Menu Forum

Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

(sk & cz)
9. jún 2015  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
terinka86
Registrovala sa 21. októbra 2007 na modrykonik.cz. Na beremese.cz pridala 979 príspevkov a 1 album. Má 13 priateľov. Okres Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
terinka86
Registrovala sa 21. októbra 2007 na modrykonik.cz. Na beremese.cz pridala 979 príspevkov a 1 album. Má 13 priateľov. Okres Pardubice.
 @kajovaevicka Našel to v již zmiňované knize Jak se bude vaše dítě jmenovat? emoticon Teď to nemám u sebe, ale je to staročeská varianta latinského jména Severus a znamená to myslím vážný nebo přísný... A Šebíř byl pražský biskup z doby knížete Oldřicha emoticon
17. nov 2011 o 23:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nnell
Registrovala sa 2. decembra 2009 na beremese.cz. Pridala 412 príspevkov. Má 18 priateľov. Okres Praha.
fotoportrét
fotoportrét
nnell
Registrovala sa 2. decembra 2009 na beremese.cz. Pridala 412 príspevkov. Má 18 priateľov. Okres Praha.
 @kajovaevicka tak to chápu, mně se právě jméno Adam líbí, ale kvůli těm svátku o Vánocích ho (pravděpodobně) předem vylučuji emoticon
@terinka86 a biskupem se Šebíř stal (jak praví Kosmova kronika) proto, že uměl knížeti Oldřchovi skvěle připravit k jídku kančí ocásky... (takže to tenkrát fungvalo úplně stejně jako dnes emoticon )
18. nov 2011 o 01:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
Registrovala sa 8. februára 2010 na beremese.cz. Pridala 3008 príspevkov. Má 79 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
Registrovala sa 8. februára 2010 na beremese.cz. Pridala 3008 príspevkov. Má 79 priateľov.
 @nnell No je to škoda, právě Adam je jedno z moc krásných jmen. Přiznám se, že mezi jmény pro kluky máme problém vybrat dvě potencioní jména.
18. nov 2011 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jiss
Registrovala sa 10. decembra 2010 na beremese.cz. Pridala 37 príspevkov a 1 album. Okres Brno.
fotoportrét
fotoportrét
jiss
Registrovala sa 10. decembra 2010 na beremese.cz. Pridala 37 príspevkov a 1 album. Okres Brno.
 Asi už blbnu, ale mně některá ta jména tak trhlá nepřijdou: Cyntie: Cynthia Nixon (zrzka ze Sexu ve městě), Tabita: Tabitha - docela běžné americké jméno, Garik: Tomáš Garrigue Masaryk, Upton: Upton Sinclair, spisovatel. Beatus od Beata, a to je přece taky docela normální jméno. A Ildika zní vyloženě krásně, když se vysloví. Mně přijde, že spousta jmen trpí jen tím, že někdo zuřivě převáděl do češtiny z cizího jazyka a napsaná v češtině se všemi těmi háčky ta jména vypadají strašně. O zvrácenosti jmen Mečislava, Pěvuše, Školastika a Žitomíra se ovšem nepřu emoticon
18. nov 2011 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
terinka86
fotoportrét
fotoportrét
terinka86
 @nnell jojo, holt některé věci se nemění ani po staletí emoticon
Adam se mi taky líbí, ale u muže to asi neprojde... my jsme si zamilovali jméno Matěj (prostě Matýsek, no), ale těch je teď tolik, že to možná ještě přehodnotíme...
@kajovaevicka My máme přesně opačný problém, pro kluka bychom našli a i se shodli, ale jména pro holčičku jsou krize, každému se líbí úplně něco jiného emoticon A když se na něčem shodneme, tak je to jméno, které teď dávají všichni...
18. nov 2011 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
 @terinka86 No se jménama je to průšvih... u holčičích je to docela mazec... my se zamilovali do jmen, naštěstí stejných:D My máme od každého pohlaví jedno jméno. Ale to druhé to je teda věda
18. nov 2011 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
krizecek
Registrovala sa 8. septembra 2011 na beremese.cz. Pridala 1391 príspevkov. Má 160 priateľov. Okres Nový Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
krizecek
Registrovala sa 8. septembra 2011 na beremese.cz. Pridala 1391 príspevkov. Má 160 priateľov. Okres Nový Jičín.
 @kajovaevicka jak jsi psala stím, jak ti k svátku dávají dárky ráno a večer na Vánoce, máme to taky tak. Maminka je narozená na Štědrý den, takže ráno dáváme dárky k narozeninám a večer na Vánoce. Mamča se měla jmenovat Eva, ale našťěstí babička s dědou dostali rozum a už se jí takhle nepomstili. Jinak ale není ochuzená o nic a narozeniny slaví vždycky společně se Silvestrememoticon
18. nov 2011 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
elffany
Registrovala sa 8. septembra 2010 na beremese.cz. Pridala 58 príspevkov. Má 10 priateľov. Okres Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
elffany
Registrovala sa 8. septembra 2010 na beremese.cz. Pridala 58 príspevkov. Má 10 priateľov. Okres Znojmo.
 Taky jsem Eva a vždycky mě ten svátek štval...takže jsme ho v rodině prostě přesunuli na 25.12. - beztak tam nikdo svátek nemáemoticon Už se to tak vžilo a jsem spokojená. Jinak z jmen se mi líbí: Viktor, Kristián, Adriana, Sofie a Ester a něco z toho jednou určitě vybereme...
18. nov 2011 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
petamami
Registrovala sa 18. novembra 2011 na beremese.cz. Pridala 5 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Ústí nad Orlicí.
fotoportrét
fotoportrét
petamami
