Prešov. Kto ste tu z Prešova?

Zobraz úvodný príspevok
Tak skúsme od znova. Dievčatá prešovské pekne vás vítam...
Odpovedať
micha hej je to tu :-| a dufam ze uz je aj na odchode =-) kupu a skladuj lebo potom budete mat toho vela :-.
Odpovedať
Profilova fotka
:-) az budeme mat vlastny byt, tak mi bude jedno, ze bude zo zaciatku tak trochu prazdny, hlavne, ze bude nas :-D ;-) a chripka, 7 dni postrasi a zdrhne, teda za predpokladu, ze je liecena.... ja som uz v stvrtom dni.... :-S ale mam nadherny cerveny nos :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
micha no hej pomali zaciname do 2 mesiacov pride obyvacka aj spalna, vcera som zacala s naukami v kostole este mam 5 pred sebou :-p vy uz ich mate za sebou?
Odpovedať
Profilova fotka
no, ja som ateistka, moj drahy je veriaci, ale suhlasil s tym, ze sobas bude len na urade, vlastne nemal na vyber, kedze som sa odmietla dat pokrstit, ale nejak to neriesime, on je veriaci a ja verim v rodinu, lasku a priatelstvo.... deti chce mat pokrstene, to si bude musiet vybavit, ked si to vybavi, nebudem namietat... taze tak.... nastastie ani v rodine nesu rozbroje, mirovi rodicia sa do toho nestaraju, mirova mamca sa snazila presvadcit ho, aby bola svadba v kostole, ale miro jej dal jasne najavo, ze to tak nebude, odvtedy sa do toho nestaraju..... ved koniec koncov, je to nas zivot..... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no jasne a ked ste sa zhodli na jednom resp. ste sa prisposobili jeden druhemu o to lepsie a druhy nech hovoria, presviedcaju, je to vase rozhodnutie, vas zivot...... ako si pokrocila s pripravami?
Odpovedať
Profilova fotka
no, momentalne sa len hrabem v internetových strankach a hladam inspiraciu na vyzdobu..... ale vsetko podstatne uz mame, aj fotografka a kameraman su uz zajednaní, takze minimalne do juna mam pokoj, aj ked pomaly davam dohromady navrh na oznamenie..... :-)
Odpovedať
micha ale z to nieje problem tomi je tiez neveriaci a ani pokrsteny nieje a mame svadbu v kostole ja mam aj birmovku a uplne bez problemov sme to vybavili
Odpovedať
Profilova fotka
to je mile, dufam, ze sa to mirova mamca nedozvie, sice je pravda, ze ked clovek chce, tak v dnesnej dobe sa da vybavit vsetko, ale ja nechcem, zakazdym ked vleziem do kostola tak odpadavam, to kadidlo, ci co mi nerobi dobre, minuly rok som bola na dvoch sobasoch v kostole a na obidvoch ma museli kriesit... taze tak bude len na urade, pre moju spokojnost a preto, aby som neodpadla na vlastnej svadbe....
Odpovedať
micha ale my sme to ani nijak nevybavovali este som sa pytala knaza ci z tym bude problem ze nieje pokrsteny a on ze jaky problem ?bude svadba a hotovo :-D no super ale aj tomi chcel svadbu v kostole takze to bolo po vzajomnej dohode je to otom ako sa dohodnete ;-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no oznamenia s tym bude asi najvacsi problem nakolko sme mali doma katalog od znameho a nic sme nevybrali, tak musime hladat dalej..........
Odpovedať
Profilova fotka
Pridávam sa k teme. My chystame svadbu v maji. Bude to v kostole. S pripravami sme na tom celkom dobre. este nemame oznamka, pohare a oblecenie. ostatne je uz takmer zariadene. oznamka si robim sama kedze som nieco ako graficka a pohare neviiim. nemate nejaky dobry tip? su teraz dost drahe.....hm
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj danielina tip na pohare myslis?
Odpovedať
Článok sa načítava...
danielina urob kuk do mojho albumu ci sa ti take pacia
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam z vytvarania oznamka velku radost, bavi ma tvorit a moj drahy je taky zlaty, ze stale privrie jedno ocko a az potom to zhodnoti :-D :-D :-D :-D :-D a je tu viiikend, ide domooooov, tes sa presov!!!!! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
babeby co planujete na Valentina?
Odpovedať
Drobcek2007, neverim,... to vas vazne zosobasia v kostole? V akom kostole budete mat obrad? Ziaden knaz nikdy nezosobasi, pokial obaja nemaju krst a prve svate prijmanie. Co sa tyka birmovania´.. neviem. V tom si niesom az tak ista.... no tie prve dve sviatosti musis mat . No... neviem ako je to v evanjelickych a pravoslavnych kostoloch. Ale co sa tyka rimokatolickeho kostola to viem na 100%, ze nie.
Odpovedať
Teraz som si nasla drobcek, ze chcete mat u nas na Sekcove. My tu mame tiez obrad a apelovali nato, aby sme priniesli potvrdenie o krste a iné veci. Dostali sme papier co potrebujeme mat. Budeme chodit na nauky a myslim, ze to bola hned prva otazka. Ak by sa to potvrdilo co vravim a chceli by ste svadbu v kostole, tvoj buduci manzel musi chodit rok-dva na pripravu aby ho pokrstili a absolvoval vsetky sviatosti. Nic v zlom, ale na tvojom mieste by som si to este raz preverila, objasnila celu situaciu, nez by potom mali vzniknut nejake problemy tesne pred svadbou. To je len moja rada ;-)
Odpovedať
merilin urcite rozpravali sme osobne z knazom on spise nejaku ziados/vraj len formalita/a posle to neviem kam....a bude svadba... samozrejme ze musime mat tie nauky ale my ich budeme mat individualne nam ten cas vôbec nevyhovuje len tu poslednu musime absolvovat v nasom kostole
Odpovedať
merilin jeden zo snubencov musi mat vsetko inac by to nebolo mozne urcite mam to aj overene
Odpovedať
Profilova fotka
drobcek2007: tie pohare su celkom pekne. my chceme asi len uplne jednoduche. asi nieco na sposob ako ma mirka12011 s tymi dvoma srdieckami tak aj take sme videla vcera v bohemii na Hlavnej a maju dobru cenu - 2 pohare 880sk mirka12011: ano myslim tip na pohare. najprv sme chceli nieco originalne ze si dame urobit na ciste pohare podla vlastnej sablony ale kedze vcera sme videli dobru cenu na take ako mas v albume tak zvazujeme tuto moznost. len by sme to chceli bud so striebornymi alebo bielymi srdieckami. strieborne srdiecka k bielo zlatym obruckam a biele srdiecka su neutral taze tak.
Odpovedať
danielina poslala som ti ip ;-)
Odpovedať
inac krasneho valentina prajem ;-)
Odpovedať
....Este by som raz zasla na faru si to zistit na tvojom mieste, no ako chces. ;-) Ak sa Vam to podari, daj potom vediet :-) Budes prva.
Odpovedať
merilin urcite nebudem prva lebo znama sa vydavala dva roky do zadu a presne taky isty pripad len v kostole sv.mikulasa ;-)
Odpovedať
My ked sme sa s manzelom brali, tak sme museli doniest potvrdenie o krste. U mna to nebol problem, ale manzel je krstený evanjelik a na ich fare mu ho odmietli vydat, tak jasnacka, ze na nich este nakrical, ze s luteranmi nechce mat uz nic spoločné... Krstny list nema, lebo pri rozvode jeho rodicov sa niekde zapotrosil, no nakoniec tam este isla jeho mama, tak jej dali potvrdenie o tom, ze tam bol krsteny. Na fare nam povedali, ze ak by aj nemal potvrdenie o krste tak co uz, vraj len aby sme napisali také prehlasenie, kedy bol krsteny a kto su krstny rodicia. Ale tiez neviem o tom, ze by sobasili ak nemajú obidvaja krst. Zvacsa sa to robi v takych pripadoch tak, ze este pred sobasom sa urobi krst a nemusi byt na to ani rocna ani dvojrocna priprava. Ono, mala by byt, ale vsetko sa dnes dá... ;-) ...lebo podľa kresťan. viery, ta krst zbavuje dedicného hriechu, tak mi to nejak nejde do hlavy, ze by sviatosť manzelstva ako jedna zo sviatostí, mohla byť bez prvej sviatosti a to krstu. Ale mozno to nejak zmenili. krásneho Valentína vsetkým zalúbeným :-)
Odpovedať
a ak nezosobasia tam tak inde ;-)
Odpovedať
lila ja som si to tiez myslela no ale dost uz bolo 6.6.vam poviem.... =-)
Odpovedať
jasne, nebudeme ta viac deptat :-)
Odpovedať
dakujem ;-)
Odpovedať
Drobcek to je len moj nazor. Nic v zlom. Mozno ze ste natrafili na takeho knaza, ktory vas zosobasi. Podobne problemy su aj pri krste, pokial rodicia nesu zosobaseni v kostole. Ale poznam hned dva taketo pripady, kedy pokrstili babatko aj napriek tomu. ;-) Lila, vy ste museli napisat nejake prehlasenie, ze budete vychovavat deti v duchu niektoreho nabozenstva? Poznam podobny par, s takym istym vierovyznanim tak ma to zaujima ;-) . Minule sme sa rozpravali, ake sa robia problemy kvoli tomu. Ze odmietaju knazi sobasit, a pod. Ale ved by sme mali byt jedno, nie? Tak preco sa k tomu tak stavaju =-) nechapem A kde lila pokrstia pred sobasom?Nemusi byt ta priprava? To som nevedela. Ake mate plany na dnesny valentinsky den? ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?