Ročník 1987. Pridajte sa!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
...tak ak sa tu takéto nevesty nájdu tak šup sem písať :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ved ano, viem, ze to prejde rychlo... :-) Ved si este Beu pamatam, ako tu pisala, ze vymysla datum svadby bez muzicka a uz ma aj po svadbe... A miminko by som chcela, ale povedala som si, ze do tridsiatky aspon jedno, ale s tym, ze budeme mat vlastne byvanie a budeme mat o seba a babo postarane. Vsak, aj baby pisu, ze je to teraz tazke a uz chapem, ze miminko je draha vec... :-| A asi kazdy chce pre dietatko vsetko, aby sa malo dobre. A dakujem, pokusime sa ich uzit naplno. Bundu beriem lyziarsku, lebo som uz dostala avizo, ze ak bude sneh, tak bude obetou gulovacky... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
chápem, ja tiež chcem mimčo až do rodinného domu.. neviem si to predstaviť v našom byte, 4.poschodie bez výťahu.. a nemám kam chodiť na prechádzky, chcem mať záhradu kde može byť dieťa stále na vzduchu..tu otvorím okno a dýcham smog.. :-S
Odpovedať
gabi, chceme to v zavodi, nie na solinkach, a sobasit nas bude moj ujo. takze v pohode :-) len sa musim dohodnut s tamojsim panom fararom.. ale myslim, ze nebude problem. ideme tam dnes alebo zajtra. no a baby, mna teraz mucia nocne mory o svadbe.. ze nemam saty, ze mam mokre vlasy, nenamalovana, otrasna.. proste nic nemam, bucham na vsetky svadobne salony o 6 rano, vsetko zatvorene... no horor. aspon pre mna :-p erika, co si hovorila, ze nevies, ze ci by si mala narok na nejake davky zo SP, keby si zostala tehotna, tak by si nemala, pokial si nebola zamestnana. beru sa spatne 2 roky, ci si bola zamestnana a ci si mala splnenu podmienku poistenia 270 dni. a ak by si napr. teraz ukoncila nejaky pracovny pomer, tak je ochranna lehota 6 mesiacov, cize do tej doby mozes nastupit na matersku, inak mas smolu... co sa proste neda, ak to je nie je planovane tehotenstvo este pred ukoncenim zamestnania, vsakze.. ak to nebudes splnat, tak ti bude urad prace hned platit rodicovsky prispevok. ja to pisem, aj ked to pravdepodobne vsetko ovladas. ale aj pre ine kocky :-) co sa tyka babatka u nas, tak uz to draheho dost chyta, hihi :-) nakoniec on bude tlacit na pilu :-N x-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Cafte! No k socialke, system je podla mna nastaveny dobre, kto chce, plati si hocikedy dobrovolne a ma potom dobru matersku, Lunana si platila, ja si platim, oplati sa to, nie je to vela penazi, a potom za pol roka dostanes kopec prachov od statu... ja som celkom spokojna s tymto systemom. Skor rodicovske sa mi zda nejake divne... ja som uplne sibnuta a vyberam kociky, vcera skoro pol dna som presedela nad kocikmi :-D a to este ani nesnazilkujeme, chapete? Adi, ja som mala hentaky hrozny sen len raz (nastastie) dva dni pred svadbou, sa mi snivalo, ze som sa zobudila, zaspali sme, nic som nestihala, prisli sme do mesta, neboli sme sa fotit, lebo sme nemali cas, nemala som dobre saty, vlasy, nic, kvety ziadne nemali, hrozne... som sa zobudila spotena a hned kukala na hodinky, aky je datum a cas :-D ale ved mas este cas na stresy, tes sa, uzivaj! Vladi, krasne oznamko, my sme mali ten ozdobny papier navrchu... len aby si si to este nerozmyslela :-) my sme si vsetko zmenili asi 4x :-D Eri, super, drzim palce, nech sa ti dobre predava alebo co robite, a nech sa ti dari :-) ved o chvilu lahko mozne, ze sa vypracujes aj na supervizora :-) v Crystale sa da, ked budes uspesna operatorka. Gabi veru mas pravdu, strasne rychlo to utieklo, ja mam vobec pocit, ze popri skole vsetko tak nejak rychlejsie ide, ved kolko sme toho uz stihli. A neboj, neskonci nic, mate sa radi, tak si to uzivajte, nemysli na zle... uzite si Tatry :-)
Odpovedať
Aďa zachovaj kľud, je to len sen. uvidíš všetko bude tak ako si si to naplánovala. ak nie ešte lepšie. :-) Bea a ako to funguje presne? lebo mne ako študentke platí SP a ZP štát. tak doplatím le rozdiel či ako? to viem, že treba platiť 10 mesiacov pred nástupom na materskú. Vladi užite su tie Tatry aj so snehom. len nechoďte na túry nepripravený. ;-) ale veď to je myslím si jasné. no s prácou som zatiaľ spokojná, aj ma naša SV pochválila, že na to ako sme tu krátko aj s kolegyňou sme sa do toho rýchle dostali. len to bolo veľa naraz tých 8hodín. kolektív je fajn. tak dúfam, že to tak aj ostane a už čakám kedy sa začne škola a prednášky. :-D dúfam, že ma ten môj optimizmus a elán len tak rýchlo neprejde. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Erika, SP ti nikto neplati, stat ti plati len ZP. Do SocPoist si musis platit sama, ked mas zaujem, min.270 dni pred porodom, ale malo byt to byt na prelome dvoch rokov. Na stranke soc.poist je toho dost o dobrovolnom popisane, precitaj, aj na hospodarskych novinach v poradni. A jasne, ze to funguje, len to musi byt naozaj tych X dni....