Registrovala sa 18. novembra 2011 na beremese.cz. Pridala 5 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Ústí nad Orlicí.
 Taky se nám líbí Adam pro chlapečka, je to náš žhavý favorit emoticon A máme doma už holčičku, které je necelých 10 měsíců... jmenuje se Haidi, což nejdřív vzbuzovalo leckde trochu nejistoty, ale všichni si vzykli a dokonce jsou moc rádi, že máme Haiďulku emoticon
18. nov 2011 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
terrs
Registrovala sa 27. januára 2011 na modrykonik.sk. Na mojasvadba.sk pridala 16 príspevkov. Gambia.
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
terrs
Registrovala sa 27. januára 2011 na modrykonik.sk. Na mojasvadba.sk pridala 16 príspevkov. Gambia.
  • Nevie kedy bude svadba
 Bude sa volať Kaia Dahl, a ešte pred priezviskom bude mať aj Jóhannsdóttir - Jóhannova dcéra.. Islandská tradícia, miesto priezviska dajú Meno otca + s + dóttir pre dcéru a son pre syna
18. nov 2011 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dunkahe
Registrovala sa 6. septembra 2010 na beremese.cz. Pridala 212 príspevkov a 5 albumov. Má 23 priateľov. Hradec Králové, okres Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
dunkahe
Registrovala sa 6. septembra 2010 na beremese.cz. Pridala 212 príspevkov a 5 albumov. Má 23 priateľov. Hradec Králové, okres Hradec Králové.
 @kajovaevicka Šebíř - staročeská, dnes už neužívaná podoba j. Severín, říká Knappová.
18. nov 2011 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
 @krizecek Hele, moje mamka je Eva a je narozená 21.12. Takže docela mazec, mít během tří dnů po všem a pak zas rok kulový:D Ale nese to statečně:D
18. nov 2011 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
krizecek
fotoportrét
fotoportrét
krizecek
 @kajovaevicka fakt:D ty jo, rodiče se jí trošku pomstili ne?Ale hlavně statečně! emoticon
19. nov 2011 o 07:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
 @krizecek No ono to má maličko jinej příběh:D Děda s babičkou se domluvili, že dají holčičce jméno Jana. No a pak přišel na babičku porod, dědu to vyděsilo a když se ho v porodnici ptali, jak se bude holčička jmenovat, tak na ně vyhrknul Eva. Věděl, že to bylo krátký jméno a nemohl si vzpomenout:D Babička se s ním pak další dva týdny po příjezdu domů nebavila:D Ale já jsem za Evu ráda, osobně ji mám radši než Janu, takže u mě to má děda dobrý:D
19. nov 2011 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
krizecek
fotoportrét
fotoportrét
krizecek
 @kajovaevicka :D tak to je ten nejpodivnější příběh o narození dítěte, který jsem slyšela:D Chudák děda, v tom stresu se mu nedivím, že si nemohl vzpomenout. Sice si to musel u babičky pak vyžehlit, ale hlavně že vše dobře dopadlo emoticon
19. nov 2011 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
 @krizecek Takhle mi to aspoň vyprávěla mamka. A dopadlo to tak, že za další čtyři roky odjel děda do Německa a už se nevrátil. On je teda rodilý němec, ale narozený v česku, tak se tam prostě vrátil. Mamka ho pak viděla až v osmnácti, když ji po šílených peripetiích pustili a pak zase byla na výsleších, koho viděla, s kým mluvila... a já dědu poznala až když mi bylo jedenáct. Ale jméno máme díky němu:D
19. nov 2011 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marinka (33 r.)
Registrovala sa 22. júna 2005 na beremese.cz. Pridala 549 príspevkov a 2 albumy. Má 121 priateľov. Vsetín, okres Vsetín.
  • Svadba bola 22. júla 2006
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
marinka (33 r.)
Registrovala sa 22. júna 2005 na beremese.cz. Pridala 549 príspevkov a 2 albumy. Má 121 priateľov. Vsetín, okres Vsetín.
  • Svadba bola 22. júla 2006
    Česká republika
 @kajovaevicka Téda, to je fakt dost dobré emoticon Ale jméno nemáme náhodou, prostě to měla být Eva a ne Jana emoticon
19. nov 2011 o 15:43  •  Svadba bola v júli 2006  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
Registrovala sa 2. novembra 2007 na mojasvadba.sk. Pridala 496 príspevkov.
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Nevie kedy bude svadba
 Civet: Gratuluju k Přemyslovi emoticon
19. nov 2011 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Nevie kedy bude svadba
 Kajova Evička, Przemysław je v Polsku emoticon, to jen pro informaci.
19. nov 2011 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Nevie kedy bude svadba
 dunkahe, Ezra je náhodou super jméno emoticon
19. nov 2011 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pavlovasandra (32 r.)
Registrovala sa 29. januára 2011 na beremese.cz. Pridala 269 príspevkov. Má 2 priateľov. Brno, okres Brno.
  • Svadba bola 6. augusta 2011
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
pavlovasandra (32 r.)
Registrovala sa 29. januára 2011 na beremese.cz. Pridala 269 príspevkov. Má 2 priateľov. Brno, okres Brno.
  • Svadba bola 6. augusta 2011
    Česká republika
 @civet Krásné jméno, manželovi se staročeská jména moc líbí. Možná jméno není moc oblíbené, ale myslím si, že se k českým jménům lidé hodně vrací... Než se jmenovat Samuel, kterej je teď každej druhej...
Smím se zeptat, jestli i dívčí jméno jste měli vybrané staročeského původu? Přeji hodně štěstí a zdraví! emoticon

