Ročník 1987. Pridajte sa!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
...tak ak sa tu takéto nevesty nájdu tak šup sem písať :-)
Odpovedať
danka.chomka: heh, chudák, aby sa necítil urazený za to prdenie :-D ešte ak je hokejový alebo futbalový fanúšik by som vymyslela niečo s tým :-) Tak my spolu tiež bývame už 10 mes. a svadba bude bud. rok v auguste, tak do vtedy už to bude dosť dlho, ale to odčepčenie je podľa mňa skôr o tom, že akože sa končí tvoja rola nevesty a stáva sa z teba vydatá žena. Neviem, či to má niečo z panenstvom. To skôr biele šaty :-) my zase nebudeme mať redový, lebo ten slúži na vyberanie peňazí a u nás je taký zvyk, že každý ti dá v obálke peniaze a toto je už potom také žobranie. Raz sme to zažili na svadbe, ale nie redový, ale družba dal kolovať klobúk a každý do neho mal dať peniaze a povedať na čo do domácnosti prispieva. Všetci sme zostali zaskočení a pozerali ako blázni...
Odpovedať
Profilova fotka
hej hej je velky futbalovy fanda tak ja mu budem slubovat ze ho nebudem nutit prepinat majstrovsvta sveta na panelak :))) viacero parov vypusta redovy, vseobecne mam pocit ze svadby pomaly upustaju od nejakeho predpisaneho scenara, co je podla mna dobre aspon si kazdy urobi taku svadbu, z ktorej bude mat dobry pocit a super spomienky. my by sme chceli mat aj vlastne prisahy v kostole, nic dlhe, nic presladene ale jednoducho nase.opytame sa knaza a som zvedava ci nam to dovoli, samozrejme by sme tam zaclenili trosku toho nabozenskeho ducha aby boli spokojni aj farnici :)))
Odpovedať
danka a budete mat kroje? som uz videla v kroji a velmi sa mi pacilo :-) k takym tradicnym veciam viem ze niektori ludia budu hundrat alebo sa cudovat ako je mozne ze ma videl este pred vypytovanim od rodicov kedze fotit sa budeme predtym... ze to by sa nemalo a bla bla :-S a aj na to ze nebudeme v kostole boli komenty aj ked nic strasne. chces aj nejaky program, napr. tombolu alebo sutaze? my dame urcite tombolu, a tie sutaze neviem niesom ista ako by to dopadlo v praxi :-N
Odpovedať
Profilova fotka
slnieckko ja kroj nebudem mat budem mat uz rovno polnocne saty ktore budem mat do rana, aj ked moj drahy by v kroji detvana vyzeral uzasne a urcite by to bola sranda :) este rozmyslame ze nejaky kostym budeme mat na sposob znamej nejakej dvojice a potom by sme sa prezliekli, ale zas trikrat sa mi asi nebude chciet prezliekat takze asi ostaneme pri tych vecernych satkach uz od redoveho. Nechcem ani unos nevesty chcem byt cely veecer so svadobcanmi a nechcem odist na hodinu dakde do baru, oni tam budu kvoli namm tak si ich chcem uzit aj ja a predsa len kde by mohlo byt v ten vecer lepsie nez na vlastnej svadbe :)) o akych sutaziach si rozmyslala? ja som si citala o vseliacom da sa vymysliet len zas ci budete mat take osadenstvo co bude ochotne sa podujat na sutazenie, nie kazdy to ma rad, ludia su hanblivi :) podaktori.:)no pokial sa zide dobra partia moze to byt velka sranda. o tombole som zatial nepocula no paci sa mi ten napad aspon mas vyvmyslene darceky pre hosti traja abo piati dostanu vyhru a dobre :)
Odpovedať
Profilova fotka
No nejdem vam sem zasahovat, kedze ste uplne mimo mojho ramca svadby :-D ale tesim sa, ze si tak pekne uzivate pripravy... My mame dnes a zajtra v praci celodenne skolenie, tak som cela happy, dnes to bolo super, tak sme sa nasmiali a zabavili, ze sa hned trochu vzduch vycistil, a tak snad to chvilu vydrzi... Tak sa tu mavajte pekne, ja si idem porobit do skoly, lebo cez vikend mame damsku jazdu a asi nebude moc cas :-D :-D
Odpovedať
danka kukni sem http://onaaon.blogspot.com/2010/01/sv... ale ked si vygooglis svadobna tombola vyhodi ti kopec stranok, takze najskor pozliepam napady od kazdeho trochu :-) tombola nieje ani financne narocna a ludia by sa nemali citit trapne kedze po nich vlastne nic nechceme, len im dame hodnotnu vyhru :-D 3D puzzle napr. :-D :-D len musim pojednat niekoho kto by bol ochotny to "moderovat"... a vyzdobu si robite sami alebo agentura/restika?
Odpovedať
Profilova fotka
slnieckko, my sme boli na svadbe, kde si tombolu moderovali sami nevesta a zenich.. a bola to sranda celkom, lebo dobre poznali, ake su ceny, tak to vedeli aj celkom slusne obkecat.. alebo mozno by to mohli moderovat este aj dj alebo kapela. alebo starejsi ;-) ja na vyzdobu stahujem inspiracie odtialto a budeme si ju robit sami, je to sice robota naviac, ale tak... urobis si tak, ako chces a nemusis sa bat pripadneho neprijemneho prekvapenia vo svadobny den :-N
Odpovedať
danulicek s tou vyzdobou sme na tom rovnako, najskor sme chceli urcite agenturu alebo priamo restiku aby sme s tym nemali robotu... vyzdoba ktoru robi prevadzkarka je sice pekna, ale nie je to to prave orechove, kopec detailov kazi celkovy dojem :-N agentury sa mi zdaju drahe ked tam platis za kazdu prenajatu polozku zvlast, takto si to nakupime po velkoobchodoch a so segrami a mamou dufam uspesne vyzdobime ;-) ale neviem napr. ako to funguje, ci sa to zdobi 1 den (rano ci vecer?) dopredu alebo kedy. lebo to by restika na cely piatok bola vlastne odstavena mimo prevadzky =-) nevies ako to je? sa este spytam prevadzkarky
Odpovedať
Profilova fotka
no ak je to restika, ktora funguje cely tyzden, tak potom myslim, ze ti ozdobia oni v sobotu podla toho, ako im povies. alebo pripadne poveris sestry, nech to skocia v sobotu skontrolovat :-D ja mam tiez z toho dilemu, lebo keby bola hostina v kulturaku, nie je problem. lenze ak to je v restike, tak sa treba asi dohodnut len s nimi, povedat im svoje predstavy a doniest svoje veci na vyzdobu. len je otazne, ci s tym budu suhlasit. to asi zavisi od prevadzkarky, takze ta ti poradi asi najlepsie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Caute caute, ako sa mate? Ja dobre, hoci chlapa nemam doma, az zajtra pride, ale cez vikend sme si uzili s kamoskami, spali u mna a potom sme boli v nedelu na vylete, tak taka pohoda :-) Ako sa vam dari, co mate nove?
Odpovedať
Profilova fotka
achoj, no my sme boli vez vikend lyzovat na strbskom, bolo uzasne, super sneh, krasne pocko ziadny ludia, potom skvely welness, ciste predcasne medove tyzdne :) teraz sa zacinam ucit lebo mi zacina prve kolo zapoctov a prezentacii a popri praci je co robit aby sa to postihalo. Inac musim sa vam pochvalit kupila som si irobot Roomba 581 ten vysavac co sam vysava dneska sme boli s drahym obaja cely den prec, pridem domov, byt jak zo skatulky a nas Alfonz sa pekne opatovne nabijal :) nenahraditelna pomoc v domacnosti :)) byt mam teraz ako keby tu bola upratovacia cata :)) tak som sa chcela podelit s niekym kto chape, o radost. Lebo moj drahy sa tesi akurat z toho ze sa tesim ja, nechape co je na ttom take uzasne :D ach ti muzi :)
Odpovedať
danka.chomka: úplne s tebou súcitim s tými zápočtami. Ja mám teraz v sobotu, potom ďalšiu sobotu a do toho písať seminárky a 17. mám prvé stretko s diplomovou vedúcou, tak aj do toho sa musím mrknúť :-S A tiež popri práci, takže si viem živo predstaviť... Pozerala som toho tvojho robota na nete :-) Super vynález inak, ale to môj frajer bude radšej upratovať, než by dal za to vyše 500 Eur. Keďže ja mám toho veľa a on má oveľa viac voľného času, väčšinou zatiaľ upratuje on :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ved toto ja som tiez dlho otalal bo sa mi to zdalo fakt prehnane vela za vysavac, no teraz ked uz ho mam tak by som ho nedala ani za nic :) Dokonca uz pomaly aj moj drahy sa z neho zacina tesit, furt sa ma pyta ci ho nemoze spustit :) a potom sa mu stavia do cesty a mu robi zle ze ci si poradi :D :D och idem ja dalej pracovat lebo uzavierky nepockaju a este mi treba aj prezentaciu zacat robit uff. :(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte :-) Tak my sme dnes vybavili matriku, este nam treba tu miestnu, kde bude obrad a s formalitami sme hotovi... posledne nam chyba restika, ale do toho sa dako neponahlam. Tak sa tesim... do ziadosti som si nakoniec napisala Tomove priezvisko, tak sa tesil, ked som mu to povedala, ani som nevedela, ze mu na tom tak zalezi :-D Ako sa inak mate, vysavace vysavaju, stierace stieraju? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Co je zienky, nahanate vsetky roboticke vysavace? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
nooo tak ja zajtra idem na faru po licenciu ze sa mozem vydavat v inom kostole potom mam stretko s djom v sobotu zase ideme do niznej mysle ci jake guty po moj krstny listt, ked som tam dnes volala nafaru kedy sa ich tam da zastihnut tak mi dvihol opity farar :) takze sa ,,Neviem dockat" :) a este k tomu robota a skola takze jea :))
Odpovedať
Profilova fotka
Ja neviem najst svoj krstny list :-( Som hladala rodny na matriku, a krstny som nevedela najst, ale nasla som mamina zistila som, ze jej krstne stredne meno je Fellis :-D Tak ma to pobavilo... Sranda, ze aj na faru potrebujes delegacku, my sme vybavovali teraz na matriku, lebo budeme mat obrad na Starom meste a ja som z Noveho mesta :-D proste byrokracia hybe svetom,hlavne, ze si maju za co pytat prachy :-) Ale zajtra ideme vybavovat, matriku, palac na obrad, tesim sa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
charlize ale krstny list ti uznaju len ked nebude starsi ako 6 mesiacov, takze pokial ten co mamka nasla je starsi tak aj tak musis ist na faru kde si bola krstena a vyziadat si novy.
Odpovedať
ahojte.. no som tu teda riadne dlho nebola. nemam vobec cas. co uz so mnou. no 8-) vcera sme sa vratili z prahy a o tyzden, dva tam ideme zase a potom este do brna.. frmol, ale aspon bude potom pokoj. bea, ten krsny list ti uznaju len ak nebude starsi ako 3 mesiace, nie 6. sme sa na to pytali, preto ho vydavaju pred sobasom. ale toto sa tyka len cirkevnych obradov, preto neviem, ze ci netaram halusky :-) nam to farar tak povedal, ze skor to nema vyznam, ze by sme tam chodili ako na klavir, kazdu chvilu... takze tot moja rada. bea a vidis, tomasko sa uprimne zaradova, ze si nechavas jeho meno :-) ale som si myslela, ze uprednostnis obe, apson si sa tak tvarila, hehe :-) ja si chcem tiez nechat matkove. no a mame nove papagaje zase.. dajako ma to chytilo, tak robime na zahrade vtaci domcek, potom chceme spravit este jazierko, vysadit kvety.. tak sa na to velmi tesim. zahrada a zvieratka to je moje :-) aspon to tu bude o rok pekne vyzerat, ked sem pride cela moja a matkova rodina... pomalicky sa to blizi k mojmu vysnivanemu kralovstvu. no a nakoniec to asi len predsa budeme mat v tej branici.. a som rada, svadba je len raz a vyzera to tam perfektne. snad nas nesklamu.. a vy zienky co mate nove??
Odpovedať
Profilova fotka
asi to zalezi od farnosti, nam povedali, ze nesmie byt starsi ako 6 mesiacov, no nie vzhladom na den sobasa ale vzhladom na den spisovania zapisnice o sobasi. To je vtedy ked sa ide platit aj poplatok a je vybavena matrika atd. takze sa to nemusi spisovat tesne pred sobasom. Och ale je okolo toho lietania a vybavovaciek, to na pockanie sa da asi naozaj vziat len v Las Vegas, kym clovek vsetko vybavi este si to moze aj rozmysliet :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Caute.... no ja ten krstny list nepotrebujem na nic konkretne, len som ho chcela mat pri rodnom liste, my nebudeme (zatial) mat cirkevny sobas... sme sa tak bavili, ze mozno na take 10te vyrocie si spravime svadbu v kostole, a mozno ked budeme uz mat take vacsie deti, tak ich mozeme nechat pokrstit, ked budu chciet (Tomas trva na tom, ze sa budu krstit, ked oni budu chciet....) Takze tak :-) Aj ja som si myslela, ze uprednostnim obe mena... ale ked si nezvyknem, tak si budem mimo uradny styk pisat obe, alebo si to zmenim, tak co. Ale fakt ked som videla ako sa tesil, ani mi nenapadlo, ze to pre neho tolko znamena :-D Co planujete na vikend? Tomas ma poslednu skolu dnes, tak si este uzivam volno, budem piect ,nieco dobre uvarim a upracem, a zajtra mozeme len tak prelenosit den. Pekny vikend prajem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky, no takze vcera som bola na fare po svoj krstny list, je to fara v niznej mysli, kedze ma krstili este za komunizmu a to vtedy nebola celkom najjednoduchsia zalezitost tak tam po tajme a ne v kosiciach. Ale poviem vam, ze okedy zijem tak som nestretla viac neprijemnejsieho cloveka nez bol ten knaz, ktoreho sme tam stretli. Ked sme odtial odchadzali mala som dojem akoby nas preklial tolko zla z neho islo, ze som sa pol hodinu spamatavala. nechapem ako taki ludia mozu mat daco spolocne s Bohom. Najprv som cez mobil volala, ze ci ideme dobre do kostola, bo som tam bola prvykrat v zivote a miesto odpovede, ze hej alebo nie ma zdzubal, ze ako mozem nevedeit kde je kosto,l v ktorom som pokrstena. tak somu povedala, ze vzhladom na to, ze v case krstu som mala 3 mesiace, tak si trufam nepamatat.potom ked uz sme boli tam, ze preco ma krstili v Mysli ked sme boli z Kosic tak som mu povedala z v KE stym robili problemy, tak on ze ci vobec rodicia boli cirkevne zobrati ked ma davali tam krstit abo som bola pocata v hriechu- hovorim ano boli zobrati uz sedem rokov ked som saa narodila. Potom pozrel na mojho snubenca sa zamracil a sa pyta: a to vy dvaja sa idete brat? a to preco? No ani vam nehovorim aky to bol hrozny zazitok, musela som sa dakomu postazovat preto tak vela tu pisem bo , vrrrr. tak dufam, ze vy vsetky sa takym ludom vyhnete a vas to nestretne, lebo to kazi cely svadobny spirit. A este potom som si vsimla, ze mi v priezvisku napisal do svedectva len jedno N a ja mam dve, tak dufam ze mi to na fare uznaju pri spisovani zapisnice.
Odpovedať
Profilova fotka
KKS. Danka, nepotesi... tak to je hrozne, dobre, ze tam uz nemusis viac ist, sa kludne na neho postazuj, boze, ved to je hrozne. Nie aby sa vobec tesili, ze este dnes ma niekto zaujem o svadbu v kostole a o nejakych cirkevnych hodnostarov, este sa budu aj tvarit na teba ]-( asi si mu neponukla dostatocne hrubu obalku, aby ho to uspokojilo, kreten... tak nech vas uz takito kreteni obchadzaju az do svadby, ste si to odbili a mate pokoj, neboj, z toho sa spamatas :-)
Odpovedať
Danka, tak to si na ineho tlka narazila. ale bohuzial aj medzi knazmi sa najdu ludia, ktori tam absolutne nemaju co hladat. ja to sama poznam... moj ujo je knaz, on je super, vsetci ho maju radi. a vdaka nemu poznam velmi vela inych knazov, a nie vzdy sa mi paci, to co vidim,. ale taki su ludia. treba to len predychat. a ako on na teba, tak aj ty nanho. stazovat sa da vzdy. riadne to znechuti pripravy, ale aspon sa do buducnosti obrnis :-) idem ja robit obed, potom sa este ozvem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak my uz mame aj svadobnu cestu :-D strasne sa tesim, tak zase o dalsiu vec viac mame "v cajku" :-D Ako sa mate zienky? Malicko chodite....
Odpovedať
Profilova fotka
a kamze to bude na svadobnu cestu??? gratulujeeem. ja mam tolko roboty ze na vybavovacky ani nemam cas teraz no napriek tomu som rezervovala fotografa, bol to nas najvacsi problem, tak mame dusana mazaka, velmi sa tesim strasne sa mi paacia jehop fotky a je aj dobre technicky vybaveny to vidno na tych fotkach. Velmi sa tesim. uz nech je koniec marca a zacne zas normalny zivot, aj ked potom zacnu zapocty a predterminy. ale aspon o starost menej. teraz lezime pri Jojke a popijame pivko. :)
Odpovedať
charlize: tiež som zvedavá kamže kamže to bude :-D My budeme svadobnú cestu riešiť asi ako lasminute, tak to vyjde vždy najlacnejšie a nemusím stresovať, že sa vtedy niečo stane...
Odpovedať
Profilova fotka
No my sme chceli najprv k moru, no sme si to rozmysleli, spravime si vyletne leto...takze vlastne som vybavila len prvu cast svadobnej ceste, presnejsie povedane :-D v stredu po svadbe ideme do Luhacovic (ja to tam odmalicka milujem!) a chvilu na to pojdeme do LM na nejaky cas, tam bude zur s rodinou, co neprisla na svadbu, nejake vylety... v auguste dakedy pojdeme do Ceskeho Krumlova na vylet s rodicmi na par dni, potom mozno v septembri k moru, len tak vybehneme autickom... a na Vianoce lyzovat :-D proste svadobny polrok, nie vikend :-D
Odpovedať
ahojte, som tu dlho nebola. nemala som moc cas. organizovali sme konferenciu, prednasky, zappocty, skusky este aj bakalarka. vidim, ze pripravy u vas su v plnom prude. :-) Bea mas skvele vymyslenu svadobnu cestu. ja tuzim po niecom podobnom. len tak ist na vylety. tento rok sa mi dufam podari ist na splav maleho Dunaja. ako mala som chodievala s rodicmi a ich znamimy len poslednych par rokov sa nam nejako nepostastilo. vzdy sme nieco stavali. ;-)
Odpovedať
charliz, to máte super, že takto budete žbrílať :-) ja budem rada, keď mi ostane dovča na svadobnú cestu, nakoľko jej kopec vyberiem určite na učenie sa na skúšky a na štátnice :-S
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?