Posvadobné stretko. Ako ste na tom s dokladmi?

Zobraz úvodný príspevok
tak, kedze uz su tu aj septembrovky cerstvo vydate, a ja tiez, tak dufam ze sem budeme vsetky spolocne pisat a uz sa nebudeme delit podla datumov :-D sup sem s prispevkami, naprikla s vybavovanim dokladov, ja uz mam osobne doklady vybavene len sa desim prepisu auticka :-(
Odpovedať
To je super, ze mame rady uz skusenych maminiek :-D Tak Rakusko isti aj u mna plienky :-D A nielen to. Ratam ze aj kocik a ine drobnosti :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Caute :-) No ja som tiez objednala na tom mimisk.sk plienky 10ks za 300 Sk, takze stoja asi tolko co v Rakusku :-N len su bez obrazkov, ale to ozelieme :-D Jeana, a kolko ks tych plienok priblizne treba ? Ja chcem balit spodnu vrstvu jednorazvoku a na nu handrovu plienku...
Odpovedať
To je hotova vysoka skola to male babo :-D Clovek aby to studoval tych 9 mesiacov :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Janne, keby len 9 mesiacov...ono to budeme studovat asi cely zivot, ze co tie nase deti vlastne chcu a co si myslia :-D :-D
Odpovedať
aaach jaj vidiet ze musim vstupit, lebo sa v tom este nevyznate :-D :-D plienok cca aj 30, lebo sa ocika, okaka a zozaciatku nestihas prat a zehlit. Podstatne je ze su zlozene na 3 casti a maju byt 2!
Odpovedať
inak v tescu maju cistobiele plienky 10 ks za 300 tiez :-) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no cafte, ked som tu ja tak vas nikde? :-o dnes sme dorazili konecne domov, som velice zvedava na tu aklimatizaciu, tuto noc som spala asi 3hodky, takze snad aj mlada si hodi lepsieho slofika.. ;-)
Odpovedať
Ahoj Zuzi. Konecne doma? Tak prajem prijemnu aklimatizaciu. Tesim sa na malu. Ked bude vacsia tak ju prideme pozriet. :-D
Odpovedať
halo ved sme tu bez a co tak strucne. chceme vediet viaaaaaac ;-)
Odpovedať
halooo bez , na kona som ti uz sice pisala, ale aj tu by si nam mohla poprezradzat detaily :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jani chces opis porodu? :-) aby ma nevymazali, ked sme na svadobnom fore.. =-) rano 5.50 mi zacala odtekat plodova voda, ale bez kontrakcii.. tak som si v klude dala kafcu a ranajky, zavolala dule, ze co mam robit.. dohodli sme spicha na obed v porodnici.. doma som si este dala klystir.. do porodnice som sla s maminou peso, mama tahala kufor :-) na porodnici ma uz cakala dula, prezliekla som sa, robili mi monitor, potom ma pozrela doktorka a pichli mi antibiotika, koli tej vode.. na dalsi raz som bola stale rovnako otvorena, tak mi pichli jednu davku oxytocinu, dalsia kontrola - nalez uz lepsi.. medzi tym kontrakcie celkom v pohode, este som si robila srandicky, skackala som na fitlopte a sprchovala som sa.. okolo piatej zase nalez bez zmeny, tak mi dali atropin, potom sa to uz celkom rozbehlo, najvacsie peklo boli kontrakcie kazdu minutu a trvali minutu.. to som uz len sedela vo vani, peto pustal teplu vodu na chrbat a dula masirovala.. vsetka bolest mi vystrelovala do chrbta, bolelo to ako das.. no a okolo siedmej to uz bolo peklo, zacala som vracat, dula a stuff sa tesili, ze to uz je "ono", to uz som chodila len v predklone alebo visela na parapete.. a asi po pol osmej ma vytrepali na lozko, nastavili mi opierky na nohy, mala som ich dolu, nie vyviazane, kym mi stihli nastavit aj opierky na ruky, tak som petovi skoro zlomila ruku, co som mu ju stiskala pri kontrakciach.. mala sa nedala vytlacit, musela na mna vyhopsnut sestricka a spolu sme vytlacili malu.. ninka mala obtoceny pupocnik raz okolo krku a raz pod pazuskou, takze preto nezostupovala ako mala a nevedela som ju vytlacit.. no a potom ma uz len zasili, isla som bez nastrihu, tak som sa trochu roztrhla, peto strihal pupocnik, malu mi dali na brucho, potom ju osetrili a zasa doniesli na prve prisatie.. na sale sme boli este dve hodky, potom ma previezli na oddelenie.. a to je asi tak vsjo :-)
Odpovedať
wow.. ze som taka smela, a potom? este cosi o malej :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
jani potom som spala, za nejake 4hodky ma zobudila sestra a isli sme spolu do sprchy ;-) o malej by sa dalo vselico, je to nas zlatusik, len keby lepsie spinkala x-)
Odpovedať
fifitka25 ahoj prosim ta nevies mi dat presnejsie info na toho "samana" z prahy potrebovala by som a volako to na nete neviem najst... teda nasla som pisane o tom ale k nemu konkretne sa volako neviem dopatrat..dakujem krasne ;-)
Odpovedať
Ahojte. Mary tak o 12:00 ta cakam vo farmaceutovi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte :-) Bez, gratulujem este raz k Ninke x-) Janne, tak o 12, tesim sa :-D
Odpovedať
Profilova fotka
bez, tak si to tu pekne vykreslila, ten porod ... niektore pasaze vyznievaju dokonca ako dobra sranda ... ja sa tiez bojim, ze im tam budem zvracat ale ked pises, ze cele osadenstvo sa vtedy najviac tesilo, tak to bude asi OK :-) a klobuk dole, ze si sla bez epiduralu ... ja stale neviem ci s alebo bez :-N a uz by som sa aj mohla pomaly rozhodovat ... inac, vas po dlhom case zdravim "nevesticky" a levik, tesim sa s tebou, ze aj vy uz cakate mimco x-)
Odpovedať
Profilova fotka
mary dik ;-) majka ze si sa ozvala :-D no na zaciatku to bola celkom sranda, ale pri takych uz ozajstnych kontrakciach mi nebolo vsetko jedno :-N ale dula s petom tam robili super naladicku
Odpovedať
Profilova fotka
sak ja sa ozyvam na vsetkych frontoch ;-) nedosla ti IP asi 2 dni ako sa narodila mala Ninka? :-N Som citala, ze si mala aj dulu, u nas to zatial nefrci ale podarilo sa mi prehovorit muzika aby isiel ku mne aspon na prvu dobu ... ked sa zacne krvak, tak moze odist ;-)
Odpovedať
ahojte... bayka myslim, ze ked ho prehovoris, aby siel, tak potom uz neodide, je to aj pre chlapov taky adrenalinovy zazitok, ze dovidenia :-D ja som bola najstastnejsia na svete, ze som tam mala draheho ;-) bez krasne si to opisala x-)
Odpovedať
Profilova fotka
jeana, ved to, ze neodide ale ho vynesu :-D
Odpovedať
ahoj bayka a ty mas kedy termin? ako sa mas? dakujem :-) som zacula ze uz aj romanka porodila :-) ja som zatial rozhodnuta bez epi...
Odpovedať
Profilova fotka
majka aj ja som sa bala ako to peto zvladne, ale drzal sa absolutne perfektne.. sam po porode povedal, ze tu krv vobec nevnimal.. normalne nafotil samotny "akt" ninkinho narodenia.. super akcne fotky, na jednej nic a na druhej dieta :-D levik, hej, romanke sa v piatok narodil patko x-) a bez epi sa to da vydrzat, ked som to zvladla ja ;-) ale ozaj moc zalezi, aky mas prah bolesti dula bola velka pomoc, na nu sa chytal peto, boli podarene zohraty team
Odpovedať
Profilova fotka
tak najprv gratulujem dalsej "septembrovej" mamci ... nech sa s malym drzia x-) levik- ja mam termin na Silvestra, ale nas maly sinter dava o sebe vediet v podstate odzaciatku ... som rizkova a uz mam dokonca za sebov 2t v nemocnici na udrziavacke a presli sme aj liecbou na dozretie plucok, lebo hrozil predcasny porod ... ale nakoniec sme to ustali, ale odvtedy hovorim, ze ja uz mozem rodit hoci aj zajtra ;-) aj ked najidelanejsie to bude po Mikulasovi ... bez, ked vidim, ze ako to tu zvladate vsetky bez EPI asi si z vas zoberiem priklad ;-) Moj prah bolesti je zatial neurcity ,aj ked ja mam najvacsi strach, ze zamdliem alebo tam budem od bolesti grckat :-N To su moje bezne prejavy pri silnejsej bolesti ... Co sa tyka muzicka pri porode, tak to som ho muselala riadne prehovarat, a este stale nie je rozhodnuty, lebo sa boji, ze mu budem nadavat :-D pozera vela filmov :-D Ja ho tam chcem mat hlavne ak by porod nesiel rychlo aby som sa sama nenudila pri cakani ...
Odpovedať
bayka ani moj nechcel spociatku ist a nakoniec bol najstastnejsi na svete... a ja som jedna z tych NE-hrdiniek, co som si to "ulahcila" s EPI a bol to uuuuuuuuzasny zazitok ;-) bayka tak to vam teda drzim palce aby ste to vydrzali 2v1 co najdlhsie a hlavne nech ste zdravucki x-)
Odpovedať
to si si toho dost uzila, som rada ze nateraz je vsetko v poriadku a drzim palce aby aj bolo ;-) ja pocitam ze vracat budem, ak menstruacne bolesti byvali odvar porodnych.. kedysi som myslela ze jasne ze s epi, ale odkedy som teho, tak sa mi to nezda.. prilis vela proti to ma.. hned na zaciatok, viac sa bojim toho pichnutia epi zuzi su nejake nove fotecky?
Odpovedať
jeana ked si niekto da epi, ja ho svojim sposobom za to aj obdivujem, lebo sama sa toho bojim :-D na ten monitor sme sa este nepozreli s muzom.. pisem ti aj IP
Odpovedať
levik ono to je taka sranda.. ze ked prezijes noc s kontrakciami, tak ti je to potom uz jedno kto ta s cim stekli na chrbte :-D tam ide o to ze citis len normalnu injekciu -omrtvovacku co ti pichne, ako ked ti ju dava zubar a potom uz nic necitis..len musis za asistencie anesteziologickej sestricky vydrzat sa chvilku nehybat aby ti to mohli zaviest... naozaj to vobec nic nebolo.. potom uz len natiahla doki taku hadicku od miesta vpichu po chrbate az na plece, kam mi mohli aj za lahu pichnut latku, ktora akurat studila ked tiekla v ted hadicke po chrbte :-D ja hovorim jednoznacne ANO aj nabuduce ;-)
Odpovedať
no fuj hadicky, aj o to tu ide... ziadne hadicky nechcem, brrrrrr
Odpovedať
Profilova fotka
jani ja som mala kontrakcie "len" 8hodin, skoda, ze mala bola omotana, by som ju "vyprdla" skor :-D ja som aj nabuduce za porod bez epi.. ved ked to clovek uz raz vydrzi x-) levik hmmm to su take bolesti, ze menstruacne a migrena spolu na 10tu :-N
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?