Menu Forum

První rozvod. Zažila jste to už některá?

(sk & cz)
20. mar 2013  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
slniecko77
Registrovala sa 18. januára 2008 na mojasvadba.sk. Pridala 602 príspevkov. Má 29 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
slniecko77
Registrovala sa 18. januára 2008 na mojasvadba.sk. Pridala 602 príspevkov. Má 29 priateľov.
 ..brumdinka...ako mozes napisat, ze sa niekto do toho dostal kvoli svojej blbosti....aaaach jo... emoticon
..Ty nevies ako sa to prihodilo, preco sa to prihodilo..to napis aj o tyranych detoch, ze tak im treba oni sa z toho ani vymanit nechcu a napriek tomu miluju svojich rodicov aj ked ich tyraju..ja viem je to trosku odlisne..ale tie tyrane zeny su svojim sposobom tiez bezmocne sa vzopriet...
5. feb 2009 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
celine77
Registrovala sa 17. marca 2008 na mojasvadba.sk. Pridala 94 príspevkov a 1 album. Okres Bratislava.
  • Svadba bola 18. októbra 2008
    V Báči, okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
celine77
Registrovala sa 17. marca 2008 na mojasvadba.sk. Pridala 94 príspevkov a 1 album. Okres Bratislava.
  • Svadba bola 18. októbra 2008
    V Báči, okres Bratislava
 emoticon Inac cakala som ze zereagujes len som si nebola ista kto sa skor ozve ci ty alebo niekto iny. Vies ja som to pochopila spravne a nebudem to tu s tebou riesit. Inac nebolo to adresovane presne tebe ale, na slovenku je jedno krasne porekadlo : trafena hus sa vzdy ozve ( prosim ta len si to neber osobne lebo to tu bude na dalsiu temu). Tak pekny den Brumdinka emoticon
5. feb 2009 o 13:31  •  Svadba bola v októbri 2008  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slniecko77
fotoportrét
fotoportrét
slniecko77
 celine77: emoticon
5. feb 2009 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pralinka27
Registrovala sa 8. januára 2009 na beremese.cz. Pridala 339 príspevkov. Okres Hradec Králové.
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
pralinka27
Registrovala sa 8. januára 2009 na beremese.cz. Pridala 339 príspevkov. Okres Hradec Králové.
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
 už jsem nechtěla reagovat, ale nemůžu jinak. Kdo to sám neprožil nemůže to nikdy pochopit a vyjadřovat se k tomu podobným způsobem.
Já např. nemám děti a tak nebudu někomu radit co by měl dělat když jsou s nimi problémy a říkat mu že je to jeho vina,popř. jak se měl "správně" zachovat.
5. feb 2009 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pralinka27
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
pralinka27
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
 a už se k tomuhle tématu nebudu nikdy vyjadřovat, protože mi to akorát zvedá tlak a jsem pěkně nasraná. emoticon
5. feb 2009 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
yvetta
Registrovala sa 5. novembra 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 3430 príspevkov. Má 12 priateľov. Praha-východ, Česká republika.
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
yvetta
Registrovala sa 5. novembra 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 3430 príspevkov. Má 12 priateľov. Praha-východ, Česká republika.
  • Nevie kedy bude svadba
 pralinka apreco si nasrana ved je to len diskusia emoticon mna osobne zaujima ako sa dari medrii, lebo otom je ta tema o prvom rozvode nie o tom kto ma pravdu emoticon
5. feb 2009 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slniecko77
fotoportrét
fotoportrét
slniecko77
 pralinka27: kasli na nu, som rada, ze si tu otvorene napisala co si prezila a ako sa ti podarilo z toho vymanit... velmi si pomohla Medrii a mozno mnohym dalsim, ktore si stranku len citaju a neozvu sa..
..mozes byt na seba hrda, ze sa ti podarilo dostat od tyrana a dokazes viest dalsi plnohodnotny zivot emoticon
5. feb 2009 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vikicka
Registrovala sa 14. septembra 2008 na beremese.cz. Pridala 190 príspevkov. Okres Nymburk.
  • Svadba bola 20. mája 2009
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
vikicka
Registrovala sa 14. septembra 2008 na beremese.cz. Pridala 190 príspevkov. Okres Nymburk.
  • Svadba bola 20. mája 2009
    Česká republika
 brumdinka: myslim, ze s naivitou a a blbosti to nema vubec nic spolecnyho emoticon tak jednoduchy to rozhodne neni, jinak by k tomu nedochazelo v takovy mire. jenomze to by sis musela nastudovat psychologii, abys pochopila, jak je tohle slozitej problem, tak si o tom prosimte aspon neco precti.
5. feb 2009 o 13:55  •  Svadba bola v máji 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
milada2 (36 r.)
Registrovala sa 6. januára 2009 na beremese.cz. Pridala 681 príspevkov. Má 34 priateľov. Okres Pardubice.
  • Svadba bola 20. júna 2009
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
milada2 (36 r.)
Registrovala sa 6. januára 2009 na beremese.cz. Pridala 681 príspevkov. Má 34 priateľov. Okres Pardubice.
  • Svadba bola 20. júna 2009
    Česká republika
 Tahle debata mě asi bude stát zdraví!!!

Yvetta: Jak už psali holky, týraná hloka se bude snažit řešit svůj problém spíš anonymně (třeba právě tady), protože i před kamarádkami se stydí!!! A pochybuju, že obzvášť když to chceš zrovna ty, se Medri bude ještě vyjadřovat...

Brumdinka: Donedávna jsem tě měla za chytrou vyrovnanou holku, tvých názorů sem si vážila... pak už jsem je jen respektovala a teď... škoda mluvit. Pokud jsi schopná o obětech domácího násilí napsat, že do toho spadnou kvůli své blbosti, je vidět, o tom víš úplný h....o a patříš mezi ty lidi, díky kterým ve společnosti i přes veškerou medializaci a snahu o pochopení tohoto problému, zůstává o domácím násilí spousta mýtů a kvůli kterým se týraným lidem s pravdou na světlo vychází ještě hůř! A o blbosti se dá přemýšlet spíš ve spojitosti s tebou...
5. feb 2009 o 15:06  •  Svadba bola v júni 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zelinka_v
Registrovala sa 13. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Na mojasvadba.sk pridala 874 príspevkov a 2 albumy.
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
zelinka_v
Registrovala sa 13. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Na mojasvadba.sk pridala 874 príspevkov a 2 albumy.
  • Nevie kedy bude svadba
 ziadna rozumna a inteligentna zena so zdravim sebavedomim a uvedomenim si vlastnej hodnoty sa nenecha nikym a nicim tyrat.
tie ostatne ktore sa nechaju to maju v hlave popletene a mali by navstivit psychologa ak ie psychiatra. pretoze nechat sa tyrat je znakom istej psychickej poruchy a nevyrovnanosti osobnosti- ludovo povedane blbosti.
5. feb 2009 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slniecko77
fotoportrét
fotoportrét
slniecko77
 zelinka_v: v tom pripade by som rada vedela, preco si neohlasila na Policii a v skole, ze ta obtazoval profesor??? davaj si pozor, aby si sa nedolama ked dopadnes.... xixi emoticon
5. feb 2009 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kveta
Registrovala sa 29. apríla 2005 na mojasvadba.sk. Pridala 532 príspevkov. Má 4 priateľov.
  • Svadba bola 18. decembra 1999
fotoportrét
fotoportrét
kveta
Registrovala sa 29. apríla 2005 na mojasvadba.sk. Pridala 532 príspevkov. Má 4 priateľov.
 Téma Odpor k manželovi je veľmi zaujímavá...

V Kanade bol zaujímavý prípad: polícia chytila dvojicu - mladých manželov, ktorí lovili, znásilňovali a vraždili mladé ženy. Býva to spravidla tak, že dominantný muž týra nielen ulovené obete ale aj svoju partnerku. Takže polícia poučená z psychologických profilov sa obrátila na ženu z páru a ponúkli jej nižší trest pod podmienkou, že bude svedčiť ako korunný svedok. Svedčila a dostala /tuším/ šesť alebo sedem rokov. Jej manžel dostal najvyšší trest. A pointa príbehu? Po právoplatnom rozsudku sa našli videá z týrania obetí a ukázalo sa, že manžel korunnej svedkyne mal pravdu, keď tvrdil, že ona bola tá, ktorá to iniciovala a riadila a rozhodovala ako týrať obete. Tá žena je už na slobode.

Takže nepodliehajme presvedčeniu, že každá osoba, ktorá tvrdí, že je obeťou, tou obeťou automaticky aj je a že ktokoľvek, kto sa spýta na detaily vývinu situácie je zlý človek, ktorý podporuje násilie. Niekedy je "obeť" páchateľom a svoju obeť dovedie k fyzickému útoku na seba - doslova si hľadá svojho vraha. A nájdete to aj v psychologickej literatúre.

Čítala som odbornú literatúru o domácom násilí.

