7 prípadov, kedy by ste váš zásnubný prsteň rozhodne nemali nosiť

  • 19. júl 2018
  • Silvia Blahovcová
  • isifa / Shutterstock

Pokiaľ chcete, aby váš zásnubný prsteň zdobil vašu ruku skutočne navždy, mali by ste dbať na prípady, kedy by ste tento drahocenný kúsok mali nechať radšej doma alebo odložený v škatuľke.

Najmä v dnešnej dobe, kedy diamant a kvalitné zlato, či platinu nenosí každá snúbenica, ale do popredia sa dostávajú rôzne iné materiály a kamene, je potrebné dbať na ich správnu údržbu a vyhýbať sa situáciám, ktoré škodia rovnako všetkým prstienkom. Kedy teda nastanú situácie, keď je lepšie váš prstienok nepoužívať? Pozrite sa na to spoločne s nami.

Pláž

V tomto prípade je tu hneď niekoľko dôvodov. Prvým je, že vo vode alebo pri nakrémovaní sa vám váš prsteň ľahšie zošmykne z prsta a môžete o neho navždy prísť (vieme, že niektoré nevesty nezabúdajú ani na poistenie prsteňa, ale to, že vám ho poisťovňa preplatí ešte neznamená, že sa vám vráti aj jeho emocionálna hodnota).

Okrem straty však pri vode hrozí vášmu prsteňu poškodenie, či poškrabanie pieskom, zanesenie alebo vytvorenie povlaku z opaľovacieho krému.. a keď sme pri opaľovacom kréme, aj taký opálený biely krúžok na prste môže byť sám o sebe zábavný.

Posilňovňa

Okrem toho, že je určite nepohodlné mať na prste akúkoľvek ozdobu, keď sa potíte a cvičíte na rôznych strojoch, môžete svoj prsteň aj poškodiť. Rôzne ťažké náradie, ktoré vám v posilňovni prejdú rukami, ho môžu nielen oškrieť, ale aj ohnúť. To je úplne najnebezpečnejšie pre prstienky zdobené kamienkovým pavé, keďže tie môžu navyše aj poodpadávať.

Pokiaľ sa venujete rôznym kontaktným športom, riskujete aj vlastné (alebo cudzie) zranenie, keď môžete niekoho zasiahnuť vašim prsteňom a jeho vyčnievajúcimi časťami.

Sprchovanie

Rovnako ako pri opaľovacích krémoch, aj v prípade sprchy, či vane používate mnohé prostriedky na čistenie vlasov, tváre či pokožky a všetky prechádzaj vašimi rukami. Všetky tieto kozmetické prípravky môžu spôsobiť zakalenie vášho kameňa alebo ešte horšie, zatiecť pod kamienok, čo bude omnoho ťažšie vyčistiť.

To isté platí aj o starostlivosti o vaše telo a rozličné krémy, telové mlieka, či dekoratívnu kozmetiku. Samozrejme, ďalším odstrašujúcim faktorom je aj to, že mnohé kovy, z ktorých sú zásnubné prstene vyrobené, podliehajú korózii, či začerneniu alebo iným reakciám spojeným v kombinácii s častým namáčaním.

Kúpele v bazéne alebo vo wellnesse

Samozrejme, je to príjemný relax, ale nie pre váš prsteň. To, že ho v bazéne, či wellnesse po zošuchnutí z prsta stratíte, nie je síce až také pravdepodobné, ako v prípade mora alebo jazera, ale chlór, či iné chemikálie udržujúce napríklad hladinu PH v norme, môžu váš prsteň nadobro poškodiť.

Čistenie čohokoľvek

Umývanie auta cez víkend? Čistenie rúry? Bielenie sprchy? Určite si zložte váš zásnubný prsteň. Je to obzvlášť dôležité, ak má váš prsteň farebný drahokam, pretože chemikálie môžu erodovať povrch a zmeniť jeho farbu. Okrem toho, že môže zavadzať, môžete ním napríklad aj poškodiť povrch, ktorý čistíte – taký škrabanec na novom aute by váš snúbenec asi neuvítal.

Pečenie či varenie

Hmm.. také ruky od cesta a prsteň kompletne pokrytý touto hmotou. Nočná mora, čo poviete, nehovoriac o namáhavom čistení a následnom dopade na tento šperk. Rovnako aj práca s mäsom, či inými potravinami sa k noseniu prsteňa nehodí. Nastoknite si ho až pri servírovaní jedla, kedy bude v bezpečí a vy sa ním môžete nanovo popýšiť.

Spánok

Možno teraz pokrútite hlavou, ale mnohé ženy nespia v noci pokojne, ale zvyknú sa aj poprehadzovať a rovnako aj hýbať rukami. Pokiaľ prsteňom neublížite sebe (lebo také poškriabanie tváre nie je nič moc), môžete celkom slušne ublížiť aj vášmu snúbencovi spiacemu na druhej strane postele. A samozrejme sa vám v noci môže prsteň uvoľniť a niekam zapadnúť.

Tak čo? Hovoríte si, že toto všetko už dávno viete a nikdy by ste niečo také neurobili? Čudovali by ste sa, koľko snúbeníc nosí svoje prstene neustále a náročky – keďže si ho chcú navždy nechať nastoknutý tak, ako keď ich požiadal ich snúbenec o ruku, pretože v tom vidia veľký symbol. Treba však povedať, že aj tento symbol má svoju životnosť a keď sa nebudú o prsteň náležite starať, tak či tak ho budú musieť jedného dňa dať z ruky dole.

Snáď najkrajšou situáciou, kedy prsteň budete z vašej ruky sňať, aj keby čo bolo, je pôrod (v prípade mnohých žien už samotné tehotenstvo, keďže prsty zvyknú opúchať) a verte či nie, odrazu aj taký symbol, akým je zásnubný prsteň, nebude mať pre vás až taký veľký význam ☺.

Viac inšpirácií na zásnubné prstene:

KEĎ SME POVEDALI ÁNO
Kompletný album

Komentáre

    Pridaj príspevok

    Najčítanejšie články
    Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
    Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
    Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
    Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
    18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
    18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
    13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
    13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
    60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
    60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
    Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
    Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe