Štátnice tesne pred svadbou. Pomoc!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte! Pozdravujem všetky nevestičky, ktoré sa ako ja :-), nemôžu teraz venovať myšlienkam o svadbe! Prečo? štátnice sú už za dverami, hlava prázdna a nervozita každým dňom stúpa :-S
Odpovedať
díky holky :-) naše ekonomie se skládá z mikroekonomie, makro, a světovky....takže nic moc...pro mě je zase nejhorší ta světovka :-|
Odpovedať
Profilova fotka
luci: no, ono si asi clovek moc nevybere.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
decka, jdu 21/06 hned v 8 rano... mam posledni tyden ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj děvčata, tak jsem ING.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tahle diskuze je opravdu kouzelná :-D
Odpovedať
Profilova fotka
kouzelna je, ja jsem to v cervnu taky dala ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to gratuluji REYS
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
S bibliografickými odkazmi do textu diplomovky (tu zvlášť uvádza bibliografický odkaz pre citáciu a zvlášť pre parafrázu) aj do zoznamu použitej literatúry môže pomôcť stránka http://citovanie.zzl.org/ Veľa šťastia!
Odpovedať
ahoj, chci vás poprosit o radu...v bakalářce chci odkazovat (parafrázovat) na zákon, jak mám napsat odkaz za textem a jak potom v seznamu zdrojů? předem dík ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@veru85 , naprosto správně a jednoznačně se cituje podle normy ISO 690 ;-) . Podívej se třeba tady... http://www.evskp.cz/SD/4c.pdf. Nejdeš tam příklady a rozdělení citací dle druhů dokumentů. Jinak generátor citací, který trochu ulehčí práci, je na citace.com :-) . Já mám teď podanou příhlášku k rigorózním zkouškám na jaro, takže zase po večerech píšu a píšu 8-) . Snad to nějak stihnu, máme jet na hory a samozřejmě to vychází na dobu, kdy končí termín odevzdání rigorózní práce =-) . Tak budu muset hódně máknout.
Odpovedať
Ahojky,přidám se k vám. Už za necelý měsíc mě čekají státnice. Vůůůůbec se mi už do toho nechce koukat.
Odpovedať
Profilova fotka
Místo psaní diplomky a učení taky nakukuju sem, i když svatba bude až za dlouho ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak já už mám rígo vpodstatě hotové, včera jsem byla na poslední konzultaci :-) . Teď mne ovšem čeká to nejpříšernější... formální stránka práce :-p . Asi z toho zešílim, furt dokola formátuju odstavce, přidělávám hyperlinky, přečíslovávám obrázky a bojim se, jestli jsem si omylem nesmála nějakej odstavec :-N . @loli88 @jipe Holky, co a kde studujete? ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@berynka Ahojky,já studuji Právnickou fakultu Univerzity Karlovy....jsem teda sice teprve ve druháku,takže prostě "obyčejný státnice" ,ale nic moc takhle před svatbou. Nakonec to asi absolvuju až v červenci,protože jsem chytila od přítele totálně zničující virozu :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@berynka Právnická fakulta MU v Brně
Odpovedať
Profilova fotka
@loli88 @jipe , tyyy jo, tak to musíte být fakt dobrý =-) ;-) ! A to máte státnice z jednotlivých předmětů jakou součást zkoušek? U nás je to totiž tak, že máme během studia "jen" zápočty a zkoušky a státnice jsou na závěr studia :-) . Já se učila akorát před rokem a 1. února bude zrovna výročí :-D . Uteklo to jako voda... celej ten rok. Já plánovala svatbu, když jsem nastoupila do 1. na navazující mgr. studium. Zjistila jsem totiž, že jsem těhotná a nemohla jsem tedy moc otálet :-D . Ale všechno se to nějak zvládlo, i když studium jsem si dost rozložila a prd se stalo ;-) . A teď na to všechno ráda vzpomínám x-) .
Odpovedať
@berynka JJ,máme státnice během studia...Třeba já mám teĎ 4 . Teda měla bych mít...uvidím jestli se do tý doby uzdravím. Nedokážu si představit,že by všechny státnice byly na konci studia,to by asi nešlo zvládnout....
Odpovedať
Profilova fotka
@berynka My máme taky jen zápočty a zkoušky. Dřív fungovalo cosi, co bylo názýváno bloková zkouška A, B,C, ale postupně se to zrušilo, takže mě postihla jen na konci prváku ta áčková souhrnná zkouška ze tří předmětů. Jinak klasickou státní závěrečnou zkoušku (státnice) ze 4 předmětů máme taky na konci studia. Doufám, že to zmáknu teď v létě, aby byl klid, ale hledání práce pak asi taky nebude žádný med. Je nás moc.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, tak jak jde učení? ;-) Přísahám, že jsem dneska seděla deset hodin u počítače a upravovala, dopisovala a dodělávala, takže celé rígo je hotové!!! :-D Povedlo se mi dokonce převedení z Wordu do PDF 8-) :-D . V týdnu to budu snad nějak tisknout a nechám svázat. Ke státnicím máme okruhy, tak to budu muset dát dohromady a začít do toho aspoň koukat :-p .