Medriu táto diskusia nepoškodi, lebo ona sama veľmi dobre vie, či je obeť alebo páchateľ, jasne sa identifikovala s obeťou a nerieši otázku, či za to násilie môže alebo nie, ale rieši ako sa brániť a čo ďalej a ako obeť dostala primerané poučenie o tom, kam sa má obrátiť, ako to bude ďalej prežívať a ako sa bude správať páchateľ. Domáce násilie videla celé roky, takže vie jasnejšie rozlišovať kto je kto. Musela sa to v minulosti naučiť, lebo inak by bola otcom týraná aj ona, nie "len" jej mama.
5. feb 2009 o 15:23  •  Svadba bola v decembri 1999  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zelinka_v
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
zelinka_v
  • Nevie kedy bude svadba
 no lebo som bola blba a chcela som v pokoji dostudovat emoticon emoticon

neboj moja ja som mala tiez priatela nasilnika ale dokazala som od neho bez vahania odist. a uzila som si aj po rozchode dost- vyhrazky , nadavky , telefonaty, chodil za mnou domov.
takze ja uz som dopadla a pekne si rozbila hubu , neboj. Nepisem tu len tak , ze sa robim mudra emoticon
5. feb 2009 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zelinka_v
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
zelinka_v
  • Nevie kedy bude svadba
 ale to som mala 21 a bola som mlada , hlupa a nevyzreta. Teraz by som taketo veci riesila uplne inak.
5. feb 2009 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zezulicka
Registrovala sa 19. júna 2007 na beremese.cz. Pridala 2613 príspevkov a 2 albumy. Má 8 priateľov. Okres Olomouc.
  • Svadba bola 29. augusta 2008
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
zezulicka
Registrovala sa 19. júna 2007 na beremese.cz. Pridala 2613 príspevkov a 2 albumy. Má 8 priateľov. Okres Olomouc.
  • Svadba bola 29. augusta 2008
    Česká republika
 kveta - a kde jsi sehnala info o tom, co bylo na tech kazetach? Protoze ja jsem o tom cetla (a videla jsem i ten film, ktery je ale natoceny jen podle vypraveni te zeny) a pry z tech kazet stejne nebylo poznat, kdo byl opravdu iniciatorem toho vseho...
5. feb 2009 o 15:27  •  Svadba bola v auguste 2008  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
josefka
Registrovala sa 30. augusta 2007 na beremese.cz. Pridala 6647 príspevkov a 1 album. Má 38 priateľov. Írsko.
  • Svadba bola 29. júla 2006
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
josefka
Registrovala sa 30. augusta 2007 na beremese.cz. Pridala 6647 príspevkov a 1 album. Má 38 priateľov. Írsko.
  • Svadba bola 29. júla 2006
    Česká republika
 pralinka, presne jako psala slniecko - diky, ze jsi sem napsala a bud na sebe hrda, urcite jsi alepson jedne holcine pomohla emoticon
5. feb 2009 o 15:30  •  Svadba bola v júli 2006  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slniecko77
fotoportrét
fotoportrét
slniecko77
 ..presne o tom to je, clovek ked dospeje, zazije podobnu situaciu..urcite reaguje inak..o tom to je..preto by som nikoho takto verejne neponizovala a neurazala
..kveta: asi si to nepochopila, tu nikomu nejde o to, ze si niekto vymysla, ze je obet..alebo nasilnik...tu ide o to, ze ked sa to uz stane..treba to riesit..nie tu pocuvat niekoho ''kydy'' typu..musite sa porozpravat, co ak si vymysla? co ak je ona nasilnik...tu o to vobec nejde..skus popremyslat a nie tu uverejnovat pribehy z Kanady..ktore su v tomto pripade uuplne od veci..aj ked viem, ze sa tento pripad stal..paci sa mi vyraz dievcat z Ciech: ''si uplne mimi misy' emoticon ..my tu totiz neriesime ci si niekto vymysla, ale ako by mal postihnuty jedinec zareagovat, ked sa nieco podobne stane
5. feb 2009 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kveta
fotoportrét
fotoportrét
kveta
 Slniecko77, vidím, že si si ešte tému Odpor k manželovi neprečítala. Práve v tomto prípade naozaj fatálne zlyhala komunikácia v zárodkoch problému... Našťastie tu nie si ten, kto rozhoduje, čo sa tu má písať a čo nie. Ja mám pre Teba zase jedno slovo, v súčasnosti dosť zavádzané na Slovensku, ale vôbec sa mi narozdiel od Teba nepáči: "cenzúra". emoticon
5. feb 2009 o 15:42  •  Svadba bola v decembri 1999  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zelinka_v
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
zelinka_v
  • Nevie kedy bude svadba
 no ja nikoho neponizujem ak narazas na mna emoticon emoticon
mne mama tiez stale hovorila, ty si taka blba ze sa trapis koli takym veciam. Ked ma obtazoval profak ,tak mi poradila aby som ho pekne nakopala ..tam.. emoticon a ja som sa bala. teraz by som to urobila bez vahania emoticon

a ked ma obtazoval moj ex tak som mu este dvihala telefony a chcela sa rozpravat a vysvetlovat a prosikat. No tiez cista blbost......dnes by som ho poslala do pecka, zavolala polisov a kupila si slzak a pekne zuriveho rotvailera...
5. feb 2009 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš