Kategórie

Svadobný plánovač (22): 10 skvelých tipov, ako sa vyrovnať s nervozitou svadobného dňa

Každá nevesta sa so svojím veľkým dňom vyrovnáva inak a byť nervózna je úplne v poriadku. Ako sa však s touto nervozitou vyrovnať čo najlepšie? Týchto 10 jednoduchých rád vám pomôže zostať pokojnou, sebavedomou a užiť si váš svadobný deň naplno.

1. Hudba pre dobrú náladu

Popredu si pripravte zoznam pesničiek, ktoré vás zvyknú dostať do dobrej nálady. Tie potom počúvajte od rána počas celých príprav.

2. Dajte si zdravé raňajky

Raňajkujte zdravo. Zvoľte menšie porcie, vyberajte jedlo bohaté na bielkoviny, vitamíny a vyhnite sa ťažkým a mastným jedlám. Ak treba, pripravte si jedlo deň vopred, aby ste mali istotu, že počas príprav budete mať stále k dispozícii niečo zdravé na zahryznutie.

Stály prísun potravy vám zabezpečí dostatok energie na celý deň a ušetrí vás zbytočnej nervozity z hladu.

3. Majte po ruke vodu alebo bylinkové čaje

Nezabúdajte na pitný režim. Voda je veľmi dôležitou látkou pre organizmus a bez nej nefunguje väčšina procesov v tele. Preto majte stále pri sebe čistú vodu. Pre istotu niekoho poverte, aby dohliadal na váš pitný režim. Okrem vody môžete popíjať bylinkové čaje, ktoré vám pomôžu sa ukľudniť.

4. Obklopte sa priateľmi

Nezostávajte sama, aby ste nemali čas uvažovať nad všetkým, čo sa môže stať a čo vás stresuje. Pozvite kamarátky, či už budú vašimi družičkami alebo nie, aby sa pripravovali spolu s vami.

Rozprávajte sa, spomínajte na veselé príhody, smejte sa. Je to možno klišé, ale smiech naozaj prináša uvoľnenie a dobrú náladu.

5. Povzbuďte svoje zmysly príjemnou vôňou

Vôňa je tiež veľmi dôležitá. Má veľký vplyv na naše emócie. Pripravte si preto vonné sviečky, elektrický osviežovač alebo akýkoľvek iný zdroj príjemnej vône a naplňte ňou izbu, v ktorej sa budete pripravovať.

Levanduľa pôsobí skvelo pri strese a vnútornom napätí, vanilka a sladké citrusové vôňe vám pomôžu dodať optimizmus.

6. Rozmaznávajte sa

Je to váš veľký deň. Mali by ste sa cítiť ako princezná. Doprajte si teplý voňavý kúpeľ, investujte do vonných olejov, prípadne sa na deň pred tým alebo ráno objednajte na masáž. Urobte čokoľvek, aby ste sa cítili úžasne.

7. Zabezpečte si koordinátora

Aby ste sa vyhli stresu z reálnych problémov, ktoré by mohli nastať, poverte niekoho koordináciou celého dňa (môže to byť profesionálna svadobná koordinátorka alebo niekto z rodiny, či kamarátka).

Tomuto človeku dajte popredu kontakty na všetkých dodávateľov, zverte mu podrobný harmonogram dňa a dajte podrobné inštrukcie. Vy si tak môžete oddýchnuť, lebo budete mať istotu, že čokoľvek sa vyskytne, niekto to za vás vyrieši.

8. Organizačné veci si prejdite deň vopred

Deň pred svadbou si prejdite so všetkými zainteresovanými (či už svedkovia, družičky, rodina, ...) ich úlohy. Budete si tak istá, že každý vie, čo má robiť a kedy.

Počas svadobného dňa už nemyslite na žiadne organizačné veci. Za posledných niekoľko mesiacov či týždňov ste organizovali dosť, teraz je všetko pripravené a na vás je, aby ste si tento deň užili najviac ako to ide. Tento deň patrí vám.

9. Pozornosť sústreďte už len na to, čo môžete ovplyvniť.

Nezaťažujte sa vecami, ktoré nemôžete ovplyvniť, ako napríklad počasie či správanie vašej rodiny. Svoju pozornosť sústreďte na veci, ktoré môžete ovplyvniť, ako napríklad váš vzhľad a náladu.

10. Zabezpečte si balíček prvej pomoci

Pripravte si zoznam úloh, na ktorom odškrtnete všetky splnené. Ten majte stále pred sebou, aby ste mali istotu, že sa na nič nezabúda a všetko ide podľa plánu.

Pre nepredvídané situácie majte nachystaný balíček prvej pomoci, ktorý zverte niekomu zodpovednému. Môžu v ňom byť rôzne veci podľa vášho uváženia, napríklad: vreckovky, vlhčené utierky, lak na nechty, ústny sprej, zubná niť, lak na vlasy, deodorant, náhradné pančušky, sponky, ihla a niť, parfum a tak ďalej.


Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely) / Fotografie: isifa/Shutterstock

Reklama