Odpovedať
Nechcem vas sklamat, ale dobrovolne maju v plane zrusit... ale tak, to sa este len uvidi..
Odpovedať
Profilova fotka
zrušiť? to by snáď neurobili, to keď niekto chce otehotnieť hneď po škole tak nedostane materskú? hmmm.. to by bolo riadne naprd 8-( ale ja už sa ani nečudujem v našich úradoch.. dúfam že nie, alebo že vydržia ešte aspoň 3 roky nemeniť :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Nezrusia nic, to by v zivote nikdy Mihal neurobil, on je rozumny clovek a zastanca takychto veci, v tomto som si ista, koho som volila. Jedine, co sa zmeni (ak) bude nastavenie platieb, zmeni sa vymeriavaci zaklad, maximalny hlavne, a tiez podmienky platieb, pretoze teraz sa to da krasne oklamat, koho zaujima viac, najde si Mihalov blog. Toho sa fakt nebojte. A hlavne by to nebolo zajtra...
Odpovedať
Myslim si, ze to nie je len vec Mihala.. proste hovori sa o tom, ze sa doborovolne zrusi, nakolko je velmi zneuzivane. ak to uplne nezrusia, tak riadne sprisnia podmienky... nehovorim, ze to ma byt zajtra, ale urcite to nastane. a jasne vladi, ked to zrusia, a nebudes robit, tak budes mat len rodicak z uradu prace. preto si to treba vsetko krasne rozmysliet.
Odpovedať
Profilova fotka
oni asi nechcú aby sme rodili detičky a trošku to tu vymieranie zachránili.. ]-( ja síce chápem že sa to zneužíva a tak, ale nie každý má možnosť pracovať a zato musí trpieť keď chce deti?..
Odpovedať
no ved to... ja len dufam, ze ak o niecom budu rozhodovat, tak mudro.. lebo ma seru niektore zakony.. doslova...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Cafte! Tak ja tu slamena vdova sama doma...ale uz mame rozvrh, dva dni od obeda do noci a jeden den cely. Dost v pohode, prekvapivo. tak dufam, ze uz ho nebudu menit :-) Ako sa inak mavate v tomto zimnom pocasi? Moj brat ma dnes oslavu 20tych narodenin, tak sa celkom tesim, budeme cela rodina spolu... tak uzite vikend, pa :-)
Odpovedať
ahojte, ja som mala fajn upršaný víkend v kruhu rodiny. Bea ako si zvládala prácu operátorky lebo ja som z toho dosť unavená aj keď len celý deň sedím za pc a telefonujem. a to robím len dva dni túto prácu. :-( ak zrušia dobrovolné platenie do SP tak je to dosť v ťahu. nakoľko si myslím, že sa nájde celkom dosť báb v našom veku čo zmýšľajú podobne ako my. to fakt chcú aby nastal stav keď v každej rodine bude max jedno dieťa? 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
Eri, napadlo mi este ako sme volali, ze ked uz vies script "naspamat", ze dokazes rychlo prepnut, zober si casopis alebo knizku, s obrazkami, a kym nemas hovor, citaj, listuj, potom len volaj bez rozmyslania a zase citaj. To velmi pomaha, ale viac ako 4 hodiny radsej nevolavaj, aj tak by ti zrejme klesla uspesnost, na tak vela hodin... A vela pi :-) Inak neviem, bud sa poobzerat po CC, kde maju viac kampani, hlavne firemnych, aby ta to nezmahalo, alebo postupne hladat uplne nieco ine, alebo sa snazit pretlacit na inu poziciu...drzim palce.
Odpovedať
Profilova fotka
Erika, ja tiez brigadujem v CC a prvy tyzden bol des a hroza... Chodila som domov taka unavena, ze strach. Este nasi sa cudovali, ze "ako mozem byt unavena, ked fyzicky nepracujem, len sedim na zadku a kecam". No to by sa divili, ked niektori klienti vedia dat poriadne zabrat este skor, ako sa predstavis... :-N Neviem, v akom CC pracujes, my mame len klientov, ktori uz vyuzivaju nase produkty, cize neoslovujeme novych ludi, ale aj tak - je to fuska. Neboj sa, zvyknes si a mozno sa ti to zapaci tak ako mne :-D Len to chce hlavne zvyk, najst si nejaky rezim a system a uz je to ok. My mame moznost upravit si skript tak, aby nam isiel do ust, nemusime sa drzat striktne povodneho skriptu, akurat ze musia odzniet tie informacie, ktore tam maju byt. Takze ak sa da, uprav si to sebe na mieru ;-) To tiez velmi ulahci pracu, resp. pomoze lepsie zvladnut ;-)
Odpovedať
tak ja som začala hľadať niečo iné. ako fakt by som radšej robila v tlačiarniach ako toto. naposledy som lepila zmluvy a plat som mala rovnaký. :-) Danka ja som v Crystal Call, môžeme si upraviť skript tak ako ty hovoríš. to nie je problém. len mne to ešte tak dobre nejde. sem tam sa zamotám a tak. veď som robila len tri dni. Bea by som si dala keby som do telefónu namiesto info o produkte prečítala niečo z článku. :-D ja som toho schopná. :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, babulky. Tak mi sme sa dnes vratili z Tatier. Bol to najuzasnejsi vikend, bolo uplne super, zopakovala by som si ho este raz! :-) Aj ked vcera ma tam pochytila zla nalada, poplakala som si, ale to bola asi len "predohra" k mojmu terajsiemu stavu - niekde som musela nachladnut a mam asi silny zapal mocovych ciest, moje dnesne "oblubene" miesto je toaleta. :-N A nalievam do seba urologicky caj! Erika, z toho si nic nerob, robis nieco ine, na co bolo tvoje telo zvyknute, organizmus sa rychlo unavy, ale aj sa prisposobi a potom to uz bude lepsie! ;-) Adi, ja ani svadbu nechystam a uz sa mi raz snivala nocna mora, ze som sa vydavala, ze som nemala moje saty a este aj na tie druhe mi vyskocil zablateny pes, nikto ma nechcel ucesat, moja mama mi v sne odmietla ist na svadbu, ze babka volala, ze treba ist kopat zemiaky... Nastastie to bol len sen! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte zienky, tak co tu nove? vidim ze uz miminka preberate zase xi :-D nam sa v piatok narodili jednovajecne dvojicky, teda manzelovej sesternici :-D aj oni si toho preskakali, 8 rokov a dostali dvojite statsie.. a pritom obaja su zdravi a nevedela donosit, ani po umelom.. dievcatka su krasnucke, som az revala od statsia, lebo ja som mala vo stvrtok narodeniny.. tak som dostala krasny darcek :-) beus, mas ip ;-)
Odpovedať
ahojte, Gabi to bol len prvý deň čo som bola unavená. teraz už nie.len ma mrzí, že to nie je práca čo by ma bavila. túto formu marketingu považujem za najhoršiu. ale ako vravím, hľadám niečo iné. :-) Nely tak aspoň takto máš miminká ;-) ja verím, že sa čoskoro tie vaše problémy vyriešia a potom môžete mať už aj svoje. držím palce. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem erika, aj ja verim, ale chce to este kopec casu, ked to pojde tak ako ma, tak za take 3-4 roky snad... snad.. my sme dneska boli pri psychologicke, tak som sa celkom nasmiala ako sa ten moj potil hehe, chudak..ho dobre dusila :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Jeeeej, Vladka, krasna si v svadobnych satach :-) Tie 3 sa mi pacia najviac! Strasne ti slusia, si krasna :-) Nelynka, drz sa, vsetko pojde dobre, mozno aj skor...a gratulujeme k babatkam :-)) Eri, co brigady? Vidime sa v skole :-D Gabika, krasne ste si uzili Tatry, pozerala som fotky, dufam, ze uz si ok a zdravucka... Danulicek, ako sa mas? Dari sa vam? Ja idem zajtra s kamoskami do Brna, tak si uzijeme damsku jazdu, tesim sa, sme spolu malicko, tak budeme kompenzovat :-D Pekny vikend vam... A kto neviete, Lunana ma krasnu, uzasnu Barborku :-D x-)
Odpovedať
Profilova fotka
bea ďakujem tie tretie sú proste neskutočné, rozhodla som sa pre nové, nejako sa mi zmenil vkus :-N no čo už, predám... :-D juuuj by som šla na babskú jazdu :-) lunanu som videla že má už malú, ale nevidela som foto :-( to je také krásne, aj nás to raz čaká :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Vladka, aj na konovi, aj na Fejsbuku ma...ale na konovi ju najdes. A tie saty su fakt super, ale predsa este pockaj, aby sa ti znova nezmenil vkus :-D
Odpovedať
Profilova fotka
juuuj už som videla, malá je nádherná, až mi slzičky vyšli :-N po novom roku pojdem zajednať, len som chcela skúsiť iné štýly a výsledok je jasný :-D
Odpovedať
cawte baby :-) hlasi sa vam pani olexova :-D verte neverte 3 tyzdne som tu nebola tak som nic nepisala... takze detaily hodim ked budem mat cas, rano som dosla do prace po dovolenke tak sa toho trochu nakopilo... ale v skratke bolo super a bola som krasna a aj manzel bol krasny a vsetci ostatni tiez :-D a neviem ake pocasie bolo na zvysku slovenska ale my sme mali uplne krasne, fakt nevymyslam x-)
Odpovedať
kati, gratulujem este raz.a tesim sa na fotky :-) vladi, tie saty su super.. velmi ti pristanu
Odpovedať
Profilova fotka
Katka, skvele, vitaj naspat, mlada pani, tesime sa na fotky! :-) A potom aj na ten opis...aspon strucne :-D Pozdravujem vas, idem dnes prvy raz posledny rok do skoly :-D
Odpovedať
bea bohuzial ja strucne pisat neviem a vsetko obkecavam, takze vas tu zavalim svojimi nekonecne dlhymi vylevmi :-D v utorok vecer sme vyrazili domov a od stredy zacali nahanacky... boli aj nervy ale v podstate prebehlo vsetko hladko. vyzdobu sme si robili nakoniec sami podla toho co som mala v hlave a nejake napady od ostatnych a bola fakt velmi velmi pekna, vobec nelutujem ze som sa nedala nakecat a nenechala to na agenturu. co ma najviac vytocilo bolo ze vo stvrtok sme mali dohodnut s fotografkou terminy co kde kedy a ta vyrukovala s uplne inymi podmienkami nez sme si dohodli pri podpise zmluvy s inym fotografom pre ktoreho ona foti, skoro som skolabovala lebo to vyzeralo az tak ze dva dni pred svadbou budeme nahanat ineho fotografa toto ma asi najviac vytocilo lebo na fotkach nam zalezalo... ale rasto to s nimi vybavil (aj trochu drzym sposobom :-N ) potom bol pruser s tortami lebo cukrarka poplietla torty a spravila ine nez mali byt... to zas skoro skolabovala moja mama, skoncilo to tym ze ju cukrarka vyhodila a povedala ze sa tam uz nema nikdy ukazovat a ine dristy (pritom chybu spravila cukrarka, ale samozrejme si to neprizna a idiota spravi zo zakaznika, to je marketing ze :-D ) v
Odpovedať
Profilova fotka
No vyborne Katka, prva cast za nami :-) Este pokracovanie, aky bol obrad, hostina, zabava, co ste podostavali, ake bolo fotenie, a ako velmi si sa vytesovala :-) a potom fotky. Nemas ziadne este? Ani od hosti? Taaaak, velmi sa tesim, ze sa v konecnom dosledku nic nepokazilo, a tie drobnosti budu fajn, sa aspon zabavis, ked na to budete spominat :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?