá a alkohol. Aby bola vaša pleť svieža a pružná, nezabúdajte ani na pitný režim.

Ak túžite po mladšie vyzerajúcej pleti bez vrások, no z ihiel a z botoxu máte smrteľný strach, odporúčame vám začať s tvárovou gymnastikou. Jednoduché cviky, ktoré môžete skúšať každé ráno v pohodlí vašej kúpeľne, vám zaberú len pár minút.

Verte, že vaša pleť bude už po pár týždňoch značne pružnejšia a mladšia. Jednoduchými cvikmi sa zbavíte dvojitej brady a vrások, spevníte kontúry tváre a krku, zdvihnete ovisajúce kútiky úst, zvýšite produkciu kolagénu, spevnite si očné viečka, či dokonca zväčšíte pery.

Zvýšenú starostlivosť venujte i vlasom. Rozštiepené a vysušené končeky vlasov nechajte u kaderníčky, a na podstrihnuté vlasy pravidelne aplikujte výživnú masku a olej.

Pri starostlivosti o váš zovňajšok nezabúdajte ani na vaše zuby. V dostatočnom časovom predstihu navštívte stomatológa, ktorý v prípade potreby vaše zuby opraví a vybieli.

Starostlivosť o pleť pár dní pred sobášom

V posledný predsvadobný týždeň vám už neodporúčame absolvovať žiadne hĺbkové čistenie. Doprajte si len príjemnú masáž tváre, pleťovú masku a pár hodín spánku navyše.

Ak máte skúsenosti s depiláciou chĺpkov nad hornou perou, môžete si ich nechať odstrániť. Nenechávajte si to však na poslednú chvíľu, aby v deň svadby nebola pokožka v okolí úst podráždená a začervenaná. Rovnaké pravidlo platí i pri úprave obočia.

V prípade, že si farbíte vlasy, urobte tak pár dní pred svadbou. V prípade, že by vykonaná procedúra zanechala na vašich vlasoch iný ako požadovaný odtieň, budete mať čas výsledok napraviť a na vlasy aplikovať ďalšiu farbu.

Deň D

Svadobný deň vyžaduje špeciálnu, trvácnu kozmetiku. Keďže v poslednú noc pred sobášom toho pravdepodobne veľa nenaspíte, ranné kruhy pod očami zredukujte chladivým očným gélom a zamaskujte kvalitným korektorom.

Aby použitý make-up vydržal až do neskorej noci, ešte pred jeho aplikáciou naneste na tvár vhodnú podkladovú bázu. Na záver make-up zafixujte zmatňujúcim púdrom. Oči by mali byť zvýraznené predlžujúcou riasenkou, očnou linkou a očnými tieňmi prírodných farieb.

Svadobné líčenie by malo len podčiarknuť prirodzenú krásu nevesty. V žiadnom prípade by nemalo byť príliš výrazné či dokonca vulgárne. Na pery môžete použiť jemný rúž alebo lesk.

Vo všeobecnosti platí pravidlo, že ak má nevesta výrazne nalíčené oči, pery by mala zvýrazniť len naozaj jemným leskom, a naopak, ak má len jednoducho nalíčené oči, môže si dovoliť rúž výraznej červenej či ružovej farby.


Reklama