Ročník 1987. Pridajte sa!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
...tak ak sa tu takéto nevesty nájdu tak šup sem písať :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som na tom bola podobne - farba mi uplne znicila vlasy. A aj s tym strihom je to tak. Tiez, keby som mala kadernicku doma vzdy, ked som si umyla vlasy, aby mi ich aj potom ucesala. Ja som presla na ofinu a radikalnu postupku - hore boli vlasy asi tak 5cm a najdlhsia dlzka bola asi 30cm... Ale bolo to pekne...
Odpovedať
tak kaderníčku doma by som potrebovala aj ja, bo keď si usuším ofinu stojí všeliako len nie ako by mala. :-| veď stačí si pozrieť fotku zo svadby a porovnať ju s neakou obyčajnou.
Odpovedať
na ofinu mam doma žehličku na vlasy, ale používať ju nemožem stale, lebo vlasy sa dosť ničia :-( to iba ked niekam idem, napr.nejaka oslava alebo navšteva, ked chcem vyzerať ako človek, ale inak sa ofinu snažim vyrovnať pri fukani...ale žial, nepomaha to tak, akoby som si to predstavovala Erika, ja ekologiu študujem, ale žeby som chcela žiť nejako extremne ekologicky, neda sa povedať. separovať odpad, to ano. ale žeby som sa kvoli ekologickemu životu dala na "zelenu" stravu, tak to nie. len ide o to, čo si predstavuješ pod pojmom "ekologicky" život...
Odpovedať
ja si ofinu len fúkam, pekne sa vyrovná ale po chvíli sa mi začne krútiť. takže potom už kašlem na to. :-p no predstavujem si to tak, že budem separovať odpad, nakupovať čo najmenej chemicky upravené jedlá, chcela by som mať ekologické auto, ekologické čistiace prostriedky.
Odpovedať
http://www.diva.sk/moda-a-krasa/moda/...
Odpovedať
diva je dobra stranka, často ju čitam ... pojem ekologia je dosť široký, tak preto som sa pytala, že ako si to predstavuješ. lebo niektorým, ked spomeniem slovo "ekologia", tak si pod tymto pojmom predstavia hned Greenpeace a ludi, ktorí sa vešaju na mosty a viažu o stromy, aby ich nevyrúbali. predavaju aj biopotraviny, ale tie su aj drahšie.
Odpovedať
tak greenpeace je sem tam ako sekta fanatikov. ako viem, že sa snažia zachraňovať zvieratá, ale niekedy mi to príde ako extrém.
Odpovedať
to su fanatici, škoda reči o nich :-p
Odpovedať
Ahojte kocky. Tak ja som uz doma z Prahy.. Ani v zoo sme neboli, ani v muzeu, lebo do nas jeden blbec nabural.. Drahy bol v aute sam, isiel prave zo skusok, a prisiel, ze donho jeden debil vrazil.. Rozbite zrkadlo, plechy vykrivene, ale jeden zlaty chalan nam s tym pomohol.Tak sme teda stastne dosli domov. A mamina sa aj tak rozhodla. Ideme kupit nove auto, lebo na tom Peugeote uz vsetko odchadza... A teda keby v Prahe nebol Orloj a super mexicka restika, tak nemam na co spominat. To mesto sa mi nepaci... Som stastna, ze byvam, tam kde byvam :-) Uz by som si asi v takom velkom meste nezvykla... By ma to ubijalo. Co sa tyka vlasov, tak som uz 2 mesiace objednana ku kadernicke. Velmi sa tesim. Dam sa len podstrihnut - chcem si nechat dost dlhe vlasy - a rozmyslam ci si nedam do rovna ofinu. Doteraz som ju mala zostrihanu na ciky caky do sikma. Vyzeralo to dobre.. No este sama neviem ako sa rozhodnem. Co poviete vy? Ja si vlasy farbim zasadne samponom. Nikdy som nemala na vlasoch farbu, lebo ta prenika do vnutra vlasu, vysusuje ho a potom nici. Sampon len vlas zaobali.. Som s tym velmi spokojna a vlasy si farbim asi tak kazde 3 mesiace. Nikdy som ich teda nemala vysusene a znicene. Stale su leskle a krasne. Na to si rozhodne potrpim... :-p
Odpovedať
Hmm a co sa tyka ekologickeho zivota, tak sama neviem. Rozmyslam nad ekologickym autom, ale ake to vlastne je? Na aky pohon to ide? Lebo urcite nechcem biopalivo, ktore sa vyraba z obilnin a neviem coho este. Ked si pomyslim kolko ludi by sa za to najedlo a zachranilo si zivot a tu vo vyspelom svete to dame radsej na blbe palivo.. Je mi zle. Plytvanie potravin... Inak to teraz je taky velky boom s tymi biopotravinami .... a vsetkym bio vobec.
Odpovedať
ahoj Adi, ja som bola na nakupe s Tescu...samý Cigán ]-( smradu všade okolo...a ten krik...no hroza. tiež premyslam nad tym, že s farbami nadobro končim a postači šampon. zo začiatku som ho použivala aj ja, ale potom som prešla na farby.
Odpovedať
Profilova fotka
hej caute, uz mam nove vlasy :-D teda podstrihnute par centi a ofinu do rovna, lebo som mala sikmu doteraz, tak nech je zmena :-D spravim daku fotku.... Vlasy si farbim od siedmej triedy zakladky :-D a nikdy som nemala ani mastne, ani suche, staram sa len tak normalne, ale na tie farby som bola vysadena. teraz su sice len hnede, ale to ma prejde :-D Adi, to ma mrzi s tym autom :-( ale Praha je krasna, treba len vidiet tie spravne miesta a idealne mimo sezony. ja som tam kazdy rok par krat, mam tam aj rodinu a tak... moja mama Prahu miluje, takze ju poznam trosku z inej strany :-) ja zas nemam moc rada Vieden, take o nicom mesto je to, nic tam nie je :-) Ekologicke auta jazdia na slnecny pohon (maju kolektory na streche) alebo na elektriku. V dnesnej dobe idealny variant je kombinacia diesel-elektrika, cize hybrid, auto startuje baterkou, dobija sa ked brzdis, na naftu ide len ked ides velmi rychlo alebo proste obcas... je len trosku drahsie ako diesel, takze ak jazdis prevazne kratke trate, mesto, nakupy, tak sa oplati. Na dlhe trate nie. Elektricky pohon sa oplati iba ak mas napr doma solarne kolektory, vdaka ktorym mas elektriku zadarmo a nabijas si auto normalne doma. Su velmi drahe. A inak je ekologicky bicykel a co ja najviac vyuzivam, nohy :-D A ja mam rada bio-eko, budem ekomatka, latkove plienky, zdrave jedlo, prat v mydlovom slize a podobne. na to si potrpim. a varime velmi zdravo, mame radi bio, vajicka od sliepok z volneho chovu, zeleninu od miestnych pestovatelov atd atd. ale nic sa nema (a neda) prehanat.... takze len s mierou, ja mam rada aj McD 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Bea, no ale už ked chceme byť moc eko, tak by sme amli prihliadať aj na to, ako sa zelenina pestuje a čo všetko, ake možne pripravky a chemikalie sa používaju pri jej pestovani...
Odpovedať
No ja som za latkove plienky, za zdravu zeleninku a ovocie od zahradkarov v okoli a tiez domace vajicka - nedaju sa porovnat s tym, co predavaju v obchode... A co sa tyka prania, tak na to mam pracku a to nebudem menit.. :-D Hmm Bea, alebo si to myslela tak, ze budes pouzivat ekologicke prostriedky? na umyvanie a tak?
Odpovedať
Profilova fotka
Adi, ano, pracie a cistiace prostriedky, aj kozmetiku ked sa da... Miska, zeleninu len od starych babiciek, ktore predavaju na trhu, ktore urcite neinvestuju do chemickych hnojiv a tak :-p aj ked fakt je, ze na to prsia kysle dazde, takze je to skoro jedno :-D No idem ja dnes vecer, ocovi som pripravovala jednu sponzoringovu ponuku, posielala zivotopis jednemu velmi dolezitemu sefovi promo agentury a chystala web :-D akcny vecer, hehe.
Odpovedať
Bea, potom hod fotky :-) Ja pojdem asi k tej kadernicke uz asi zajtra alebo v piatok. Este sa uvidi...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Adi, to mi je luto s tym autom... Ale ber to pozitivne, aspon budete mat nove auto... ;-) Bea, aj ja som zvedava na tvoj novy uces, tak sa s tou foto poponahlaj... Myslim si, ze u nas na Slovensku je to s biopotravinami trosku problem. Aj ked je velky boom, obchody na to nie velmi reaguju. Stale je malo takych potravin a hlavne nedostatocne zasobovanie. Minule sa nam stalo, ze ked sme kupovali biomuku, tak bola dva mesiace po zaruke a celkovo vsetkych biovyrobkov tam bolo malo... A prave taketo veci odradzaju ludi. No co uz. :-|
Odpovedať
ahojte baby, no ja by som sa práčky asi nevzdala. s tými látkovími plienkami to myslíte tie, ktoré používali naše mami? s tým je dosť veľa práce. zas kým budem na materskej tak bude na to času dosť nie?! ja používam prírodnú kozmetiku, ale zatiaľ nemajú rad dekoratívnej kozmetiky čo je škoda. výrobky sú to skvelé mám ich otestované, aj fungujú. tie ekologické autá, to ešte chvíľu potrvá kým niečo poriadne vymyslia. :-| aj keď renault a volks wagwen už rozbehli reklamnú kampaň na svoje autá šetrné k prírode.
Odpovedať
Profilova fotka
eri, teraz uz nie su len take plienky (stvorce) ale aj tvarovane, vyzeraju ako papierove, len sa peru.... su uzasne, makkucke, vonave (teda po vyprati, nie po pouziti :-D ) a nedrazdia pokozku. na vyrobu jednej papierovej plienky sa pouzije hrncek ropy.... latkove si usijem aj sama doma, ked budem na MD... a prat predsa perie pracka, tak co :-D ja som rozhodnuta naisto pre tie plienky :-) hej viete co?? dnes som sa dozvedela, ze vramci preventivnej prehliadky u gyn je aj UTZ nanovo:-D tak som dnes bola na ultrazvuku, to bolo uplne super, skoda ze nie som tehotna, videla by som babatko :-D x-) no zazitok x-) idem pozriet tie fotky, mam ofinu, kupila som dnes bielu koselu Tomovi a mne take dake saty ci co to je, lebo ideme v sobotu na svadbu...dokopy 500, no nekup to :-D
Odpovedať
Bea a keď si niekde s bábatkom vonku čo s použitou plienkou??? :-D strčíš ju do tašky a budeš s ňou behať po meste napr. ??? to bude teda vôňa. :-D :-D :-D ináč vyrába ich neaká spoločnosť? myslím tie tvarované látkové plienky. bo viem, že raz o tom bola niekde reportáž tuším v teleráne na markíze alebo tak. ja som bola tiež na UTZ už asi 3krát vrámci preventívky. veď to je už dávno zavedené, či nie? Bea daj aj šatky do albumu, nech ich omrkneme. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.latkovky.cz/index.php/cPat... http://www.latkovani.cz/index.php?id=10 http://www.plienka.sk/ plienku vonku supnes do igelitu alebo zatvaracieho sacku, ved to nie je problem;-) a mysli aj na babatko, ved papierove plienky, to je sama chemia, co to spravi...mne ani kazde vlozky nie su prijemne, tie sustakove.... saty vidno v zrkadle, vlastne to ani nie su saty :-p asi je to len dlha kosela bez rukavov ale da sa. ja som bola pred rokom na preventivke, ale nerobili mi UTZ... neviem preco :-) nevadilo mi to vtedy, taka som bola vyhukana :-D
Odpovedať
jéééj to je svetové :-) a aké sú rozkošné. dokonca farebné! no krása! do takého budem baliť svoje bábo. x-) no ja umrem z toho. normálne som vo vytržení aké je to chutnučké. ale tieto treba meniť častiejšie nie? ako keď sa dieťa pár krát pociká, ale tak isto ako pampersky & co. ? Bea to máš potom takú polodlhú blúzku skôr. to asi k nohaviciam, že? prečo vyhúkaná? ja som bola len prvý krát keď som bola u ženského. srdce mi bilo o život. potom som zistila aký je to pohodový chlapík. tak ale menšiu trému mávam pri ňom aj teraz, predsa je to cudzí chlap v intimnom priestore. :-N
Odpovedať
Profilova fotka
tak idem oboznamovat okolie s latkovymi plienkami x-) menis ked su mokre, existuju separacne vlozky, skoro ako pevny toaletak, to vlozis a hovienko potom len vyberies a peries len pocikane;-) ziadne vyvaranie v hrnci ako nase mamy.... staci oprat, vysusit, hotovo. pocikane podla savosti menis, su take co vydrzia aj celu noc, takze viac pocikani, ale aj pampersky predsa vymenis, ked su mokre....aj tieto. to je nejaka bluza, pre mna su to saty, dam si k tomu kratase (kratsie ako ta bluza:-p) a bude to ok. vyhukana, prvy raz u gyn, sediet tam s roztiahnutymi nohami, no ehm. ale je to sympaticka teta, jej muz robi ten UTZ, to je sukromna ordinacia. a ten doktor rodil moju mamu, teda mna :-D musim mu to povedat....
Odpovedať
Ahojte :-) No presne take latkovky budem pouzivat aj ja :-) Bea tie vlasy mas perfektne, pristanu ti :-) Co sa tyka ultrazvuku, tak mne ho robi doktorka vzdy, ked je nejaky problem a samozrejme na kazdej preventivnej.. Takze je to ok :-)
Odpovedať
fúha tak to som zvedavá ako to bude fungovať. síce ja kým budem mať bábo tak to bude bežná vec, že sa používajú znova látkové plienky a bude mi mať kto poradiť. ;-) máš ešte neaké takéto dobré tipy pre mňa? si aspoň pozbieram info. ;-) si budú potom myslieť, že pod tým nemáš nič. :-D tak prvý krát to nebolo nič príjemné, ani teraz nie, ale už aspoň z toho nemám také lepy ako pred tým. som neraz počula, že ženy sú nepríjemné gynekologičky lebo vraj ak to nebolí ich prečo teba (samozrejme, že to závisí od človeka, bo aj blbý ludia sa nájdu a to všade). a z chlapov ako gynekológov som mala strach. a zdalo sa mi všeobecne divné prečo by som mala ukazovať ... cudzej osobe. :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Adi, diky, je to prijemna zmena.... ja som zblaznena do tych plienociek x-) moja srdcova http://www.baby-cafe.cz/modules.php?n... musime sa starat o nasu Zem, inak ani deti nemusime mat, ved nebudu mat kde zit.... a ta gyn, prvy raz, ja som isla az kvoli HAK, som sa nevedela donutit, ta predsatava ze sa vo mne rype cudzi clovek, boze. a vzdy zena, to bolo jasne. a dnes som bola u toho doktora, a prezila som... bol mily. ale aj dokina je super, symposka, su obaja stari, tak aj preto je mi to take lepsie....:-)
Odpovedať
tie plienky sú fantastické sa mi to veľmi zapáčilo. :-) Bea máš pravdu ak všetko poničíme a spravíme tu chemickú spúšť tak načo deti. ja som tiež išla ku gyn kvôli HAK. ináč by som tam možno ani nepáchla. :-N aj keď viem, že je to potrebné. som vôbec nemala info, že kedy tam treba začať chodiť a tak. ja mám gyn chlapa okolo 35 či 40 ani neviem. ale je to fajnchlapík. on mi zvykne aj robiť ultrazvuk. nikdy neviem, že to tam na tej obrazovke vidí. je to taká machuľa. :-p
Odpovedať
Profilova fotka
Eri, este si popozeraj satky na nosenie deti a budes ekomatka:-D my sme dostali v deviatej triede na zakladke taky listok, ze mame navstivit gynekologa... som sa zasmiala, mala som 14, hehe. ale som si povedala, ze kym bude vsetko ok, tak nie je dovod. staci ked pojdem v 20tich. aj som mala 20.... ale sla som kvoli Tomovi a HAK, inak neviem co by ma donutilo, nastastie som nemala problemy (klop klop) a ja viem uz ako ma ten UTZ vyzerat, tak som videla....taaaaaak velmi som tam chcela vidiet babatko. no nic, sak viem, ze je to nerealne, ale ta tuzba bola veeeeeeelka. a nic, prazdno :-(
Odpovedať
veď budem postupne hľadať neaké stránky, minule som našla oblečko z biobavlny, ale nič moc. :-| bavlna má tú nevýhodu, že je veľmi krčivá, takže je nereálne aby sme mali všetko oblečenie z bio bavlny. a okrem toho ani to neboli neaké pekné kusy oblečka. :-N my sme nič také nedostali, ja chodím ku gyn od 16tich každý rok pekne na preventívku a hotovo. raz som musela ísť kvôli zápalu, ale ináč v pohode. všetko ok so mnou. :-) Bea veď časom bude bábo neboj. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ved to, ze casom... a ja chcem teraaaaaaz ;-( biobavlna nie je dako krciva, ci hej? my mame tasky z nej, a dake tricko. podla mna to netreba prehanat, treba najst kompromisy... ja kupujem napr fair trade veci, ked sa da, ale skocim aj do McD aj si kupim tricko z viskozy. a dokonca aj z Ciny :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?