Menu Forum

Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

(sk & cz)
9. jún 2015  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
Registrovala sa 20. decembra 2007 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz pridala 3877 príspevkov. Má 48 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
Registrovala sa 20. decembra 2007 na modrastrecha.cz. Na beremese.cz pridala 3877 príspevkov. Má 48 priateľov.
 Tak Pepina se mi nelíbí emoticon
23. apr 2009 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
 l12.9.2009: Helena a Elena klidně může být emoticon Bývalá kolegyně je Eva a má dcery Emu a Marii, takže Eva a Ema emoticon a tak to jde emoticon emoticon
23. apr 2009 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
 l12.9.2009: Johana je hezčí než Jolana emoticon
23. apr 2009 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sambucca
Registrovala sa 21. októbra 2008 na beremese.cz. Pridala 1152 príspevkov. Má 22 priateľov.
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
sambucca
Registrovala sa 21. októbra 2008 na beremese.cz. Pridala 1152 príspevkov. Má 22 priateľov.
  • Nevie kedy bude svadba
 ja mam jmeno po moji mame, ta po babicce, ta po prababice.... jsme cela dynastieemoticon Ja z toho silim a budu prvni kdo porusi tradici - proste jmeno po me nebo po priteli URCITE nedam
23. apr 2009 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
Registrovala sa 14. augusta 2008 na beremese.cz. Pridala 4746 príspevkov. , okres Cheb.
  • Svadba bola 19. septembra 2009
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
Registrovala sa 14. augusta 2008 na beremese.cz. Pridala 4746 príspevkov. , okres Cheb.
    Česká republika
 l2009 - tak mě se zrovna Ellena líbí a k tomu příjmení je to hezké, jinak mám kamarádku co se jmenovala stejným příjmením jako vy a křestním Romana - takže tohle jméno k tomu určitě jde emoticon

jinak já jsem Jana a mám dvě sestry Šárku a Danu a my s Danou se občas spletem mamce ještě ted´- Dana Jana emoticon
23. apr 2009 o 17:10  •  Svadba bola v septembri 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
l12.9.2009 (30 r.)
Registrovala sa 18. septembra 2008 na beremese.cz. Pridala 48 príspevkov a 2 albumy. Okres Ústí nad Orlicí.
  • Svadba bola 11. septembra 2009
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
l12.9.2009 (30 r.)
Registrovala sa 18. septembra 2008 na beremese.cz. Pridala 48 príspevkov a 2 albumy. Okres Ústí nad Orlicí.
  • Svadba bola 11. septembra 2009
    Česká republika
 díky za rady, je pravda, že já to zatím řešit nemusím, o mimi se začneme snaži až po svatbě, ale zajmalo mě jaký na to máte názor emoticon já teda taky vím 100%, že po mě ani po příteli se dítě jmenovat nebude. Já mám jméno po momce, ale dala mi ho prý spíš protože jí žádné moc neoslovilo, takže tradice v tom není a přítelovo jméno se nelíbí ani mě ani jemu, takže souhlasí s tím, že po něm chlapeček nebude emoticon
23. apr 2009 o 17:50  •  Svadba bola v septembri 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
Registrovala sa 2. novembra 2007 na mojasvadba.sk. Pridala 496 príspevkov.
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Nevie kedy bude svadba
 Zdeněk, Zbyněk, Vladislav, Vladan, Vlastimil/-slav, Vítězslav, Tomislav, Tibor, Svatoslav, Svatopluk, Stanislav, Slavomír, Rostislav, Robin, Radim, Radovan, Radoslav, Radan, Radúz, Miloslav, Miloš, Maxim, Luděk, Julian, Jaromír, Branislav

Lubo(mí)r ("mírumilovný, milující lásku")
Ludoslav ("slavný lidem")
Ludoslav ("jenž lidu přináší mír")
Vincent ("vítězící, přemáhající")
Viktor ("vítězství")
Vendelín ("více slavný") anebo ("Slovánek")
Tobias ("bůh je dobrotivý")
Theodor, Bohdan, Natanael, Jonatan ("dar boží")
Silvester ("les{ní}")
Gregor ("ostražitý")
Roman ("Říman")
Rodan ("rodný, zrozený")
René ("zrozený, obrozený")
Nikola ("vítězství")
Noel ("dítě Vánoc")
Mojmír ("můj mír")
Medard ("mocný, schopný, silný")
Lucian ("světlý, zářící")
Libor ("svobodný")
Leon ("lev")
Kristian ("křesťan")
Karel ("svobodný muž")
Joel ("pán je Bůh")
Jeronym ("svaté jméno" nebo "muž se svatým jménem")
Hynek ("vládce domu")
Gilbert ("známé, slavné přání")
Florian ("kvetoucí, rozkošný")
Felix ("šťastný, blažený")
Eliáš ("můj pán je Bůh")
Elisha ("Bůh je má spása")
Eduard ("mocný, bohatý strážce")
Dušan (duch, ten kdo má duši)
Cyril ("pán")
Čestmír ("mírumilovný")
Bořek ("bojovník")
Bartoloměj ("syn Tlamajův")
Benjamin ("benjamínek")
Aurel ("zlatý")
Andrej ("statný, mužný, odvážný")
Alfred ("moudrý vládce")
Alexej, Alexis ("záštita, pomoc")
Adolf ("ušlechtilý vlk")
27. apr 2009 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
Registrovala sa 11. marca 2008 na beremese.cz. Pridala 60 príspevkov. Okres Brno.
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
Registrovala sa 11. marca 2008 na beremese.cz. Pridala 60 príspevkov. Okres Brno.
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
 holky a jak řešíte, když se vám strašně moc líbí nějaké jméno, ale bohužel už ho někdo v rodině má??? vádí vám to nebo je i přesto dáte? emoticon
27. apr 2009 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
 sadacka: My bychom jméno, které je už v rodině nejspíš nedali.
27. apr 2009 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kristi
Registrovala sa 7. júla 2005 na beremese.cz. Pridala 7998 príspevkov. Má 135 priateľov. Okres Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kristi
Registrovala sa 7. júla 2005 na beremese.cz. Pridala 7998 príspevkov. Má 135 priateľov. Okres Praha.
 ne, nedala.- Ani takovy,co maji kamaradi (ti nejblizsi)

ja furt nevim, jak se jmenuje malej Krajcoooooooooooo, sakra.
27. apr 2009 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pajinka17
Registrovala sa 17. septembra 2007 na beremese.cz. Pridala 66 príspevkov a 2 albumy. Okres Žďár nad Sázavou.
  • Svadba bola 24. apríla 2010
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
pajinka17
Registrovala sa 17. septembra 2007 na beremese.cz. Pridala 66 príspevkov a 2 albumy. Okres Žďár nad Sázavou.
  • Svadba bola 24. apríla 2010
    Česká republika
 Ahoj. Teď se tu narodila holčička a jmenuje se Sydney Alexa - příjmení typicky české.
27. apr 2009 o 19:59  •  Svadba bola v apríli 2010  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kati0711
Registrovala sa 13. februára 2009 na mojasvadba.sk. Pridala 122 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
kati0711
Registrovala sa 13. februára 2009 na mojasvadba.sk. Pridala 122 príspevkov.
 mne sa velmi paci meno pre dievca nina a pre chlapca jakub alebo filip emoticon
27. apr 2009 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
    Česká republika
 sadacka - máli ho někdo v rodině nebo i kamarádi s kterými se stýkáme, tak bysme to jméno nedali

jinak mě se vždycky líbilo pro kluka jméno Tomáš - jenže ségra mě předběhla emoticon
28. apr 2009 o 10:49  •  Svadba bola v septembri 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andelka
Registrovala sa 15. novembra 2006 na beremese.cz. Pridala 2786 príspevkov a 1 album. Má 63 priateľov. Okres Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
andelka
Registrovala sa 15. novembra 2006 na beremese.cz. Pridala 2786 príspevkov a 1 album. Má 63 priateľov. Okres Ostrava.
 Já bych to jméno nedala. Ale asi záleží na každém a jak vzdálený příbuzný ho má nebo jak často se s kamarády stýkáte, jak blízcí jsou. Já mám vybrané jméno, které dali před rokem známí svému synovi, ale vídáme je 1 za měsíc a nejsme moc blízcí. A v naší rodině je akorát bratrancova dcera, která se jmenuje jako já, ale je mezi námi rozdíl 25 let, tak to je asi jiné. Původně jsem chtěla jméno pro kluka, které má můj brácha, ale pak jsem si to rozmyslela. A po rodičích bych jméno taky nedala. Líbí se mi, když má v rodině každý své vlastní a nemůžou se splést.
28. apr 2009 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
 Ach jo, tak jedno jméno co se mně líbí tak máme v rodině a druhé je kamoška - no spíš od kamaráda holka, sice se vídáme tak párkrát do roka, ale bohužel emoticon jenže přece kvůli tomu nevyberu jméno co sice nikdo kolem nemá, ale nebude se mně líbit, ne emoticon

