Ročník 1983. Ste tu niektorá v tomto roku narodená?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte babenky, tak našla som tu mnoho ročníkov, len ten môj 1983 nie... Až ste tu niektorá v tomto roku narodená, dajte o sebe vedieť ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
áno :) a zamiesiť plánujeme hneď v svadobnú noc... :-D zatiaľ podľa mojich výpočtov, mi akurát vychádzajú plodné dni x-)
Odpovedať
barchee tak ja vobec nepocitam plodne a neplodne nechcem sa na to prilis sustredit....proste ked pride tak pride, ale este sa nesnazime chceme az vo vlastnom bytiku a to bude na jesen 2009 :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja sa na to nesústredím, ale cez neplodné to asi moc nepojde =-) tak troška predsa rátam... ;-) my bývame vo svojom už dávno, ale zatiaľ nebol vhodný čas...rozbieham biznis a snáď do jari už budem za vodou, preto sa budeme môcť začať plánovane snažiť po svadbe...teraz tomu predsa len troška prirodzenými cestami nedávame možnosť... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babenky...no my baby teda neplanujeme...je to smutne, ale v dohladnej dobe urcite nie...kedze pracujem v automob. priemysle-velmi sa nas dotkla hosp. kriza a uz od vcera som na 60% doma a navyse mi zmenili zmluvu z roka na pol rok, teda zmluva mi vyprsi 13.4.2009.- Tak som z toho dost mimo, ale v tejto firme je mozne vsetko. Koli tomu si baby dovolit teraz nemozeme, pretopze neviem, co bude po aprili a az mi nepredlzia zmluvu, tak by sme to nezvladli-predsalen mame uver na auto a na byt+nejake tie splatky. Joj, je to fakt strasne hnusne, ale naozaj by sme teraz este aj s babom nevysli...aj ked ja by som uz babo aj celkom chcela... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
to hej, financie sú dôležité...aj keď niekto vraví, že nie, určite sú...nepriviedla by som svoje bábo na svet vtedy, kedy by som nemala dosť peňazí...je to stres a napätie z nedostatku, ktorý silne vplýva aj na bábo a ja fakt netúžim mať doma neurotické dieťa...radšej pekne s kľudným svedomím, že môžem svojmu bábú dať pokojné prostredie na vývin :)
Odpovedať
Profilova fotka
ano, mas pravdu, ja nevravim, ze sme uplne na dne, ale myslim na buducnost a viem, ze by som mu nemohla momentalne dat uplne vsetko, co by potrebovalo...Musime najprv nieco nasporit a potom rozmyslat nad babom.
Odpovedať
ahojte holky, Mirka je mi to luto, ze to tak mas s pracou som si spomenula ako si len pred nedavnom menila pracu a teraz toto....tak dufam,ze si nieco ine najdes, ked uz tam to nepojde :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Ivetka, no je to naozaj o nicom, zavod KIA stoji a kym bude stat ona-my pracu nemame, pretoze robime pri KIU a HYUNDAI...je to naozaj zle, ze sa clovek dostane do takejto "kase" a nie vlastnou vinou. Aj teraz som preradena na ine pracovisku, sice robim kvalitarku, ale vo "vyrobe" nie tam, kde som bola prijata a navyse-kolektiv je tu naozaj hrozny!!!!! V minulej praci to tiez nebolo ruzove, ale teraz je to otras. Som sa na vlastnej kozi presvedcila, ze je ovela lepsie robit so "starsim" kolektivom, ako s mladsim, ako teraz...su to vsetko spopliaci, ktori nielenze nemaju uctu k druhym, ale ani sami k sebe...IQ=0... Joj, keby som to vedela pred 3 mesiacmi, iste by som si zvolila inu moznost...ale kto mohol tusit, ze nastane kriza?
Odpovedať
Ahojte kočky. Mysti je mi to ľúto s tou tvojou prácou. V takej oblasti je to teraz fakt všelijaké. Tiež mám jednu kamošku, ktorá robí v podobnej oblasti a už sú niekoľko dní doma, na 60%mzdy. Ale verím, že to bude dobré, že ti zmluvu predlžia a budete môcť pomýšľať aj na bábo keď chcete. :-) Ja som tiež kalkulovala, že v takej situácií, ako sme teraz, by nám výdavky na bábo asi veľmi nevychádzali - veľa sme dali a dávame na zariaďovanie bytu, navyše byt nie je náš, ale služobný, takže keby manžela prepustili z terajšej práce, končíme aj s bytom. Máme tiež niekoľko spláto- auto plus elektronika, poistky a pod.. no fakt si neviem predstaviť ako by sme fungovali len s materskej a jedného platu. V novej práci to tiež nemám ružové - nepáči sa mi tam veľmi a navyše zmluvu mám na dobu určitú do júna - takže uvidíme čo bude ďalej. Ach jaaaj kočky, ťažký život. Normálne spomínam s nostalgiou na bezstarostné časy - napr. počas vysokej školy, keď jediným problémom bolo, či spravím skúšku. Nijaké problémy s prácou, financiami a pod. som neriešila. Hoci som teraz šťastná, že sme s drahým "svoji", rada by som tie časy vrátila :-(
Odpovedať
zuzi a ty robis v banke uz som zasa zabudla :-D a co sa ti nepaci? , lebo kamoska robi v KE jednej nemenovanej banke a sa jej velmi nepaci tiez :-D tak ja som take casy nemala, kedze som aj popri VS pracovala, ale ja rada spominam na casy, ked som bola aupair v Londyne tam som len byvala s rodinou oni mi vsetko platili a dostavala som aj plat za starost o deti vela som sa nenarobila a zivot bol gombicka :-)
Odpovedať
ahojte kočky, vidím že pozitívne správy nás nejako obchádzajú. v práci to tiež nemám až také super, ale dať výpoveď keď treba platiť účty a zo vzduch sa nedá žiť, tak si nedovolím dať výpoveď a ani nechcem pomyslieť čo by bolo keby.... :-S tak aspoň verme, že nás niečo dobré v tomto roku postretne a budeme menej myslieť na to zlé.
Odpovedať
Profilova fotka
téma bábo je dosť zložitá v tejto dobe... :-( ... ale určite už čoskoro prejde toto krízové obdobie a ľudia budú mať opäť lepšiu náladu. Mňa osobne sa svetová kríza nijak nedotýka, ani mojej práce, ale naozaj je mi smutno za ľudí, ktorí poctivo pracujú a dostávajú menšie výplaty...akoby nestačilo, že ajtak je veľa pozícii finančne absolútne nedocenených...pracovala som v štátnych školských zariadeniach a bolo mi do revu z toho platu, čo som ako absolventka VŠ dostala...a ešte k tomu moja barania povaha :-D, tak som sa rýchlo rozhodla ísť vlastnou cestou x-) ešte keby tak môj skoro-manžel tak nenástojil na bábenku "až po svadbe" ... ide ma z toho šlak trafiť! :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
no ja mám VŠ a robím za stredoškolský plat na stredoškolskej pozícii. Príčína? Málo šťastia, navyše som žena a všade ma odbili že určite sa chcem vydať a mať dieťa, takže dovi dopo. Či sa to niekedy zmení? Neviem povedať čo bude večer a nie čo bude o mesiac, o rok..... Takže tak.
Odpovedať
barchee tak kriza sa zatial netyka ani mna ....tak zatial pohoda :-) uvidime ako to bude neskor.....momentalne cchem zmenit pracu, lebo v nasej firme to ide z kopca myslim hlavne s benefitami :-| a nasla som si uz nejake lepsie financne ponuky, ale to je Praha a tu praca zatial je :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kocky, tak to mate poniektore super, ktorych sa kriza nedotkla. Ja som este aj dnes doma na 60%, mozno este aj zajtra az dnes nezavolaju, ci treba prist do prace. Tak som zvedava, ako to pojde dalej, U nas praca bohuzial nie ja, takze robim, co mozem, ale z tejto firmy chcem na 100% odist, lebo fakt sa mi tam absolutne nepaci!!! :-| ]-(
Odpovedať
Kočky fakt tu máme len také smutné, depresívne debaty. Napíšte niečo veselé.... :-) Ivi nepáči sa mi viacero vecí. Ako vieš prestupila som z iného mesta - takže to porovnávam, čo bolo tam lepšie ako tu... Kolektív je iný. Plat nič moc atd. Nechcem to veľmi rozoberať.
Odpovedať
ahoj zuzi tak ja viem asi je to horsie, ale ja uz sa nad niektorymi vecami nepozastavujem :-) napr. kolektiv som mala niekde aj horsi ako mam tu takze som rada, ze to nie je najhorsie :-D a praca je celkom OK....a firma ani do buducna neplanuje vyhadzovat, alebo nieco take.... :-) Mirka napis ako sa mas ty????
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby, ivet, fakt chces vediet, ako sa mam? radsej snad ani nie!z celeho tyzdna chodim do roboty jeden, max. dva dni...inak som doma na 60%. A navyse, idem chodit na smeny, uz dnes idem na poobednu-vcera som este bola doma. Tak si to vies asi predstavit...nikdy som nechcela robit na smeny, to bola moja priorita a teraz toto...a navyse sa tam vsetci hraju na sefov a su to len zasrate deti bez skusenosti. Kolektiv strasny a navyse aj platovo som isla dole. Tak stale intenzivne hladam novu robotu a mam pocit, ze mi zacina pomaly ale isto sibat. Vnoci dobre nespavam, stale mam v hlave len robotu-to sa mi predtym nikdy nestavalo...co mam robit????
Odpovedať
Mirka moja hlavne sa ukludni, lebo ked budes hladat pracu musis byt kludna a v pohode....chapem ta ja som v KE hladala pracu tiez nejaky cas a bola som na nervy :-| hlavne treba zachovat klud viem, ze sa to lahko pise, ale ked budes prilis nervozna na pohovore sa to moze prejavit... :-| :-S neviem ti viac poradi ja som aj kvoli praci odisla z KE do Prahy :-S
Odpovedať
Profilova fotka
ivet, ja som nervozna z toho, ze som viac doma ako v robote a na to som ja nebola zvyknuta...ze som sa ja sprosta nerozhodla pred 4 mesiacmi inak a nesla som do inej spolocnosti...ale kto vedel, ze pride nejaka kriza...nikto. Moj manzel je tiez kazdy piatok doma a vo februari maju byt doma cca 10-12 dni, takze parada. A zabijaju ma tieto poobednajsie, to je zabity cely den!!! ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
baby, ja mám v marci narodky a mám také srandovné pocity keď si spomeniem, že mi pomaly ťahá na 30 :-D v apríli svadba, potom skoro dúfam bábo...a 30 je tu zachvílu...teda za 4 roky... chichi :-D
Odpovedať
barchee tak to je sranda uz som si myslela, ze ti vazne je 30 :-D , ked hovoris ze uz ti je skoro 30 :-D ja sa citim stale na 20....takze tak, ale do 30 by som chcela stihnut aspon 1 dieta ak nie 2 - uvidime ako sa postasti :-D :-N
Odpovedať
Profilova fotka
chichi...šak sme rovnako staré, ne? :-D tiež by som chcela to bábo poriešiť dovtedy ... možno budú aj hneď dve :-x moja prababka bola z jednovaječných dvojčiat a zatiaľ nikto v rodine ešte dvojvajčákov nemá :-p takže uvidíme čo nám gény nadelia chichi :-D
Odpovedať
barchee aj moj manzel je z jednovajecnych dvojciat, ale pocula som ze skor sa dedia dvojvajecne dvojicky, lebo jednovajecne je len chyba delenia ze to nie je dedicny jav, ale nie som si ista ci to dobre vysvetlujem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
či sa to dá nazvať chyba delenia....podľa je to niečím podmienené určite...dvojvajčáci sú dve naraz uvolnené vajíčka, podľa mňa skôr to je náhoda ako geneticky podmienená vec...neviem, neriešim, do genetiky sa trocha vyznám, ale ne zas tolko ;-) celý život počúvam, že ktorá z nás báb v rodine bude mať jednovajčákov, tak asi na tom niečo bude :-D
Odpovedať
ja absolutne tymto veciam nechapem len som si raz nasla nieco take na nete, ale uz nepamatam ako sa to tam uvadzalo :-D ja by som chcela dvojicky bud ako prvorodene, alebo potom uz vobec, lebo 3 deti nechcem mat cize ked sa mi narodi prvorodene jedno dieta tak potom uz radsej dvojicky nechcem, ale ako sa hovori clovek mieni Pan Boh meni :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby, tak Vam je ako dobre takto tu debatovat o detickach...no, ja by som do 30 tiez chcela jedno stihnu, ale uvidime, ako sa situacia vyvinie...Ked si najdem nejaku normalnu pracu, alebo apson keby mi dali zmluvu na dobu neurcitu, tak by to bolo ine a dalo by sa to uz nejako poriesit. Tak uvidime a drzime si palce. ;-)
Odpovedať
Mirka vsak este do 30 mame cas tak urcite stihnes drzim palce s tou pracou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, dakujem Ivetka...ja dufam, ze vsetko dopadne tak ako ma! Predstavte si dievcata-moj muz ide dnes na pansku jazdu na chatu s kamaratmi...a ja budem sama doma. No mozno pojdem niekde s babami, alebo budem lezat doma-chytila ma totiz choroba a nekonecne ma boli hlava, tecie mi z nosa, fuj...porazi ma. Tak je mozné, ze pridem dnes domov a zalahnem do postele. :-p
Odpovedať
tak to mas dobre :-) ja si niekedy zelam ostat sama doma, kedze mame garsonku tak niekedy citim, ze potrebujem priestor :-D , ale mne staci aj to, ked ide manzel v sobotu do prace a jasom na tu chvilku sama :-D inak moj chlap este nikdy nebol cez vikend na nejakej panskej jazde akurat zajde po veceroch von, ale inak nic :-N
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?