Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
@ncora ..skusala som ju, viem o com hovorim. ale ak sa niekto dosyta naje napr. v 1.faze len z cistych bielkovin, aj ked ich zje neviem kolko, tak to by som teda chcela vidiet.. 8-) okrem toho tie problemy so zaludkom a inymi problemami radsej ani nehovorim, nielen moje skusenosti, ale aj skusenosti z okolia.. ale ved komu sedi nech ju dodrziava, je to len moj nazor :)..
Odpovedať
@cencula ..v pohode cencula, tvoj názor, ja som len vyslovila moju zlu skusenost s touto dietou kedze je to forum o tejto diete, ale niekomu moze sediet...
Odpovedať
Profilova fotka
neviem ja mam iny nazor. stravujem sa podla dukana 6 den a uz nemam take tazkosti zo zaludkom ake som mala pred tym takze zatial je to v pohode :-)
Odpovedať
@riskovaewelin ...akoze nic v zlom ale chces mi povedat ze sa nedokazes najest z masa,vajicok,jogurtov a ostatnych bielkovin?.. :-o ......tak z coho sa vies najest?......ja som na diete uz dlho a este nikdy som nebola hladna....jem stale a ako pise @tinkylinky ani ja nemam problemy so zaludkom kedze bielkoviny su lahsie na zaludok......a nikto ti tvoj nazor neberie ..proste ti nesadla tak sa jej nevenuj..:):):)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ja túto dietu držím od septembra, a podarilo sa mi schudnúť skoro 10 kg, vôbec nebývam hladná, ale nejaké tie prehrešky mám, jem aj orechy čo je tu prísne zakázané ... teraz cez sviatky som pribrala 2 kg ale jedno už je dole, myslím že od kedy toto držím nemám problémy so žalúdkom, pleť sa mi stopercentne zlepšila a cítim sa omoc lepšie... tu ide hlavne o to naučiť sa neprejedať a jesť zdravé potraviny bez tuku a cukru ... Toť moj názor... všetkým držím palce aby sa im to podarilo, keď som začínala, nikdy som si nemyslela že to vydržím takto dlho ... ale už mi to nepríde ani ako dieta .... a nakazila som s tým už kopu ľudí v mojom okolí, lebo keď ma vidia tak ticho závidia ...
Odpovedať
Profilova fotka
@betusa17 ajoj.... vyzera to super tie kolaciky :-) chcem sa len spýtať... je to trvanlivé pecivko ??? :-) nie že by to u mna dlho obschynalo, ale pytam sa kvôly tomu či si ich napiecť viac naraz, alebo postupne :-) ja som totiž na sladké a radsej takéto zdravé ako niečo iné :-) ;-)
Odpovedať
držím dietu od 29.12. a tiež už šlo niečo dole. ja mám vegetariánskeho Dukana, no jem teda aspoň ryby a samozrejme mliečne veci. je tu z vás niekto ešte vegetarián?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte chcela by som aj ja schudnut pomocou dukanovej diety a zbieram dostatocne info, preto sa chcem opytat ze do akych % mozem syry , jogurty, niake natierky nizkot a podobne veci.Dakujem za info. :-) a drzim vam palce
Odpovedať
@pojezdalova dnes je všetko označené ako light :-) a tie percentá sa líšia, napr. raz nájdeš 0,1 % jogurt, inokedy sa Ti podarí 13% light Kleopatra (syry skús len ako dochucovadlo, nie plát hrubý ako chlieb) a 0,5% mlieko je snáď všade. Cottage, mozarella sú tiež dostať ako light, no ani pri "obyčajnej" sa to príliš ako prehrešok brať nebude. Kakao je tiež dostať odtučné (má 10%). Super je aj srvátka (majú v Coop Jednote). Na SR si tu dietu, co sa percent tyka musime trochu upraviť, lebo u nás sa este vela výrobkov tak nízko percentných este nedováža.. Alfa omega je ale fakt voda, vela vela vody a na angl. strankach baby dokonca jedia mrazene kocky vody a podstupuju studene kazdodenne sprchy v studenej vode (vraj to spaluje extra kalorie) :-)
Odpovedať
ešte, dôležité ako hrom je si kúpiť aj tie výživové komplexné doplnky, aby bol zabezpečený aj prísun všetkých ostatných chýbajúcich látok (ja mám Spektrum na organickej báze)
Odpovedať
Profilova fotka
@ankon dakujem , pomohla si mi :D :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ankon este sa opytam tie 4 vajicka za tyzden sa pocitaju aj tie co pridam do peciva alebo niakeho pokrmu alebo sa rataju iba samostatne, varene niake volske oko a podobne dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pojezdalova no vajička tiež nie su limitovane - aj tak ich neskor nebudes jest na tony, su dost tazke a prejes sa :-) Dukan radi obmedzit sa na 4 vajecne zltka týzdenne, no IBA kvoli cholesterolu, no ale ako ja viem, vaječny žltok sa podla poslednych vyskumov ako "zvysovač" cholesterolu nepotvrdil..
Odpovedať
Profilova fotka
@ankon jaaj, ja som pochopila ze myslel cele vajicka a nie iba zltka dakujem za radu a ty kolko si na tejto diete, ak sa mozem opytat???? :-) ;-)
Odpovedať
@pojezdalova no ano, žltka (teda cele vajicka aj so zltkami) odporuca z uz vyssie uvedenych dovodov len 4 tyzdenne a bielka neomedzene :-). ja som na diete od 29.decembra. a tiez si odvtedy citam skusenosti z roznych debat, hlavne na anj strankach.
Odpovedať
Napr. v oficialnych 100 povolenych jedlach ma Dukan uvedene aj sojove boby. Pri konkretnej otazke ale, odporucil jen tofu a nejake male mnozstvo sojoveho mlieka, lebo boby su s vysokym obsahom tuku. Takze v niektorych otazkach ak mas nejasno, musis patrat ;-) a ja rada patram, ked uz sa do niecoho pustim, nielen "jedna babka povedala". Podobne je to aj u tych ovsenych otrub, je dovod brat prave ovsene. A s cvicenim to neprehanat, to je este viac dolezite. Cvicit ano, to je nutnost KAZDY DEN - aspon 30-40 minut sa zadychat a pohybat, no fakt ziadne silove cvicenia ci drenie v posilke! .. ;-)
Odpovedať
Tak, dnes som zacla :) :) :) vcera som si napiekla nejake kolaciky a zemlicky na cely tyzden, tak dufam, ze to vydrzim :) zacal dnes estie niekto dukanovat? :-) nech sa mozme navzajom inspirovat a tahat vpred? :)
Odpovedať
ahojte, mala som od dnešného dna začať s diétou aj ja, ale nejakým záhadným spôsobom sa moj žaludok začal braniť ked sa dozvedel čo na neho chystám a tak ma už trápi vyše týždna, takže nemam odvahu začínať..áále, moj priatel s tym začal minulú stredu (4.1) a drží ju do dnes. je to ale fakt hrozne, priam nechutné! poprvé strašne mi to všetko smrdí ( nechapem prečo, ale smrdí) neznesiem cítiť kuraciu šunku ani na sto honov. light mozzarela chutí ako gumená ponožka a kuracie maso varené je už uuplne vrchol. myslím, že problém je ale v tom, že on nevie čo si má vlastne variť..a tak je furt jogurty a tvarohy nizkotučne, kuraciu šunku a varene kura..skušal aj rybu na vode ale to sa vyhodilo do koša bo to bolo nejedlé..ach jo :-( poradte čo sa dá v prvej fáze jest aby sa mi to nehnusilo..max jogurty so škoricou a otruby zvládam
Odpovedať
prezidentka a nie si tehotná???
Odpovedať
@cencula :-D aj priatel sa ma to spýtal...ale myslím, že nie
Odpovedať
@prezidentka prvé dni sme mali všetci asi také isté, je to hodne aj o sebazaprení. No keď príde zelenina, tak sa bude vytešovať aj z toho, že papá niečo farebné ;-) a nech sa nebojí, tie chute sa musia do toho dostať, hlavne ak ich doteraz rozpašmával (ako my všetci čo sme tu :-D a receptov časom nájde hodne ich je všade, treba googliť !!
Odpovedať
Profilova fotka
@ankon Kolko stoja tie vitaminove doplnky??
Odpovedať
@prezidentka Vykostene kuracie stehna prekrojime na 4 ,,nugety" a osolime. Potom premiesame jednou z marinád, rozlozime a pecieme na odkrytom plechu na papieri na pecenie, kym sa nevypecie stava, co maso pusti cca 40 min. 1. biely jogurt + 1/2 kl zazvoru + 1/4 kl granul.cesnaku 2. paradajkovy pretlak + korenie gyros + grilovacie + stipka chili 3. horcica + jogurt + kari Nugety zozerieme len take same:-)
Odpovedať
lulian vyzerá to super, už len kúpiť kuracie prsia :-)
Odpovedať
@ncora Ako si po sviatkoch? Mne sa veru prilepili zo tri kilecka, tak som si dala tri bielkovinove od vcera a vytycila do leta novy ciel :-)
Odpovedať
@cencula Kup si vykostene stehna, nie su take suche.
Odpovedať
Profilova fotka
@prezidentka ryba /losos alebo pstruh/ osoliť, bylinky,cibuľa, citrón na koliečka/ do alobalu na plech a do rúry vyhriatej na cca 190 stupňov, po 15 minútach odbaliť a zapnúť na 200 stupňov gril aby to chystilo farbu. :-)
Odpovedať
@prezidentka nejrychlejší losos na světě: Filet lososa nakrájíme na 1cm silné proužky, posolíme a dáme na 6-7 min do trouby (předem rozpálené na max) na pečící papír. Vyndáme, pokapeme citronem - hotovo. Délka pečení závisí na výšce toho filetu - nízký filet (1.5 cm) pečeme max 5 minut, vysoký (5 cm), klidně i 10 min. Nebo uzený losos - ten je uplně bez práce... ;-) Toastíky: 1 vejce, 2 lžíce otrub, 1 lžíce tvarohu, špetka soli. Nalijeme do toustovače a pečeme 10 min. Potřeme tvarohem, plátek šunky... Těsto lze vylepšit 1 lžičkou karamelového pudingu a špetkou prášku do pečiva...popř kmínem (rasca) nebo tymiánem. Karbanátky: mleté hovězí - 0,5kg, 1vejce, 2 lžíce otrub, koření. Děláme kuličky, poskládáme na plech na peč. papír a na plný výkon pečeme 15 min....
Odpovedať
a super sú aj Goji, ktoré chutia ako hrozienka a vďaka svojmu statusu "najvýživnejšieho jedla sveta" sú tolerované. napr. len tak zožuť pár pri kríze, nepohryzú - neurazia :-) mňam! :-p
Odpovedať
alebo cmúľať mrazený jogurt ochutený vanilkou (dá sa kúpiť drvená v bio obchode)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?