Kategórie

Nevesta Darinka: "Svadbu sme si užili, ako sa patrí! Dokonca aj ženích prekvapil a pretancoval skoro celú noc!"

Dnešný rozhovor bude v znamení nežnosti, jednoduchosti a ľahkosti... Taká bola svadba Darinky a Mária. Nádherná nevesta bola ozdobou celej svadby aj svadobných fotografií, a svoje svadobné dojmy teraz sprostredkuje aj nám.

Najprv by ma zaujímalo, kedy a prečo si sa registrovala na "Mojej svadbe"?
Zaregistrovala som sa v máji 2015 po tom, čo ma môj priateľ, dnes už manžel, požiadal o ruku. Túto stránku som už poznala tak trochu aj pred tým, keďže moja sestra sa vydávala vlani, a občas sme na túto stránku zablúdili pri plánovaní a hľadaní inšpirácií. MS mi veľmi pomohla pri prípravách, našla som tu veľa pekných nápadov, skvelých dodávateľov, a v neposlednom rade som spoznala aj mnoho milých dievčat. :)

Čo pre vás znamená slovo "svadba"? Prečo ste sa rozhodli v dnešnej dobe, keď to veľa ľudí označuje za zbytočnosť, do toho ísť?
Zrejme sme boli vychovávaní staromódne, ale pre nás a naše rodiny je svadba a manželstvo úplne prirodzená vec a samozrejmá súčasť života a vzťahu dvoch ľudí. Manželstvo považujem za základnú bunku spoločnosti a je istým predpokladom na založenie rodiny. Rozhodnutie zobrať sa je pre mňa výsledkom toho, že to dvaja myslia spolu vážne, že chcú spolu žiť do konca života a založiť si rodinu. Už to nie je len také spolunažívanie „na hromádke“ bez záväzkov, ale je to istota, že niekoho máš, kto je tu vždy s tebou a pre teba. Niekto by mohol oponovať, že žiť spolu a brať to vážne sa dá aj bez papiera, ale predsa len – ten papier je dobrá vec...

A svadba nemusí byť len veľká a drahá, rovnaký účel splní aj malá svadba len s dvomi svedkami. Výsledok je rovnaký. My sme sa rozhodli pre tradičnú svadbu s rodinou a kamarátmi, aby sme našu lásku a tento, pre nás významný, krok mohli osláviť so všetkými, ktorých máme radi. Takto som to mala vysnívané už od detstva. :)

Mala si pri plánovaní taký stav, že najprv si všetko objednávala a vyrábala, aby to bolo čo najdokonalejšie, a potom si zažila precitnutie, že to vlastne nie je potrebné? Aký typ plánujúcej nevesty si bola?
U mňa taký stav, že niečo nie je potrebné, neprišiel. :) Od začiatku som mala predstavu, čo chcem a čo sa mi páči, a potom som už len kupovala, objednávala a hľadala dodávateľov. Som detailistka a tak trochu asi aj perfekcionistka, a všetko som chcela mať čo najlepšie a najkrajšie (asi ako každá nevesta). A tak som už pol roka pred svadbou objednávala, nakupovala a škrečkovala si doma všetky tie svadobné vecičky. Nie som zas ten typ, ktorý musí mať všetko, čo je IN, ale na druhej strane som si povedala, že svadba je len jedna.

Skoro všetko som ale konzultovala s Máriom, a spolu sme vyberali to, čo sa páči nám obom. Bola to predsa naša svadba a nie len moja. Našťastie sme sa na väčšine vecí zhodli, respektíve sme našli kompromis.

Mali ste na svadbu stanovený rozpočet? A pomáhali vám nejako s financiami aj rodičia?
Nemali sme presne stanovenú celkovú sumu, ktorú môžeme do svadby investovať. Pri výbere dodávateľov a pri nakupovaní základných a najdrahších položiek sme však mali určité cenové stropy, ktoré sme nechceli prekročiť a vyberali sme so zreteľom na to. Na financovaní svadby sa podieľali čiastočne aj rodičia, za čo im veľmi ďakujeme.

Čo si si na prípravách najviac vychutnávala? A čo naopak najmenej?
Ja som si užívala celé prípravy, bol to krásny rok a naozaj ma to plánovanie bavilo! Najlepší bol asi výber svadobných šiat – mala som napozerané všetky diely „Say Yes to the Dress“ a poznala som ponuku všetkých salónov v okolí. :) Potom to boli ochutnávky svadobných koláčov (na tom sme si dali záležať, keďze obaja zbožňujeme sladké) a hľadanie inšpirácii na svadobnú výzdobu.

Z celých príprav bolo asi nahoršie zohnať oblek pre ženícha. Mysleli sme, že to bude jednoduché kúpiť, preto sme neriešili šitie na mieru a nechali sme si to na posledný mesiac. Prešli sme pol Slovenska, pretože nemá práve konfekčnú veľkosť, ale potom sme ho našli! V poslednom obchode, keď som už ani nedúfala. Bol dokonalý, presne ako sme si predstavovali.

Čo bolo pre teba v rámci príprav na svadbu najdôležitejšie?
Pre mňa bolo dôležité všetko, brala som to ako celok a chcela som, aby všetko ladilo. Vždy som ale mala na pamäti to, že aby boli spokojní hostia, potrebujeme dobré jedlo, pitie a hudbu. Preto sme sa snažili vybrať dobré svadobné menu, kvalitné víno a alkohol a overeného DJ-a. Súčasťou toho menu sú aj zákusky. Tie sme starostlivo vyberali a ochutnávali, lebo sme hosťom chceli ponúknuť niečo iné, moderné, a nie klasické zákusky. Dobre vyzerajúce a zároveň chutné.

A hoci viem, že výzdoba možno nie je najdôležitejšia, bola to jedna z vecí, na ktorej som si dala záležať a som veľmi rada, že som ju zverila do rúk odborníkom. Dokonale dotvorila atmosféru a bola to pastva pre oči.

Čo ocenili vaši hostia a čo chválili?
Hostia chválili všetko. Od mnohých ešte aj dnes počúvame, že na takej svadbe ešte neboli - a to už majú niektorí svoje roky a pochodili „zopár“ svadieb.

Najviac ale chválili kvety a výzdobu. Bola som prekvapená, že ešte aj chlapi si to všimli a ocenili. Okrem toho chválili ešte jedlo a koláče - pri cake bare vždy niekto bol a ochutnával. No a v neposlednom rade si užili zábavu. Hostia tancovali a spoločne sme sa bavili až do 6-tej hodiny rannej.

A ktorý moment svadobného dňa bol pre teba úplne NAJ?
Takých momentov bolo v ten deň veľa. Keď sme sa prvýkrát uvideli, keď ma môj otec viedol k oltáru, keď sme už ako manželia kráčali uličkou a hostia hádzali lupienky ruží, a potom, keď mi gratulovala moja mamina – v tom silnom objatí bolo všetko.

Ešte musím spomenúť aj hostinu a zábavu. Vtedy z nás úplne opadla nervozita, nič sme neriešili a svadbu sme si užili ako sa patrí! Dokonca aj ženích prekvapil a pretancoval skoro celú noc. :) Bol to fakt výnimočný deň!

Viac fotografií zo svadby Darinky a Mária:

Darinke ďakujeme veľmi pekne za rozhovor!


Reklama