Kategórie

Nevesta Janka: "Celá svadba sa niesla v štýle Boho Wedding. O netradičné video sa postaral náš pes."

V popise albumu sa píše, že svadba Janky a Peťa bola trojdňová, netradičná, prírodná, uvoľnená... Všetko do seba zapadalo a bolo pre túto dvojicu úplne prirodzené, a to vidieť a cítiť z rozhovoru aj fotiek.

Ako by si opísala vás dvoch? Aký ste pár?
Sme úplne normálny pár. Radi sa stretávame s priateľmi, veľa pracujeme, ale aj veľa cestujeme. Milujeme pekné, netradičné a štýlové veci, čo sme sa snažili pretaviť aj do našej svadby.

Kedy ťa manžel požiadal o ruku?
Vzali sme sa po takmer 9 rokoch, odkedy sme spolu. Robím si srandu z toho, že som na to musela čakať tretinu svojho života :). Zasnúbenie sa konalo v USA, kde som bola minulé leto na výskumnom pobyte počas môjho doktorandského štúdia. Požiadal ma o ruku na oslave mojich 26. narodenín. Iba tak doma, v kruhu priateľov. Peťo to mal naplánované trochu inak, chcel to všetko spískať na jednej plavbe loďou asi týždeň pred narodeninami. Lenže mne bolo tak strašne zle, že si to radšej rozmysel a posunul to na neskôr (za čo som mu veľmi vďačná). Dostala som nádherný diamantový prsteň, ktorý zdobil moju ruku 11 mesiacov.

Ako prebiehali prípravy svadby? Mali ste nejakú konkrétnu predstavu, ako by mala vaša svadba vyzerať?
Plánovanie prebiehalo postupne a začalo ešte v lete, ale obrátky nabralo až keď sme sa vrátili z Miami. Najskôr som chcela iba skromný obrad v kruhu rodiny a chatu so všetkými kamarátmi. Moja sesternica ma ale hneď zrušila, a tak sa začalo plánovanie "normálnej" svadby, ktorá nakoniec skončila úplne netradične. My sme chceli chatovicu, ostatní tradície, a tak sme to skĺbili do jedného. Vznikla z toho trojdňová svadba v kanadskom zrube, s obradom vonku na trávičke. Miesto sme vybrali hneď na prvý pokus. Montana Residence som si pamätala ešte z čias, keď som pracovala pre jeden portál s ubytovacími zariadeniami. Šli sme sa tam pozrieť, dohodli sme si termín, zaplatili zálohu a bolo. Žiadne dlhé plánovanie.

Naozaj nechápem nevesty, ktoré plánujú svadbu vyše roka dopredu, stále o tom hovoria, riešia detaily a podobne. Nám trvalo celé plánovanie asi tak týždeň. Catering z Českej hospody z Martina sme si objednali na odporúčanie majiteľa Montany a nemohli sme spraviť lepšie. Tí nám zase odporučili kvetinárku, pani Zuzanu Rizmarovú, postarali sa spolu o výzdobu a všetko bolo vyriešené. Žiadne dlhé vyberania ani vymýšľanie. Zákusky pre hostí nám medzi rečou odporučil náš finančný poradca a šaty som si nechala ušiť u pani, ktorú mi odporučila kolegyňa. Žiadne starosti neboli a lepšie to už asi nemohlo dopadnúť. DJ bol zase manželov spolužiak z vysokej školy, ktorého sme si vybrali, pretože sme ho už predtým počuli hrať kamarátom na svadbe. Svadobné oznámenia nám robil kamarát grafik a o fotografie sa postarali naši kamaráti Janka a Pavol Hrinovci, za čo im neskutočne ďakujeme.

Ako si chcela ako nevesta vyzerať? Na čom si si dala v rámci tvojho outfitu najviac záležať?
Nechcela som žiadnu veľkú róbu, aj keď skúšanie šiat v salónoch som samozrejme nemohla vynechať. Nakoniec som na webe našla jedny šaty, ktoré ma neskutočne očarili. Mali len jedinú chybu a to, že stáli 2 800$. Tak som si vzala obrázok ku krajčírke a s kamarátkou sme si zašli na nákup látok do Ružomberka, keďže v Žiline sa mi nič vhodné nepodarilo nájsť. Tam sme objavili neskutočne krásnu čipku, bez ktorej som jednoducho nemohla odísť. S pani krajčírkou sme napokon vymysleli úplne iné šaty, s ktorými som však bola nadmieru spokojná. Ušila mi tiež krásne popolnočné šaty.

Celá svadba sa niesla v štýle Boho wedding, tomu sme prispôsobili celý môj outfit a tiež oblečenie pre ženícha. Moje šaty boli jednoduché, zdobili ich kvetové doplnky z dielne Magaela a na krku som mala pravé riečne perly. Účes som mala nádherný, nadýchané kučery a vo vlasoch kvetinovú čelenku. O make-up sa postarala moja kamarátka Katka z Mary Kay.

V albume som si všimla, že ste mali pre hostí stanovený dresscode „žiadna čierna“. Ako hostia reagovali?
Hostia najskôr reagovali trochu rozpačito a niektorí sa zľakli. Všetkým sme však poslali informačný email, v ktorom sme uviedli, ako si oblečenie predstavujeme a nakoniec to úplne všetci zvládli na jednotku.

Aká bola svadobná výzdoba?
Výzdobu som chcela jednoduchú a v pastelových farbách. Naše stoly zdobila iba levanduľa a ťahavý brečtan. Nechcela som príliš pompéznu výzdobu, keďže priestor v rezidencii bol sám o sebe nádherný. Využívali sme drevo, zelenú farbu, stužky a čipky. Malým detailom boli fotografie z nášho spoločného života, ktoré sme počas 9 rokov nafotili. Vyvolali sme ich asi 300 a okrem nás sa na nich našli aj naši hostia, čo ich veľmi potešilo. Zároveň si mohli všetci pozrieť, ako veľmi sme sa počas tej dlhej doby zmenili (a koľko sme schudli :D).

A aké bolo svadobné menu? Na fotkách vidím hamburgery, čo je tiež celkom netradičné. Prečo práve toto?
Svadobné menu bolo neopísateľné. Ešte aj teraz, pár mesiacov po svadbe, kamaráti stále spomínajú, že tak úžasné jedlo a zákusky na svadbe ešte nezažili. A prečo hamburgery? Lebo ich miluje každý a prírodny rezeň s ryžou a zemiakmi si môžete dať kdekoľvek a kedykoľvek. Chceli sme našim hosťom pripraviť niečo výnimočné a nezabudnuteľné. Okrem hamburgerov sme podávali grilovaných pstuhov, bravčovú panenku, kuracie prsia a stehná, zeleninu, dresingy, šaláty, no samé mňamky. Ale top zážitok celého večera boli aj tak pre každého zákusky od pani Blaškovej. Na tie asi nikto nezabudne. Boli nádherné a také dobré, že sa zjedlo všetkých 400 kusov a nič nezostalo. Vynikajúca bola aj naša svadobná torta v troch príchutiach - lesné plody, rafaello a arašidové maslo s karamelom. Našich hostí sme prekvapili malým darčekom, domácim medíkom v štýlovom sklenenom poháriku.

Je mi jasné, že milujete zvieratá, psíkov. Ako ste ich zapojili do vášho dňa?
Naše psíky nemohli na svadbe chýbať. Junna, naša staršia fenka, natočila na GoPro kameru celý obrad, všetko sme to zostrihali a vzniklo z toho perfektné, a najmä netradičné video. Veď komu už natočil svadbu pes? A ešte aj zadarmo :D

Bola svadba nákladná? Ktoré položky vás stáli najviac?
Na to, aký dojem sme mali z celej svadby, nemám pocit, že by bola extrémne drahá. Celkový rozpočet na úplne všetko, vrátane oblečenia a iných drobností, bol okolo 4 500 eur. V cene je započítaná aj výzdoba, obsluha, DJ. Mali sme 40 hostí a všetkým sme zabezpečili ubytovanie na 2 noci. Pomer „cena – výkon“ hodnotím preto viac než pozitívne. Musím tiež poznamenať, že sme sa o nič (okrem darčekov pre hostí, ktoré sme vyrábali sami) nemuseli starať.

Aké dojmy ste mali po svadbe? Čo najviac chválili hostia?
Jedlo, priestory a vlastne všetko. Mnohí sa vyjadrili tak, že našu svadbu niečo len tak ľahko neprekoná. Bola prírodná, neformálna, uvoľnená, s netradičnou atmosférou. Keďže sme boli na mieste konania už deň vopred, všetci sa zoznámili a bližšie spoznali, a tak sa každý s každým ďalší deň bavil bez akéhokoľvek problému.

My dvaja sme boli neskutočne štastní, keď sme videli naše svadobné fotografie. Tie sú tak nádherné, že ich neviem ani slovami opísať. Bola som tiež veľmi spokojná s obradom, ktorý viedla pani starostka z Bystričky. Žiadne trápne reči a básničky, všetko bolo veľmi milé, aj mi slza vyhŕkla.

Aké svadobné dary ste dostali? Našlo sa medzi nimi aj niečo vtipné alebo netradičné?
Dostali sme peniažky a kávovar. Keďže sme kúpili pozemok a chystáme sa stavať dom, tak sme dostali aj jeden naozaj originálny darček - "základovú tehlu", skutočnú tradičnú pálenú tehlu, ktorá si určite nájde miesto v našom novom domčeku.

Viac fotografií zo svadby Janky a Petra

Ďakujeme Janke za rozhovor!


Autor článku: Alžbeta Martišková / Fotografie: Jana Sviteková

Reklama