Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
@merulka Já takto dělám nočky normálně v české kuchyni,tak jsm to tomu přizbůsobila a bylo to výborné,vyšúlané jen v rukách,mňam..A ty poháry zítra pokropím zakysanou smetanou bez cukru,je tuhá dost a posypu skořicí jako dopolední svačinka.Nechcu riskovat,musím vydržet do zítra..Ještě na té stránce je recept na bábovkový dort z 15pl sušeného nízkotuč.mléka,3 vejce,3pl sladidla,aromy,ale co je prosímtě polovina kvasnic,je to francouzky a přeložilo mi to divně,to jako je myšleno půl kostky droždí nebo půl sáčku do pečiva,droždí se mi nepozdává..je to na 5dní ve 3.f..můžeš se tam na tu stránku mrknout?díky.. :-)
Odpovedať
@myjuska Můžeš,ale jen s maskem bez zeleninky,vývar si vždy přecedím,zeleninka do polévky nepustí nic,přidám rozkvadlané vajíčko a drcený česnek a bylinky a papám..
Odpovedať
Profilova fotka
Mne to chuti ciste a som rada, ze to mozem ;)) super diky
Odpovedať
@pantaloni takže ja som prvú fazu držala 7 dni lebo som chcela schudnúť viac a v druhej fáze som bola až do januára a tam som skončila. dalej som nedošla ale už som si zvykla jesť menej kalorické veci, no sem tam si aj to dám :-| no dieta mi pomohla obmedziť sladke. takže som dosť prekvapená že to funguje aj ked som to nedotiahla do konca :-) . No nikde nieje napísane že sa niekedy k nej nevrátim a dám dole dalšie kilečka :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@myjuska ano mozes :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni posli mi link kde je ten recept na babovku, nejak to neviem tam najst. Ale vzhladom nato ze normalne drozdie som ti nikdy nevidela, len susene tak to bude asi pol sacku....posli mi to a mrknem nato
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni dakujem si zlata a dufam ze si uz zdrava alebo aspon zdravsia
Odpovedať
ahojte, chcela by som sa opýtať či by sa vývar z meska, dal oklamať aj s vývarom z bujónu? teda len s kúskom - tak narýchlo niekedy v týždni na večeru :-| , cez týždeň som skôr na studenej strave, tak len či náhodou :-(
Odpovedať
@atota Jasné už mi zase šibe a pořádně a nic nebolí..Taky jsem se hned zarazila o omezila bílkoviny na minimum,takže ovoce,asi 3ks za den,žádné 1ks,velmi moc zeleninky,otruby a piju jen vodu,zelený čaj aj mléko jsem vypustila,ani moje oblíbené acidko,jen troška šunky,a pláteček masa na oběd a tedka večer 120gr okurkového tvarohu se 2plátky šunky,zase zelený čaj.Letím ke kámošce na pokec..večer kočky..
Odpovedať
@5dada To bych nedělala,je tam fůra soli,chceš dopadnout jako já?? :-( A to nepočítám ten cukr v tom a kdeco.. :-( :-(
Odpovedať
@hamajka To máš asi fakt štěstí,gratuluju,protože kočky na faceboku to dotáhli až do 3,f,ale už neudržely některé,tak proto jsem se o to zajímala,tak ať ti váha vydrží,nebo některé,které začali už po 2.tak za měsíc už nezhubli ani 1kg,zarážející..
Odpovedať
@5dada Zkus si toho uvařit větší hrnec,naporcuj do pytlíčků a zamraz,dělám to tak s polévkama,když mám třeba čočkovou a už ji nesmím na 2.den,šup zmrazit a vím,že tam je..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@pantaloni vyborne dneska som nerobila ale zajtra to urcite urobim podla teba dik
Odpovedať
Profilova fotka
@5dada nejake kočky este tak viac dozadu v diskusii spominali, ze existuje nejaky light bujon a ze ten si robili, ale ja raz za cas pouzivam normalny slepaci, ale tak, ze na liter vody jedna kocka.
Odpovedať
Profilova fotka
@5dada dukan povoluje bujon, ale odtucneny : http://www.dukanaute.com/fiche_dukan/... Ale ked ti pravu poviem, neviem vobec aky to je odtucneny, nikdy som to v obchode nevidela.
Odpovedať
@pantaloni ďakujem veľmi pekne :-), no vidím, že dobre že sa pýtam aj keď niekedy je to možno blbosť :-| a pripadám vám asi ako dement, ale nerada by som niečo pokazila už som vyskúšala všelijaké diéty ale toto ma zatiaľ chytilo najviac 8-) 8-) - len sa učím za jazdy... :-S
Odpovedať
@merulka díky skúsim zistiť či niečo také existuje, lebo neviem zohnať pšeničné otruby, ozaj kde ich zvyknete kupovať ak teda môžem.. 8-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@5dada ahoj ja ich kupujem v kauflande a v aholde.Som z KE a vselijake otruby maju aj vo Fresoch
Odpovedať
5dada VUBEC se netrap,ze se ptas,to je v poradku.Zkus sehna BIO bujon v kostce WůRzZEL vysel mi jako krajni reseni,je nizkotucny a malo soli bez cukru,ve zdrave vyzive ma nejmin kJ.Doporucuje to aj pani co pise jidelnicky se zdravou stravou..
Odpovedať
@atota Ovesne i psenicne otruby kupuju v kauflandu vyrobce Rakousko nebo ve zdrave vyzive vyrobce Anglie,aj jine lepsi veci..
Odpovedať
@merulka Rada bych ti poslala link na ten recept,no nejde mi to.Bylo to na tej same strance jak gnocchi jen jako oblibeny recept...jsem amater na vkladani link
Odpovedať
Rada bych videla jak tu slepku odtucnovali do toho BIO bujonu WÜRZEL,asi drzela dukana he,he..
Odpovedať
Profilova fotka
inac dnes je presne 100 dni co som zacala s dietou...ak som dobre ratala :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni pozrela som nejake recepty v tych oblubenych, a vsade sa spomina praskove drozdie, cize tak ako si hovorila. :)
Odpovedať
@merulka Ja budu mit 100dni zhruba zacatkem dubna..To jsme skoro stejne..
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni este treba v tych receptoch rozlisovat: leveur chimique je prasok do peciva a levure de boulangerie je drozdie. A ked je v recepte pisane len ze "levure", tak to by mal byt prasok do peciva.
Odpovedať
@merulka Mne to tak vyslo logicky ze original recepty nemuzou byt z kynuteho testa,to by byla blbost...Jinak se nemaji jist vitaminy zaroven s otrubama,ty otruby vysaji z tech tablet vsecko do sebe a jde to ven z tela,takze udelat mezeru tim min.1hod.Jinak padaji vlasy,plomby ze zubu,strupovita pokozka,mdloby,malatnost.Je to hlavne pro nas kdo uz pouziva 3PL otrub a nekdy to i obcas prezene.To je hrozne,co se vsecko dovim z netu az me desi...
Odpovedať
@merulka O.k.a diky,jeste ze te mam,jdu to zapsat do denika,ale uz je cely popsany az dokonce,musim si zalozit novy,Boze to zas bude prace nez to prepracuju rucne..jsi moc ochotna.
Odpovedať
@merulka Zajima me tvuj nazor,kdyz zijes ve Francii,tak mas prehled,je pravda ze Dukan je tahany po soudech a chteji mu vzit diplom za to co zpusobila tato dieta lidem,ktreri ji drzeli vic jak 6mes a nasledne nemohli dodrzet stabilizaci a skoncili se zdrav.riziky u jinych lekaru?Na modrem konikovi str.18 popsala erika svou zkusenost a HROZNE...Vite kocky o tom nektera vic??
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni vela som o tom nevedela, tak som si precitala par clankov a spytala sa manzela ci nieco o tom vie, kedze sam je lekar. Tak suma sumarum, ano boli na nho podane staznosti na lekarsku komoru. Boli v 3 bodoch. Prva afera bola, ze pacientovi predpisal liek na cukrovku Mediator na potlacenie chuti do jedla bez toho, aby hodal vysetrit ci tam nebudu kontraindikacie a nedal ho sledaovat pocas doby uzivania a odmietol jeho lekarsku spravu vydat na sude. S tym liekom Mediator bola podla manzela velka afera, a tykala sa mnohych dietologov, co to predpisovali na chudnutie. Dalsia afera bola, ze ziadal, aby deti co su obezne, za to zeschudnu dostali body navyse pri skuske BAC (obdoba nasej maturity), co sa stretlo samozrejme s obrovskym odporom, kedze ide o diskriminaciu a diktovanie detom ako maju vyzerat, co moze u mladistvych spospbit poruchy prijmu potravy. A dalsia staznost na lekarsku komoru bola, ze medicinu vyuziva na vlastne podnikanie, co je v rozpore s etickym koedxom medikov. Z toho dovodu sa rozhodol opustit lekarsku komoru a venovat sa nutrologii ako podnikanie a nie ako lekarskej praxi. Tak som to vycitala z viacerych clamkov, ze nebol z nej vyskrtnuty, ale sam sa rozhodol odist, aby mohol pokracovat v cahovani penazi. A nakoniec, ano boli staznosti, ozyvali sa zeny, co drzali jeho dietu, ze si poskodili oblicky, ale vraj (to mam len od manzela), pri vsetkych pripadoch bolo podstatne to, ze ani jedna nekonzultovala dietu s lekarom, nechodila na vysetrenia pocas diety a nedodrziavala tie zasady co spomina /vitaminy, vela vody..../ Tu je aj clanok taky komplexnejsi: http://www.marianne.net/Dukan-convoqu... Neviem ci ten casopis je nejaky extra platok, nepoznam ho, ale v tomto jedinom som tak narychlo nasla zhrnute vsetky 3 afery. Samozrejme, kazdy kto si precita princip diety a vidi, ze ovocie sa neje aj par mesiacov, vitaminy musis brat v tabletkach a predpoklada sa problem so zapchov, tak vidis, ze to nieje najzdravsia dieta. Odporuca sa konzultacia s lekarom, ako pri kazdej diete. Preto je na kazdom z nas, ako si to prisposobi. Preto aj mne manzel kazal jest semienka, obcas si dat nieco neodtucnene, ovocie doobedu v mensom mnozstve, a samozrejme neprehanat to s mliecnymi vyrobami, ze zjes 3 litre denne. A vstko ostatne s imyslim ze je OK. Kazda vidi, co jej robi dobre a kedy sa citi zle. Uf nejak som sa rozpisala :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?