Ročník 1987. Pridajte sa!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
...tak ak sa tu takéto nevesty nájdu tak šup sem písať :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Eri, lenze sa sa obavam, ze moc nasetrne mat nebudeme..... teda zarabat snad uz na druhom stupni budeme, ale prachy za treti rocnik splachne rekonstrukcia bytu nateraz, za stvrty rocnik to budu prachy na svadbu, ostava piaty a ktovie, kolko budeme zarabat.... ale je to vlastne jedno, riesit to budeme az po skole. hrozne je, ze mladi ludia to maju fakt pekne tazke, a ked sme dvaja studenti, ani nehovorim...u vas vacsinou aspon jeden z partnerov pracuje, ale nam kto da uver, to fakt netusim.... pojdeme niekde pod most a kupime velku kartonovu skatulu :-D ak nasetrime viac, tak mozno aj stan :-D Eri, super, ze ten kurz prvej pomoci je taky bezstarosti;-) ved tak by to malo byt, ked si si zaplatila :-p
Odpovedať
beriem to, že aspoň som prispela na dobrú vec. červenému krížu sa vždy zíde pomoc. ja som rada, že to mám za sebou a niečo som sa naučila. a oni sú radi, že majú aspoň malé peniaze z toho. Bea Vili síce zarába, ale celú jeho výplatu minieme za jeden mesiac a ani neviem kam tie peniaye miynú. kopa odíde na cigarety a lístky za vlak, autobus. teraz odišlo veľa prachov na svadbu a veci okolo toho. ušetríme z toho len 500 čo šetríme na zaistených fondoch TB, a 2500 čo si Vili šetrí na druhý pilier do DDS-ky.
Odpovedať
Profilova fotka
Bea, ja ta chcem len upozornit, ze ak chcete ist pod most Apolo, tak pravy pilier je uz moj. Uz si zhanam aj krabicu (ked som uz ten ontrak nedostala...) :-D Pozri, dvojizbovy byt je v pohode, da sa krasne zariadit. Ako vysokoskolaci asi nebudete zarabat po skole minimalnu mzdu. A aj keby ste mali hned po svadbe babatko, nepotrebuje hned nejaku velku izbu a urcite ho budete mat pri sebe. A kym trosku vyrastie, zarobite si (mozno zoberiete aj uver) a kupite si druhy, uz trojizbovy byt, alebo nejaky domcek. A ten mensi mozete dat do prenajmu, alebo ho vyhodne predat a este aj na tom ziskate. A ak vas bavi zariadovanie si hniezdocka, tak si to aspon zopakujete este raz... Ja si myslim, ze dnes nie je velky problem s byvanim... S pomocou sa vsetko da. ;-) Eri, aj mna tesi, ze som mala vcera dobry umysel pomoct cervenemu krizu, ale zial nedalo sa. Maminka ma prehovorila darovat krv a aj ma tam dotiahla. Aj lekarky ma ukludnovali (mam panicky stach z ihiel). Ale pri vysetreni mi povedali, ze nie som vhodny darca, lebo mam v krvi malo zeleza. Mam jest viac zeleniny, ovocia, tmaveho masa a cviklu a ze nabuduce by to malo byt ok. Ale kto ma tam zasa dokope?! :-D
Odpovedať
:-D :-D :-D no pekne. ja mám tiež ten problém, že sama tam ísť nechcem. som síce v poriadku, ale nikdy nevieš ako na teba zapôsobí odber krvi aj keď je to len 3deci.
Odpovedať
Profilova fotka
Mne povedala, ze to moze byt len na nieco reakcia, ze mozem byt unavena, alebo hladna, alebo nieco ine. Lebo vsekto ostatne som mala v norme. Beru az 4deci, ale je to len chvila, u nas v ZA, tam mame znamu, tak som sedela vedla maminky, ked jej brali krv a uplne v pohode - sice neviem ako by mi bolo, keby som tam sedela ja, ale takto to bolo ok. :-)
Odpovedať
ak ideš darovať prvý krát môžu ti zobrať len 3deci, potom už berú 4. ja by som mala ísť niekedy darovať. mám 0 rh+ ak sa nemýlim moja krv je univerzálna.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mam tiez 0, ale neviem, ci + alebo -, lebo to zistuju az priamo pri tom odbere, ktory som ja nemala...
Odpovedať
Jooj Bea, aj ja by som sa najradsej kdesi vytratila. Do nejakej drevenice ku lesu a budem past kravy. A svaty pokoj :-D No a u nas nerobim ani ja, a ani drahy :-) Ale snad od noveho roka zacne... Baby, ja mam 0+ :-) A este som v zivote nebola dat darovat krv, lebo ked som bola mala, tak som pri tom odpadla. Dakujem, uz viac nechcem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
caute, uz som doma :-p Gabika, dakujem za povzbudivy prispevok, pomohlo;-) som nad tym tak rozmyslala, asi to bude pravda. a vsetko to bude za "nase" peniaze, nezoberiem ani korunu od nasich :-D to bude trest pre nich :-D kocky, ja neviem, ci by som isla darovat krv...som dlho nemohla, brala som take lieky, ze vtedy sa nesmie, a teraz zas neviem...keby niekto konkretny potreboval, tak ano, ale ja mam B+ a toho je furt dost. ako moja babka hovorila, taka ciganska krv :-D akoze historka ako svina - babka bola v nemocnici a dali jej transfuziu a ona skoro plakala, ze jej dali cigansku krv...a my sme sa jej pytali, ci dovtedy B nemala :-D ta bola hotova :-D
Odpovedať
Bea babka mé zmysel pre humor. keď sa berú lieky tak sa nemôže daroveť krv.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babule tak uz mame foto od fotografa, som uuuuplne nadsena x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Monika, kraaaaaasne fotky!!!! na tychto naozaj vidno, aka si bola kraaasna nevesta! :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
dobre ranko zienky ako sa mame? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
jeeeej pipi ahooj takze svadbicku ste prezili a mate kraaaasne fotky-dobre vlasky si mala aj saty su nadherne!!kde si ix skusala??a kto vas fotil mozes mi este prosim napisat ako je to s postavou ako mam ja ci sa daju saty skusat tiez take pekne alebo len take obycajne-som sice vysoka 175cm ale prsia mam 5-ky |-| :-x a trosku este brusko od porodu teda iba bocnice :-D :-D :-D ale pracuje sa na tom :-D :-D a kolko pred svadbou si si bola skusat saty
Odpovedať
Profilova fotka
ajoj moja no ja som mala prolem zohnat saty lebo som zasa strasne chuda a musela som ich mat uplne stiahnute.... ale maju rozne velkosti. skusat som bola skoro vsade a najlepsi pristup a krasne saty+celkom normalna cena je v el www.salonel.sk saty som bola skusat tusim 4-5mesiacov pred x-)
Odpovedať
ahojte, Monika krásne fotky. Malá je veľmi krásnučká. Neviem či si to tu už písala, ale ako ste sa zoznámili s manželom? Hedunecka určite nájdeš neaké krásne šaty. napr. ja som chcela tiež jedny zo San Patricks a spol. lenže na mňa by boli dobré len 34 a to nosím konfečnú veľkosť 36, 38. no a tá najmenšia veľkosť buď ju nemali vôbec alebo boli obsadené. takže o tom toľko.
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem vam za povzbudenie ste fakt mile...no snazim sa na to nemysliet...ved su tomu uz 2 mesiace,takze je to celkom zvladnutelne...a bude to aj tak lepsie...lebo byvat so svokrovcami je nic moc
Odpovedať
Profilova fotka
baby dakujem no dufam ze najdem tie prave mne sa hrozne pacia od valentina ale zevraj tam maju hrozny pristup tak uvidim ja nosim normalne cislo 40 ale chcela by som zhodit na 38 a ako to je zo satami oni mi ix potom upravia aby mi sedeli??lebo nechcem ze pojdem si skusat saty a za 3mesiace mi budu uz velke
Odpovedať
a vcera bol nejaky darovaci den? prepacte ze sa tak blbo pytam, ale v telke som nic nepostrehla a cely den som zavreta v praci :-N ja by som tiez chcela darovat krv, ale nemam na to vahu a mala som nejake choroby pri ktorych sa urcity cas nemoze... zatial som len dostavala, nie krv ale krvnu plazmu (22,5 litra :-N ) bea k tym bytom... tuto na zapade su strasne predrazene, az nadhodnotene by som povedala... kup si tu byt a v LM si postavis dom. my sme tu v dvojizbaku, ale uplne to staci... kym nemame deti a sme tam len dvaja, tak by tretia izba bola zbytocna a nevyuzita.
Odpovedať
Profilova fotka
a pipi mate krasne fotky a srdecne blahozelam
Odpovedať
ak budeš mať korzetové šaty, tam nie je problém s úpravou. to si upravíš šnurovaním, ak sú na zips tak ti ich môžu niekde zúžiť, ale to záleží aj od salónu ako to majú riešené. z dĺžky sa moc nezvykne skracovať. pepitta je mi to ľúto, na takéto veci treba len čas. no máš pravdu v tom, že mať dieťa bývať so svokrovcami nie je veľmi dobré. Katka nebol, darovať krv môžeš ísť hocikedy. oni ti tam spravia vyšetrenie či nie si chorá, či si brala lieky a tak. potom ti povedia či môžeš alebo nemôžeš ísť darovať. len sme sa o tom začali baviť. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
erica to urcite nie je dobre...pretoze by sa mi do toho miesali...vy byvate sami??
Odpovedať
práveže nie. so svokrovcami, preto viem aké to je. síce nám do vecí nekecajú, ale sem tam sa pritrafia blbé poznámky.
Odpovedať
Profilova fotka
a aky mas s nimi vztah??
Odpovedať
celkom dobrý. zásadne sa s nimi nehádam lebo viem, že drahý si ma zastane. respektíve Vili nenechá aby nám do niečoho kecali. čo sa ich netýka riešime len medzi sebou.
Odpovedať
dik za info eri ;-) to viem ze mozes chodit kedy chces, ale tak ste sa o tom rozpisali ze som myslela ze vcera bol nejaky z tych dni, ked hromadne vyzyvaju ludi na darovanie, take akcie... rozmyslali ste uz s vilim o stahovani do vlastneho? alebo chces pockat kym skoncis skolu? myslis ze by si po tom kurze vedela niekomu pomoct? alebo to bola len taka nutnost ze ucast povinna a nic z toho
Odpovedať
no musíme počkať kým dokončím školu, jeden plat nestačí aby sme udržali samostatnú domácnosť. preto by som popri inžinierskom štúdiu chcela pracovať. (teda ak dokončím Bc. :-D ) chceli by sme ísť do rodinného čo stavajú moji rodičia. oni sa totiž z ba nechcú vysťahovať na dedinu. odtiaľ je to do ba 70km a do kn len 30km. takže by nám to vyhovovalo ak by sme si vedeli kúpiť auto. neviem či by som vedela niekomu pomôcť. asi by som chytila šok. maximálne by som zavolala 112, 155 a neako popletene by som dostala zo seba informácie kde sa nachádzam.
Odpovedať
Profilova fotka
jej prečo riešite krv ?:-D ja by som nešla ani keby čo, lebo by som odpadla ešte predtým než by mi vpichli ihlu :-S a ani netuším akú mám krvnú skupinu... bea za náš pražský byt by sme si mohli doma postaviť super dom...ale ja sa nehodlám vracať na SR takže sa tiesnime v 2+kk... a pozerám po nete niečo vačšie, lebo je pravda že sme len dvaja a pes, ale už nám to je malé..byt je strašne preplnený, skrine mi nestačia na veci, a Peťo by mal mať samostatnú izbu na robotu, lebo niekedy máme doma tri počítače a zaberajú pol obývačky...
Odpovedať
Profilova fotka
servuste, vytesene na vikend? ja idem zajtra na svadbu spoluziakovi zo zakladnej, ideme cela vyprava z triedy :-D aspon bude trochu sranda. som zistila, ze si budem musiet kupit nieco nove na seba, v septembri ma svadbu bratranec a ja mam vsetko elegantne tmave.... to si nechcem dat na svadbu :-D Vladi, lenze my sme chceli hned po skole babo, ale je fakt, ze nejake dva-tri roky budeme aj tak mat male pri sebe.... takze by sme to prezili :-D ved uvidime, ako to bude po skole, este to nejdem riesit. ak bude dobra praca popri Ing, tak zoberieme hypo a bude klud.....
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja chcem ísť na svadbuuuu x-) uži si to aj za nás ;-) my ideme zajtra na pijacku párty, Peťov kolega má narodky...ale moc sa mi nechcem je to až na Letné... 8-( takže opitá sa trepa´t v noci hodinu domov...blee pozri ak budete mať dieťa hneď po škole, ja by som do 2-izbového nešla... ja viem, aj ja som si myslela že to stačí pre dvoch, ale ako vravím nestačí...my máme 43 m štv. a je to na nervy... :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?