Ročník 1987. Pridajte sa!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
...tak ak sa tu takéto nevesty nájdu tak šup sem písať :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Cafte. Aka ekonomicka diskusia :-P ano ano, zdrazovat sa bude...ale populacia sa znizi, to je iste...musime stihnut mat 3 deti, lebo o chvilu tu uz budu platit zakony ako v Cine, ze jedno decko, aby sme mali vobec co jest...ale to je este daleka buducnost, to uz mozno budeme mat domcek na Marse X-) Netrapme sa takymi vecami este :-D Ono sa to vacsinou aj s tym byvanim nejako samo vyriesi, ked ti na tom zalezi a maknes si... pozhanas, ponahanas, nie ako moj svagor, ze v Euroline maju akciu, tak za poslednych 5 korun kupil projekt a vybavil stavebne povolenie na dom a potom sa rozhodol ist do zahranicia zarabat peniaze...takto mu to cele prepadne a ma to ... toto nie je cesta :-) ked sa budeme dobre ucit, urcite budeme dobre zarabat a potom to pojde vsetko lahsie :-) musi sa nam to usilie predsa vratit na niecom, nie :-D som prebila depku, uz som zase optimista :-D :-D Ada, nechod na Zakyntos, sak tam zomries...si mala najst dovolenku v Alpach alebo vo Svedsku, tam je normalna teplota v lete :-P ale co, ved vy budete aj tak zavreti v klimatizovanej izbe cele dni, nie?? spolu, sami, daleko...a vonku taaaak teplo, ze ani oblecenie neznesies. Ja som tak raz bola, a to bolo len Chorvatsko 8-)
Odpovedať
:-D hej, máš pravdu, ale predtým som aj ja videla len to, že všetko je drahšie, ale nikdy som nevedela prečo. teraz sa snažím zistiť dôvod. nie je to také jednoduché ako to niektorý tvrdia. príde euro a všetko bude drahšie. za tým je vždy niečo viac.
Odpovedať
Profilova fotka
ale tak, ono nebude to take tragicke s tym zdrazovanim, kvoli euru... ono je to skor o tom, co si ty napisala, vsetkeho je menej a menej...no hold, ked chces mat fabriku miesto pola, tak sa ten nedostatok kukurice niekdew odrazit musi :-P a ked bude euro, bude viac investorov, ked bude viac investorov, budu lepsie prac.prilezitosti aj platy, takze sa to bude dat dako prezit...a ako Ada pise, budeme si pestovat svoje, no nie?? :-D aj tak budu v obchodoch len same fuj dusikove veci a modifikovane potraviny..ale tak 10Sk/ks za biovajce nedam :-P ze by som mala na zahrade sliepky?? :-D
Odpovedať
my máme záhradu, pestovanie nie je problém :-p . Bea my vieme ako to bude s tým eurom, ale veľa ľudí nie a robia z toho strašiaka. a tie reči my lezú krkom. hlavne ak s tým začne môj svokor doma. :-x
Odpovedať
tak tak... zboznujem ked daju vecer v telke ze zasa nieco zdrazie a priatel hned zacne frflat ze jasne ze euro... a ja sa mu marne snazim vysvetlit preco to tak je |-| ja sa len tesim, ked nam stanovia kurz, ako budem menit vsetky cenniky v robote :-S
Odpovedať
juj ja si budem myslieť, jéj veď to stojí len 1euro aké je to lacné. :-D tak som behala aj v Taliansku. ja sa už nesnažím nikomu nič vysvetľovať ohľadne eura. aj tak mi neveria a hudú si svoje. to je ako hrach na stenu hádzať. 8-(
Odpovedať
sranda bude v tom, ze ked teraz stratis jednu korunku tak co uz... ked potom jedno euro tak pane boze :-D citala som niekde anketu, kde sa pytali obchodnikov co si predstavuju s prichodom eura. najvyssie percento ich uviedlo ze zvysia ceny tovarov... a potom ze sa ludia boja
Odpovedať
Profilova fotka
Toto prosim moja mama robi...V Rakusku, obcas tam zbehneme nakupit, mame to blizko a proste su tam veci lacnejsie ako tu... a mama nakupuje, toto stoji korunu, to sa oplati, toto stoji len 2 koruny, ake vyhodne...:-D a ja sa len smejem. Z nejakej skoro prvej vyplaty som vymenila 100 € a tak som ich setrila...ale uz som ich minula. Ono clovek si zvykne, ked budu rok dvojite cenovky. Moja 84 rocna babka ma z toho paranoiu, ona ze nebude ani z domu vychadzat, zase dalsia mena, kto sa v tom ma vyznat :-P Jej budeme musiet nakupovat my, aby neumrela od hladu :-D
Odpovedať
ste teraz v skole ci doma?
Odpovedať
Profilova fotka
ja som doma :-) dnes mam super volno, budem sa vyvalovat, umyjem si vlasy a uzijem si den. aspon jeden :-D zajtra sa mozem zase ucit.... :-P ty si v praci?
Odpovedať
ceny sa zvýšia aj preto lebo sa musíme prispôsobiť cenovej hladine ostatných štátov v EÚ. tak sa o babku dobre staraj. ;-) aby nemusela chodiť do obchodu, ale sem tam ju vezmi na prechádzku. :-D
Odpovedať
hej v praci... pisem len odtial, ked som doma tak sa venujem polovicke :-) ja si tak uzivam vikendy a uz by som sa mohla tiez zacat ucit, teda opakovat na prijimacky
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
no, ja mam skuskove, takze sa ucim od polky aprila v kuse, uz som toho mala mrte plne zuby. Tak to kompenzujem dnes :-D Ale budem musiet pokracovat, ak sa nepodarila skuska zo vcera, tak mam este tri, takze dost. No, tak sa budem zase ucit. Ale len priebezne uz, v sobotu ideme do Brna pokukat co nove, a Tomo dojde az v utorok zrejme, tak dovtedy aspon nieco stihnem snad :-P Eri, ja ju bravam von, jasne, ona je dost akcna este, chodi von, po vyletoch a tak, a stara sa o svoju 88 rocnu sestru :-P
Odpovedať
ja som tiež doma. popritom "študujem" financie a menu. zajtra skúška, v piatok "voľno" v sobotu zápočet z angliny, večer koncert, nedeľa "voľno", pondelok skúška z hosp. geografie, potom fakt už voľno a 10. v utorok opravák z fin matiky. pekný program čo poviete. ja som babky nepoznala, ani neviem či je to dobré alebo zlé. podľa mňa by zo mňa chytili infarkt. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja zas dedkov nemam, druha babka zomrela minuly rok. s dedom mam platonicky vztah, vzdy ked potrebujem, sa s nim rozpravam, mam ho niekde v hlave takeho zidealizovaneho... mama hovori, ze sme si prilis podobni, ze by sme si nerozumeli, tvrdohlavi :-P a program mam podobny ako ty, skusku teraz 10teho opravak, potom jednu, co nam STALE nedal termin mantak a uvidime ci mi zajtra povie, ze sa mozem zahlasit na dalsi opravak.... radost toto skuskove...
Odpovedať
jáj no aj nám ešte nedal z informatiky termín na 2zápočty a jednu skúšku. tiež inteligent ten chlap.
Odpovedať
Profilova fotka
tak to je sila, ale to je len na EU mozne podla mna, to by si nikde inde nedovolili....akoze sila. ale ja som na tu skusku uz rezignovala, naucit sa to neda, a on vraj aj tak dava pismenka podla seba, ci si sympaticky alebo nie. a tretiakom dava rovno, lebo su tretiaci. takze si to kludne prenesiem, ked on je idiot. to prezijeme :-/
Odpovedať
ja sa s tým nestresujem, môžem preniesť 12kreditov a tieto predmety sú dvoj troj kreditové. :-p
Odpovedať
kolko ich mate dokopy aj so zapoctami? charlize aky mas odbor? ja som sa v januari zacala ucit tusim 4., 10. bola prva skuska (to bolo este v pohode, aj tie dalsie sa celkom dali...) ale to som cely mesiac fungovala tak, ze o 5tej z prace, prist domov, najest sa, do 9tej spat... potom som sa zobudila a tahala do 1,, 2,... kedy ako... a rano zasa do prace... preto som si povedala ze to mi za to nestoji, jeden rok pockat ma nezabije... kolegovcov v praci mam 28 rocnych a zacinaju... tu sa naucim aspon nieco do praxe a v skole si to potvrdim teoriou ;-) moj dedo ma tusim 76 ale v skutocnosti je to velky "mladik"... do vsetkeho musi sprtat, vsetko opravovat aby sa doma nenudil...
