Posvadobné stretko. Ako ste na tom s dokladmi?

Zobraz úvodný príspevok
tak, kedze uz su tu aj septembrovky cerstvo vydate, a ja tiez, tak dufam ze sem budeme vsetky spolocne pisat a uz sa nebudeme delit podla datumov :-D sup sem s prispevkami, naprikla s vybavovanim dokladov, ja uz mam osobne doklady vybavene len sa desim prepisu auticka :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ona povie: koľko ste ochotná dať a koľko vám nebude chýbať ;-) . Fakt nemá stanovenú taxu.... Teraz objednáva až na apríl, má veľa. Vraj k nej chodia aj veľmi známe osobnosti, politici....radí ľuďom, keď nevedia ako ďalej... ;-)
Odpovedať
iwi, a ked sa objednavas, tak to ako si ta poznaci? menom? uz som teda dosmykana v praci. ani to nebola taka katastrofa aha tak asi preto nemam potrebu ist k vestici, ze sa vzdy rozhodnem aj bez toho :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Levik, aj ja som rozmyslala uz nad medovnickami ... len akosi neviem najst ten spravny recept aby boli fajne makke ... moja mama ma len taky, ze su makke az na velku noc :-D a rano bola u nas prca, lebo ked som odchadzala do prace moj mi este medzi dverami vtisol do ruky papier, ze aha co napecie na vianoce - marcipanove pusinky, co boli vcera na bleskovkach ... tak som sa len uskrnula, a vtisla mu do ruky moj papier, kde som mala vytlaceny ten isty recept :-D ... no a kedze na Vianoce budeme u nasich a doma sme len samy tak este napeciem vanilkove rozky a opiteho Izidora a to bude asi vsetko ... este dokupim susene ovocie a oriesky aby sme tolko nenabrali ;-) Kocky, ja viem ze ste to tu rozoberali aj som skuila vase rady (otvorena mikroventilacia) ale akosi to nepomohlo ... plastove okna sa mi dole stale rosia a dokonca mi zamokol trocha aj murivo pri okne ... hmmm, co mi poradite? myslite, ze to vyriesi zateplenie domu?
Odpovedať
Bayka ja mam uz komplet vlhku spalnu. A to mam mikroventilaciu nonstop otvorenu. Ale uz sa tym nezatazujem. Ani ja nemam dobry recept na medovnicky. Vzdy su take, ze si na nich ideme zuby vylamat. Tak ich uz ani nepecieme.
Odpovedať
Profilova fotka
na tie medovnicky vraj pomaha, ked date do krabice s kolacikmi jablcko.. mamina ma taky recept, ze su na vianoce jeditelne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Levik, meno si vôbec neznačí...vlastne neviem ako si to zapisuje, keď sa na meno nepýta =-)
Odpovedať
Profilova fotka
juuuj, janne tak to veru nezavidim ... a nebojis sa ze sa ti urobi plesen? kolegyna mi povedala, ze sa mam pokusit udrziavat priblizne rovnaku teplotu vo vsetkych izbach, tak uvidim ci to pomoze ... som dala vsetky radiatory na 3.stupen a vykurujem troska ... som si povedala, ze nebudem setrit na ukor toho ze by mi malo plesnet ... a tie medovnicky su u nas na tom presne ako ty hovoris, ale viem, ze su aj take recepty, ze su potom take mekulinke ... mnam :-)
Odpovedať
baby ja robim medovnicky prvy raz, takze neviem, ako dopadnu, ale recept je od babky a ona ich mala vzdy makke.. a myslim, ze ich mala prikryte do vianoc a cez vianoce len utierkou v spajzi, a potom po vianociach uz bolo treba k nim pridat jablcko.. neviem ako si teraz makke tie moje tyzdnove, ale vonaju uzasne, vcera som ich kontrolovala ;-) bayka neviem ako na steny, skus napisat otazku do casopisu pekne byvanie, oni tam maju taku odbornu poradnu
Odpovedať
Profilova fotka
dik levik, asi aj napisem, lebo skoda by bolo nahnat si tu pliagu do byt ... u nas tak krasne snezi, ze sa asi aj ja pustim vecer do tych pernikov ... to bude antmoska :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ja asi budem robit len vajcovy konak a vanilkove rozky :-)
Odpovedať
veru bayka ;-) ja sa chystam este na linecke kolieska, medvedie labky, orechove tycinky, jeze a vanilkove rozky :-) a okrem surovin musim nakupit krabicky, v ktorych budem kolaciky rozdavat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
jaaj, levik to vy mate taky zvyk ze kolaciky na vianoce rozdabate? hmmm, si mi ale narobila chutky ... by som si veru dala ... ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
jani to sa ti chce? my sme tlusti dost, nam netreba tolko kolacov ;-)
Odpovedať
nemame taky zvyk.. ale toto leto nam umrela babka, ktora vypekala pre celu rodinu.. a kedze moja mama a teta sa velmi do pecenia nemaju a mna to naopak bavi, tak napeciem vsetkym ja a dostanu.. nech nemame az tak smutne vianoce ze bez babky aj bez kolacikov.. :-(
Odpovedať
ved to, ze mne sa chce. ja totiz peciem a hladam si obete, ktore to potom musia zjest. som proste po babke, aj s tym sitim ;-)
Odpovedať
No uz plesen mam. Striekame to savom na plesne. Co uz mame robit. Plesen tam bola aj predtym ako sme tak zacali prerabat. Takze si asi nepomozeme. A kurime dost. Vsetky izby rovnako.
Odpovedať
Profilova fotka
jani a to co si minule kupila, na "vytahovanie" vlhkosti to zabera?
Odpovedať
mama ma potesila vcera ked vymyslela, ze mam upiect bratovi tortu na 30. tak bude aj prva dorda, puncova, take on luuubi :-D
Odpovedať
veru, ten zazrak za 300 korun, funguje? :-o
Odpovedať
Profilova fotka
jani, tak ty si aka sikulka ... posli troska aj mne tej sikovnosti, moj by sa potesil ;-) janne a vy byvate v dome alebo byte?
Odpovedať
Profilova fotka
baby ja by som aj piekla, mna to bavi, lenze potom to znamena, ze to musi niekto zjest, teda ja a maco.. kazdy pol plechu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ved to bez ... aj ja mam ten problem, a asi aj vacsi .. ja milujem vsetko z orechov a moj ma na to alergiu a on zas moze kokosove veci a tie ja zas moc nemusim ... takze po celom plechu pre oboch to isti :-D
Odpovedať
zuzi tak to je skoda ;-) u nas je takto obojstranna spokojnost - rodina ma kolaciky, ja mozem piect a nemusim to potom donekonecna jest. aj ked obcas sa stane, ze kolac z vikendu dojedam este vo stvrtok na ranajky. tak ale vacsinou nie :-D
Odpovedať
levik ta obdivujem, lebo to chce nie len suroviny ale aj iny equipment k tomu - mlynceky, formy, formicky atd a ja to doma vsetko nemam a zase moja maminka ma oproti mojej straaaasne malu kuchynu, takze tak keby sme chceli ist 3 naraz piect aby to bolo rychlejsie, tak si len zavadiame :-D
Odpovedať
ved toho nie je zase tolko.. kup aspon nieco.. na take vanilkove rozky nepotrebujes vobec nic, len jeden plech ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja nemam ani dosku na valanie ;-) ale vystacim si.. jaj este chcem robit tie nepecene rumove gule, sme dostali od kamaratky domace visne nakladane v rume.. x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby :-) Dnes ste sa ale rozpisali :-N Levik, Ty si aktivna pekarka, manzelik musi mat z Teba radost :-) Ja sa chystam piest zopar druhov, ale zdaleka nemam taky siroky repertoar ako Ty :-)
Odpovedať
ja som ich robievala cez taky nastavec na mlynceku na orechy a aj take tycinky x-)
Odpovedať
ja valkam zasadne na pracovnej doske, a dosky na valkanie mam dve, dam ti jednu, ak chces ! :-D rumove gule su mnam, to ale tento rok asi nebudem robit, az buduci :-D marya - manzelik to trpi ako moj konicek, on sladke nemusi, ale myslim ze raz to oceni, zatial mu to nedochadza velmi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Levik a ako robis tie rumove gule ? Tieto naozaj neviem, a pritom su take mnam :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?