Ročník 1983. Ste tu niektorá v tomto roku narodená?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte babenky, tak našla som tu mnoho ročníkov, len ten môj 1983 nie... Až ste tu niektorá v tomto roku narodená, dajte o sebe vedieť ;-)
Odpovedať
ahojte :-) dnes mi kolegyňa povedala, že vraj lekárne dávajú vernostné karty pre zákazníka, treba si to pýtať. zbierate body a potom si za to vyberiete nejaký tovar, ako v Nay :-D sa mi to celkom páči, minulý mesiac som v lekárni nechala 3000 a body by sa veru zišli. :-)
Odpovedať
liana 3000 v lekárni? No páni moji, čo všetko si kupovala? Uj keď vidím takú sumu, až som rada, že zatiaľ som celkom zdravá (teda aspoň fyzicky :-D :-D :-D) Ale vážne, bola si nejako vážne chorá či si si iba brala lieky bez predpisu? Lebo ja som si myslela, že teraz už sa snáď v lekárni ani toľko minúť nedá. Ja som doteraz vždy platila tak maximálne do 500 keď som teda mala lieky bez predpisu.
Odpovedať
ver tomu že sa dá minúť. brala som vitamíny a také lepšie stoja krabička že 430 korún a jedny ekzímy ma vyšli na 980 Sk. Takže tak. šumivé za krabičku 89 korún. takže ani neviem ako a zaplatila som toľko že až. a pritom som brala len vitamíny. kebyže mi doktor predpíše aj nejaké lieky, tak suma sa navýši. tak som zvedavá koľko budem platiť tento mesiac. :-N
Odpovedať
No hej, keď to beriem z tohto hľadiska, tak veru už verím. Tie drahšie sa oplatí viac kupovať, sú lepšie. To musíš brať každý mesiac? Čože Ti je vlastne?
Odpovedať
nemusím, ale chrípkové obdobie, plus nedoliečená choroba z minulosti, posilnenie imunity a tak podobne.
Odpovedať
Veru to poznám, tiež sa mi stalo podobné, síce nie s chrípkou ale tiež som niečo zanedbala a ťahá sa to so mnou už od Silvestra. Teraz je to zatiaľ dobré, tak uvidíme...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte fešandy...dnes nemám dobrý deň, dnes ma nemilo prekvapila moja mama...o dva týždne máme svadbu, nemáme ešte kopec vecí a ani výplatu (a to možno do svadby ani nebude) a keď som jej povedala, že čakám na výplatu, tak mi povedala, že aby som také niečo ani nevravela nikomu, že je to hanba, že sa chcem vydávať a čakám na výplatu...je to naozaj také smiešne? Všetko je dnes strašne drahé a to ešte platíme úver na byt, splátky a všetky výdavky, pokúpili sa veci na svadbu a jej sa zdá čudné, že financie jednoducho došli... :-( :-|
Odpovedať
mysti, to veru dobre poznám, pred svadbou treba toľko zariadiť, že ani nevieš kde všade Ti peniažky odtiekli. Ja som síce mala našetrené a neplatili sme úver, takže nám aj niečo potom zostalo, ale keby som si dlho predtým nešetrila bola by som natom podobne ako Ty. Preto nie celkom chápem reakciu Tvojej mamy...
Odpovedať
Profilova fotka
mirka, hlavu hore, mozno sa len zle vyspala- vsak to je pochopitelne, myslis, ze my sme neboli vyflusnuti z penazi pred svadbou. Nekaz si tym den - hlavne, ze vy sa lubite:-) dnes som na Teba v aute rano myslela, ze uz zachvilku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj saši, áno, je to už zachvíľku, mne sa to ani veriť nechce. Včera som si bola vyberať bižu, mám jednu dobrú známu v predajni a tak mi dala vyskúšať aj domov, aby som sa v pokoji rozhodla. Tak som si aj vybrala. V piatok idem na skúšku účesu, tak som zvedavá, ako to dopadne. V sobotu ideme sestre na venček (aspoň rozchodím popolnočné topánky) :-D . No postoj mamky ma dosť sklamal ale aspoň som sa utvrdila v tom, čo som si už myslela... :-|
Odpovedať
Jeej aké je to pekné takto čítať, ako sa tešíš. A čo predsvadobné stresy? Nemáte? My sme veru mali, vlastne ani nie tak my ako moji rodičia, ja som najstaršia, vydávala som sa prvá, tak chceli aby bolo všetko tip-top a preto aj stresovali. Možno aj Tvoja mamina je na tom podobne.
Odpovedať
skoro všetci rodičia pozerajú na finančnú stránku veci. moja mama by bolatiež najradšej, keby sme len doma oznámili že sme sa vzali a ušetrilo by sa tým kooopu peňazí :-S čo na tom, že to budú naše peniaze, jednoducho stresuje a strečkuje s tým už teraz. niekedy mám chuť sa o svadbách ani nebaviť, lebo tie reči sú mi nie veľmi milé. keby sa radšej rodičia zamysleli nad tým, že sú aj vážnejšie veci v živote, než plakať nad nejakými peniazmi :-S
Odpovedať
Článok sa načítava...
To je pravda veru. My sme veru tiež tesne pred svadbou mali také myšlienky, že prečo sme im to nepovedali týždeň pred svadbou keď by už bolo všetko vybavené, prichystané, možno by bolo menej stresov. Naši sa ani tak nebavili o peniazoch, lebo my sme si naozaj celú svadbu platili sami, ale o tom ako to bude prebiehať a vkuse o tom istom
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my sme mali pôvodne v pláne si celú svadbu platiť sami, ale naskytla sa nám príležitosť veľmi výhodne kúpiť byt a tak sme neváhali...keby sme bývali u niektorých rodičov, bolo by to všetko o inom...ale teraz platiť úver (čo nás dosť zaťažuje) a všetky výdavky okolo domácnosti (veď to iste poznáte), veľa nám toho neostane. Keď sme sa rozhodli zobrať, pýtali sme sa rodičov, či nám finančne pomôžu a nikto v tom nevidel problém..my sme si veľa kúpili aj zaplatili sami, všetko sme si vybavili, nikoho sme s tým nezaťažovali...veď ešte uvidíme, ako sa to vykrištalizuje...
Odpovedať
To sú všetko predsvadobné stresy, uvidíš ako to bude tesne v deň svadby alebo po nej... Aj naši boli nadšení keď už prišiel ten deň, všetci sa bavili, ešte mesiac sa rozprávalo aké to bolo parádne, vtedy už nikto nemal stresy, proste to opadlo... Rodičia to dosť prežívajú, predsa len dcéru nevydávajú každý deň.
Odpovedať
Profilova fotka
je mi len smiešna jedna vec, že tie predsvadobné stresy majú všetci len nie my dvaja so snúbencom...ja mám pocit, akoby som svadbu vybavovala niekomu inému, nie sebe, nejako mi to ani nepríde, že sa vlastne idem vydávať ja :-D Je to možno aj tým, že spolu žijeme a sme spolu 8 a pol roka, takže nejaká zmena u nás nenestane, len ja sa budem iste ešte mesiac predstavovať "svojím" priezviskom :-N Všetko zásandé v podstateuž je a bez toho iného sa zaobídeme ke´d na to nebudeme mať. Jediné, čo ma trápi je počasie, dúfam, že nám nebude pršať, lebo sa nebudeme mať ísť kde fotiť (na okolí žiadny zámok ani kaštieľ ani nič podobné)...
Odpovedať
My sme to cítili presne tak isto.. Všetci okolo mali predsvadobné stresy, iba my sme boli v pohodičke. Počasie Vám snáď vyjde, veď už teraz je celkom v pohode. Ale s tým priezviskom si mi pripomenula mňa. Mne sa začínalo priezvisko na to isté písmeno ako manželovi, takže keď som sa aj išla podpísať pri oltári veru skoro som napísala svoje rodné priezvisko. A aj asi mesiac po svadbe som sa predstavovala dievčenským priezviskom, vždy som sa musela opravovať.
Odpovedať
ahojte holky konecne mam nejaky cas pocas prace ....no mysti u nas je to opacne my si sice platime svadbu a tak ta svadba bude skromnejsia a mojej mamke sa to nepaci, ze ona by nam zaplatila viac, ze to budeme mat len v restauracii a ona chcela luxusnejsi hotel .....nato sme jej povedali, ze si to platime my a na viac nemame, lebo teraz este berieeme hypoteku na byt tak to nechala tak oooo ;-)
Odpovedať
ahojte baby..tak u nas stresuju jeho rodicia..moji su daleko..a ani nemaju moznost do priprav kecat,co by som si ani nedala..ale zas svokrovci sa staraju :-D svadbu platim ja sama..a musim povedat,ze uz teraz mam obavy,ci mi to vyjde..lebo to cestovanie z uk na svk a naspat tiez cosi stoji..ale zatial sme toho neminuli privela..ale zas som dost minula na lieky a tak podobne..a zvlast,ked si zdravotne platim sama..a cestujem aj po svk..no hadam sa to nejak spravi.. ale saty musia byt dobre :-D viem,ze sa daju zohnat lacnejsie..no ja musim ukazat rodine,ze zarabam v uk :-N lebo to bude este len reci,ked zistia,ze platim len a len ja..takze niektori ocakavaju luxus ako sa patri..skoda,ze 5* hotely nie su pekne v ziline..inac by to asi bolo tam :-N :-D ale sranda je,ze mne sa vzdy nejake peniaze pritrafili,ked som potrebovala..studium som si niekolko rokov platila sama a vzdy sa cosi naskytlo,co ma drzalo nad vodou a nemala som nejaku extra financnu krizu..jedno skuskove som zila skoro len z brigad a spravila som vacsinu skusok :-)
Odpovedať
joj to sa máš dobre, ja ledva z platu vyžijem a to ešte aj šetrím :-) paradoxom je, že z brigády som mala viac peňazí, než z TPP. :-D taká otázočka :-N UK - to je Anglicko? Ukrajina asi nie, že =-) často sa tu tá skratka spomína, tak ja len tipujem čo to môže byť, ale pasuje mi na Anklicko ako United Kingdom :-)
Odpovedať
Ja som tiež počas výšky pracovala a neľutujem to, dokázala som si aj dosť ušetriť a kúpiť si čo potrebujem alebo chcem. Svadbu som veru tiež platila ja, manžel šetril peniažky na bývanie. Ale leatea podľa mňa Ty to musíš mať finančne teda parádne keď pracuješ v uk.
Odpovedať
Profilova fotka
lianka, presne UK je to co si myslis. ja tiez ked som bola na VS a chodila som na brigady som mala viac penazi ako mam teraz... :-D ale tom neplatila ani za byt ani uver ani splatyk, vsetky peniazky boli len moje. Saška, si tu? ani sa neozvas? mas vela prace? dnes idem cvicit, uz sa cekom tesim...
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj mirka:-) ano ano som, ale tak naskoky vzdy:-) ale myslim na vas .-) aj ja dnes idem cvicit :-)
Odpovedať
liana..ano uk ja anglicko..united kingdom ;-) no ja si chcem este cosi najst..zvlast na leto,ale toho roku sa mi to asi nepodari..
Odpovedať
no jo aj ja som pracovala pocas VS, ale dost som zila no ako to povedat....ooo dost som chodila na rozne akcie a chaty a tak som nic nenasetrila + som si platila skolu, lebo som studovala externe a to bolo platene....a tiez som zila dost na velkej nohe v uvodzovkach....teraz som sa uskromnila, lebo hypoteka a kupa bytu je dost draha vec a este svadba ;-) , ale zasa si myslim, ze svadba nema byt o luxuse, ale o tom, aby sa tam kazdy bavil a bola dobra atmoska oooo :-D
Odpovedať
pri tých cenách je dnes veru svadba sama o sebe luxus :-| ja som počas brigády ani moc nežila :-D zato teraz v práci každý mesiac povinne otrepem peniaze za oslavy a darčeky, lebo tu stále niekto niečo oslavuje a to veru nie je zadarmo =-) také by som zrušila, či sa zúčastním alebo nie, proste zacvakám.
Odpovedať
Profilova fotka
lianka, tak my nastastie v robote taketo nieco nepraktizujeme, hadam len take 4 kolegyne medzi sebou a ostatni len ked maju nieco kruhle, inak nie a myslim, ze je to tak fajn. S tymi peniazmi je to dnes naozaj tazke a najmä mlady clovek sa ma postavit na nohy, kupit byt (dom), zariadit, a este aj zit...je toho naozaj dost
Odpovedať
Súhlasím s lianou, dnes je svadba sama o sebe luxus. Ono sa to ani nezdá, ale keď chceš pozvať "len" rodinu tak to je zvyčajne už dosť ľudí, aby bola dobrá atmosféra treba aby bola dobrá kapela, obsluha jedlo, .... To sa nezdá ale nazbiera sa to tak, že človek len oči otvára. A to som ešte nespomínala šaty, oblek, topánky, kytica...
Odpovedať
fali, ty si už aspoň vydatá :-) ale čo ja. mňa to čaká keď už euro bude fičať spolu so svadbou zisku chtivých a to len bude pálka. ešte ja Ba k tomu, rodina kde kade po Slovensku - no ani predstaviť si to nechcem. ešte že šetrím, ale ako je to ťažko. vždy mi niečo vypadne a treba kúpiť nové a už je po zmýšľajúcej našetrenej sume ]-( asi sa naštvem a vydám sa tajne :-D u drahého v rodine sú také praktiky zaužívané, tak čo :-D
Odpovedať
no podla mna sa da svadba urobit aj skromne napr. buduci svagor taku mal a naozaj ho to vela nestalo.... ;-) a na druhej strane poznam restiky v KE co za menu pytaju do 500 a nad 500 cize si clovek vie vybrat ci drahsiu, alebo lacnejsiu, aj ked to potom aj tak vyzera... :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?