Menu Forum

Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

(sk & cz)
9. jún 2015  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
Registrovala sa 2. novembra 2007 na mojasvadba.sk. Pridala 496 príspevkov.
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Nevie kedy bude svadba
 Co říkáte na jméno Indigo?
21. júl 2010 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kristi
Registrovala sa 7. júla 2005 na beremese.cz. Pridala 7998 príspevkov. Má 135 priateľov. Okres Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kristi
Registrovala sa 7. júla 2005 na beremese.cz. Pridala 7998 príspevkov. Má 135 priateľov. Okres Praha.
 sasha: tak mozna na psa

strasny jmeno
21. júl 2010 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kristi
fotoportrét
fotoportrét
kristi
 moc a moc premyslim nad tou Timeou - moc se mi to libi k Mie
21. júl 2010 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sydnuska
6
Registrovala sa 29. augusta 2007 na mojasvadba.sk. Pridala 1937 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
sydnuska
6
 Mia je meno pre mačku... emoticon
21. júl 2010 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veli
Registrovala sa 8. februára 2010 na beremese.cz. Pridala 783 príspevkov. Má 12 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
veli
Registrovala sa 8. februára 2010 na beremese.cz. Pridala 783 príspevkov. Má 12 priateľov.
 sasha: emoticon , promiň, nereagovala bych, ale tohle mě fakt dostalo. Peter Nagy je jeho skupina Indigo emoticon emoticon emoticon Možná už jsem jediná z ročníků tady, co si to pamatuje. Ale dokud my neumřem, prosím, ať se toto jméno nevyskytuje. Nebo dejte dvě: Indigo Jeans emoticon emoticon emoticon
21. júl 2010 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veli
fotoportrét
fotoportrét
veli
 syd: to teda není emoticon Mia je standardní jméno. Jej, ten nebo ta Indigo mě dostal.
21. júl 2010 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sydnuska
6
fotoportrét
fotoportrét
sydnuska
6
 mne sa to meno vobec nepaci... ak sa paci vam, ok beriem to
21. júl 2010 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veli
fotoportrét
fotoportrét
veli
 já mám kategorie:
jména, co bych dala;
jména, co se mi líbí na jiných, ale nedala bych; (Mia)
neutrální jména;
jména, co se mi vůbec nelíbí;
jména, kde s rodiči není něco v pořádku (např. Suchá Větev Šourková)

Ne, holky, já se pořád bavím, nějak mě to strašně rozesmálo. Jasně, každá máme jiný vkus. Klidně se do mě se jmény strefujte taky, mně to neva.
21. júl 2010 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kristi
fotoportrét
fotoportrét
kristi
 synduska, tak kocku bych teda Mia nepojmenovala, resp. ja bych nemela zadne zvire zenskeho rodu

btw. staci ze se libi nam, my jsme s vyberem spokojeni, nikdo jiny Miu nema, coz byl ucel emoticon

jasne,chapu, ze to neni jmeno pro vsechy a ze ne kazdemu se libi, onoj e to fakt tezky, vymyslet neco, co se libi obema rodicuma atd...
21. júl 2010 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
anitka22 (30 r.)
8
Registrovala sa 11. februára 2009 na mojasvadba.sk. Pridala 48 príspevkov a 2 albumy. Má 61 priateľov. Senec, okres Senec.
  • Svadba bola 22. mája 2010
    V Senci, okres Senec
fotoportrét
fotoportrét
anitka22 (30 r.)
8
Registrovala sa 11. februára 2009 na mojasvadba.sk. Pridala 48 príspevkov a 2 albumy. Má 61 priateľov. Senec, okres Senec.
  • Svadba bola 22. mája 2010
    V Senci, okres Senec
 kazdy mame iny vkus na mena, su mena ktore niekomu lahodia sluchu ked sa vyslovia a inym zase nie, to tak byva a hotovo... bratranec dal meno pre svojho syna Žombor (pise sa to po madarsky, je to stare madarske meno) oni totiz byvaju v madarsku...nikto si nevedel zvyknut na to "zvlastne meno" ale teraz po mesiaci mi pride uuuplne normalne emoticon akurat chudacika mozno budu v skolke/skole volat Zombi emoticon
ja mam pre dievcatko vybrane meno Leila tak dufam ze bude aj neake dievcatk nech to mozeme pouzit emoticon
21. júl 2010 o 11:46  •  Svadba bola v máji 2010  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
Registrovala sa 20. decembra 2007 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz pridala 3877 príspevkov. Má 48 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
Registrovala sa 20. decembra 2007 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz pridala 3877 príspevkov. Má 48 priateľov.
 sydnuska: Jakékoli "člověčí" jméno se přece může dát zvířeti, zrovna tak, jako může být kočka Mia, může být i kočka Rozárka, kocour Adam, fenka Lucina, apod... emoticon

veli: Tak s tim rozdělením jmen do kategorií to mám dost podobně emoticon

Hlavně, že se jméno dítěte líbí jeho rodičům, na ničem jiném nezáleží. A jestli někdo tim samým jménem má pojmenovanou třeba svou myš nebo papouška, tak ať...

kristi: To máš pravdu, je těžké vymyslet jméno, které by se líbilo oběma a navíc, aby ho nemělo každé třetí dítě v okolí. My jsme s manželem nedávno narazili na jedno dívčí jméno, nikoho toho jména neznáme, ani z doslechu, v ČR je lidí s tim jménem opravdu maličko, tak doufám, že nám ho nikdo nevyfoukne emoticon Pro jistotu jsme ho nikomu neřekli emoticon
21. júl 2010 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veli
fotoportrét
fotoportrét
veli
 nunacek, tak nám ho řekni emoticon
21. júl 2010 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sydnuska
6
fotoportrét
fotoportrét
sydnuska
6
 ja som jednoducho vyjadrila svoj nazor... a tym to konci... a to ze mi nunacek vysvetluje ze jakekoli cloveci jmeno se muze dat zvireti je mi jasne, nemam 5 rokov...
21. júl 2010 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
 veli: Neřeknu emoticon emoticon

sydnuska: Tvůj názor ti samozřejmě nikdo nebere, máš na něj právo emoticon Ale když nemáš 5 roků, tak by možná bylo dobré se zamyslet nad tím, že psát přímo někomu, kdo má dceru Miu, že Mia je jméno pro nějakou kočku, to mi nepřijde úplně vhodné a taktní...No ale každej jsme nějakej, že? emoticon
21. júl 2010 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kristi
fotoportrét
fotoportrét
kristi
 mne to neurazilo, to je v pohode....minule jsme potkali Jacka russela a jmenovala se Mia, hezky jsme se s panickou zasmaly...stejne jako jsem potkala psa Terezku, Karla atd....

se mi mooooc libi i Colette, akorat se nam to jaksi nehodi do kramu
21. júl 2010 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sydnuska
6
fotoportrét
fotoportrét
sydnuska
6
 ok, v poriadku ospravedlnujem sa... nevedela som, ze Kristi má dceru Miu... ak sa im to meno paci, to je hlavne... ale ja si stojim za svojim nazorom...
21. júl 2010 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
 kristi: Já myslim, že normálního člověka takovéhle poznámky urazit snad ani nemůžou, ale mně osobně to přijde takové prostě divné někomu říct, že jeho dítě má jméno pro zvíře emoticon
21. júl 2010 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ninusqa
Registrovala sa 31. mája 2010 na mojasvadba.sk. Pridala 20 príspevkov.
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
ninusqa
Registrovala sa 31. mája 2010 na mojasvadba.sk. Pridala 20 príspevkov.
  • Nevie kedy bude svadba
 nunacek: mne pride trapné ze to tady furt musis rozpatlavat
21. júl 2010 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
 ninusqa: Každému přijdou trapné holt jiné věci emoticon Pokud tě mé příspěvky nějak iritují, tak je prosím nečti. Napsala jsem na to téma tušim pouhé 2 příspěvky, což mi teda nepřijde jako "furt" emoticon
21. júl 2010 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Nevie kedy bude svadba
 Kristi: Timea je skvělá emoticon emoticon Do ní.
21. júl 2010 o 23:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Nevie kedy bude svadba
 Co říkáte na toto české jméno (Chrudoš) a německé (Medard)?
22. júl 2010 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kristi
fotoportrét
fotoportrét
kristi
 Sasho, ani jedno neeeee

a pak se mi libi jeste Evelyn
22. júl 2010 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
trdielko149
16
Registrovala sa 9. februára 2010 na mojasvadba.sk. Pridala 1237 príspevkov a 1 album. Má 109 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
trdielko149
16
Registrovala sa 9. februára 2010 na mojasvadba.sk. Pridala 1237 príspevkov a 1 album. Má 109 priateľov.
 niekto sa ma pytal tu ze preco preferujem zahranicne mena lebo sa mi jednoducho pacia viac ako slovenske a navyse chcem aby moja mala raz ked bude chciet studovala v zahranici bude mat obrovsky problem s menom kde budu makcene a dlzne a preto ma meno Emma Lillian -po slovenky (tak nam ju krstili-Ema Liliana)
jednoducho je dnes taka doba ze ked by som na dieta zakricala na ulici ruzenka,bozenka asi by sa vsetci pozreli ze co som jej to dala za meno jej meno je originalne,je malo dievcatiek co maju toto meno ... my sme tiez vela mien museli zrusit aj krasnych koli priezvisku(ktore tu samozrejme nebudem zverejnovat) emoticon
a sasha chrudos je naozaj otrasne meno ..jedneho medarda poznam je zlaty ale odjakziva sa mu kazdy za meno posmieval ... to iste patri u mien ako bonifac a servac ...
moja kamaratka ma dcerku Miu a synceka Marcusa su to prekrasne mena emoticon
kristi my mame kocik Colleto pre malu ale je to velmi pekne a zvlastne meno ..
22. júl 2010 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
beronsche
5
Registrovala sa 11. júna 2010 na mojasvadba.sk. Pridala 1355 príspevkov a 1 album. Má 34 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
beronsche
5
Registrovala sa 11. júna 2010 na mojasvadba.sk. Pridala 1355 príspevkov a 1 album. Má 34 priateľov.
 nunacek, ja mam synovca, ktory sa vola Rene a jedna babka segre povedala, ked maleho 1x uvidela, ze hmm zlaty je, ale meno ma jak pre psa... emoticon emoticon emoticon
Mne sa tiez Mia paci. A este Nina, Tereza a Tamara. A chlapcenske: Martin, Maxim, Filip, Daniel. Paci sa aj Barbora a Juraj, ale tie by som nevybrala, lebo sa v anglictine inak vyslovuju... ked sa mi raz dieta vyberie do sveta, nech nema problem s menom, ked uz bude mat s priezviskom... emoticon emoticon
Hmm, skoda len, ze este nemusim meno vyberat... emoticon
22. júl 2010 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
 sasha: Ani jedno se mi nelíbí.

kristi: Evelyn je pěkné emoticon Hezčí než Timea.

beronsche: Tak to se babka teda pěkně vyznamenala emoticon emoticon emoticon emoticon Nina je takové zvláštně zajímavé. Daniel se mi líbí.
22. júl 2010 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lea231 (36 r.)
1
Registrovala sa 31. marca 2008 na mojasvadba.sk. Pridala 225 príspevkov a 2 albumy. Má 83 priateľov. Rajka, Maďarsko.
  • Svadba bola 20. augusta 2010
    Na Ciernej Vode, okres Senec
fotoportrét
fotoportrét
lea231 (36 r.)
1
Registrovala sa 31. marca 2008 na mojasvadba.sk. Pridala 225 príspevkov a 2 albumy. Má 83 priateľov. Rajka, Maďarsko.
  • Svadba bola 20. augusta 2010
    Na Ciernej Vode, okres Senec
 ahojte, priatel daroval psika rodicom uz davnejsie a dali jej meno Mia ... raz boli na prechadzke a volali Mia na psika a doslo dievcatko s takym menom ku nim emoticon Mne sa paci Nela aj Tereza...ale ta uz v rodine je. Chlapcenske este nevieme...
23. júl 2010 o 10:24  •  Svadba bola v auguste 2010  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marketnieuw
Registrovala sa 19. októbra 2009 na beremese.cz. Pridala 394 príspevkov. Má 42 priateľov. Belgicko.
fotoportrét
fotoportrét
marketnieuw
Registrovala sa 19. októbra 2009 na beremese.cz. Pridala 394 príspevkov. Má 42 priateľov. Belgicko.
 ja mam kolegyni, ktera se jmenuje Mia
v zahranici je to celkem bezne jmeno emoticon
23. júl 2010 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jachin
Registrovala sa 30. septembra 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 3988 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
jachin
Registrovala sa 30. septembra 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 3988 príspevkov. Má 2 priateľov.
 trdielko..mýliš sa s tým, že keby sa dala dievčatku meno Ruženka alebo boženka, tak by sa tomu každý čudoval emoticon u nás je v poslednej dobe rozšírené dávať také staršie mená a vidím skôr pozitívne reakcie. Dokonca som počula reakciu, že sa dávajú konečne normálne mená a nie nejaké zahraničné "geniálne mená".. takže asi tak...a to bola reakcia dvoch mladých báb..
a o.i. s tým zahraničím...nie je až taký veeeľký problém s vyslovovaním mien i ked sú tam mäkčene, niekedy stačí dvakrát zopakovať a je po probléme emoticon
a dúfam že vaše deti budú chcieť ísť do zahraničia, študovať..lebo mať sen čo mi bude dieťa robiť, kam pôjde študovať...no myslím že o tom bude rozhodovať ono a nie vy...
23. júl 2010 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marketnieuw
fotoportrét
fotoportrét
marketnieuw
 k tomu zahranici: ja jsem napriklad vzdycky chtela pro kluka jmeno Matěj, ale v Belgii ho francouzsky mluvici vyslovuji Matež (a nedaji si to vymluvit ;o)
takze bych se take svym vyberem chtela vyhnout komoleni jmena
23. júl 2010 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
klaire22 (30 r.)
Registrovala sa 1. februára 2010 na beremese.cz. Pridala 4711 príspevkov a 2 albumy. Má 66 priateľov. Roudnice nad Labem , okres Litoměřice.
  • Svadba bola 17. júla 2010
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
klaire22 (30 r.)
Registrovala sa 1. februára 2010 na beremese.cz. Pridala 4711 príspevkov a 2 albumy. Má 66 priateľov. Roudnice nad Labem , okres Litoměřice.
  • Svadba bola 17. júla 2010
    Česká republika
 jachin: musím také souhlasit - kolikrát jsou mnohem hezčí klasická česká jméne, než převzatá z ciziny.......
S manželem jsme naštěstí oba stejného náoru - takže doma nebudeme mít žádného Kevina, Abigail ani nic tomu podobného........myslím si, že každý jazyk a národ má svá krásná jména.....jsem v tomhle docela patriot......my si bohatě vystačíme s českým kalendářem se jmény emoticon
Hodně se nám líbí Eliška a Karolínka a z klučičích Kubíček, Daniel a Patrik (ten teda moc čekej není, ale je to krásný jméno a u nás už běžné) emoticon
23. júl 2010 o 11:38  •  Svadba bola v júli 2010  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš