Ročník 1987. Pridajte sa!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
...tak ak sa tu takéto nevesty nájdu tak šup sem písať :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Luna jasne, je to tak, ze ako student si mozes platit kolko chces, je to v intervale, skus kuk na http://www.socpoist.sk/materske/1293s a tam pisu aj tie hranice, urcite ak mozes, tak si plat maximum, je to nieco cez tisic korun mesacne, ale potom dostavas cca 17 tis mesacne toho pol roka co si na MD. Ale urcite sa to neoplati platit s nejakym vyraznym predstihom, max 3 mesiace pred otehotnenim... lebo to vychadza vlastne 270 dni, ze si to musis platit pred nastupom na MD, plus nejaka rezerva. Dobre info aj tu http://www.modrykonik.sk/forum/show.p...
Odpovedať
Profilova fotka
Však jasné, na MD ideš cca v ôsmom mesiaci? alebo zle počítam?
Odpovedať
Profilova fotka
4-6 tyzdnov pred planovanym terminom porodu ;-) takze aj preto ta rezerva....
Odpovedať
Profilova fotka
treba byt 270 dni minimalne poistene pred tym ako nastupite na MD inak vam zanika narok na MD aj ked to je len jeden den :-D :-D beus, idem ti poslat IP ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ja by som sa radšej poistila o trošku skôr, lebo neviem kedy sa to môže stať, keďže neberiem HAK, takže to môže prísť prakticky hocikedy x-)
Odpovedať
Profilova fotka
no to je jasne lunna, ked je moznost treba sa poistit hned...treba skocit na socialku a sup sup a zacat si platit, len potom by bolo dobre aby ste sa aspon par mesiacov trosku zdrzali nech ti to akurat vyjde aby si to zbytocne neplatila :-D :-D ja odvcera beriem znova HAK, mala som pekne rozhadzane cykli, tak som nasadila na mesiac - dva nech sa mi trosku zrovnaju a zase pojde prec, alebo necham dlhsie, aby som mala istotu ze ziadne mimi nepride, fakt by sme ho teraz neuniesli.. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Luna, jasne, tak to si plat, len si rozmysli tu sumicku a vybav, nemusis platit max, cokolvek je lepsie ako nic :-D Nely, neboj, mozno na chvilu nebude HAK zla, dostanete sa z najvacsieho penazneho chaosu, trosku sa mozno aj Fero do toho zahryzne :-) Snad sa to utrasie, nech vam je cim skor dobre. Ja nove nemam nic, konecne sa dnes mienim vyspat, vcera sme zas ponocovali, lebo Tomo musel dokoncit SVOCku, a uz mame relativne klud. Cez vikend sa musime naucit na jeden zapocet, asi zacneme spracovavat aj bakalarku, nech to mozeme cim skor odovzdat. a potom hura volno a velka noc!
Odpovedať
Profilova fotka
pôjdem v pondelok na sociálku a asi si to hneď vybavím, aspoň nejak sa musím zabezpečiť, aj keď iba čiastočne... inak Nely, ten nápad so svadobným salónom je super, ja som nad tým už tiež rozmýšľala, ale u nás je ich už dosť, takže by mi to asi moc nešlo...ale držím ti palce aby ti to vyšlo ;-) A neboj, bude lepšie vo všetkom :-) Bea ty sa máš, aj ja by som chcela už dávať dokopy bakalárku, ja som sa zmohla zatiaľ na cca 20 strán a ďalej sa nie a nie pohnúť :-( nejak sa mi nechce a ešte aj nemôžem nájsť také materiály, ktoré by mi pomohli, som si blbú tému vybrala 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte dakujem vam... beus, snad ano, snad to pomoze kus aj cyklus zase upravit, a mam este 4balicky co som nedobrala tak tie doberiem a uvidime co dalej.. len tie peniazky hlavne treba, uz zacinam byt na dne a poriadne, fakt :-( :-( :-( lunna ten salon je hudba budunosti, uvidime casom, popytam sa na urade na to a uvidim co mi povedia s tou financnou vypomocou a potom len pockat kym sa budeme mat trosku lepsie doma a uvidime ;-) inak zase som nepochodila dneska na pohovore do cukrarne, lebo pani je zasanduta na slovenky a vobec holky z daleka, ktore tu nemaju trvaly pobyt, boji sa ze jej zdrhnu z nicoho nic, ale ona asi nedokaze pochopit, ze ma uplne jedno ci tu mam alebo nemam trvaly pobyt zbalit sa mozem tak ci tak a odist, ale to je jedno.. vraj sa mam potom ohlasit ale na to jej kaslem, nam to potrva kym budem tr.pobyt mat, takze tak :-S
Odpovedať
Ahojte bule, tak ja som od včera na brigáde v Inchebe. nájdete ma v hale A pri vchode. :-D skúšky mám za sebou. OPS som nespravila, manažment som spravila na E. no a už sa musím učiť PH a účto B. :-S to neveríte koľko známych tvárí som videla za tie dva dni na Conecu. včera uja čo hrá v Paneláku Fodrásza, Malachovskú, Majgu a dnes Rozina, vraj aj Rytmus tam bol. :-p baby k tej MD a mysleli ste aj na to,že vás lekár môže vypísať aj na rizikové? vtedy to je ako?