Odpovedať
Profilova fotka
no my sme mali tento rok 6 predmetov v zime a 6 v lete, vsetky 5-6 kreditove, ten co nam nedal termin, je za 7 :-P ale mozeme tusim dokonca 15 a to mne nehrozi prenasat....my mame zo vsetkeho skusky. Slniecko, som Uctovnictvo a hospodarska informatika, taky univerzalny prehlad o vsetkom mam :-) ale na Ing. pojdem asi na iny odbor, toto nema pokracovanie. Aspon nie nejake perspektivne :-P Rozmyslam nad poistovnictvom (u nas sa to vola Aktuarstvo) , poistovni je vela, dokonca aj v LM, keby sme sa tam prestahovali, takze si snad nejaku pracu najdem. Ericca, o kredity ani tak nejde, skor to len potom dalsi rok prezit. Spoluziacka dostala vynimku, preniesla 4 predmety... takze mala 10 skusok, a nechcem sa tvarit, nie je 10 a 10, u nas nie su skusky zvacsa lahke, kazda je aj pisomna aj ustna, to by som si netrufla...
Odpovedať
takých húževnatých ľudí obdivujem. ja mám 4zápočty a 3 skúšky. toľko musím ešte spraviť. a keďže uprednostňujú blavákov, tretiakov a prijímačky tak mi budeme ešte aj v júli chodiť do nz na skúšky a zápočty.
Odpovedať
nam tiez meskali terminy, ked sme to uz mali rozplanovane buchli medzi to nieco ine a bolo... skusky som si tiez mohla preniest do buduceho roka, ale neviem... vobec nelutujem ze si pol roka pockam... problem bude az vtedy ak by ma po prijimackach nevzali :-N inac neviem ci to tak je aj u dennych, ale vacsina z nas mala zo skusok E, D... a tak... aj ked sme mysleli ze super, napisali sme vsetko co trebalo a co sa dalo v tom case stihnut, tak sa pozries na net na vysledky a 85% ludi ma E...
Odpovedať
Profilova fotka
Slniecko, to je normalka, nam v prvaku lepsie znamky ako E ani nedavali, potom sa to trochu zlepsilo... ale ja sa o znamky nebijem. Stvrtok nas bolo 84 na termine, a z toho 20 urobilo na E a ostatni neurobili :-) pohoda. Mna stve chodit do skoly, lebo sa nemozem poriadne venovat nicomu inemu, nasi ma na externe nepustia...mozno druhy stupen, uvidime buduci rok. Ericca, ta kocka nie je huzevnata, ale hrozne blba :-P ani neviem, ci ich vsetky urobila. skor nie. ale im to pripada v pohode, v skole sa ukazu obcas, inak su furt v liehu a po zuroch...co uz, aj taki musia byt.
Odpovedať
ja som myslela na deda, že je húževnatý. tá kočka je fakt blbá. nechcem prenášať, ale ak prenesiem tak čo už.
Odpovedať
Profilova fotka
aha, tak to som zle pochopila :-N ale tak, kazdy musi byt nejaky... ja sa skor divim, ze takych ludi si na skole chcu drzat, ja by som ju hnala kade lahsie... ved to je hanba.... pre skolu. podla mna nie je hanba prenasat, ale tak, nieco...alebo proste z chyby profaka. Ale 4 predmety??? to nie...
Odpovedať
držia si ich, lebo za každého žiaka dostávajú peniaze od štátu.
Odpovedať
Profilova fotka
ale ved oni ako sprosti kazdy rok naberu trilion prvakov, polovicu vyhodia , a potom sa nezmestime do tried :-P uz cakam, kedy budeme mat cvika na chodbe :-D aj to je lahko mozne :-D
Odpovedať
keby to nerobili, ja by som sa nedostala na školu, ale máš pravdu. je blbosť čo robia, znižuje to kvalitu výučby.
Odpovedať
charlize ty by si chcela ist na externe? alebo ty ericca? fakt v praci sa stretavam s tolkymi (teda nie priamo u nas, ale s ludmi ktori k nam chodia) vacsine pomaly taha na 30 a samy externista... nam praveze hovorili ze je nas malo... problem bol skor pri skuskach, ked sme boli spolu s dennymi a nemali sme sa kam vsetci pomestit
Odpovedať
Profilova fotka
no, je fakt, ze nabrali vela ludi, dokonca pobrali aj tych, co nespravili primacky :-) aspon u nas, neviem ako na inych fakultach.... externe Slniecko, rozmyslala som nad tym, kvoli peniazom a kvoli tomu, ze nasi externisti to maju mrte lahsie nez my, ja makam ako fretka cely rok, oni len cez skuskove, obcas na nejaku prednasku zajdu...ale uvidime, stihala som v pohode brigadovat popri skole, takze mozno aj na druhom stupni budem a bude mi to jedno. A kde ty pracujes??
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?