Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
@pantaloni no práveže aj ja som ostala prekvapená pretože ja som priberala aj ked som pila len vodu :-| no teraz po tejto diete sa mi akosi ustálil metabolizmus a aj chutové bunky :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni som si precitala tu stranu 18 na modrom konikov....v podstate tam napisala presne co si myslim. Treba to dodrzat dokonca a chodit na vysetrenia. Jasne ze ked zacnes 4krat, tak sa ti pokafre metabolizmus aj zdravie. Dalsia vec, drzat dietu pocas tehotenstva a hned po nom je kravina, to by som nikdy vzivote neriskovala aj keby som vazila ako hroch. A posledna vec, ak som spravne pochopila, podtupila bajpas zaludka? No ja ti neviem, to je tak riskantna vec, ze radsej 3 roky drzat dietu ako ist na bajpas...
Odpovedať
@merulka Dobre zes to tu napsala,kocky musija byt upozornene aj na rizika,kdyz si nedaji pozor jak na ty komplexni vitaminy i to ostatni,urcite zadna nechce skoncit jako modelka sice s vosim pasem,zel bohu na invalidnim voziku s parukou misto vlasu..Nektere jsou takove,ze maji svou skupinu do 15 bab,a tam uz leze z nich,ze 2 uplne zkolabovaly,chybel jim cukr,ale nechtely porusit dietu,dalsi nemohly jit na wc a mnoho dalsiho.No ja dopoledne ted bastim aj zakys.smetanu se skorici,spolykam seminka a na kazdou zeleninu liju lzicku oleje..a jsem zatim O.K.a ne ze orechy jsou zakaz,a kdo me donuti?Nikdo..toto jsou telu prospesne tuky..
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni to uz je fakt extrem toto. Ved ked mi je na odpadntie a viem, ze potrebujem cukor, tak si dam aspon cokoladu horku, alebo kusok medu, jablko...no proste dat telu to co chce. CHvalabohu mne nikdy nebolo ani zle, ani so zapchou som nemala problem ani menstruacia mi nemeskala, ale od zaciatku druhej fazy som si davala ja lanove semienka a sem tam ovocie. Vitaminy cez bielkovinove dni je samozrejmost a litre vody tiez kazdy den, to sa az rozum zastavi, ked citam, ze niekto drzi dietu so zvysenym prijmom bielkovin a za den vypije len 3 kavy a to je vsetko.
Odpovedať
@merulka Mas pravdu jsou takove,navic kava odvodnuje,neni napoj a ma se k ni pit min.2dcl vody,sak i v restauraci ti u nas automaticky daji ke kave vodu..
Odpovedať
3.FÁZE UKÁZKOVÝ JÍDELNÍČEK NA 5 DNÍ: PO-BI/ZE den,+ 2krajíce celozrnného chleba,+1 ovoce,+40gr sýra /ementál,gouda/,+ ŠKROBY 220g UT-BI/ZE den,+2 krajíce celozrnného chleba,+1 ovoce,+40 gr sýra ST-BI/ZE den,+2 krajíce celozrnného chleba+ 1 ovoce,+40gr sýra,+škroby ČT-BÍLKOVINY: čistý bílkovinový den,ne BÍLÝ den /je zakázaný pro nebezpečnost/ PÁ-BI/ZE den,+ 2 krajíce celozrn,chleba,+1 ovoce,+40gr sýra + HODY /jídlo dle svého přání snězené naráz/ nejlepší je začit celozrnnými těstovinami,jinak víte že pokud zhubnete 6kgx10=60 dní 3.fáze.Tu rozdělit na 2 poloviny, v 1.půlce=1 hody.1 škroby za týden,čt-bílkoviny,zbytek-bi/ze dny,2.půlce tedy od 31.dne=2 krát škroby,2krát Hody Doufám,že to pomůže se v tom orientovat kočkám,jak to rozdělit na týden až tam dojdou...zbytek doštudujte ať nepíšu tady celý román, :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dnes sme si pochutnali na obede, morske plody s paprikou a brokolica na pare. Konecne som nemusela manzelovi zvlast varit a jedol so mnou :-) Aj ked on to este zajedal toustom s kozim syrom.
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni dakujem, mne to pomohlo. Do tretej fazy chcem prejst ked budem mat 68kg aj ked mojim cielom je 65. Takze este 3-4 kg (stale to skace) a idem nato. :-) Buducu sobotu letime do prahy a potom vlakom domov na tyzden a pol, na velku noc. Tesim sa velmi a dokonca sa ani neobavam porusenia diety. Mamcu som upozornila, ze dietujem a z velkonocneho jedla sa pekne da u nas vybrat to co vyhovuje diete. A dokonca aj mamka drzi dietu, ale nejaku co sa vola najedzte sa do stihlosti. Neskutocne sa tesim na acidofilne mlieko, cottgae cheese a nase jogurty, normalny tvaroh... uz sa mi o tom sniva :-N
Odpovedať
Ahojte...čítala som to na modrykonik...tak akože nás sa to netýka;-) my papame aj ovocie,semienka:-D aspoň ja,no.Ale tie otruby akoze tomu nechapem,čo vlastne robia zle?Veď ja si neviem predstaviť raňajky bez zemliciek.A zas umelé vitamíny brať,tak to nie.Ale keď jem zhruba všetko,dostatok ovocia a zeleniny,tak tie otruby nemôžu až tak z tela odstraňovať;-) vitamíny.Alebo sa mýlim?
Odpovedať
@merulka Aj mně,jen musíš dostudovat zbytek 3.f ale to už je detail,toto je základ,že co a jak rozdělit,dny si můžeš sama přizbůsobit.Tak ať se ti vše vydaří a i když porušíš dietu,no a co?Pojedeš pak dál.Dieta ti neuteče.Já přepisuju recepty,to je fuška,ale je to přehledné,hlavně na pečení,jinak si vaření přizbůsobuju podle sebe. :-) :-) Tu dietu najezte se do štíhlosti neznám,ale pokukám. 8-)
Odpovedať
@pantaloni tá dieta je od antonie macingovej,je skôr na detoxikaciu.Držala som ju,no bolo mi z nej zle.Samú mrkvu upravenu ako perkelt jest alebo fazulove struky so syrom...no nič moc.A cviklu už nechcem ani vidieť.Ja som po nej neschudla nič.Kamoska a sesterka schudli okolo 5kíl za tých 28 dní,no do 2mesiacov pribrali cez 8kg.Prvý týždeň je tam na raňajky nastruhane jablko,mrkva,orechy,med...no mne to nedodalo energiu,akurat ma len nafuklo jak balon;-)
Odpovedať
@pantaloni potom sa stravuje podľa semaforu,je to na principe delenej stravy.Takže nič nové nevymyslela...je to zase len a len o biznise;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@layte ach jaj, to presne znie ako dieta co by si vybrala moja mamka :-S ... budem jej to musiet vyhovorit. Taketo casovo obmedzene diety niesu nic moc, ked s tym potom prestanes.
Odpovedať
@merulka mám aj jej knižku.Drzis 28 dni,potom ten semafor...lenže to sa už väčšinou na to každá vybodne.Je to fakt jak delena strava...pozri podrobnosti na internete.Jaj mňa zo začiatku ohurila,no po pár dňoch mi to už liezlo krkom.Nemám rada diéty kde je presne stanovený jedálniček.Raz mám chuť na to inokedy mám zas chuť na niečo iné.A vraj sa po nej zlepší cholesterol...no neviem mne sa nezlepsilo nič,bodaj by aj nie od tolkeho mnozstva olivového oleja,ktorý ona radí...hoc je to olivový olej,predsa je to olej.
Odpovedať
Profilova fotka
@layte ani ja take diety nemam rada, kde je diktovane kedy mas co jest. Preto aj pri 90dnovej pred par rokmi som skoncila po dvoch tyzdnoch s bilanciou kazdy den nejaky prehresok :-D Som si povedala, ze to nema zmysel takto
Odpovedať
@layte Už vím,spolužačka mojí dcery to drží,a kluci se jí smějí,že jí jen samou řepu,no já bych na tom nevydržela ani den,ale pak je u toho jo-jo efekt,už to myslím aj jedna kočka na koníkovi psala,že ju ta dieta pořádně profackovala,a při tom šla poctivě..Nebudu to ani študovat,mě by to zabilo.. :-( :-(
Odpovedať
Kočky jeden múj receptík na čokoládovou tyčinku,když už to přepisuju,tak se podělím,zkuste: 4PL ovesných otrub,2PL pšeničných otrub,6PL sušeného nízkotuč.mléka,4 vejce,6PL tvarohu,4PL sladidla a 2PL kakaa bez cukru,1PL kukuřuč,škrobu,1člžička prášku do pečiva.postup:vše smícháme a pečeme v předehřáté troubě. TYRAMISOVÁ TYČINKA.:2 VEJCE,10kapek tekutého sladidla nebo dle chuti,kůra z 1/2 citronu,2PL kukuřič.škrobu-jemně vymícháme žloutky se sladidlem,škrobem a kůrou z citronu,z bílků vyšlehat tuhý sníh,opatrně přidat ke směsi a buď vylít na plech pokud spěcháte,nebo pomocí lžičky nebo cukrárenského sáčku tvořit malé klobásky-tyčinky,péct asi 10-15 min ve středě vyhřáté troubě nebo dle trouby,posypat práškovým umělým sladidle,ale nemusí být,jak chcete.. :-) :-)
Odpovedať
@layte Ty otruby jsou myšlené jako při dávce vyšší než 3PL,tedy od této povinné dávky,to znamená,že když papáš chlebík nebo jiné věci,nic se neděje pokud to s nima nepřeženeš,ale je lepší pak brát ty vitamíny v tabletkách s odstupem časovým aspoň 1hod,nebo jíst třeba večer..Je to dost důležité a v knize je ta obava taky takto vysvětlená,že nemáme jíst vše dohromady naráz,už to chápeš? odděleně,jinak ty vitamíny prostě se nasají do těch otrub a vlastně vytáhnou ten účinek,takže jsi jako bez vitamínů.. :-( :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni a ako dlho pecieme coko tycinku a na kolko stupnoch? To sa mi hodi na sviatky a prosim daj este nejake recepty na kolace,moucniky aby som na sviatky daco napikla diiiiiiiky
Odpovedať
@pantaloni ďakujem;-) ...ja vitaminky neberiem,takže mne nemaju čo nasat...len nech si pekne saju tuk z môjho zadku.Zartujem,pochopila som,som spokojná,že v tej normálnej dávke ich môžem v pohode.
Odpovedať
Vše se peče kolem 15 min,ale jak u koho a jakou máš troubu,vyzkoušej špejlí,když peču u kámošky u ní,musíme dát na míň stupňů a délejc,je to opravdu dle trouby..mám moc receptů,ale nestíhám vše sem dávat,budu postupně.
Odpovedať
@pantaloni a vďaka za super recepty...určite to môžem povedať za nás všetky,ktoré to tu čítame...už si ich prepisujem;-)
Odpovedať
@layte Ale měla by si brát nějaké tabletky s vitamínama,ať si neublížíš,dokud nebudeš jíst ovoce,děláš to pro sebe a své zdraví..U každé proteinové diety je to nutnost.
Odpovedať
@pantaloni a odkiaľ máš tie recepty?Ja osobne moc sladké nejem,viem že z nich priberam,tak som si vsugerovala,že ich nepotrebujem,že mi nechýbajú.No občas mám takú chuť na sladké...potom som len nervózna.No teraz keď si môžem upiect a viem,že nie sú až take kaloricke,tak som veľmi rada;-)
Odpovedať
@pantaloni ja ovocie jem a jem aj kopec zeleniny...ja to až tak striktne nedodrziavam.Už som to tu písala...do týždňa mám len 1 max.2 bielko.dni.Doobedu mám furt ovocie.A tie vitamíny,ja mám taký názor,že je to tiež len chémia...pokiaľ nemusím brať lieky hoc aj len vitamíny,tak neberiem.
Odpovedať
TVAROHOVÝ PIŠKOT MÍŠA: 5 vajec,bílky ušlehat zvlášť na tuhý sníh,2 vanilkové pudingy dr.oetker/nebo čokoládové/,1 prášek do pečiva,sladidlo,je možni přidat i někdy 1dcl acidof.mléka nebo kefír 0,1% NA VRCH:1,5-2 tvarohy po 250gr rozmixovat se 1ks 150gr jogurtu,přidat 50-70gr sušeného odtuč,mléka a dochutit sladidlem /xylitol nebo co máte každá z vás/,přidat kakao bez cukru-vznikne něco jako termix,který rozetřete na piškot ŽELÉ:1/2 sáčku bolera rozmíchat ve 400ml vody,skoro celou tuto vodu dát vařit s Bolerem,,asi tak 0,5-1dcl nechat bokem,když voda vaří,nalít do toho ten zbytek bolera s pudingem a míchat /vařit/ dokud to nezhoustne.Necháme chvíli vychladit,promícháme a pak nalijeme na dezert.Když je chuť ,dá se udělat i roláda,po vychladnutí stočit-jde to pěkně a pak třeba polít 70% čokoládou,ale jen trošku na ozdobu-výborné.. :-p :-p
Odpovedať
@layte VŠUDE MOŽNĚ,kde se dá,zapíšu co najdu pak vyzkouším,Šak dnes jsem jak tá co napsala Heryho Potera celý den..
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni ale ti to ide pre nas ostatne je to veeeeelmi dobre a mozno neskor aj mi budeme davat rady a niekto nam bude vdacny ako my tebe.Ja som velmi na sladke tak musim piect.Diiiiiky
Odpovedať
ČOKOLÁDOVÝ DORT S JAHODOVÝM ŽELÉ NA VELIKONOCE: TĚSTO:3vejce, 8 PL ovesných otrub,1 jogurt 150gr,4PL mléka,6 tablet sladidla /záleží jak moc sladíte/,2PL kakaa,1pdp /prášek do pečiva/,pár kapek aroma /mandlové vyhrává/ Z bílků ušlehat tuhý sníh a ostatní suroviny spolu se žloutky smícháme.Po té vmísíme do těsta sníh z bílků.Pečeme asi tak 20min,při teplotě 200c nebo míň. NÁPLŇ:250gr tvarohu smícháme se skořicí /1-2lžičky/+sladidlo asi tak 6tablet+aroma vanilkové,Navrch dát jahodový puding /může být i jiná příchuť,jde o barvu/ se želé /1 celý sáček,aby na dortu lépe držel.Nejdříve uvařit puding a do horkého zamíchat želatinu.. :-) :-)
Odpovedať
@atota Mám kámošku,která by umřela na DD bez sladkostí a nechcu,aby hřešila normálníma blbostma,tak aj tak.Aj já to baštím,to je jasné,šak co kdyby se otrávila,,he,he, :-D :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?