Odpovedať
Profilova fotka
ericc ked si na rizikovom myslim ze nemas narok na nic, pretoze ti nema kto preplacat marodku..aspon myslim..viem ze ked mas zamestnavatela ide ti normalne PN, ale pokial ho nem,as, hm..neviem...dobra otazka
Odpovedať
Profilova fotka
Kocky, rizikove je PN, a ked ste dobrovolne nemocensky poistene, tak sa to samozrejme vztahuje aj na "marodku" a vyplaca to socialna poistovna...aj PN ste pre zamestnavatela len par dni, ktore plati on, a ostatne hradi socialna poistovna. To je tiez jeden z dovodov, kedy treba platit trosku s predstihom. Lenze rizikove ti lekar nemusi predpisat, staci ked sa proste budes setrit, na to papier byt nemusi...teda ze ta moze on evidovat, ale nie ta nahlasit ako PN. Takze platis dalej to poistenie a normalne nastupis na MD ked to bude aktualne ;-) Nely, to ma mrzi s cukrarnou, tak snad este nieco dalsie, pokukaj aj v okoli, nejake predavacky a tak, a v Prahe po obchodakoch a tak? Neda sa? Eri, super, ze brigadujes...pekne si to coneco uzi. My sme boli dnes v IKEA s Alexandrom Bartom a Henou Mickovicovou, aj tu malu Ester tam mali, take upistane decko :-) ale vyzerali ako uplne normalni ludia, vobec by som nepovedala, ze heeerci :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
charliz presne to som mala na mysli, len som si nebola ista ci ti to plati zamestnavatel (tu je to 14dni) a co potom, takze pohoda.. cukraren hore dole, nebudem sa starej vtierat ked nechce, ale bola sikovna jak radio, len skoda ze ma nenapadli argumenty iba ked som bola pri aute.. predavacky neberu a do prahy robit ist nechcem, lebo za tych 12 000 v cistom co tam dostanem, nic neusetrim, kedze prejazdim polovicu..takze tak...
Odpovedať
Bea veď to som bola príjemne prekvapená, že sa správali úplne normálne ako ani neboli známi. no Coneco už skončilo, tak teraz budem zas chvíľu bez brigády. som sa dozvedela, že opravák z OPS mi dali na 20.4 a ja mám24.4 opravák z MO, noale budem sa sústrediť na MO lebo z to keď nespravím musím prenášať. Nely mrzí ma, že ti nevyšla tá práca. čo sa tých argumentov týka mne tiež vždy napadnú až keď je po všetkom. :-| vtedy mi vždy napadnú skvelé vety ako som mohla zareagovať. Bea ináč s tou NHF si vsadila chrobáka do hlavy. okrem toho aj spolužiak uvažuje, že tam pôjde. z čoho sa robia skúšky na druhý stupeň štúdia? viem, že ako máš priemer do neviem koľko tak ťa zoberú aj bez príjímačiek, to by som si ho mala najprv vypočítať aby som vedela ako si ho mám opraviť. :-N
Odpovedať
Profilova fotka
ericc, ua chvilku najdes novu brigadu neboj ;-) za pracu vpohode, nebudem sa nikomu vnucovat ked ma tam nechce a ani plat nebol bohvie co tak co, nebudem si predsa koli nej davat trvaly pobyt len aby som mohla orbit v cukrarni nie?
Odpovedať
Profilova fotka
Cafte :-) Erika, primacky na inu fakultu robit musis vzdy, a su vzdy (tento rok:-) ) z mikro, makro a 2 odbornych, ale ze to je 20 otazok z nejakej konkretnej knizky a oni ti daju vediet z akej. Takze v pohode. Bez primaciek zatial plati pre tvoju fakultu...este mas cas, poriesis. Nely, neboj nic, urcite sa aj s pracou zadari, len sa nevzdavaj.
Odpovedať
cawte baby :-) no nebola som tu teda doost dlho, tak som si pre istotu precitala tri strany dozadu, aby som bola v obraze... na viac nemam trpezlivost :-N sorry, niesom si ista ktora sa pytala na ten prispevok zo socialky pri rozbiehani zivnosti... moj rasto je akurat na skoleni, ktore k tomu treba... zajtra ma skusky a potom sa uvidi ci mu to schvalia. viem ale, ze sa dava 120 tis., vraj po novom az 180. tis... tam sa to uz ale lisi podla toho, kolko rokov min. musis podnikat, aky mas ten kurz atd... ale na to sa staci pytat na urade, povedia vsetko. na net by som sa nespoliehala, lebo to co sme sa docitali na oficialnych strankach pracovnicky na urade vysmiali, ze to tak vobec nefunguje :-S
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte slnniecko pytala som sa to ja, len ja som v CR a tu to moze byt inak..vo stvrtok sa idem hlasit tak sa na to opytam ako to je v sucastnosti a uvidime, mozno casom nieco rozbehneme... ale dakujem ;-) charliz dufam, zajtra chcem obvolat nejake veci a uvidime co mi povedia ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, babulky. Tak konecne som si nasla cas aj na net. Vo stvrtok som prisla domov z BA a az teraz som si trosku vydychla - cely vikend som mala postarane o program. V piatok som bola u svojej doktorky a trosku ma vystrasila. Robila mi ultrazvuk a kedze by som teraz mala dostat kramy, nebola velmi spokojna. Nemam pravidelni menštruaciu (aj ked je kazdy mesiac, ale o nejakom pravidelnom cykle sa hovorit neda). Ultrazvuk doktorke ukazal, ze moj folikul je uz dost velky, aj ked mi bude menstruacia meskat este asi tyzden. Obavam sa len tych slov, co mi povedala, ze ak folikul nepraskne nacas, moze z neho vzniknut cysta. Aj preto som sa rozhodla, ze si nasadim HAK (aj Vili s tym suhlasil, aspon budeme mat istotu, ze babo nepride neocakavane ;-) ), aby som si upravila cyklus a nemusela sa bat nejakeho meskania... Cez vikend sme s maminkou dali doporiadku dom na Velku noc, aj na zahrade sme porobili poriadky, ked uz je vonku tak krasne. A vcera sme boli este aj lyzovat, asi posledna lyzovacka v tomto roku. :-| Nelynka, ked rozhodis siete a rozposles CV, urcite si coskoro nieco najdes a peniazky sa vam zacnu kotulat a aj cas na babo potom pride... ;-) Erika, je mi luto, ze sa ti tu skusku nepodarilo urobit a opravny ti vysiel pred MO - to caka aj mna, ja ho mam 6.5. a tiez by som to mala urobit, inak bude zle-nedobre, lebo to budem musiet prenasat a nepripustia ma k statniciam. :-( Snad sa to podari bez problemov. Budem ti drzat palceky. Bea, k tej skole. Vybrala si si velmi pekny smer, praca s ludmi je velmi zaujimava a urcite velmi roznoroda. Dufam, ze sa ti tam bude pacit aj pocas studia. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
gabi to co pises nie je nic strasne, toho sa bat nemusis, bezne sa robia cysty a s prichodom menstruacie zvycajne sami prasknu a vyplavia sa.. svoje CV som rozhodila kde sa dalo, bohuzial sa nikto neozval alebo sa ozvali ze dakuju ale neprosia, takze uz mi neostava len cakat a skusat ked nahodou natrafim na nieco nove...
Odpovedať
nely a v akom obore hladas pracu?
Odpovedať
Profilova fotka
sniecko je mi to uplne jedno len ziadne call centrum alebo predavacka za 8000kc cisteho
Odpovedať
ahojte, Gabi ďakujem. budem sa snažiť aby som to spravila, bo ak prenesiem tak mi dá písať seminárku a tie potom neschváli tak ľahko. :-| ja som dnes bola u ženského tiež, mám neakú alergiu len neviem na čo. môže to byť prací prášok, sprchovací gél, spodná bielizeň zo syntetických materiálov. prakticky čokoľvek. :-S Bea ja viem, že mám čas len sa pohrávam s myšlienkou, že by som zmenila fakultu. včera som si vyrobila manší trapas, sedela som s mamou a s kamoškou v kaviarni. zrazu sa pri nás zastavil chlapík, pozdravil a podával mi ruku. pozriem na kamošku, že kto to je. bol to jej bývalý. :-N vôbec som ho nespoznala. som na neho chvíľu čumela až keď kamoška povedala kto to je som mu podala ruku a pozdravila sa s ním. :-D je totiž z Francúzka a vôbec som nečakala, že ho môžem stretnúť. :-D čo už, ale mám super plavky na leto. 8-) no a 17.4 mi zrušili zápočet aj prednášku z účta B. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte... este 21:00 som mala akoze dobry den, pohoda. Som unavena, uplne ze jarna unava, v skole najviac ako sa da, este zajtra poriesim nejake formality ohladne bakalarky a po Velkej noci mienim odovzdat. AAAAle, 21:02 som sa rozhodla rezignovat na celu dementnu Ekonomicku, pretoze mam tento semester len tri predmety, nie ze by som si to zasluzila len tak, makala som jak fretka minule semestre, mala kopec skusok a teraz... tak mam jeden predtermin, ktory bude ked si teta zmysli, a potom dve najtazsie skusky ake si viete vobec predstavit (a ja tiez) a to prvu 28.4. a z nej ustnu 29.4. a 29.4. mam pisomnu z druheho najhorsieho predmetu :-) x-) idyla ze by jeden vrazdil... no nejdem snad ani dalej komentovat, musi to trosku odzniet, lebo by som len skaredo pisala....
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte ericc to je super, ja som sa vzdy tesila ked nam odpadli nejake skusky :-D a plavky? ake? charliz neboj, bude dobre, zvladla si uz aj horsie veci, zvladnes aj toto, si sikula...neboj ;-)
Odpovedať
ahojte, Bea budem sržať palce nech spravíš tie skúšky. ;-) Nely biele s čiernym vzorom, majú trojuholníkový vrch. ja idem dnes plávať a keď príde Vili možno ho nahovorím na menšiu prechádzku ak nebude veľmi unavený. štvrtok ideme na záhradu, naši idú už zajtra. budeme sadiť zemiaky, hrášok, mrkvu, petržlen a podobne. sa veľmi teším, určite už máme krásne rozkvitnutý orgován aj višňu a broskyne. x-) x-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ericc mozu vyzerat dobre, milujem bielu a ciernu kombinaciu a trojuholnikovy vrch urobi krasne cicicny :-D :-D noo, orgovan este nekvitne, ani visna :-D (teda u nas urcite nie) ja uz mam posadne dine, karfiol mi uz vyliezol, baranie rohy a jahodky samozrejme.. a treba ist rilovat ale to asi az zajtra sa bude...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Nelynka, viem, ze tie cysty nie su nejak moc nebezpecne, ale doktorke sa to velmi nepacilo, budeme to musiet strazit... Takze aj ked povedala, ze sa nemam coho obavat, tak jej vyraz nebol velmi spokojny. A ty si inak sikovna, ked mas taku zahradku... My (teda rodicia) maju len okrasnu zahradu - travnik a kvety, ale chceme urobit taky maly priestor, aby sme si tam dali mrkvicku, petrzlen, redkovku a tak... Zatial "pestujeme" len jahodky... Tie sa nam kazdy rok pekne urodia. Erika, ani nad tym nerozmyslaj, ze to prenesies, urcite to urobis. A aj ja som si tyzden a pol dozadu kupila nove plavky - ja mam bielo oranzove, tiez bikiny. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Caute. No ja som sa trochu ukludnila, dostali ma vcera tymi terminy, dnes sme poprosili jednu prednasajucu, ci by nam nedala este aspon jeden termin a ona nam fest zacala nadavat, ze sme lenivi, furt sa len vyhovarame, nechodime do skoly atd...no ta ma dostala. Ale kaslat na nu, uz nejdem riesit tu prasivu skolu, nejako to doklepeme uz a bude pokoj. Trosku to bude o hubu, ale nevadi. Dakujem vam za podporu :-) A mame odo dnes doma morcatko malicke, taka je krasna malicka, pofotim a poslem vam :-) Aj Tomas z nej ma velku radost, cely den sa tesil domov, hehe. Drzte sa babky, setrite sa, bude Velka noc, tak si pekne oddychnite, ja sa zacnem ucit pomaly :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Bea, neboj, ty si sikovna baba, ty to urcite zvladnes! A tes sa z morcatka, z toho, ze bude trosku volno teraz a potom to pojde lahko... Verim, ze s tym nebudes mat velke problemy. Budeme ti vsetky drzat palce. ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?