A když jsem četla diskuzi o pár stránek zpátky, tak taky znám Valerii, ale ta Valina zní vážně strašně emoticon to by se všem holkám mohlo říkat škaredě - např. Lucina, Jaruna,Evina,Elina,.....atd. a to je hnusné emoticon
28. apr 2009 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andelka
fotoportrét
fotoportrét
andelka
 sadacka: Tak kamaráda holku bych zrovna moc neřešila a pokud by se mi to jméno líbilo, tak bych ho dala.
A každé jméno se dá zkomolit "hnusně", to by se nedalo dát skoro žádné.
28. apr 2009 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
fotoportrét
fotoportrét
nunacek
 Kamarádovu holku bych taky neřešila a jméno klidně dala, vídáte se párkrát do roka a nikde není psáno, že s ní kamarád stráví zbytek života emoticon A hnusně se dá opravdu zkomolit každé jméno...
28. apr 2009 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
 To jo, hnusně se dá zkomolit každé jméno, ale ne každému tak ostatní říkají emoticon třeba co si myslím, že nejde hanobně říkat je např. Monika, Lenka, Iveta, Edita, Sabina,.....atd. I když Sabinka, Sabča, Sába se mně líbi, ale Sabina taky nezní hezky,.... emoticon no to je jedno, byla to jen zmínka
29. apr 2009 o 06:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Nevie kedy bude svadba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
  • Nevie kedy bude svadba
 Pajinka17: No a? Když se jim ty jména líbili emoticon Preferuju spíš Sidney, ale proti gustu..... Alexa je celkem pěkná emoticon
29. apr 2009 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
michvon
Registrovala sa 4. marca 2009 na beremese.cz. Pridala 888 príspevkov a 2 albumy. Okres Praha.
fotoportrét
fotoportrét
michvon
Registrovala sa 4. marca 2009 na beremese.cz. Pridala 888 príspevkov a 2 albumy. Okres Praha.
 Sadacka: Nechci ti brát iluze, ale ve školce jsme Lence říkali Lenka Plenka emoticon Kdo má fantazii, vymyslí ošklivou zkomoleninu na každý jméno. Kamarádce Monice říkal jeí ex Móňa Fouňa. Taky nic moc.
29. apr 2009 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
 mich: iluze mně nebereš, neboj emoticon emoticon emoticon vím,že se dají jména různě komolit, ale Valina mně přijde vyloženě jako hnusné a nadávací, ale Lenka plenka ani móňa fouňa by mně tolik nevadilo, jako koncovky končící na INA emoticon no každému vadí něco emoticon
29. apr 2009 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
michvon
fotoportrét
fotoportrét
michvon
 sadacka: my máme Valentýnu, Valina bych jí teda neřekla ani v afektu, to máš pravdu, že je to hnusný. Ale říkáme jí všelijak - nejčastějc teda Valentýno nebo Valentýnko, ale taky Valášku, Valuško, někdy Vali, Valíku, Valinko, Valdo. Uznávám, že Valda je hrozná emoticon emoticon emoticon
Pak máme Johanku, tý bych ani za nic neřekla Johy emoticon Johy, smrdí ti nohy emoticon emoticon emoticon To už mi přijde lepší Jožka, když už se musí zkracovat. Říkáme jí Johanka, Johaňák, Johaňáč, Johaňáček, Johanička, Johaňoušek, Johánek atd...
Nojo, vybrali jsme jména, který jsou nejhezčí v původní podobě. Ale je pravda, že s tím nemám moc problém, oslovovat je dlouhým jménem.
29. apr 2009 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
 Já se zase snažím vybrat jméno kterýmu by ostatní neříkali tak, aby končilo na INA, protože dám příklad třeba Lucino je hrozný, ale Monino nebo Denisino to jsem teda ještě říkat neslyšela, takže tak emoticon A nejhorší je, že někdo to třeba neříká jen v afektu, ale říká tak té dotyčné pořád a to bych vážně nerada, aby tak někdo říkal mojí holčičce. Mně se třeba líbí i Běla (a taky bych jí říkala Běldo viz. Valdo) emoticon ale Běla mně neprojde, tak budem vybírat dál něco jinýho!
30. apr 2009 o 07:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lennus
Registrovala sa 12. augusta 2008 na beremese.cz. Pridala 6294 príspevkov. Má 41 priateľov. Okres Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lennus
Registrovala sa 12. augusta 2008 na beremese.cz. Pridala 6294 príspevkov. Má 41 priateľov. Okres Praha.
 michvon,
já jsem Lenka! emoticon jo, Lenka plenka znám. když jsem byla malá, tak se mi moje jméno nelíbilo, ale teď už se mi líbí. ale jméno po sobě bych dávat nechtěla.
mně říkají různě, ani jsem nevěděla, že to má tolik forem: Lenka, Lenča, Lenička, Leník, Lenda, Leňas, Leňásek, Léňa.
Johanka i Valentýnka se mi líbí. kamarád má Valerii a taky jí říkají Valinko.
u nás vedou pro děti Helenka a Marianka a z kluků Mikuláš, Filip a Šimon. a mně se začaly líbit Vincent a Matouš.

