Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
Čaute kočeny. Toto bol nekonečný víkend. Navyše plný opekačiek, grilovačiek a gulášov. Nie je nad dobré susedské vzťahy. Až som z nich unavená ;-) ;-) Teraz budem musieť celý týždeň jesť len zelený šalát.Navyše mám aj týždeň pred menzesom(ako aj vy :-D :-D ), takže zasa nosím pred sebou loptu. Merulka nabehneme na diétne dni. Aj ty určite potrebuješ očistiť od SK. :-D :-D Pantaloni tento víkend som mala aj ja super čerešňové koláče z celozrnnej múky a posypané makom. Susedka experimentovala. Boli super. Dokonca aj vajíčko nahradila nejakým vajcom v prášku z dobrej výživy. Keby som nebola lenivá tak si ho urobím. Ale tak som doslova nažratá, že nechcem vidieť kuchyňu aspoň 3dni.
Odpovedať
Xenus,jak jsi prejezena vseho,tak se ti lip bude drzet lehci zeleninove dny..a bud rada ze my uz si muzeme kdeco dovolit,ale jak mam vsecko povolene nic me nelaka,jim zdraveji jak pred dukanem a je mi fajn..
Odpovedať
Profilova fotka
tak je horuco, ze sa mi nic nechce. Nalievam sa ladovou kavou akurat (samozrejme domacou nizkotucnou so steviou:-D) Ale musim ist na nakup, ale kedze som bez auta, tak sa mi naozaj nechce trieskat v tom teple samej s taskami, najblizsie potraviny mam 15 minut peso.Neviem co budem jest dnes.
Odpovedať
@merulka vzmuž sa, lebo budeš hladovať!!!! :-D :-D :-D Ja tiež dnes idem nakupovať. Na aute :))
Odpovedať
Môj dnešný deň: R - celozrnný chlieb, light flóra, domácí marhuľový džem bez cukru D - maliny, jahody, jogurt O - zajačí vývar, ryža+zelený šalát so zálievkou Ol - celozrnná žemľa, praženica s fazuľou a párkami V - melón, broskyňa, zelený šalát na striedačku - sodoma :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@olovo80 Ahoj moja, žiješ. Zdravím všetky dukanky :-) Ja som tu dlhooo predlho nebola - ale som jedna z vás. Hoci, DD už viac menej nedržím od nového roka, na váhe žiaľ prírastok +3,5kg, od dnes začínam znova, aj preto som sem prišla - ale už nie 100% DD, trocha si to poupravím .-)
Odpovedať
@pantaloni Ďakujem :-) tak dúfam že to tak aj pôjde... bielkovinové dni mi už lezú krkom, dnes mám zeleninovo-bielkovinový to je lepšie :-D :-D
Odpovedať
toto súú moje dnešné raňajky...lutujem že som spapala obidva, najedla som sa stráááááášne :D
Odpovedať
Profilova fotka
caute baby, zuzka nanovo ta vitam :-D R: presne take iste ako @Rosa197 :-D D: ladova kava, kokosovy muffin O: pikandtna polievka s morskych plodov Ol: ladova kava V: grilovane prsia, salat
Odpovedať
Profilova fotka
@11xena11 nakup som zvladla, ale uz som nevladala potom cvicit, bola som v masiarni a na trznici krytej po zeleninu, este aj jedinu elektricku nam odstavili v meste az do konca augusta kvoli rekonstrukcii. Nachodila som sa ako kon s tym nakladom. :-D
Odpovedať
@merulka ako prosím ťa robíš ľadovú káávu? :-D ...a na raňajky sme mali rovnaké chute ako vidím :-D :-D
Odpovedať
a ešte niečo...kde kúpim SHIRATAKI??
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@rosa197 zalejem si nesku trochou vriacej vody (alebo silnu prekvapkavanu kavu, ak nahodou zapnem kavovar), schladim ju ladom (tym sa aj rozriedi, ze nieje taka silna), osladim steviou a ochutim bananaovou, orechovou alebo kokosovou aromou. Tou metlickou na mlieko naslaham mlieko v pohari ako na latte a vlejem pomaly tu studenu kavu aj s ladom do nej, spravia sa mi tri vrstvy ako na latte, hore pena, kava a dole mlieko, robim si to do pollitroveho pohara skleneneho, uplne mi to nahradi olovrant :-) Ked si budem robit poobede, tak spravim fotku (ak mi dovtedy zmrzne lad, lebo uz som vsetko minula)
Odpovedať
Profilova fotka
@rosa197 shirataki som kupovala raz cez internet, ale mne to nejak nechuti. Tak raz za cas na osviezenie jedalnicka. U nas (vo Francuzsku) sa to da kupit aj v lekarni aj v azijskych potravinach a kocky spominali, ze aj v Bratislava to mali v nejakych azijskych potravinach. Lenze, ak niesi z BA, tak ti to asi nepomoze. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@rosa197 tu je slubena fotka, robila som do mensieho pohara, lebo som mala aj zakusok k tomu (samozrejme dukan) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dnes som experimentovala, chcela som vyskusat dietne cokoladove sufle ci sa podari, prvu varku som piekla 10 minut a neostalo mi to tekute vo vnutri, ale druha varka mi uz vysla. Recept: 100g cokolday bez cukru (doniesla som si zo slovenska orion a nejaku co sa vola Caloria (ta ma 45g), tak som dala jednu celu orion a jednu caloriu cize odkopy 95g, cca 100g light masla 10%- to roztopime vo vodnom kupeli alebo v mikrovlnke a pridame k tomu lyzicu kakaa, lyzicu brezoveho cukru podla chuti (alebo sladidlo), jeden pudingovy prasok a 3 vajcia. Dame do muffinovych kosickov najlepsie silikonovych a pecieme pri 170°C 8 minut, podla toho ako ma kto rad a aku ma kto ruru, treba to sledovat. Je tu sice vela povolenych potravin, ale dva mini muffinky ku kave stacia. Vyslo mi ich 12, takze mam na 6 dni snad to vydrzi v chladnicke (ale manzel to asi spraska tiez). Tie co niesu tekute sa budu dat aj zamrazit.
Odpovedať
@merulka Ďakujem :) .. wáu tie muffinky vyzerajú super...niekde som ten recept videla, ale moc som neverila že v strede to bude naozaj tekuté :-D :-D ...á puding vanilkový? cez víkend snáď vyskúšam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rosa197 ano obycajny vanilkovy puding, zlaty klas alebo 40g maizeny.
Odpovedať
@zuzana018 ahoj,ja si te pamatuju kdyz jsem tuto diskuzi celou procitala.mas recht,uprav si to dle sebe,funguje to aj tak,mam na sobe odzkousene uz kdeco,vaha se konecne drzr aj po vcerejsim pitnem dni cerveneho sucheho vina s kamoskou.
Odpovedať
@rosa197 holky kupují povolené těstovuny schirataki aj sj slim rýžu,schirataki perly v schirataki.eu ta kočka je aj ve skupině Dukanova dieta cz na faceboku.zkus i odtud čerpat informace,ale přidej se tam ke skupince. :-)
Odpovedať
holky jinak dnes jsme byly s malou na koupališti,jedla jsem ovoce na kg,pak doma smažený karbenátek,ale do 1kg masa jsem dala 2pl pšeničných otrub,1 vejce a 1/2 najemno strouhaného syrového celeru okořenila a pak jen už obalila ve strouhance z celozrnného tmavého pečiva.Nemám ani dk navrch,tak snad mi ti už vydrží,nebo jinak zašít hubu.. :-D
Odpovedať
@pantaloni ja si teraz tiež dávam to ovocie na kilá. Toto je nejaký úrodný rok. Najskôr jahody, čerešne, teraz zasa nestíham jesť maliny a marhule. O zelenom šaláte už ani nehovorím. Toľko prírodnej vlákniny som ešte nemala. Toto leto si skutočne užívam čerstvé vitamíny z ovocia. Brucho mám ako balón, ale už viem, že to nemusím riešiť. Voda, voda, voda !!! Zajtra plánujem : dám do pekáča sudovú kapustu, na to divinu, koreniny, horčicu. Spolu to upečiem. Príloha pre deti: nové zemiaky s petrželkou. Do mňa už akosi ani tá vára nejde. Totálne som presýtená a naliata ovocím. Pantaloni, dúfam, že to nepreháňam. Potom v zime budeme nasucho a na mrazenej zelenine. Inak dnes som sa prekonávala o dušu strelenú. Naplánovala som si žehlenie, ale vyhrala to madračka a bazén. Mám výdrž. Od 14 - do 19hod. Koza, mohla som mať ožehlené !!! Láka ma to na tom dvore.
Odpovedať
ááách toto je moj obed a večera :-D :-D ..kakavko budem piž cez búrlivé vínko :-D
Odpovedať
@11xena11 zehlit v tom hicu?kasli na pradlo,neutece to muzes aj pri desti.ja pak zehlim jak o dusu aj 4hod vkuse!ted uzivam slunko,konecne.Minuly rok jsem nesmela kvuli nemoci a ted pomalu vychutnavam,ani nevim kolikrat za sebou jsem dala bazen na koupalisti.A neboj,my uz z ovoce nepriberem,naucili jsme si na to telo,uz neni vyschle po cukru!ja ho jim aj pred spanim,ne uz kg,ale treba 1 jabko nebo to co je,v zime to bude bez chuti a sezonni je nejlepsi.
Odpovedať
@merulka mnam,znam to jako lavovy kolacek..nekdy si urcite udelam.a zjistila jsem ze je povolena 1PL kukuric.mouky ale pak uz se zase nesmi 1pL skrobu,ja si stejne vesele pecu z kukuric.mouky kdeco a druhou pulku testa davam svoji namichanou tou proteinovou, nebudu cekat na dukana nebo jeho zmeny..
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni vidis, mala by si dukanovi zavolat, ze je pomaly a na vsetky jeho upravy si prisla skor :-D Sa mi paci, ako si vieme najst lahsie upravy a o par mesiacov s tym vyjde aj on, ze sa to moze. Inac baby som na nervy z tej akoze dovolenky o tyzden, este stale som nedala dole jedno pribrate kilo zo slovenska, len 600g mi zliezlo a netusim co ma buduci tyzden caka, teda uz od piatku. Vsetci budu chodit hrat tenis do okolitych miest na rozne miestne amaterske turnaje a ja neviem co budem robit sama. A netusim ake podmienky ma cakajau v tom prenajatom dome, obavam sa, ze skoncim ako kuchar pre celu partiu a budem musiet vkuse cestoviny varit, ako zdroj energie pred zapasom. No nic, len som sa postazovat musela, lebo by som uz asu vybuchla :-D :-D
Odpovedať
@merulka nemazli se sničím,uvař jim dukanovské nějaké jídla a mají smůlu,těstoviny jsou v pohodě,ale dělej k nim zeleninu a máš dělenou stravu a zhubneš,záleží co na to strávníci.Jinak já dnes ráno 63,8 no nechápu,večer jsem měla ještě 2ks meruněk před spaním..Když na ty kg budeš moc myslet,tak jak na sviňu se neodlepíja,pak na ně zapomeň jez co ti přijde vhod,ne samozřejmě nezdravé,šak víc tím myslím a uvidíš,jak tě ta blbá váha překvapí.Podívej na mě,furt něco zkouším péct z mouky,ale kombinuju a testuju,jím nejvíc ovovce celý den, žádné 1ks nebo 2ks dle dukana pak oběd lehký s vařenýma bramborama nebo pečenýma v alobale,a vidíš jsu tu. :-) :-)
Odpovedať
dnesni obed:gnochi se spenatovym privarkem,zahustila jsem 2x450gr mrazene spenatu poduseneho na cibulce,rozmichala ve 0,5l mleka 2Pl hladke kukuric.mouky+1pl hladke celozrnne,provarila pridala 3vejce vegetu a 6strouzku cesnek drceny,aj mala rikala ze mnam.a jdeme ven na koupaliste k vode.jdu se zchladit.cus kocky vecer.
Odpovedať
Dnešné menu :-D R-nič D-nič, nestíhala som mala som jazdu :-D :-D O-mäsko s jogurtovým dressingom Ol- robím si palacinky V-chlebík s nízkotučným syrečkom a leerdamerom ..
Odpovedať
inak, kedy je lepšie jesť trošku ovocia?? viem, že to je ZAKÁZANÉ! ...ale máme doma tolko toho, a myslím že červený melon nemože až tak uškodiť, veď bez toho sa nedá v lete vydržať... kedy to je lepšie, cez bielkovinové dni, alebo cez bielkovinovo-zeleninové??? ...ja myslím že cez tie druhé, a bielkovinovými sa opäť prečistím....čo myslííte??
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?