Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
Profilova fotka
@cherrymania tak keď sľubuješ, tak som kľudná :-D tu je recept na PIZZA POTREBUJEME : *3 lyžice ovsených otrúb *1 vajce *2 lyžice 0% jogurtu *2 lyžice paradajkového pyré *štipka soli POSTUP : 1. Všetky suroviny zmiešame a rozotrieme na plech vystlaný mastným papierom. 2. Pečieme 10 minút pri teplote 200°C. 3. Upečené cesto vyberieme z rúry a potrieme paradajkovým pyré. 4. Okoreníme pizza korením, posypeme nakrájanou cibuľkou a roztlačeným cesnakom. 5. Na vrch pizze položíme plátky šunky, vajíčko a nízkotučný syr a dáme dopiecť ešte asi 15 minút. RADA : V 2. a 3.fáze môžete počas bielkovinovo-zeleninových dní pridať aj zeleninu, či huby. ja som si to toho pyré pretlačila cesnak a dala proveslánske bylinky a tak som to potrela dávala som šunku, šampiony, na tenké plátky paradajku, plátkový syr a na Bdeň plátkovy syr a na tenko mozarelu light
Odpovedať
Profilova fotka
@alore jasné Alore, že si mi chýbala, stále som čakala, kedy sa objavíš..no pochváľ sa, kde si sa nám "flákala"? :-D Gratulujem aj ja tebe k ďalšej strate kilečiek, len tak ďalej :-) Veľmi sa už teším do tretej fázy, ale máš recht, diétu nesmieme vnímať ako nejaký trest, ale ako niečo, čo nám robí dobre a pomáha nám. A ten pocit, keď si oblešieš gate a tie ti zapnuté padnú na zem, ako mne včera, ten je úplne nádherný :-)
Odpovedať
@zuzana018 Jeej pizzu si aj ja robím, ale teda na silikónovej podložke, keď som to robila na papieri, tak sa mi totálne prilepila a nič som z toho nemala poriadne. :-D Ale ináč si robím fajne so šunkou, šampiónmi a mozzarellou a navrch aj kečup...To je žranica. :-D @alore Och, tie minipáročky Ti závidím, ja tu v ČR neviem zohnať žiadne s vysokým obsahom mäsa. :-( Keď prídem domov, tak asi od rána do večera ich budem jesť. :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@cherrymania Zlato ja mam po svadbe 2 kg viac,ale zaujimave ze to na sebe nevidim,tak asi to vyzachodujem potom :-) :-) :-) no dnes slepaia polievka a pecene kur.stehno :-) :-) :-) :-) davam si bielkoviny 3 dni ;-) ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
@alore ahoj alore :-) no veru mame , len ty mas maly naskok :-) super ti to ide ;-) @panthera mojaa, tak to muselo byt dobre, jasne, tie 2 kila mas len v bruchu :-D neboj , pojde to von :-D :-D :-D sakra, uz sa serem s tou rebarborovou tortou asi 2 hodiny stale na nieco cakam, najprv na cesto, teraz nez vychladne rebarbora, ja som sa prave uplne natlacila, robila som tuniakovu pomazanku tak som si supla hned 3 chlebiky, ale ako sa citim, mala som si dat len dva :-D pojdem cvicit ked dorobim tortu , nech sa mi creva pohnu :-D
Odpovedať
@zuzana018 ahoj, chcem sa spytat, aky nizkotucny syr si pouzila na pizzu? myslela som, ze v 1. faze sa nemoze ziadny syr okrem tofu :) mylim sa? a to paradajkove pyre moze byt taky fajnovy domaci paradajkovy pretlak od babicky? :) ci? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@laura_simanic ja kupujem syrokrem Karička light 7%, ale tú som tam nedávala. Dala som tvrdý plátkový syr Pierko ( z Billa) a potom Mazzarella light Linnesa z Lidl. Kečup asi hej, aj keď predpokladám, že keďže je domáci, cukru tam bude dosť, že? :-D Ja mám kúpený kečup zn. Heinz, píšu na ňom tuším niečo ako "více rajčat, méne cukru" ja som ale kúpila a dala na cesto malú plechovku paradajkové pyre, je to husté a má to oveľa výraznejšiu chuť ako napr. paradajkový pretlak či kečup..ale zasa tam nejde toho toľko veľa, aby sme aj toto museli striktne sledovať ;-) si myslím teda :-) A syr nie v prvej fáze?? tak o tom nič neviem, ja jem syry od prvého dňa ;-) a tofu mi moc nechutí, tak ten viac menej ani nejedávam.
Odpovedať
Profilova fotka
no, akurát papám svoju druhú polovicu syrovej pizze a aj táto len so syrom a salámou je mňamky, dokonca aj takto, zohriatá na druhý deň x-) vidím to tak, že zajtra pečiem zas :-p
Odpovedať
@zuzana018 A aká saláma sa može? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sophiesxoll môže sa chudá kuracia a morčacia šunka...no, ale keďže šunky nemám rada a ani som doma nemala, tak som si tam dala pár koliesok suchej salámy hercules :-p :-p :-p viem, že sa taká nemá, ale tých 5 koliesok ma snáď nezabije x-) :-x
Odpovedať
@zuzana018 Okii, ja Ťa za to nepokáram, neboj. :-D Len vo mne zabliklo svetielko nádeje. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sophiesxoll hm, svetielko nádeje týmto zhasíňa :-))))))))))) škoda, že? ja mám tu smolu, že šunku nemám rada :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
ozaj @alore, ano cvicim, mala som tyzden pauzu, len tak, ale uz som zase tyzden v tom :-) citim sa lepsie ked cvicim... taky dobry pocit , ze nieco pre seba robim :-) prave som docvicila, idem si dat domaci pribinacik a sprchu . a varit obed.stale taham 3. level aj ked som uz mala daaavno skoncit . bavi ma to :-)
Odpovedať
@zuzana018 Ja zas nie som veľmi salámová, šunky možem, ale tie vysokopercentné, čo teraz kupujem, sú nič moc..No na pizzu a na čipsy ok. :-D Ale saláma by bola rozhodne príjemná zmena, ach :) Ešte keby tie párky som našla, tak som šťastný človek. :-D
Odpovedať
@cherrymania ahoooj :) mohla by si mi prosim napisat recept na domaci pribinacik? ak sa teda moze v 1. faze :) dakujem krasne
Odpovedať
Profilova fotka
@sophiesxoll ktosi písal, že dobré párky s vysokým % mäsa sú balené v Tesco
Odpovedať
@laura_simanic ahoj, jasne , ze sa moze, aha: 1 0% tvaroh biely 0% jogurt sladidlo podla chuti deci mlieka kakao vsetko zmiesas, rozmixujes na krem a mas to :-) chuti ako pribinacik, alebo stary dobry komunisticky termix, robim vzdy aj pre priatela alebo ak chces ovocny kup sugar free ochutenu zelatinu a das tvaroh, rozrobenu zelatinu, ak chces aj trochu jogurtu ,sladilo a mas to :-)
Odpovedať
@zuzana018 No ja chodím do Tesca často a neviem tam taé nájsť... V Kauflande majú také, s asi 90 %, ale tie tu tiež neviem nikde nájsť. :-( Ani syr Pierko... 8-(
Odpovedať
@cherrymania Jee to vyskášam aj ja, ja robím buď tvaroh alebo jogurt, ale spolu ešte niee. :)
Odpovedať
@cherrymania znie to super :) len akosi ten 0 % jogurt som nikde nezohnala :D len 0,5 % :-/ a co sa toho sladidla tyka, je tam nejake obmedzenie? lebo ja lubim celkom dost sladit :) tak nech to neprezeniem, hehe.. dakujem za recept :)
Odpovedať
@zuzana018 no akurat peciem tu pizzu, vonia skvelo, snad bude aj dobre chutit ;-) dala som tam nakoniec ten pretlak, zistila som, ze ten robi babka cisto tak, ze prepasiruje rajciny, ziadny cukor, nic :-) hoci mam aj domaci kecup od nej, ale ten je uz riadne ocukreny, hehe :-D takze uvidime, co to spravi.. no a co sa toho syru tyka, ja viem tak, ze sa nesmie, len ten tofu syr.. ale to som vycitala na internete, knihu nemam, tak tam je mozno nieco ine popisane x-)
Odpovedať
@panthera a ako je to prosim s tymi zltkami? celkom tomu nerozumiem, lebo ked peciem napr. chlebik, palacinky, pizzu, ci nieco podobne, vsade idu vajicka, tak asi nedodrzujem ten max. 4 vajicka.. dakujem :)
Odpovedať
@laura_simanic Ja žĺtka vobec neriešim...
Odpovedať
@laura_simanic no ved hej , ja mám tiez z lidlu tuším 0.1 alebo 0.5 % 0 % asi neexistuje nechcelo sa mi písať tak presne , písala som to narýchlo :-) a sladidlo? Neviem , ja lubim sladké tak neriešim :-D
Odpovedať
napodobne :D tak dakujem :))) no aj ja mam z lidlu, 0,5 % ma ;) dnes mam trosku blby den, spravila som si pizzu, ale nechuti mi :( rozmyslam, co zjem, hladna som
Odpovedať
Profilova fotka
je aj knihaa s tymi receptami a prwsnym popisom co jest? viete mi poradit?:)
Odpovedať
Ahojte dukanky , tak v nedelu som prisla z dovolenky ...ufff nedala sa dodržiavat DD...same kolačiky , palacinky , pivko , alkohol a tak dalej , ved to poznate ....ale tak na vahe len kilo a pol naviac ...takže nie je to až take hrozneee :-) ..horšie je že v nedelu idem ešte na jednu ...tak sa obavam čo bude potom ...aby to neboli dalšie kilečka nahor ;-( Moj dnešný jedalniček : ranajky : omeleta so šunkou , syrom kleopatra a zelenou cibulkou desiata : jogurt, mlieko obed : kuracia polievka (čistý vývar s 1 mrkvičkou ) :-) olovrant : tofu na cibulke večera : ešte neviem asi žemličky cibulove s tuniakovou natierkou , alebo jogurt s otrubami noooo a dala som si ešte 2 trojuholniky čokoladky toblerone ...tomu som neodolala ...nevadííí ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babyyyyy :-) ja som tu taká staronová :-) ale od zajtra by som chcela začať :-) už od rána :-) poradte mi :-) idem o chvíločku do obchodu :P tak nech som pripravená :P baby vy ste nenormalne motivačné :-) ked to čítam tuto vašu diskusiu mi to dodáva silu :-)
Odpovedať
odfitkovane citim sa jak znovuzrodena :))) -400kcal
Odpovedať
Profilova fotka
@laura_simanic ani ja to nedodrzujem :-) ale bielka sa mozu neobmedzene,zltka len 4.....ale nech sa prihlasi ten co to dodrzuje :-D :-D :-D :-D :-D ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?