je fakt, že je důležité, aby jméno a příjmení seděly, když už je příjmení typicky české, asi bych Sidney Alexa nedala.

taky se mi nelíbí to natáhování. kamarádka má kámošku Janu a říká jí Janina! to zní hrozně!
30. apr 2009 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
    Česká republika
 lennus - tak já mám 3 kamarádky Lenky, kdy 2 z nich mají i dcery Lenky emoticon Jinak té třetí Lence, mimochodem mé nej kámošce od 1.třídy jsem Lenko, Leni apod. snad nikdy neřekla emoticon říká se jí přezdívkou Súša nebo Sušenka emoticon

jinak já jsem Jana a jak mi někdo řekne Janino, tak vraždim emoticon emoticon emoticon
30. apr 2009 o 10:51  •  Svadba bola v septembri 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
 Tak Lenka je můj favorit č. 1 emoticon
prostě tohle jméno mně sedí jak na malou holčičku, tak na puberťačku, tak na starou bábi, a hlavně!!!! neříkají jí Lenina (zas ta koncovka ina) emoticon takže Lenka hodně vede, akorát jak čtu příspěvek brum, tak jsem netušila, že je to takový oblíbený jméno. Taky se mně líbí Sára, ale kdyby jí zase říkali Sáryno, to je stejně strašný, jako Janino emoticon emoticon emoticon
30. apr 2009 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
    Česká republika
 sadacka - Sára se mi taky líbí a říkat by jí mohli Sári, já mám taky nejradši když mi říkají Jani občas Janičko a jeden kamarád mi neřekne jinak než Jančo (sice se mi to moc nelíbí, ale u něj to toleruju) emoticon emoticon emoticon když jsme byli u příbuznejch na Slovensku tak nmi neřekli jinak než Janku a to sem taky měla co dělat abych se udržela emoticon emoticon emoticon

Jinak Lenka je náhodou hezký jméno, ale já ho dávat nebudu bylo by toho už opravdu moc emoticon já mám připravený pro holčičku Viktorie - tak jsem se měla původně jmenovat já po tátovi, ale mamka nechtěla, tak když bude holčička tak děda bude navrcholu blaha, když se bude jmenovat takhle - no ale při mym štěstí bude druhý dítě další raubíř emoticon emoticon
30. apr 2009 o 11:06  •  Svadba bola v septembri 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
sadacka
  • Nevie kedy bude svadba
    Česká republika
 Jo mohli a taky Sárynko, Sáruško, Sárko, Sáro,.....ale přeci jen se najdou tací co jí budou říkat škaredě a než Sáryno, tak to radši Lenko plenko emoticon emoticon emoticon
Já bych chtěla dvě holčičky a kdyby to teda náááhodou vyšlo, tak můžu použít obě jména.
A jedna známá mně povídala, že Sára je prej typický jméno pro psa emoticon
30. apr 2009 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jachin
Registrovala sa 30. septembra 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 3988 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
jachin
Registrovala sa 30. septembra 2006 na mojasvadba.sk. Pridala 3988 príspevkov. Má 2 priateľov.
 Ja som tiež Lenka, ale nikdy mi nikto nepovedal Lenka plienka emoticon nahnevalo ma ked povedali Lena, ale to som bola ešte na ZŠ, takže to neberiem tragicky. emoticon krajšie bolo, ked mi hovorili Lienka emoticon
Viktória je pekné, ale dala ju suseda.
30. apr 2009 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
brumdinka (36 r.)
    Česká republika
 sadacka - tak to sem teda neslyšela že Sára je typický jméno pro psa, mě se líbí; typický jméno pro psa je u mě Filip nebo Bruno a to bych dítěti teda nedala emoticon

jinak já už mám jednoho klučinu doma jménem Jiřík a ráda bych tak za rok začala pracovat na holčičce - kdyby se povedl další kluk tak jméno vybraný nemáme, ale je fakt že je důležité aby se to především hodilo k příjmení - i ta Viktorie by se třeba k mýmu příjmení nehodila ale k příjmení nastávajícího bude perfektní; další kluk mě napadá Ondřej nebo Petr (to se hodí víc k příjmení) a bylo by to i hezký Jiřík a Petřík emoticon ale zas já bych radši holčičku nebo se z těch chlapů zbláznim emoticon emoticon emoticon emoticon
30. apr 2009 o 13:05  •  Svadba bola v septembri 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš