Kategórie

Retro svadba

Vaše ÁNO v retro duchu

Čistota, ladnosť a pôvab. Toto všetko môžu vyžarovať vaše svadobné šaty, ak si vyberiete tie pravé pre vašu osobnosť a štýl, ktorý je vám prirodzený. Potom z úžasu stratí reč nielen ženích, ale aj všetci vaši najbližší.

Šaty, v ktorých nevesta povie svoje ÁNO, sú ako každý iný odev podriadené dobe. Ešte pred pár rokmi nevesty vyhľadávali veľké princeznovské sukne, bohato zdobené korzety. Dnes sa fantázií medze nekladú a hoci sú moderné jednoduché a čisté modely s čipkou, môžete sa vydávať nielen v bielych šatách. Rôzne materiály, strihy, závoje, kvety, čelenky - to všetko vyčaruje váš jedinečný a dokonalý vzhľad. Dokonca si nemusíte šaty požičiavať, kľudne si ich kúpte a ak budú aj nadčasové, nemusíte ich mať oblečené iba raz za život na svadbe. Môžete ich využiť o pár rokov na plese, kde nepôjdete so ženíchom, ale rovno s vlastným manželom.

Svadobné dni patria jednoznačne medzi tie najkrajšie a najobľúbenejšie dni všetkých žien. Dlhý čas vyberajú šaty, doplnky a vymýšľajú výzdoby. V poslednej dobe sa však obrovskými hitmi stali rôzne štýly svadieb, a tak sa bližšie pozrieme na to, čo by nemalo chýbať na pravej retro svadbe, aby bola ešte čarovnejšia, romantickejšia a nezabudnuteľnejšia ako tie ostatné. Aká by teda mala byť dokonalá retro svadba?

Retro svadba previazaná čipkou

Čipka patrí medzi najtypickejšie znaky retra a romantiky a tak by sa bez nej určite nemala zaobísť žiadna retro svadba. Nemusí byť len súčasťou svadobných šiat, pravá sila čipky sa môže prejaviť kdekoľvek. Na vázach, svietnikoch, stoličkách či dokonca môže byť súčasťou aj svadobných kytíc a výzdoby. Spolu s čipkou sú základom retro štýlu aj perly a brošne. Perličky sa taktiež dajú využiť na mnohých miestach a nemusia zdobiť len nevestin krk, no ozdobné spony a brošne môžu dotvoriť aj svadobné kytice alebo stuhy na stoličkách.

Nezabúdajte na kvety!

Najväčšou prednosťou, ktorú retro svadba ponúka, je prirodzenosť v každom smere. Znakom prirodzenosti sú voľnejšie účesy, nosia sa vlnité rozpustené alebo jemne zopnuté vlasy. Stop sa nedáva ani žiadnej kvetinovej aplikácii. Jemnosť sa hodí i kvetom, kytice z čo najmenej druhov kvetov vzbudzujú pocit čistoty a voľnosti. Pre dosiahnutie ešte prirodzenejšieho vzhľadu sú najobľúbenejšie čerstvé rezané kvety, ktoré pôsobia akoby boli práve odtrhnuté zo záhradky. Ich vôňa tak dodá svadobnej sále či záhrade esenciu spomienky na detstvo, kedy ste sa ako malé dievčatká naháňali po rozkvitnutej lúke.

Ak si chcete skutočne vytvoriť pravú retro svadbu, ktorá bude nezabudnuteľná aj pre hostí a nielen pre mladomanželov, nemal by vám chýbať nejaký ten „hand made“ kúsok. Práve tieto ručne vyrábané doplnky žnú najväčší úspech. Ak vám to čas a okolnosti dovoľujú, vytvorte vlastnými rukami menovky pre hostí na svadobný stôl, vyrobte si čelenku z čerstvých kvetov do vlasov, alebo vyrobte malý darček, spomienku pre hostí. Verte, že na vašu svadbu budú spomínať radi a veľmi dlho.

Doplnky vás dovedú k dokonalej retro svadbe

Retro svadba má veľkú dávku nežnosti, jemnosti a romantiky. Práve pre tieto znaky sa mnohí organizátori retro svadby prehrabávajú aj medzi rôznymi lampiónikmi, lampášmi a klietkami, ktoré bývajú dozdobené farebnými kvetmi a stuhami. Klietky môžeme využiť na výzdobu stromov, zatiaľ čo lampášmi si môžeme vytvoriť rozprávkovú cestu k oltáru. No a určite nezabudnite ani na romantické polnočné vypúšťanie lampiónov šťastia. A želajte si splnenie tých najtajnejších snov.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek štýl pre svoju svadbu, bez pochybností to bude váš najčarovnejší a najkrajší deň v živote. Najdôležitejšia je vaša kreativita, ktorej upustíte uzdu a necháte sa uniesť všetkými romantickými predstavami a snami. Pretože najkrajšou svadbou bude tá, ktorá je robená z úprimnej a čistej lásky, či už to bude retro svadba alebo akákoľvek iná.