Prešov. Kto ste tu z Prešova?

Zobraz úvodný príspevok
Tak skúsme od znova. Dievčatá prešovské pekne vás vítam...
Odpovedať
ivi, ja viem ze to najprv treba vyskusat.. ale tie saty maju v novych zamkoch.. takze si budem musiet vyskusat nejake "podobne".. ale tieto chcem velmi.. a dik za tip ;-)
Odpovedať
baby, niektorá z Vás tu raz písala, že bude mať po svadbe na predaj čokoládovú fontátu... len to neviem nájsť.. neozveš sa mi? Teda ak to je ešte aktuálne...
Odpovedať
Ahoj chcela by som sa opytat ako je to s podavanim ziadosti na urade musi kazdy na svoj urad alebo musime spolu obaja do PO na matriku aj ked snubenec je Oravak?
Odpovedať
no ak bude svadba v PO, tak musíte obaja spolu na matriku do po...
Odpovedať
Profilova fotka
a na Oravu ani nemusite, my sme to tiez tak mali, ze ja som z Lemesian a drahy z Presova a povedali nam ze staci ked v PO nahlasime
Odpovedať
tanicka_ photo :Svadobne saty siju na trojici salon Lilien alebo niečo take to je vedla lekárni v podchode na tej strane ako pizza na rohu na poschodí
Odpovedať
ibiza.x Dakujem za radu. My zijeme v CR a ked sa niekoho pytam tak kazdy povie nieco ine :) iva.jurkova tak to je fajn, ze si mi to potvrdila :) teraz nam uz len ostava najst nejaky spolocny cas a doletiet do PO :D neviete nahodou kedy maju na matrike uradne hodiny? Diky
Odpovedať
Myslím že od osmej do štvrtej. Ale na 100 % ti to nepoviem.. síce sa tam tiež chystám, no neviem kedy. Je tam inak hrozne zlatá pani. Možno by bolo dobré, keby si tam zavolala a popýtala sa čo potrebuješ, ona je veľmi ochotná. Mne napríklad "rezervovala" dátum aj čas sobáša aj to sme spolu hovorili iba telefonicky... lebo priateľ je v zahraničí, tak aby náhodou nám niekto neobsadil termín. Do jistoty. Ale povedala, že kľudne môžem doniesť papiere aj ja a on to potom podpíše dodatočne keď sa vráti.
Odpovedať
lucenka dakujem ti velmi pekne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte nevesty, prosím vás neviete, či kaderníctvo Avantgarde v PO ešte funguje a či tam stále pracuje Peter Luterančík? Našla som naňho skvelé recenzie, ale neviem nájsť kontakt ;-( Bývam v BA, ale svadba bude na východe, takže zháňam dobrého, šikovného kadreníka/čku...
Odpovedať
dik moc ibiza.x pokusim sa tam s prace zavolat a opytat sa co a ako :)
Odpovedať
Ahojte konečne som tu o dlhnom čase:), nevestičky, ktoré ste mali svadbu v kostole a boli ste na matrike spísať zápisnicu? kde to presne je , čo k tomu potrebujem, ako dlho sa čaká ? spravia to na počkanie? Ďakujem za rady :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
raduskas (1) Štátny občan Slovenskej republiky pred uzavretím manželstva predloží matričnému úradu príslušnému podľa miesta uzavretia manželstva tieto doklady: rodný list, doklad o štátnom občianstve, potvrdenie o pobyte, úmrtný list zomretého manžela, prípadne aj sobášny list zaniknutého manželstva, ak ide o vdovca alebo vdovu, alebo právoplatný rozsudok o rozvode manželstva, ak ide o rozvedeného alebo rozvedenú, alebo právoplatný rozsudok o vyhlásení manželstva za neplatné, doklad o rodnom čísle, ak potrebné údaje neobsahuje občiansky preukaz. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Raduskas je potrebny iba obciansky preukaz a rodny list. Je to na mestskom urade ale z dolnej casti, na matrike. Tam je recepcia, poviete, ze chceti spisat manzelstvo a oni vas poslu do dveri. Je to na pockanie, ale musite tam ist obaja, trva to asi 5-10 minut. Krstny list nie starsi ako tri mesiace je potrebny na farskom urade spolu so ziadostou o uzavretie manzelstva. Ale to pojdete az potom, ked budete mat na matrike spisanu ziadost o sobas. My sme na faru potrebovali este potvrdenie o navsteve nauk, ktore sa konaju v hlavnom kostole. Je ich 7 cca za 3 tyzdne.
Odpovedať
Profilova fotka
Kto mi pomoze??? Kde v PO naplnaju balony heliom??? Prosim
Odpovedať
kvetka bud to robia tie firmy co robia aj celkovo vyzdoby, alebo si musis kupit sama helium
Odpovedať
Profilova fotka
a este mi poradte odkial mate popolnocne satky, alebo nejaku dobru krajcirku. Nemam este topanky a ani popolnocky a to o mesiac svadba. Som z toho dost zufala :(
Odpovedať
ja som mala z kosic z blsaku, a este dvoje som mala, lebo som nevedela ktore vezmem, ale vyuzila som ich na ine svadby co som bola. jedne z polska a jedne z butiku co je pri krajskom sude pri vchde do angela. vsetky boli kratke, ziadna roba..
Odpovedať
ewkaewka a kvetka 84: dakujem za radu :)
Odpovedať
no tu je nejako mŕtvo.. nemáte nič nové baby?
Odpovedať
ako tak pozeram naozaj to tu az podozrivo utichlo :)
Odpovedať
asi sa už všetci intenzívne zaoberajú svojou svadbičkou... a ja tápam a tápam.. :)) baby ako riešite kvetinovú výzdobu? dávate vôbec nejaké kvety na stoly alebo je to zbytočné? Ja milujem kvety, ale neviem či to niesú zbytočné výdavky.. keď na stoloch bude aj tak málo miesta..
Odpovedať
Ibiza.x kedze ja to budem mat v Hviezde kde je kvetin uz aj tak dost tak nad tym velmi neuvazujem. Na stole bude aj bez kvetov malo miesta maximalne ked tak hodim nieco na parapety :)
Odpovedať
baby ktoré z vás chodia na predmaželské náuky do kostola sv.Mikuláša v ktorý deň a o kolkej je náuka s lekárom?prosím
Odpovedať
raduskas - v kostole sv.Mikulasa su nauky len s knazmi a s manzelmi
Odpovedať
Profilova fotka
ibiza.x: ja som objednávala zive kvety...velku ikebanu na hlavny stol + 9 malych. Je pravda, ze tych kvetov bolo az az, ale nemam velmi rada umele kvety a bez nich by mi to prislo take suche
Odpovedať
Profilova fotka
raduskas: predmanzelske nauky zacinaju stale zaciatkom mesiaca, je ich sedem a su 2-3 krat do tyzdna. Zacinaju stale o siedmej vecer po omsi. 3 s knazmi a 4 s manzelmi. S lekarom bolo niekedy, teraz momentalne nie su s lekarom. Nauky s knazom trvaju tak hodinu, s manzelmi tak dve hodky. Rozpis nauk najdes na fare pri kostole z pesej strany. Hned ked vyjdes z kostola, hore schodmi a tam je fara aj kniznica je tam. Tam nastenke je rozpis, ale mozes aj zaklopat v kancelarii a daju ti aj papierik kde budete zberat podpisy, ze ste absolvovali vsetky nauky. Na zaver kazdej nauky vam daju podpis, ze ste si ich vypoculi.
Odpovedať
dakujem Vám za rady, aj ked mi to velmi nepomohlo náuky z knayom budeme mat u nás na fare akurát nám kaáyal pán farár že si máme spravit náuku s lekárom , psichologom..... a vraj to robia v kostole sv.Mikuláša a na Sídlisku III. tak musím ešte pozisťovať veci ked v kostole sv.Mikuláša take náukz nie su ale každopádne dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
fíííha, tak to počujem prvý krát. my sme mali náuky v kostole krista kráľa na sekčove a tiež sme mali len s manželskými pármi a s kaplanom. bolo ich 6. Juj, baby, strašne sa obávam počasia, keď je teraz takto :/ mama ma núti poobzerať sa po nejakom interiéri na fotenie v prípade zlého počasia... spoliehala som sa na to, že v auguste bude pekne slnečno teplo, ale pri tom čo sa deje teraz už tiež začínam pochybovať. neviete mi poradiť v Prešove nejaké pekné priestory??? lebo to tam veľmi enpoznám :(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?