Kategórie

Nevesta Katka: "Uvedomila som si, že si beriem muža môjho života a niet sa čoho báť."

Ako Katka sama povedala, nie je žiadna celebrita, aby sme s ňou robili rozhovor... :D Napriek tomu, vám tento rozhovor rozhodne odporúčam prečítať, určite vás dobre naladí a keď si pozriete aj ich úžasné svadobné fotky, verím, že úsmev na tvári máte zaručený!

Aké okolnosti dali teba a tvojho manžela dokopy?
Pred vysokou školou som dlhé roky tancovala. Keď som mala asi pätnásť, v klube sa práve robil nábor chlapcov do prípravky pre hlavný súbor, lebo sme ich tam mali málo. Vtedy prišiel do súboru aj Peťo. Úplne prvýkrát som ho zahliadla, keď som smerovala na balkón v baletnej sále, aby som sa prezliekla a on sa akurát pod balkónom prezliekal po svojom tréningu. Hlavu som nevidela, keďže mal cez ňu tričko, ale to, čo mal pod ním, stačilo, aby som minula schody. Keď som ho videla druhý raz, prvýkrát v živote som zažila ten pocit, že sa ti podlamujú kolená – popravde ešte teraz mi tie spomienky berú dych, to sa jednoducho nedá opísať. Nuž, ale kráčala som práve vtedy dole schodmi, takže načasovanie bolo dosť nepraktické. Chvalabohu som to prežila bez vážnej ujmy, ak sa teda neráta manželstvo. :D

Aké bolo požiadanie o ruku?
Zásnuby boli pod vianočným stromčekom pred celou rodinou. Napriek tomu, že sme spolu chodili 9 rokov, prekvapil ma. Vlastne prekvapil len mňa, pretože ja som to v tom období naozaj nečakala, no všetci ostatní o tom vedeli. Spätne sa na tom dobre zabávame, pretože som do slova a do písmena stratila reč, čo u mňa nebýva zvykom. Špeciálne svokor a švagor na túto tému veľmi radi žartujú.

Aká bola vaša predstava o svadbe? Čo sa vám podarilo splniť a od čoho ste postupne upustili?
Predstavy sa v podstate naplnili všetky, až na ten úvod príprav, keď som sa z pinterestu vrátila pohľadom na cenové kalkulácie späť na zem a začala si predstavovať reálne možné veci. Ale tým si prešla asi každá nevesta.

Pomáhala ti pri prípravách aj mojasvadba.sk? Ako napríklad?
A ako! Našla som tu kopec inšpirácie, veľa recenzií, milé bývalé/aktuálne/budúce nevesty, ktoré mi boli veľkou inšpiráciou a často mi aj v mnohom poradili. Za všetky spomeniem najmä @ruzoniatko, @nikape, @vodavodickova, @malaopicka. A čo je najdôležitejšie, moje okolie si stále myslí, že som normálna, lebo som mohla počas celých príprav maniačiť tu.

Aký bol pre vás ten rok svadobných príprav?
Dokopy to bol asi rok a pol príprav. V rodine bola pol roka po našich zásnubách plánovaná svadba a nechceli sme to nijako naháňať a popravde, ani priveľa minúť. Navyše, keď som sa sem prihlásila, bol to pre mňa trochu šok, koľko toho treba vybaviť a tak sme sa dohodli, že tomu dáme čas a všetko vybavíme postupne. A aké bolo to obdobie? Pekné, bavilo ma to a už teraz mi to chýba, takže sa realizujem na svadbách kamarátiek.

Ako ste prežívali všetky tie momenty, že sa ide niečo diať?
Manžel, okrem športu a mojich viet ktoré začínajú na "vymyslela som", neprežíva takmer nič. Keďže svadbu som vymýšľala celú, myslím, že preňho boli infarktové stavy na dennom poriadku. Ja som infarktovala pre zmenu tri dni pred svadbou, keď sme zistili, že na mieste svadby sa zmenil personál, nepozreli si zasadací poriadok, ktorý sme mimochodom robili večnosť, a nemajú rovné stoly, len okrúhle. No vďaka mojim dobrým známym sme to vyriešili, za čo im budem do smrti vďačná.

Ako si si užívala svadobné prípravy ty? Kto ti pomáhal najviac a ako?
Veľmi mi pomáhali moje družičky a mamina, to sú, ako ja hovorím, skutočné superženy. Každej som dala niečo na starosť a veľmi sa to osvedčilo, mala som voľnejšie ruky. No nesmiem zabudnúť ani na dodávateľov, všetci boli skvelí. Špeciálne Erika Haramia je poklad, v mnohom mi poradila, aj pomohla. A taktiež Marián Csano, náš DJ - Alex Štrba a Maťko Pilo, florista. Vďaka nim a našim blízkym to bol pre mňa viac menej hladký proces.

Aký to bol pre teba deň? Na čo doteraz spomínaš?
Bol to krásny, horúci, náročný deň. Zobudila som sa už o šiestej, a nevedela som zaspať. Prípravy mi ubehli ako voda a bolo to veľmi príjemné, vládla „tešivá“ atmosféra, všetky družičky sa chystali s nami. V meste, kam sme sa šli fotiť, sa k nám pridali družbovia a tam začala zábava. Pred obradom som mala strašnú trému, ale keď ma Peťo vzal za ruku, všetko bolo fajn a už to bolo len o úsmevoch. Uvedomila som si, že si beriem muža môjho života a niet sa čoho báť.

Príhovor bol trefný a vtipný a odštartoval úžasný večer. Chlapi chválili výzdobu, ženy chodili na repete k bufetu, moja stará mama s koksatrózou vykrúcala na parkete jedného Peťovho spolužiaka za druhým, moju mamu si pomýlili so sestrou, všetci boli usmiati a my sme boli šťastní. Úprimná, veselá atmosféra, asi tak by som to zhrnula. Dnes sa to už tak často nevidí a aj preto som veľmi vďačná za našich priateľov a blízkych, a nesmierne si ich vážim.

Aké boli pre vás oboch tie naj momenty svadobného dňa?
Peťo tvrdí, že nevie, vraj to bolo celé naj. Myslím, že najkrajšie pre mňa bolo, keď som si nad ránom k nemu ľahla so slastným pocitom, že je po skvelej zábave a uvedomila si, ako sa strašne teším na všetko ďalšie, čo nás čaká.

Aké boli pocity na druhý deň PO? Čo ste v ten deň robili, ak si pamätáš?
Ráno som po hodine a pol vyskočila z postele a v pyžame som utekala rozdať "cezpoľným" jedlo a koláče, pretože som nechcela, aby museli doma variť. Potom sa zobudili postupne aj ostatní, rozdali sme kvetinky, potešili sa spolu ešte raz, dopili kávičku, vyrovnali účet, zbalili sa a šli domov. Ešte dvakrát sme sa po niečo museli vrátiť, kým som konečne mohla povedať, že je hotovo. Pamätám si ešte, že som stála doma pri posteli, ale potom si už nepamätám nič, ani obraz, ani zvuk. :) Spala som neskorého nedeľného poobedia.

Podarilo sa vám po svadbe aj oddýchnuť si, ísť niekam na "medové týždne"?
Medové týždne nás ešte len čakajú, ale bude to stáť za to. Budeme si plniť sny o protinožcoch a už sa na to veľmi tešíme.

Čo sa zmenilo po svadbe? Ako sa teraz máte a čo plánujete?
Máme viac cestovateľských plánov, keďže je už po svadbe. A máme sa skvelo, dúfam, že sa to ešte dlho nezmení! :)

Viac fotografií zo svadby Katky a Petra

Ďakujeme Katke za rozhovor a prajeme najmä manželskú pohodu!


Autor článku: Alžbeta Martišková / Fotografie: Marián Csano

Reklama