@kajovaevicka Nebudeš tomu věřit, ale podobná story jako ve vaší rodině se stala i u nás. Moje mamka se měla jmenovat po své mamince, ale tehdá to snad porodní bába popletla a vzniklo úplně jiné jméno. emoticon Nebudu zveřejňoval, ale jako by z Renaty udělali Silvii, bylo to úplně jiné jméno. emoticon

@dunkahe Co ty to máš za knihu s významy jmen?
19. nov 2011 o 18:28  •  Svadba bola v auguste 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dunkahe
fotoportrét
fotoportrét
dunkahe
 @pavlovasandra Marie Knappová - Jak se bude Vaše dítě jmenovat?
19. nov 2011 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
terinka86
fotoportrét
fotoportrét
terinka86
 @dunkahe Jen pro upřesnění - je to Miloslava emoticon
19. nov 2011 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dunkahe
fotoportrét
fotoportrét
dunkahe
 @terinka86 No vidíš to, i nejlepší tesař se uťal emoticon
19. nov 2011 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
 @pavlovasandra Tak to je mazec docela. Že se ještě sekla tak hloupě, že dala úplně odlišné. No asi toho měla moc:D
19. nov 2011 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
civet
Registrovala sa 2. októbra 2009 na beremese.cz. Pridala 3939 príspevkov a 2 albumy. Má 34 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
civet
Registrovala sa 2. októbra 2009 na beremese.cz. Pridala 3939 príspevkov a 2 albumy. Má 34 priateľov.
 @pavlovasandra pro holčičku jsme měli vybrané jméno německého původu:o) já jsem to nevybírala ale podle toho, jakého jsou jména původu, spíš jak libozvučně mi zní, jestli má to jméno svátek daleko od listopadu (od narození) a zda není v první padesátce v oblíbenosti:o)) A další požadavek byl, že se děti nebudou jmenovat po nás - nemám to ráda...
Tak snad nám jednou Přemek nevynadá:o)
19. nov 2011 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
terinka86
fotoportrét
fotoportrét
terinka86
 @civet Taky jsem měla takové ambice, ale vzhledem k tomu, že jsme v první padesátce našli všechna jména, na kterých bychom se shodli, tak to asi budeme muset vzdát emoticon A jinak taky gratuluju, vybrali jste pěkné jméno emoticon

@kajovaevicka My máme v rodině podobnou historku - novopečený tatínek trošku zapíjel syna s kamarádem a pak si nemohl vzpomenout na jiné jméno než toho kamaráda emoticon
19. nov 2011 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
 @terinka86 Tak koukám, že je to klasika:D Ještě, že teď se jména píšou na papíry do porodnice už před porodem a rodička je bere s sebou. Aspoň se špatně pojmenované děti eliminují:D
19. nov 2011 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mischako
Registrovala sa 19. marca 2011 na beremese.cz. Pridala 61 príspevkov. Má 23 priateľov. Okres Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
mischako
Registrovala sa 19. marca 2011 na beremese.cz. Pridala 61 príspevkov. Má 23 priateľov. Okres Znojmo.
 no s naším příjmením už to bude asi jedno.... emoticon a zrovna všechna klučičí jména, co se mi líbí končí -áš a příjmení taky končí -áš a prej to bude blbý...... a holčičí ses mi líbí třeba Šárka a to prý bude zase ušišlaná, když už jsou dvě š v příjmení..... tak já nevím, ale mě to teda nepříjde....
19. nov 2011 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
civet
fotoportrét
fotoportrét
civet
 @kajovaevicka jsou dvoje papíry - jedny na matriku a ty odevzdáváš už před porodem, ale přímo u porodu na příjmu diktuješ ty jmény znovu... a když si vzpomeneš, že chceš jiný jména, platný jsou ty, co nadiktuješ u porodu:o))
20. nov 2011 o 07:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš