Menu Forum

Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

(sk & cz)
9. jún 2015  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
kija
Registrovala sa 3. marca 2009 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz pridala 266 príspevkov. Má 37 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
kija
Registrovala sa 3. marca 2009 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz pridala 266 príspevkov. Má 37 priateľov.
 To je hrůza, obhajovat si jméno tady emoticon Mě se Vojta fakt líbí, Vojtěch jako hanlivé oslovení neznám, to u nás je spíš Matěj emoticon Mě se hlavně líbí, že se dá říkat jak malýmu, tak dospělýmu. A pro malýho Vojtíšek je úplně kouzelný, znala jsem jednoho emoticon Mě se to líbí, přijde mi totiž, že klučičích jmen moc hezkých není. A Matyáš, Tobiáš - nevím, to moc nemusím, na dospělý se mi to moc nehodí. U jiných to nejde zas tak moc dobře zdrobnit.. no, tak asi tak.
Já zas nepochopím, jak se někomu může líbit Lucie, k tomu jsem měla averzi odvždycky a pak děsně uměle vypadající jméno Vanesa emoticon
Karla a Běla super emoticon
26. okt 2009 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andelka
Registrovala sa 15. novembra 2006 na beremese.cz. Pridala 2786 príspevkov a 1 album. Má 63 priateľov. Okres Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
andelka
Registrovala sa 15. novembra 2006 na beremese.cz. Pridala 2786 príspevkov a 1 album. Má 63 priateľov. Okres Ostrava.
 kija: Mně se Vojtěch, Vojta, Vojtíšek taky vždycky strašně moc líbil, snad jako první a dlouho jediné klučičí jméno. Ale pak jsem se "blbě vdala", nesedí to k příjmení, tak jsem ho musela oželet a teď horko těžko vymýšlím nové. Všichni Vojtové, které znám (ať je to prastrýc Vojtěch nebo kamarád Vojta) jsou bezva chlapi a to jméno jim moc sluší a slušelo v jakémkoliv věku. emoticon
26. okt 2009 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
elenore
Registrovala sa 11. septembra 2008 na beremese.cz. Pridala 672 príspevkov.
  • Svadba bola 25. apríla 2009
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
elenore
Registrovala sa 11. septembra 2008 na beremese.cz. Pridala 672 príspevkov.
  • Svadba bola 25. apríla 2009
    Česká republika
 já taky nevím o žádné rybě běluše..emoticon maximálně tak bělice.. emoticon Bela se mi moc nelíbí, to je jak "stojí za starou belu" emoticon Naše nej je prostě Dorotka, tak jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne emoticon
Vojtěch se mi taky moc líbí, ale už jich znám ve svém okolí hodně a nepřijde mi nějaké archaické..Souhlasím s Andel, že to sedí na člověka v každém věku.
26. okt 2009 o 13:26  •  Svadba bola v apríli 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
yellowbanna
Registrovala sa 23. marca 2008 na beremese.cz. Pridala 2888 príspevkov a 2 albumy. Má 8 priateľov. Dublin, Írsko.
fotoportrét
fotoportrét
yellowbanna
Registrovala sa 23. marca 2008 na beremese.cz. Pridala 2888 príspevkov a 2 albumy. Má 8 priateľov. Dublin, Írsko.
 my ted momentalne vymyslime jmena velmi aktualne emoticon manzel je Ital a tak bychom chteli, aby jmeno bylo pokud mozno co nejpodobnejsi, kdyz uz ne stejne v obou jazycich...vzdycky jsem chtela Emu, ale ta se nedavno narodila me nejlepsi kamaradce... emoticon Takze ted je na prvnim miste listu Anna, to je uplne stejne v cestine i italstine...v CR je ted Anicek spousta, coz mi trochu vadi, ale v Italii to zas tak bezne jmeno neni...totiz samotne, jinak je spousta slozenin - Anna Maria nejcastejsi emoticon a to my nechceme...taky se mi libi Daniela

pro kluka to bude slozitejsi, tam nikdy nebude stejne v obou jazycich...zatim vede Antonio po dedeckovi...pro me by to byl Tonik emoticon
26. okt 2009 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kija
fotoportrét
fotoportrét
kija
 andelko a už máš nějaké tipy na jména?
26. okt 2009 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
Registrovala sa 20. decembra 2007 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz pridala 3877 príspevkov. Má 48 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
Registrovala sa 20. decembra 2007 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz pridala 3877 príspevkov. Má 48 priateľov.
 tay: Souhlasim, taky se mi nelíbí, když se sourozenci jmenují tak, že každý jméno je jak každej pes jiná ves emoticon
26. okt 2009 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andelka
fotoportrét
fotoportrét
andelka
 kija: Ani ne. Jednu dobu se mi líbil Daniel, pak Petr a teď uvažuju o nějakém ještě jiném. Prostě to asi bude muset být holka, jinak fakt nevim emoticon
27. okt 2009 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tayllorka
Registrovala sa 31. januára 2009 na beremese.cz. Pridala 1679 príspevkov. Okres Liberec.
  • Svadba bola 21. augusta 2009
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tayllorka
Registrovala sa 31. januára 2009 na beremese.cz. Pridala 1679 príspevkov. Okres Liberec.
    Česká republika
 yellowbanna: jó Antonio Banderas emoticon Antonio zní hezky. Antonín je pro mě hrozná představa,kdyby mu všichni říkali Tondo nebo Toníku.:(

andelka: ano Daniel hezké,ale slyšela jsem jednu paní v krámě jak volala na synka "Dando" a "Dančo" což mi přijde dost otřesný. Lepší říkat Dane nebo teda Daníku.
Tak před 6ti lety jich bylo dost. Teď si myslím, že ani ne.

Také Daniela na holku je pěkný,ale zase asi by jí říkali "Dana nebo Danča", možná i ta "Danda":(
27. okt 2009 o 12:54  •  Svadba bola v auguste 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dalfy (36 r.)
Registrovala sa 6. februára 2009 na beremese.cz. Pridala 1227 príspevkov a 3 albumy. Má 8 priateľov. Okres Beroun.
  • Svadba bola 13. augusta 2010
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
dalfy (36 r.)
Registrovala sa 6. februára 2009 na beremese.cz. Pridala 1227 príspevkov a 3 albumy. Má 8 priateľov. Okres Beroun.
    Česká republika
 ahoj my máme doma Vandu - hledala jsem jméno, aby pak chudák nebyla ne školce očíslovaná emoticon měla jsem u kluka jasno byl by to Patrik po tatínkovi. Jen mi u jména Patrik když někdo říká dospělému Páťo - to bych střílela.
Daniel se mi líbil ale odrazovalo mě když mu budou říkat dáňo, danečku. Mě se líbí když už tak Dane.
27. okt 2009 o 12:57  •  Svadba bola v auguste 2010  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andelka
fotoportrét
fotoportrét
andelka
 tayllorka: no právě, my jsme uvažovali jak mu říkat a zdrobněliny se nám od toho moc nelíbí. a taky, bydlíme na MŠ a já jsem celé léto poslouchala, jak učitelky věčně volají Danieli - měli tam chlapečka, dost číslo asi.

Petr se mi taky docela líbí, jenže Péťo, to je stejné jak na holku. Já fakt nevím. Manželovi se taky hned tak něco nelíbí...musíme znova projet Knappovou.
27. okt 2009 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kristi
Registrovala sa 7. júla 2005 na beremese.cz. Pridala 7998 príspevkov. Má 135 priateľov. Okres Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kristi
Registrovala sa 7. júla 2005 na beremese.cz. Pridala 7998 príspevkov. Má 135 priateľov. Okres Praha.
 tak Bursik maji Noemi.....hezky jmeno, nevim ktery prijmeni teda nosi.
27. okt 2009 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
acimedaca (35 r.)
Registrovala sa 8. marca 2009 na beremese.cz. Pridala 2261 príspevkov a 3 albumy. Má 13 priateľov. Praha/Liberec.
  • Svadba bola 5. septembra 2009
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
acimedaca (35 r.)
Registrovala sa 8. marca 2009 na beremese.cz. Pridala 2261 príspevkov a 3 albumy. Má 13 priateľov. Praha/Liberec.
  • Svadba bola 5. septembra 2009
    Česká republika
 holky, já se přiznávám, že vůbec nevím, ajk chcete docílit toho,aby tomu dítěti někdo jméno neměnil - je jasné, že v základu se jmenuje Karolína, ale nedokážu si představit sílu, která by všechny přinutila jí tak říkat a nezkracovat to na Kájo nebo Kajíinko........popravdě já si taky nedovedu představit, že bych na ní doma volala pořád jen Karolínko
27. okt 2009 o 13:17  •  Svadba bola v septembri 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dalfy (36 r.)
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
dalfy (36 r.)
    Česká republika
 záleží pak na samotném člověku jak se k tomu postaví. Já se jmenuju Hanka a pokud mi někdo řekne Hano - tak když to je člověk se kterým vím,že se budu vídat víc tak mu to řeknu zda by mi mohl říkat Hanko a pokud to je někdo koho vidím jednou za život tak to přetrpím.

Proto když jsme vybírali jména jsem si řekla, ty horší varianty daného jména a lepší a pak jsme se rozhodli. U nás jsme měli problém s holčičím jménem, jelikož každý máme jiné představy ale nakonec jsme uspěli se dvěma a z toho Vanda byla vítěz a jsem za to ráda. Jelikož Natálek, Noemi, Terezek máme v okolí spoustu.
Jen mě trochu štve to, že mi jí říkáme Vany a hodně lidí si myslí, že se jmenuje Vaneska
27. okt 2009 o 13:27  •  Svadba bola v auguste 2010  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andelka
fotoportrét
fotoportrét
andelka
 My budeme mít Anežku, když to bude holka - tam se mi žádnou horší variantu nepodařilo najít. Ale tak nějak podvědomě cítím, že by to mohl být kluk a to jsem teda úplně v koncích. Snad za toho půl roku na něco přijdeme.

dalfy: Vanda je moc hezké a nezvyklé jméno (pro mě rozhodně lepší než Vanesa), znám jen jednu, z dětství. A jaké jste měli to druhé jméno?
27. okt 2009 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sheinka (30 r.)
Registrovala sa 11. septembra 2009 na beremese.cz. Pridala 698 príspevkov a 2 albumy. Má 61 priateľov. Letňany, okres Praha.
  • Svadba bola 11. júna 2010
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sheinka (30 r.)
Registrovala sa 11. septembra 2009 na beremese.cz. Pridala 698 príspevkov a 2 albumy. Má 61 priateľov. Letňany, okres Praha.
    Česká republika
 Teda holky my máme s partnerem mnohem větší problém s holčičími jmény emoticon Klučičích máme hafo a jednoznačně vyhrál Petr. U holky jsme se nakonec tak nějak shodli na Lence, ale pořád to není ono emoticon)
27. okt 2009 o 14:33  •  Svadba bola v júni 2010  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dalfy (36 r.)
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
dalfy (36 r.)
    Česká republika
 andelku já jsem měla vybrané Emma, Ella, Marina. - tatínek šílel. On měl vybrané Sandra, Sabina, Sabrina - šílela jsem já. Pak jsem zasedli a jelikož příjmení je docela cize znějící jsme vybírali a po dlouhých debatách jsme se shodli na Vandě a Lindě. A pak už mi řekl, z těch dvou vyber a já vybrala Vandu, jelikož jsem žádnou neznala a pokud plánované druhé bude holka tak to máme vyřešené,že to bude Linda emoticon
27. okt 2009 o 14:37  •  Svadba bola v auguste 2010  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andelka
fotoportrét
fotoportrét
andelka
 sheinka: a jaké ještě jste měli jiné klučičí?

dalfy: Linda je taky super.
27. okt 2009 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sheinka (30 r.)
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sheinka (30 r.)
    Česká republika
 andelka: nám se oběma líbí taková ty klasická jména: Tomáš, Jirka, Lukáš, Honza, Michal.. Prostě ideálně mít dva kluky no emoticon)
27. okt 2009 o 16:15  •  Svadba bola v júni 2010  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
priscila
Registrovala sa 15. septembra 2009 na beremese.cz. Pridala 200 príspevkov a 1 album.
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
priscila
Registrovala sa 15. septembra 2009 na beremese.cz. Pridala 200 príspevkov a 1 album.
  • Nevie kedy bude svadba
 sheinka: tak Petr a Lenka? přítel je Petr a jeho ségra Lenka, tak máš stejný vkus jako budoucí tchánovci emoticon Já mám teda s Petrem problém, jak už psala andelka, hezky se to dá říct jedině Peťo, Péťo nebo Peti, což je pro mě označení pro holku, ale záleží asi na tom, jestli člověk nějaké Petry (holky) zná emoticon
27. okt 2009 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andelka
fotoportrét
fotoportrét
andelka
 priscila: Já mám právě dvě blízké kamarádky Petry a oběma říkám Peťo, Peťko, Peťulo. Takže tak, no.

sheinka: Jirka, Lukáš, Michal ne - špatné asociace. Tomáš je brácha - toš to nejde, Honza manžel - to taky ne. Ach jóóó. emoticon Mně se líbí třeba Matyáš, Tobiáš - to se nelíbí manželovi, spousta dalších jmen už v rodině máme, a to taky nechci.
27. okt 2009 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sheinka (30 r.)
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sheinka (30 r.)
    Česká republika
 priscila: no drahý chtěl původně Lucii.. (Petr a Lucie - podle knihy) Já jsem raději přestala řešit jak se co dá říct emoticon to bych si asi jméno nikdy nevybrala emoticon

Njn holky ty asociace jsou hrozné..dřív mi to vůbec nepřišlo ale jak došlo na jména dětí tak si najednou všechno spojuju s lidma co znám a to je zlé emoticon) Nejhorší na tom je, že si člověk vždycky líp pamatuje ty špatnější vzpomínky než ty lepší.

andelka: a manželovi se líbí co za jména? Něco společného tam určitě najdete .)
27. okt 2009 o 17:28  •  Svadba bola v júni 2010  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
yellowbanna
fotoportrét
fotoportrét
yellowbanna
 tayllorka: taky jsem si na predstavu Tonika musela chvili zvykat...a vzhledem k tomu, ze nebydlime v Cechach, bude to spis Tonino emoticon a jak tady rikala acimedaca, tezko clovek ovlivni, jak budou prte oslovovat ostatni...vyhodou Italie je, ze tam maji tendenci jmena moc nemenit a vetsinou pouzivat plnou verzi, takze Daniela je opravdu Daniela...mne se zas libi, kdyz je jmeno flexibilni a muzu ho menit podle nalady a skutku oslovovaneho emoticon tak by mohli byt spokojeni vsichni

dalfy: Emma a Ella se mi taky moc libi...Ella je jeste porad jedna z moznosti, ale u manzela asi neprojde...
27. okt 2009 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tayllorka
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
tayllorka
    Česká republika
 Moje švagrová je Petronela. Nejdřív jsem tomu nevěřila,ale jo fakt se tak jmenuje. Ale všichni jí říkají Petra. Takže třeba nevím podle čeho jako tchánovci tenkrát vybírali. Jsou to dvě jména v jednom vpodstatě.
27. okt 2009 o 18:24  •  Svadba bola v auguste 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
 tay: Petronela? emoticon To jsem snad nikdy neslyšela, že by se tak někdo fakt jmenoval... No aspoň nemá v okolí 10 dalších se stejným jménem emoticon
27. okt 2009 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andelka
fotoportrét
fotoportrét
andelka
 sheinka: No, říkal, že chce něco klasického, "normálního", ale pak mi stejně na každé jméno řekne "nic moc" nebo "to se mi až tak nelíbí".

tayllor: Petronela je dobré, zajímavé. Já jsem si třeba vždycky myslela, že moje prateta se jmenuje Vlasta a ona byla Vlastimila emoticon
27. okt 2009 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
 andelka: Já jsem si myslela, že švagrová mojí babičky byla Vilma a až když zemřela, tak jsem se dověděla, že se jmenovala Viléma...
27. okt 2009 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andelka
fotoportrét
fotoportrét
andelka
 nun: No, anebo si taky lidi mysleli, že můj děda je Gustav a on byl přitom Augustin emoticon
To se s dnešními jmény stává málokdy.
27. okt 2009 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
 andelka: To ano, s dnešníma jménama se to stává asi méně často...
27. okt 2009 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gtver
Registrovala sa 2. augusta 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz pridala 1554 príspevkov.
  • Svadba bola 10. júna 2006
fotoportrét
fotoportrét
gtver
Registrovala sa 2. augusta 2008 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz pridala 1554 príspevkov.
 Dneska si zas lidi nejsou většinou jistí oficiální podobou u jména Radek emoticon
27. okt 2009 o 19:35  •  Svadba bola v júni 2006  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gtver
fotoportrét
fotoportrét
gtver
 * jisti emoticon
27. okt 2009 o 19:35  •  Svadba bola v júni 2006  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš