Kategórie

Rozlúčka so slobodou - nezabudnuteľný program

Rozlúčka so slobodou, rozlúčka s priezviskom alebo len posledná párty, či vyrazenie si pred svadbou s kamarátmi, bývajú čoraz populárnejšie a málokedy sa nájde budúca nevesta, či ženích, ktorí ju neabsolvujú.

Dnes sa zameriame na rozlúčky so slobodou nežného pohlavia. Ako prebiehajú, kto ich organizuje, čo všetko je povolené, čo sa patrí a čo naopak nie?

Ako prebieha rozlúčka so slobodou?

Podľa amerických tradícií, organizuje rozlúčku so slobodou hlavná družička, ale v našich končinách, kde nie na každej svadbe „účinkujú“ aj družičky, to môžu byť aj viaceré kamarátky alebo jedna aktívnejšia:-).

Organizátorky sa buď priamo alebo nepriamo cez nastávajúceho nevesty opýtajú, aký termín by jej vyhovoval. Obvolajú sa navzájom a začnú plánovať program. Problém nastáva vtedy, ak sa kamarátky medzi sebou nepoznajú, prípadne nevedia, koho všetkého by nevesta rada na svojej rozlúčke so slobodou chcela mať. Opäť nastáva čas sa jej priamo opýtať alebo to nechať na jej partnera. Možno sa mu to podarí zistiť nenápadne alebo bude presne vedieť, ktoré kamarátky sú pre túto akciu tie pravé.

Rovnako je dôležité vedieť, aký typ zábavy nevesta preferuje. V prípade, že je puritánka, určite neprichádza do úvahy striptíz a podobné typy darčekov ako slamky v tvare penisov, či torta v podobnom duchu. Ak je však za každú srandu, smelo do toho. Niektoré kamarátky, organizátorky rozlúčky so slobodou, pracujú aj s rôznymi druhmi kvízov, úloh alebo otázok, kde cieľom je najmä opiť nevestu a dobre sa zabaviť :-).

Väčšinou býva tento večer organizovaný týždeň, niekedy dva pred svadbou. Veď, lúčiť sa so slobodou niekoľko mesiacov dopredu by asi veľký zmysel nemalo. Treba však brať do úvahy zaneprázdnenosť kamarátok nevesty a najmä jej samotnej. Hlavne v letných mesiacoch je vhodné na tomto večeri začať pracovať skôr, aby s ním rátali všetky, pre tento večer, podstatné osoby.

Organizátorky, kamarátky nevesty, sa zvyčajne obliekajú do čiernych odevov a neveste je ponechaná biela farba, ale samozrejme nemusí to byť podmienkou. Môžete siahnuť po rôznych kostýmoch, tutu sukniach, či tričkách s rovnakým nadpisom ako napríklad - „Tím nevesty“, či zaužívané anglické - „Brides bitches“.

Kamarátky väčšinou nevestu obdarúvajú rôznymi drobnosťami, najmä zvýrazňujúcimi, že ide o jej večer, ako napríklad šerpu – Bride to be, prípadne podväzok, či odznak, závoj alebo korunku do vlasov.

Nevesta rovnako (ak o rozlúčke vie), zvykne svojim dievčatám darovať nejaký darček. Najčastejšie ide o drobný šperk, či škatuľku s kozmetickými drobnosťami alebo družičkovský náramok, ktorý by si priateľky samozrejme mali vziať aj na svadbu. Platí, že rozlúčku so slobodou platia kamarátky nevesty, ktorá si to má riadne užiť.

Tradičná rozlúčka so slobodou

V prípade klasickej rozlúčky so slobodou, chodia dámy väčšinou najprv do niektorého z podnikov sa najesť (napríklad na obľúbené jedlo nevesty), niečo vypiť a pripraviť sa na ďalší program. Následne zvyčajne skončia na nejakej párty, či diskotéke, často aj s pánskym striptízom.

Niektoré kamarátky riešia rozlúčku so slobodou naozaj štýlovo a objednajú limuzínu, uzatvorenú spoločnosť, či box v nejakom podniku a súkromného tanečníka. Najdôležitejšie však je, aby sa všetky zhodli a tom, že touto cestou pri organizovaní pôjdu, pretože to môže byť finančne značne nákladné a nie každá chce do rozlúčky toľko investovať.

Rozlúčka so slobodou v zahraničí

Veľmi obľúbeným typom rozlúčky so slobodou, sa v poslednej dobe stáva oslava v zahraničí. Najmä v letných mesiacoch je fajn spojiť tento večer rovno s dovolenkou pri mori, či výletom do jednej z metropol.

V tomto prípade, je ale zainteresovanie nevesty nevyhnutnosťou. Teda, pokiaľ nemá organizačne veľmi schopného snúbenca, ktorý dokáže zorganizovať s jej kamarátkami všetko za jej chrbtom tak, aby svojím odchodom nič nezmeškala, nechýbala v práci a nebola v strese, že tým stráca drahocenný čas príprav pred svadbou.

Zmiešaná rozlúčka so slobodou

Nejde síce o typickú rozlúčku so slobodou, ale niektoré páry sa rozhodnú osláviť tento večer spolu so všetkými svojimi kamarátmi. V tomto prípade ide väčšinou o víkend na chate, kde sa zíde celá partia a oslávia to spoločne. Určite však nepôjde o taký typ odviazania sa, ako keď oslavujú samostatne ženy a samostatne muži.

Adrenalínové rozlúčky so slobodou

Tento druh rozlúčky so slobodou vyhľadávajú skôr muži, avšak určite sa nájdu aj dobrodružné povahy medzi nevestami, kedy na rozlúčke so slobodou skáču z lietadla, či raftom splavujú nejakú divokú rieku. Dôležité je tento typ rozlúčky naplánovať o trošku skôr ako iné, keďže hrozia rôzne poranenia, Veď nevesta s modrinou na oku nie je nič moc, však?

Tvorivé dielničky ako rozlúčka so slobodou

Ďalšou možnosťou, ako stráviť večer počas rozlúčky so slobodou, sú tvorivé dielničky. Tento typ rozlúčky má na Slovensku tradíciu aj vo folklóre, kedy nevesta so svojimi družičkami strávila noc pred svadbou prípravou posledných dekorácií a pri tom si spievali rôzne piesne smútočného charakteru. Veď rozlúčka so slobodou bola predsa rozlúčka, a teda bolo za čím smútiť. V dnešnej dobe je to však skôr o zábave a oslave.


Reklama