Odpovedať
Profilova fotka
@berynka Zkoušky hotové, tak se vrhám na psaní. Gratuluju, že máš dopsáno, nečetla jsem celou diskusi, tak nevím, jestli jsi někde zmiňovala jakého oboru se tvoje práce týká.. učení na státnice zatím u mě v nedohlednu, taky máme okruhy
Odpovedať
Profilova fotka
@jipe, já dělám rígo tam, kde jsem studovala... v Praze na Filozofické fakultě, mám obor Informační studia a knihovnictví ;-). Opět jsem řešila problém, kde si nechat práci vytisknout. Nechtělo se mi dávat 5-25Ká za barevnou stránku. Při těch 2x 140 by se to docela prodražilo 8-( . Naštěstí mi pomohla kamarádka. I si "kvůli mně" koupili novou tiskárnu :-D . A pak že je studium zadarmo :-p .
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Holky, kdo z Vas jde cervnu ke statnicim a je z toho ve stresu uz ted, priznejte se :-D . Jak zvladate stres a uceni, pripadne i praci. Ja se priznam ze nezvladam poradne ani jedno :-) .
Odpovedať
Profilova fotka
Já jdu 7.6. a státnice opakuju (v lednu jsme měli "parádní" úspěšnost 3/17) a vzhledem k tomu, že už pracuju a do toho dojíždím denně 1,5 hod. do práce a to samé z práce a v autobuse se učit nemůžu, páč mi je zle, tak bych to charakterizovala asi tak, že jsem totálně v prd..li :)
Odpovedať
taky se hlasim k pracujicim, ale vezmu si 14 dni volna pred statnicema. Jediny problem zatim je, ze porad neznam termin. Vim jenom, ze budou prvnich 14 dni v cervnu, u nas si s tim evidentne starosti nedelaji. @zmrz_lina to dojizdeni je hrozny, me se zlepsilo az kdyz jsme koupili auto. To jsem 70 minut zkratilo na 30 :-) . Problem s ucenim v autobusu mam uplne stejny, moc se mi ulevilo, kdyz jsem vedela, ze uz jim nemusim dojizdet.
Odpovedať
Profilova fotka
No tak já si beru 4 dny, víc vzhledem k sezóně nedostanu... :( @amet - my auto máme, ale takhle dojíždím do práce i zpět za 35 Kč bus/cesta (+studentská lítačka v Praze). Autem bych cestu tam/zpět dala za 200 a ještě nemám kde parkovat :(
Odpovedať
@zmrz_lina ja jsem tuhle pocitala koli by to vyslo me. Na studenskou litacku nemam narok, takze me cesta domu i nazpet vyjde kolem stovky. autem projedu uplne stejne. Ten bus jezdi pres vsechno mozny prdele, takze se to casove hodne protahne.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak já nepracuju (brigádu nepočítám), ale už nemám ani týden času a naučené informace nějak vytěsňují ty dříve naučené a v hlavě nesourodě víří... nervy obaluju čokoládou a snažím se každý den dát malou vycházku, abych se protáhla a okysličila mozek, jinak jedu na kafe..
Odpovedať
Profilova fotka
Já se přidávám ke státnicujícím, pracujícím a k opakující @zmrz_lina, při mém prvním pokusu jsme měli úspěšnost 0/10, podruhé jdu teď 1. června a jeden ze čtyř předmětů jsem ještě neviděla. Takže jsem úplně v háji. Volno z práce si beru jenom tři dny před státnicí.
Odpovedať
Profilova fotka
@assol - nechci, aby to vyznělo nějak blbě, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama :) Hodně štěstí!
Odpovedať
Profilova fotka
Jo, jen jestli Vás to uklidní, tak moje státnice jsou ze 7 předmětů a celkem skoro 6000 stran literatury. U státnic v lednu 2010 se dokonce ptali na věc z poznámky pod čarou... :(
Odpovedať
my statnicujeme ze tri okruhu a kazdy okruh se sklada ze ctyr predmetu a dokonce i par otazek u kterych nikdo moc nevi co na ne odpovedet. Uspesnost zavisi na tom, kdo je v komisi. Hodne profesoru zastava nazor , ze vyhazovat se ma behem semestru a statnic moc nedusi. To je mozna asi duvod proc se nas ke statnicim z nejakych 140 jde asi 20. Zbytek se nekam vytratil, ani nevim kam. Na bakalari byla jeste mensi ucast u statnic, ale tehdy dali vsichni. Holky, jak je mozne, ze mate tak malou uspesnost. To neni uplne v poradku. Co studujete za obory?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?