Kategórie

Nevesta Jasmína: „Najdôležitejšie je mať na svadbe ľudí, ktorých máte najradšej.“

Z rozhovoru s Jasmínou cítiť skutočnú lásku k svojmu manželovi a vďačnosť za to, že k sebe s Tomášom patria. „Najkrajšie pre mňa bolo, ako celý čas počas svadby manželovi pri pohľade na mňa svietili oči“, vyjadrila sa Jasmína, a aj tieto okamihy nepochybne prispeli k tomu, že svoju svadba nazvala splneným snom.

Po akom dlhom období ste sa začali baviť o tom, že chcete byť spolu do konca života?
Už na začiatku nášho vzťahu mi môj Tomáš povedal, že by si ma vzal aj hneď :). Práve sme totiž prechádzali pri kostole. Od začiatku sme vedeli, že sme pre seba spriaznené duše, ale samozrejme, že náš vzťah musel postupne dozrievať a vyvíjať sa.

Boli pre teba zásnuby prekvapením, alebo si to už očakávala? Ako prebiehali?
Tomáš ma požiadal o ruku v deň, keď sme boli spolu štyri roky. Bolo to neskutočne romantické a ešte dodnes sa mi chveje žalúdok, keď si spomeniem, ako predo mnou kľačal na Štrbskom plese pri jazierkach lásky a žiadal ma o ruku. Bol koniec leta a my sme sa rozhodli urobiť si dovolenku v Tatrách. Paradoxne sme si vybrali miesta, kde ma na začiatku nášho vzťahu vzal na výlet. Obaja sme mali slzy v očiach a ja som bola najšťastnejšia na svete.

Každá nevesta si želá, aby bol jej svadobný deň dokonalý. Pri snahe o dokonalosť sa však zrejme každý pár stretne s nejakými nepríjemnosťami. Čo bolo pre vás najťažšie a kto vás vtedy najviac podporil?
Pre mňa bolo plánovanie svadby jedno veľké dobrodružstvo. Samozrejme, že prišli aj stresové situácie, ale to len v momente, keď sme nečakane zmenili miesto sobáša. Najviac podpory a úprimnej radosti som pocítila zo strany mojich najlepších priateliek a sestry. Vedela som, že ak budem potrebovať, s čímkoľvek mi pomôžu a počas môjho veľkého dňa ma podporia.

Nastali pri plánovaní nejaké nezhody aj medzi tebou a Tomášom, alebo ste mali na veci rovnaký názor?
Veľká zmena nastala, keď mi Tomáško navrhol, aby sme svadbu, ktorá mala byť pôvodne v Nitre, presunuli do hornatejšej oblasti, na Lomy. Bolo to krásne miesto v prírode, ktoré sme obaja poznali, keď sme pôsobili ako animátori v detskom tábore. Tým, že toto miesto bolo dosť vzdialené, obávala som sa možných svadobných katastrof, ale našťastie sa nič také nekonalo. Manžel ma upokojoval, že všetko zvládneme a svadba bude nádherná, tak som mu verila. :)

Termín svadby padol na 28. mája, deň pred tvojimi narodeninami. Bola to náhodná voľba alebo bol tento dátum pre vás symbolický?
Dátum svadby bol náhodný. Snažili sme sa prispôsobiť fotografovi a iným organizačným veciam, a aj keď sa nakoniec niektoré veci zmenili, náš dátum ostal. Bolo krásne mať deň po svadbe narodeniny. Takto budeme výročie svadby oslavovať spolu s mojimi narodeninami.

V akom štýle ste mali výzdobu? Koho to bol nápad a kto vám vaše predstavy uskutočnil?
Myslím si, že na výzdobe svadobnej sály sa musia zhodnúť obaja partneri. Nechcela som, aby výzdoba mala čisto ženský rukopis. Svadba bola v krásnom prírodnom prostredí, tak aj výzdoba bola v tom duchu.

Zvolili sme „vintage“ výzdobu, teda jutovinu, ručne natrhané kvety z lúky, drevené stojančeky na menovky. Výzdobu nám pomohla zrealizovať skvelá dekoratérka, ktorá nám veľmi vyšla v ústrety.

Ako prebiehal výber svadobných a popolnočných šiat? Bola si pri ich výbere nerozhodná?
Vôbec. Prvé svadobné šaty, ktoré som mala na sebe, boli aj posledné. Kúpila som ich cez svadobný bazár a neľutujem. Boli vo vintage štýle, k čomu sme prispôsobili aj výzdobu a moje doplnky.

S popolnočnými šatami som sa trápila trošku dlhšie, pretože som chcela niečo iné ako bežne dostať v obchodoch. Keď už som bola zúfalá, manžel ma zobral do obchodov, do ktorých by som možno sama ani nevošla, a šaty som našla aj vďaka nemu.

Čo plánuješ spraviť so svadobnými šatami teraz po svadbe?
To veru neviem. Asi ich odložím do krabice a o pár rokov si ich opäť pozriem. Vždy mi pripomenú ten nádherný pocit šťastia, ktorý som v deň svadby cítila.

Splnila svadba vaše očakávania? Čo vám spravilo najväčšiu radosť?
Samozrejme. Naša svadba bola pre mňa splneným snom. Najkrajšie pre mňa bolo, ako celý čas manželovi pri pohľade na mňa svietili oči. Počas celej svadby ma obdarúval bozkami a dotykmi. Správal sa prirodzene a svadbu si užíval bez väčšej nervozity. Pohľad naňho ma vždy upokojil a vyčaril mi úsmev na tvári.

Veľkým prekvapením pre nás oboch bol krásny ohňostroj, ktorý pre nás svadobčania pripravili. Samozrejme, nesmiem zabudnúť na príhovor mojej sestry, plakala som pri ňom ako malá. A nesmiem zabudnúť ani na moje kamarátky, ktoré sa so mnou trmácali po lese a pomáhali pri fotení. Boli jednoducho úžasné!

Aké je to teraz, keď ste už s Tomášom manžel a manželka? Máš pocit, že sa niečo zmenilo?

Keď si uvedomím, že sme manželia, veľmi ma to teší. Je to pre mňa ešte také zvláštne a nové. Samozrejme, že sa veľa nezmenilo, ale pre mňa bolo manželstvo vždy posvätné. V lete nás čaká svadobná cesta, na ktorú sa už veľmi tešíme.

Čo by si chcela poradiť budúcim nevestičkám? Na čo by sa pri plánovaní mali najviac sústrediť?
Myslím si, že každá budúca nevesta by sa mala držať svojej predstavy a snažiť sa jej čo najviac priblížiť. Zbytočne sa netrápiť kvôli organizácii, ani vtedy, keď náhodou niečo nevychádza presne podľa predstáv. Najdôležitejšie je mať na svadbe ľudí, ktorých máte najradšej.

Viac fotografií zo svadby Jasmíny a Tomáša:

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko len to naj do spoločného života!


Reklama